Витамини, билки и други добавки в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот rainov » Вто Авг 06, 2013 1:57 pm

Аз живея в Слънчев бряг и повярвай ми, знам че сега ти е трудно да спазваш всичко (мен само сладоледа ме мъчи от време на време :P ), но нали затова е почивка, сигурен съм че бързо ще наваксаш... Приятно прекарване и много щастливи моменти. Витамините ще ги оставя за дългата и скучна зима на морето, благодаря за съвета!
Ако не изградиш мечтите си, някой ще те наеме да изградиш неговите!
Аватар
rainov
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Юли 29, 2013 11:49 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Зоната
 

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Самми » Нед Авг 11, 2013 6:54 pm

И така: в рибеното ми масло (Now foods) има витамин Е, но не е посочено какво е неговото съдържание. Дали все пак ми се налага да взимам и допълнително витамин Е. Дневно за момента приемам по 6 гр Омега 3. Извинявам се за следващото, ама няма как да го обясня по-деликатно :shy: - от два-три дни ми се струва, че "Айказаноидите" ми понамирисват на риба и не ми харесва тази работа :think:.
Вие добавяте ли витамин Е и в какви дози?
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Авг 11, 2013 10:04 pm

6 грама на ден не е ли много ... :think:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Самми » Нед Авг 11, 2013 10:21 pm

Ами не знам, Italiano, анализирах начина си на хранене преди зоната и какво да ти кажа - предимно въглехидрати, та били те и само плодове и зеленчуци и тук-там някое сладкишно изкушение. Предположих, че може и да имам някое скрито възпаление, което с компромисната доза от 6 гр, която не е кой знае какво да излекувам :). Не смятам да пия такава доза дълго, но поне за няколко месеца.
Няма да задълбавам в подробности, но само ще кажа, че едно досадно възпаление отшумява, благодарение на рибеното масло и зоната, просто защото няма други промени в ежедневните ми навици.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Авг 11, 2013 11:54 pm

Разбира се, че сама си преценяваш и усещаш кое е най-добро за теб.
Просто някъде Пипи спомена, че над 5 гр. се води превишено, та затова ...
Едва ли ще ти повлияе негативно, щом приемаш 5 грама за не толкова дълъг период.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Авг 12, 2013 8:54 pm

Сами,
Мисля, че витамин Е се слага в рибеното масло в малки количества, като съставка, която предпазва рибеното масло от разваляне. Самият д-р Сиърс препоръчва да се взема витамин Е, което ме навежда на мисълта, че този в рибеното масло не е достатъчен.Виж тук http://www.vzonata.com/vitamini-i-minerali/.

Не мисля, че 6 грама омега 3 са много стига да пиеш концентрирано и молекулярно пречистено рибено масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Самми » Сря Авг 14, 2013 10:26 pm

Благодаря за мнението, gogo :) Така е, ползвам молекулярно дестилирано и високо концентрирано от често споменаваната Now Foods. За витамин Е-то се чудех колко, кое и т.н., защото в нета като почнат да пишат за разни предозирания и ги представят направоооооооо.... фатални почти. Ще си избера нещо подходящо.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 28, 2013 1:17 pm

Здравейте,
Тъй като в http://www.vzonata.com/vitamini-i-minerali/ Бари Сиърс препоръчва да се пие витамин Е, което ме навежда на мисълта, че този в рибеното масло не е достатъчен. А и аз, по здравословни причини, увеличих приема на рибено масло от миналия понеделник на 10 гр. омега 3 на ден, за това искам да ми препоръчате какъв витамин Е да си купя и по колко да пия. Видях, че Райнов пие някакъв от iHerb, какъв? Някой друг от вас приема ли витамин Е? Въобще има ли някакво значение, какъв да си купя или да влизам в първия магазин и да купувам, който видя?
Помагайте, моля. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 28, 2013 2:20 pm

HippoDel написа:Здравейте,
Тъй като в http://www.vzonata.com/vitamini-i-minerali/ Бари Сиърс препоръчва да се пие витамин Е, което ме навежда на мисълта, че този в рибеното масло не е достатъчен. А и аз, по здравословни причини, увеличих приема на рибено масло от миналия понеделник на 10 гр. омега 3 на ден, за това искам да ми препоръчате какъв витамин Е да си купя и по колко да пия. Видях, че Райнов пие някакъв от iHerb, какъв? Някой друг от вас приема ли витамин Е? Въобще има ли някакво значение, какъв да си купя или да влизам в първия магазин и да купувам, който видя?
Помагайте, моля. :hug:


И още нещо да добавя към въпроса, във ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ В ЗОНАТА пише, че незаменими добавки са рибено масло 5 гр. и витамин Е 100-400 Ш. Това Ш, ще рече IU, нали?
Това означава ли, че аз като пия по 10 гр. омега 3, трябва да приемам 200-800 IU витамин Е?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Окт 28, 2013 2:59 pm

HippoDel написа:
HippoDel написа:Здравейте,
Тъй като в http://www.vzonata.com/vitamini-i-minerali/ Бари Сиърс препоръчва да се пие витамин Е, което ме навежда на мисълта, че този в рибеното масло не е достатъчен. А и аз, по здравословни причини, увеличих приема на рибено масло от миналия понеделник на 10 гр. омега 3 на ден, за това искам да ми препоръчате какъв витамин Е да си купя и по колко да пия. Видях, че Райнов пие някакъв от iHerb, какъв? Някой друг от вас приема ли витамин Е? Въобще има ли някакво значение, какъв да си купя или да влизам в първия магазин и да купувам, който видя?
Помагайте, моля. :hug:


И още нещо да добавя към въпроса, във ВИТАМИНИ И МИНЕРАЛИ В ЗОНАТА пише, че незаменими добавки са рибено масло 5 гр. и витамин Е 100-400 Ш. Това Ш, ще рече IU, нали?
Това означава ли, че аз като пия по 10 гр. омега 3, трябва да приемам 200-800 IU витамин Е?


Hippo, Ш означава IU да, аз пия витамин Е на Фитофарма по 200 IU на ден, но в аптеката ми предложиха и 4,5 вида на други фирми, казаха, че състава е еднакъв само се различават по грамажа, цената и фирмата производител. Така, че избирай си един и взимай смело :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Djidji » Пон Окт 28, 2013 4:21 pm

Hipo здрасти.Най -добрият вариант е да си вземеш вит. Е от 400мг в една капсула и да си пиеш по едно на ден.Обръщам ти внимание -мг. Мисля,че в аптека или дрогерия ще те посъветват добре на коя фирма. Успех :)
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 28, 2013 4:48 pm

Djidji написа:Hipo здрасти.Най -добрият вариант е да си вземеш вит. Е от 400мг в една капсула и да си пиеш по едно на ден.Обръщам ти внимание -мг. Мисля,че в аптека или дрогерия ще те посъветват добре на коя фирма. Успех :)


Мерси Джиджи. :hug:
Доколкото четох, 400мг са около 600 IU D-алфа токоферол. Нали това е естествен витамин Е , а не синтетичен?
Защото аз такъв си избрах, но още не съм го купила.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Djidji » Пон Окт 28, 2013 5:58 pm

Hipo,правилно си се ориентирала,дано е естествено получен. ;)
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 28, 2013 6:34 pm

Djidji написа:Hipo,правилно си се ориентирала,дано е естествено получен. ;)

Джиджи,
Аз си мислех, че D-алфа токоферол е естествен, а DL-токоферол е синтетичен или греша? Как мога да разбера дали е естествено получен?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re:я Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Djidji » Пон Окт 28, 2013 9:11 pm

Hipo,най общо казано е така. Ще трябва да се довериш на етикета,фирмата производител и донякъде на цената.Успех
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Re: Витамини, билки, протеини и други добавки в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Окт 29, 2013 11:12 am

Или да накарате Гого да проучи нещата ... :bigsm27:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта