Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот starrain » Сря Мар 20, 2013 12:04 pm

Здравейте,


Аз съм от скоро в Зоната и след като видях с очите си първите резултати, ми се иска да опитам от пълният й потенциал. Какво ще кажете за това рибено масло, до сега не съм пила и ми се иска да си купя нещо качествено : http://afya-pharmacy.bg/product/2127/ri ... 0-gnc.html.

Благодаря!
starrain
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 11:55 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 20, 2013 2:10 pm

starrain На това масло не мога да му видя съставките, и съдържанието на EPA и DHA. И като видиш такива продавалници, дето крият най-сновната и важна информация, направо ги забравяш. Съдържанието на EPA и DHA (като ги събереш заедно) трябва да е повече от половината от общото количество на Омега3. Бих ти препоръчала да прочетеш статията за РИБЕНОТО МАСЛО. Повярвай ми, много ще ти е от полза :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот starrain » Сря Мар 20, 2013 2:27 pm

Благодаря за инфото pipilota,
А ще може ли да ми кажеш от къде в БГ мога да се снабдя с качествено такова?
starrain
 
Мнения: 0
Регистриран на: Сря Мар 20, 2013 11:55 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 22, 2013 1:45 pm

starrain за съжаление за сега единствения вариант да се снабдиш с добро масло остава онлайн поръчка, и по скоро сайта на iherb
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Съб Мар 23, 2013 10:58 pm

Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 24, 2013 12:42 am

Въх, Тина, това масло на кое отгоре има такава цена? Ужасс. Само му погледни съставките:
Състав: всяка капсула съдържа:
Рибено масло концентрат – 1000 mg осигуряващо омега-3 мастните киселини:
Ейкозапентаинова киселина (ЕРА) – 180 mg.
Докозахексаинова киселина (DHA) – 120 mg.

Когато избираш масло, трябва да търсиш това: като събереш количеството на ЕРА + DHA трябва да бъде половина, и най добре повече от половината на даденото общо количество, което в твоя случай е 1000 mg

Това масло е пълен боклук, и не знам на кое отгоре са му сложили такава цена. Рибеното масло го купуваме единствено заради съдържанието на ЕРА и DHA. Всичко друго в капсулите са някакви рибни мазнини, от които няма никаква файда. Колкото по-концентрирано е едно масло, толкова е по качествено. Концентрирано означава високо съдържание на ЕРА и DHA мастните киселини. :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Нед Мар 24, 2013 8:31 am

ОК :shy: :shy: А, за това чета по форумите,че го ползват и е с доста по-високи показателиhttp://www.marvi.bg/eskimo-brejnsharp-podkrepq-zdravata-mozachna-funkciq-120-kaps-5735.html
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 24, 2013 8:53 am

Аха, Бинго :done: Това изглежда добро, въпреки че съдържа малко Омега-6, ама не е много:) :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот acilar » Пон Мар 25, 2013 5:46 am

Някой може ли да ми препоръча какво рибено масло да си купя от Канада? От магазини ли купувате или поръчвате по интернет? Благодаря ;)
acilar
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 3:08 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пон Мар 25, 2013 6:19 am

acilar ти в Канада ли живееш, или искаш някой да ти праща от там до БГ ? :hug: Ако си на канадска земя, много лесно ще си намериш с хубаво масло :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот snow_angel » Пон Мар 25, 2013 8:31 am

Привет :wave:
Аз да питам - кое е по-добре да си взема - рибеното масло от iHerb или това на Ескимо :think2: Виждам, че излизат на една и съща цена (дори като включим доставката). Какво ще ме посъветвате?
Аватар
snow_angel
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 21, 2013 12:23 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот acilar » Пон Мар 25, 2013 9:54 pm

pipilota написа:acilar ти в Канада ли живееш, или искаш някой да ти праща от там до БГ ? :hug: Ако си на канадска земя, много лесно ще си намериш с хубаво масло :done:

Tук съм в момента. Купих вече от две различни марки, това което сега пия е "Health First". Ако ми препоръчате нещо конкретно ще ми е много лесно, че тук найстина има голямо разнообразие.
acilar
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 3:08 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 27, 2013 1:57 am

acilar, ако си прочела статията за рибеното масло, сигурно си видяла, че там се поменава за IFOS, (Международен стандарт за рибено масло), компания, която се намира в Канада. Всички съвестни производители подлагат на тестове партидите си, за да получат сертификати за високо качество и най-вече минават стриктни проверки с много завишени стандарти за наличието на токсини.

В сайта който посочих по горе са публикувани всички компании, които минават на проверки през IFOS, съответно с публикуван номер на всяка тествана партида. Можеш да си избереш всяка една марка от там, и се цели в компаниите, които имат най-много тествано партиди. Като кликнеш върху определена партида на компанията производител, ще ти излезе сертификата, с подробна информация за всичко в маслото, както и уебсайта на фирмата производите. После отиваш на сайта и си поръчваш :)

След това като си избереш масло, като го получиш, погледни етикета, или на дъното на шишенето трябва да има срок на годност, и партиден номер (по принцип, тези номера винаги са едно до друго) След това отиваш пак в IFOS, кликаш на марката, която си си купила, и проверяваш дали този номер е публикуван там.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 27, 2013 2:03 am

тина относно ескимото, стори ми се добро по описанието, обаче онзи ден говорих с една приятелка от БГ, коят си е купила Ескимо, не знам дали е същото, но каза, че като е направила теста с фризера, и замръзнало здраво, което никак не е добре. Това означава, че вътре има много други мазнини, които не са EPA и DHA :think:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Чет Мар 28, 2013 1:36 pm

А за това какво ще кажете? :http://www.nowfoods.bg/p/Ultra-Omega-3
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Мар 28, 2013 4:27 pm

monti написа:А за това какво ще кажете? :http://www.nowfoods.bg/p/Ultra-Omega-3


monti :bouquet: Добре дошла, или добре дошъл :) ТАзи компания NOW не я виждам в IFOS,и до колкото разбирам съдържа само DHA, която е важната мастна киселина за мозъка, но за здравето ти като цяло ти трябва основно ЕРА.
И това на което се зачудих на етикета :think2:

DHA 500 мг
Натурално Рибено масло (Natural Fish Oil Concentrate) 1 г
Омега 3 Мастни киселини 750 мг

Какво означава натурално рибено масло 1 грам? :confusion-shrug:

Това отпада за сега :roll: Ако ще продължаваш да търсиш, стартовата ти точка трябва да е IFOS. Избираш си марка от там, и така започваш да търсиш. Много много ще се радвам, ако някой ни зарадва с новината че е намерил подходящо масло, достъпно за БГ :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron