Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Пет Мар 29, 2013 10:13 am

Добре заварила :) Благодаря ти пипилота за съвета ,ама много сложно става нищо не мога да намеря което да го има в БГ.Ще пия за сега каквото имам и ще чакам някой като открие идеалното рибено масло да сподели тук. ;)
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Пет Мар 29, 2013 10:33 am

намесвам се вместо пипилота ,да изкажа мнение-защо ще пиеш,това което имаш ако не е качествено,според мен само се заблуждаваш,че пиеш р.м. :but:мисля ,че няма да ти свърши никаква работа,това е мое мнение в следствие на съветите и опита на пипи. :laugh:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Пет Мар 29, 2013 10:54 am

roksi написа:намесвам се вместо пипилота ,да изкажа мнение-защо ще пиеш,това което имаш ако не е качествено,според мен само се заблуждаваш,че пиеш р.м. :but:мисля ,че няма да ти свърши никаква работа,това е мое мнение в следствие на съветите и опита на пипи. :laugh:

Рокси ,вече имам рибено масло на допелхерц актив омега3 ,та затова ,докато не намеря по-добър вариянт :think2: Чакам някой да сподели тук или ми остава вариянта да не пия нищо.!!! Не съм почитател на рибата и това ме затруднява повече :(
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Съб Мар 30, 2013 9:02 am

Хайде аз пак тука ;) Открих това http://shop.bb-team.org/controlled-labs-orange-oximega?sku=134Има добри показатели,ама не знам :think2:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 30, 2013 7:28 pm

тина написа:Хайде аз пак тука ;) Открих това http://shop.bb-team.org/controlled-labs-orange-oximega?sku=134Има добри показатели,ама не знам :think2:

тина хубаво е, че е с добра концентрация. Вземи си го ако искаш да го пробваш, но си пий дозата която пише на шишенцето, защото тази компания не я виждам в IFOS, и не се знае какъв е процента на токсините вътре, за да си позволиш по-високи дози. Но пак е по-добре да взимаш това, от колкото нищо. И ако ще си го купуваш, преди да почнеш да го пиеш, си направи теста с фризера :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Пон Апр 01, 2013 5:03 pm

Аз си купувам ето това рибено масло - http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Molecularly-Distilled-Cholesterol-Free-500-Softgels/18104
то е с този стандарт за качество и аз му се доверявам - http://en.wikipedia.org/wiki/Good_manufacturing_practice
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 02, 2013 5:41 am

Tan Zaso Добре дошъл, или дошла :bouquet: От маслата на тази фирма има доста доста добри попадения, което е много хубаво. Въпросът е, че ако трябва да се взимат по-високи дози от указаното на етиткета, тогава е много по-добре да сме сигурни, че маслото е минало възможно най-високите стандарти в света за токсини. Аз лично не бих посмяла да взимам високи дози масло, ако не съм сигурна в чистотата му. На мен ми се налагаше да пия изключително големи количества, заради сърдечни проблеми, като в момента вече съм намалила дозата на 5-6 грама на ден. Ако маслото не е с добро качество, при такива дози веднага ще се покажат страничните ефекти. Не е гаранция разбира се, че щом маслото не е минало ИФОС, че не е добре пречистено, но според мен със здравето не бива да се експериментира. Особено с токсините, за които Бари Сиърс казва, че са като хлебарките в мотелите-влязат ли веднъж там, няма излизане.

Както се споменава в статията за рибеното масло - "На пазара има различни марки, които не са тествани от IFOS, и вероятно биха си заслужили 5 звезди, но тестването при IFOS е скъпо, и за това много компании прескачат тези тестове, въпреки че колкото по-чист и безопасен е един продукт, толкова повече се печели доверието на потребителите..."

Аз си мисля, че много от хората са се обърнали към зоната не просто така, а заради някакви проблеми -било затлъстяване, или различни заболявания, и голям процент от тези проблеми идват от натрупването на арахидоновата киселина А най-силното оръжие срещу тази киселина са EPA и HDA в рибеното масло. И колкото повече арахидонова киселина се разхожда из кръвта ни, толкова повече рибено масло ни трябва.

Това разбира се е моята гледна точка, а всеки сам преценява до колко може да си позволи да рискува със здравето си. Аз съм голяма пъзла в това отношение и не смея да експериментирам :lol:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот roksi » Чет Апр 04, 2013 8:31 am

рибеното масло на ескимо се оказа боклук- замръзва :mrgreen:
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Чет Апр 04, 2013 12:23 pm

pipilota написа:
Това разбира се е моята гледна точка, а всеки сам преценява до колко може да си позволи да рискува със здравето си. Аз съм голяма пъзла в това отношение и не смея да експериментирам :lol:


В тази връзка имаш ли опит с прием на протеин/като източник на белтъчини/, и ако имаш кои марки предпочиташ?
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 06, 2013 6:51 am

Tan Zaso, пуснах нова тема :bigarrow: витамини, протеини и други хранителни добавки, и там ще си изместя отговора за протеините :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот anna_georgieva_75 » Съб Апр 06, 2013 9:16 am

Здравейте на всички. От доста време Ви следя, но днес вече реших да се включа с въпрос за рибеното масло. След доста ровене попандах на това http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=101541. Ще съм благодарна за мнение.
anna_georgieva_75
 
Мнения: 0
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:14 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 06, 2013 6:31 pm

anna_georgieva_75 написа:Здравейте на всички. От доста време Ви следя, но днес вече реших да се включа с въпрос за рибеното масло. След доста ровене попандах на това http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=101541. Ще съм благодарна за мнение.

Здравей Ани :) и добре си дощла при нас :hug: В това масло не мога да резбера колко е общото количество в 1 капсула или в няколко капсули, за да видим колко е концентрирано. Няма и снимка, и съвсем се усъмних :think2:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот anna_georgieva_75 » Съб Апр 06, 2013 8:01 pm

Здравей pipilota намерих нов линк към това масло със снимка http://apteka.framar.bg/30022450/%D1%82 ... 0%BB%D0%B0
anna_georgieva_75
 
Мнения: 0
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:14 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 07, 2013 2:43 am

нещо много не вярвам изобщо на това което пише :think2: във втория линк на се поменава колко EPA и DHA има, и пише само че една капсула е 1000мг, като гледам първия линк, който пък е без снимка, там пише
EPA 600 mg
DHA 400 mg
Vit E 10 mg
1 Solucaps = 1000 mg
И като събереш 600+400+10 = 1010 :о аз до сега не съм виждала такова масло в живота си, в капсулата да има само EPA и DHA, къде са другите рибни мазнини? Какви са тия български производители, и каква технология използват, сигурно са измислили нещо ново което да е за нобелова награда :)) Много се ядосвам на такива некоректни лъжещи хората бизнеси. И само по цената мога да си представя колко е концентрирано това масло...ако питаш мен, хич не го гледай това. Щом като не показват истинското съдържание, какво друго има в маслото, не им вярвай. А пък ако имаш излишни пари, пробвай го, разрежи 2-3 капсули, и го сложи във фризера. Почти съм убедена, че ще стане като свинка мас :roll:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот anna_georgieva_75 » Пон Апр 08, 2013 8:47 am

Благодаря pipilota, голяма чуденка :think2: , ще се поровя още.
anna_georgieva_75
 
Мнения: 0
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 9:14 am

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот itnen » Пон Апр 08, 2013 5:06 pm

Здравейте на всички, искам да попитам какво ви е мнението за това рибено масло http://shop.bb-team.org/controlled-labs-orange-oximega?sku=134
itnen
 
Мнения: 0
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 4:59 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron