Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Рибено масло в Зоната - Част 1

Мнениеот admin » Вто Фев 05, 2013 9:34 pm

Рибеното масло е последното парченце от пъзела, което ще ви помогне да достигнете пълния потенциал на Зоната. Това вълшебно масло, в комбинация с правилното хранене, има силата да ви направи емоционално и здравословно по-стабилни, като позволява на мозъка да работи с максимална ефективност, и контролира хормоналните реакции, които в крайна сметка управляват тялото и ума. В тази темичка всеки може да споделя своите впечтления относно рибеното масло, да задава въпроси и да търси техните отговори.
http://vzonata.com/ribeno-maslo.php
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Рибено масло в Зоната - Част 1

Зоната
 

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот sylvie » Сря Фев 13, 2013 10:27 am

Здравейте,
прочетох препоръките за избор на Рибено масло и ми се стори прекалено сложно за осъществяване.
Бихте ли препоръчали марка такова масло, което да се намира на българския пазар?
sylvie
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 9:26 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 13, 2013 9:14 pm

sylvie по принцип на българския пазар, т.е в БГ аптеките и биомагазини е много трудно да се намери добро рибено масло, и най-доброто решение за сега е онлайн поръчка. За сега марките, които имат доста тествани партиди в ИФОС (което е признак за добро качество) са Renew Life и Life Extension Fish Oil, които могат да се поръчат от тук - Renew Life, Life Extension Fish Oil, и можеш да си избереш съответно 60 капсули, или 120.

Много са компаниите, които тестват продуктите си в ИФОС, са на прилични цени, и съм звъняла за да попитам колко ще е доставката до България, но се оказва, че самата доставка е горе долу колкото самото рибено масло :argue12: И за сега iherb е най-евтиния доставчик. Има много масла, които са добри, проблема е как да стигнат до БГ на прилични цени. Надяваме се тук всеки който открие нещо, да споделя от кои други сайтове може да се поръчва до България, без ненормално скъпа доставка. Добрите тествани масла са в ИФОС, и ако погледнеш различните компании, имат различен брой брой тествани партиди. Компаниите с най много тествани партиди са за предпочитане.

Има компании, които тестват само една или две партиди, колкото да си избият име, че са качествени, и спират до там, а после си продължават по стария начин. Имахме запитвания и относно онлайн поръчките, т.е за риска от ползването на кредитни карти, и за това не всеки иска да ползва интернет. До колкото знам, има карти като PAY PAL, в които можеш да сложиш само 30-40 долара или лева, без да има притеснения, че някой ще ти изпразни картата :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Чет Фев 28, 2013 2:29 pm

Здравеите,да попитам след като се храня по зоната задължително ли трябва и рибено масло да взимам....
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 28, 2013 4:56 pm

zara71 написа:Здравеите,да попитам след като се храня по зоната задължително ли трябва и рибено масло да взимам....


zara71 не е задължително :) Но както казва Бари Сиърс, за да стигнеш пълния потенциал на Зоната, трябва да взимаш рибено масло. Най-вече заради арахидоновата киселина,която е основната причина за напълняването. Рибеното масло има невероятната сила да разрежда тази киселина в кръвта. По две капсули да взимаш на ден, пак е по-добре от колкото нищо :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gali88 » Пет Мар 08, 2013 10:28 am

Zdraveite na vsichki!Az sam nova i ot skoro sam v zonata i sam mnogo dovolna!Iskam da popitam dali nqkoi pie ribenoto maslo na Barleans,za6toto mislq da si go kupq,no nqmam nikakv opit v ribenoto maslo i mnogo se dvoumq.Ako nqkoi go pie i e dovolen neka izkaje mnenie,dori i samo mnenie za Barleans i tqhnoto rebeno maslo.Shte vi bada mnogo blagodarna main_22 Lek i hubav den :)
gali88
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 10:22 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 08, 2013 3:17 pm

gali88 Добре дошла main_5 и честит 8ми март 3525 А ти защо държиш рибеното масло да е точно тази марка?
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gali88 » Пет Мар 08, 2013 6:37 pm

Chestit 8-mi mart pepilota :) i dobre zavarila :) Za ribenoto maslo ne darja da e tochno na Barleans no kato che li mi se vijda da e po hubavo ot drugite na bg pazara.V aptekata mi predlagat ribeno maslo za 4 ili 5 leva i se samnqvam da e mnogo kachestveno.Maika mi predi e pila leneno seme na Barleans i beshe mnogo dovolna ta i az se zapitah dali i ribenoto im malslo bi bilo dobro?
gali88
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 10:22 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gali88 » Пет Мар 08, 2013 6:39 pm

pipilota izvinqvam se che greshno ti napisah imeto main_21 sbarkah bez da iskam :oops:
gali88
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 10:22 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 10, 2013 1:42 am

gali88 по принцип Barleans са навсякъде :lol: Не съм сигурна за качеството, но ако погледнеш в сайта на Ифос, ще видиш че имат тествани само 3 партиди :think: И вероятноста да попаднеш на шишенце точно с тоя лот номер е много малка. Но дори и да не се водиш по Ифос, само по цената можеш да се ориентираш дали това масло е боклук или не. Аз си мисля, че горе долу нормална цена за хубаво рибено масло в БГ не може да е под 20-25 лв за шишенце. И за сега най-добрият вариант май си остава интернет поръчки.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gali88 » Нед Мар 10, 2013 2:26 pm

pipilota mersi za otgovora :) i az veche nacqlo se obarkah s tova ribeno maslo i neznam kakvo da si vzema,shte potarsia oshte malko i shte resha :) Ti koe bi mi preporachala? Edna moq priqtelka mejdu drugoto mi kaza che ot ribenoto maslo se napalnqva :think2: tq e mnogo slaba i lichniq i lekar i izpisa ribeno maslo.Ot tova koeto chetah v saita na zonata pishe che ne se napalnqva :) Izvinqvam se za mnogoto vaprosi no vse oshte ne sam mnogo naqsno s vsichki neshta.
gali88
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 10:22 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 10, 2013 7:20 pm

gali88 в Зоната винаги се споменава, че за да изгаряме мазнини, са ни необходими мазнини. Бари Сиърс казва, че когато мастните клетки се възпаляват, се превръщат в "мастни капани", т.е започваме да дебелеем. Тогава функциите на мастните клетки се губят, и не могат да освобождават складираните мазнини и да ги превръщат в химическа енергия за тялото. В крайна сметка, резултатът е наднормено тегло, постоянна умора и глад.
За целта трябва да погледнем източника на проблема- възпалението в келтките. И за да намалим това възпаление в мастните клетки, на нас ни трябват Омега-3 мастни киселини, демек рибено масло.

Сиърс посочва наскоро публикувана научна статия, в която се твърди, че допълването на нискокалорична диета с 1,5 грама EPA и DHA на ден води до повече от един килогрaм допълнителна загуба на тегло в сравнение с контролната група в срок от осем седмици.

Омега 3 имат голямата сила да намаляват клетъчното възпаление, като по този начин мастните капани се отпускат, и започват да освобождават складираните мазнини.

Относно твоята приятелка... :think2: нямам идея каква е гледната точка на нейния личен доктор :) Само че аз бих се доверила на един от много малкото учени, които са посветили живота си в изучаването на липидите ( нещо, с което почти никой не се захваща), вместо да послушам личния си квартелен доктор.

Обаче като се замисля, на времето, майка ми като ми даваше ония дребните топченца рибено масло, все ми викаше "яж за да иамш апетит" :laugh3: От къде е идвала тази информаия, нямам идея. Може и да има някакво обяснение, но аз поне не го знам :hug:

P.S. gali88 само да допълня с въпросче: има ли някакъв начин да се пробваш да пишеш на кирилица тук във форума, че има доста хора, които се затрудняват с четенето на латиница :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gali88 » Нед Мар 10, 2013 10:26 pm

благодаря ти за отговора pipilota :) Няма проблеми на латиница 6те пи6а
gali88
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 08, 2013 10:22 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Пон Мар 11, 2013 10:13 am

Здравеите отново,относно рибеното масло има едни хапчета в аптеката кръглички за тях ли става въпрос или трябва да е некаква специялна марка....Който знае моля да ми напише,всичко съм взела много присърсе от началото на февруари сам в зоната и загубих 5 кг,но трябва още най- малко 15 да сваля....
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 11, 2013 2:17 pm

zara71 не можах да схвана точно въпроса, за какви точно хапчета говориш. Да разбирам ли, че нямаш представа как изглежда рибеното масло, или търсиш определена марка,. Не тразбрах :) И ако намериш време прочети за рибеното масло. От там ще ти се изяснят много неща :hug:
И поздравления за свалените килограми :done: Малко по малко ще смъкнеш и останалите, търпение и упоритост :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот zara71 » Вто Мар 12, 2013 12:15 pm

Здравей pipilota,рибеното масло го свързвам с едни дребни жалирани хапчета който преди доста години баба ми вземаше,даваше и на мен и казваше че трябва да ги ям защото са полезни. Много мирошеха на риба,Сега може и да ги няма точно тези.Отворих и прочетох за това масло,но ореантирай ме ако вземаш какви е по добре да си купувам има на много фирми.Защото аз каточели найстина имам нужда да го вземам.При мен са на лице всички признаци,отпадналост ,разсеяност,умора.....
zara71
 
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Фев 22, 2013 9:25 am

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта