Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Пон Апр 08, 2013 9:57 pm

Здравейте всички :wave: Та за рибеното масло.....голяма одисея е това, поне за мен - смятам, смятам ако си го купувам от чуждестранен сайт поне по 100-ина лв на месец трябва да отделям за това и сякаш предпочитам да намеря нещо добро и в България.
itnen, от доста време ги оглеждам тези на NOW Foods. Сякаш изглеждат добри на показатели, само дето си нямат IFOS, но пък си имали други трети страни, които им тествали продуктите. Пуснах запитване, да видим какво ще отговорят на въпроса ми за проби на партиди, съдържание на тежки метали и т.н. :bow:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот tsweti » Вто Апр 09, 2013 3:10 pm

Здравейте
Какво ще кажете за това масло http://pristinebg.com/%D1%80%D0%B8%D0%B ... 0%BE%D0%BB
tsweti
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 3:07 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Вто Апр 09, 2013 4:32 pm

Щеше да е добре ако съдържанието беше за 1 капсула не за 2.Според мен не е по-различно от другите!
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Сря Апр 17, 2013 5:12 pm

От седмица се колебая и май клоня към това масло на NOW FOODS ето го и Сертификата
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Сря Апр 17, 2013 5:16 pm

Аз ползвам от него, ако решиш да си го вземеш, ще ти кажа как да ти излезе по-евтино.
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Сря Апр 17, 2013 7:17 pm

Tan Zaso, разбира се, че искам да ми кажеш как ще ми излезе по-евтино. Още ме интересува от колко време го пиеш, пробвал ли си го във фризера, имаш ли някакви неприятни странични ефекти? :hug: Благодарско за това, че се включи по чуденето ми.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Tan Zaso » Чет Апр 18, 2013 8:45 am

От този сайт – http://www.iherb.com/ доставката до България е 4$ за пратки под 1,814кг., има разнообразие от продукти и марки. Която и марка да избереш, големите разфасовки излизат по-евтино, ако си се спряла на Now Foods, то ето това – http://www.iherb.com/Now-Foods-Omega-3-Molecularly-Distilled-Cholesterol-Free-500-Softgels/18104 ти е най-изгодно – 20.22$+4$/доставка/=24,22$. От време на време има промоция – безплатна доставка/трябва да следиш/. Другия вариант е при първата си поръчка да използваш код на някой който вече пазарува от сайта моят е ROV266 , и така получаваш отстъпка от 5$ за поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ за поръчка над 40$. След като пратката пристигне в България, трабва да платиш – Мито и ДДС. Митото е 3,50лв. ДДС-20%. Ако стойността на пратката в лева е под 30лв., тя не отива в митницата и не се облага с никакви такси.
Пример - 20.22$/рибено масло/+4$/транспорт/=24,22$ - 5$/отстъпка от код/ = 19,22$ x 1,5лв./курс лв-долар/=28,83лв. За 29лв имаш 500 капсули рибено масло.

Забравих - изпил съм вече около 600капсули, странични ефекти не съм усетил /единствено при по-големи дози се забавя съсирването на кръвта/. Мога да кажа, че умствено се чуствам по-работоспосебен, но това е твърде субективно и може да е плацебо ефект. Не съм го слагал във фризер, теста с фризера доказва единствено, че в капсулите има масло а не вода, а какво е маслото рибено или машинно или най-обикновенно олио не се знае... :lol:
Аватар
Tan Zaso
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Апр 01, 2013 1:18 pm
Плевен

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Чет Апр 18, 2013 10:32 pm

Благодаря ти за изчерпателните пояснения :). Ще посмятам малко, но на пръв поглед от тези, които ти взимаш, ако искам да пия по 3гр рибено масло на ден ще трябва да вземам по 10 от твоите. Мисля да си потърся по-концентрирани хапченца. Обмислям го още, но ще докладвам събота или неделя, че през седмицата е по-трудничко да намеря време.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Чет Апр 18, 2013 11:38 pm

Здравейте,

Да споделя и аз моя скромен опит с пазаруването на рибено масло. И аз като Tan Zaso поръчвам от сайта http://www.iHerb.com.Защо ли? Ами цената в България е повече от 2 пъти по-висока за един и същ продукт, така че и с доставката от САЩ излиза по изгодно. За доставка за България е добре да се използва Global Priority Mail by DHL , което в момента струва само 4$ и е нещо като на промоция, иначе доставката е на цена 6$ за пратки до 1814 гр и стойност на покупките до 80$. Над този грамаж и стойност не може да се ползва Global Priority Mail by DHL. Сега да Ви кажа какви масла съм поръчвал и кои от тях минаха теста на д-р Сиърс с фризера. Първата ми покупка беше Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Избрах го защото е молекулярно пречистено както препоръчва д-р Сиърс и е доста концентрирано. В една капсула, която е от 1000мг има 600 мг омега 3 (EPA + DHA). За да приемаме по 3 гр омега 3 киселини на ден, което е минималната доза според д-р Сиърс е необходимо да пием по 5 капсули от това рибено масло. Едно малко сравнение с маслото споменато от Tan Zaso, което е също на Now Foods и е също молекулярно пречистено, но е с 2 пъти по-малка концентрация на EPA и DHA, т.е ще трябва да изпием 10 капсули от това масло за да достигнем 3-те грама омега 3 киселини. Струва ми се по-разумно да се пият по-малко капсули. И така, след като си получих първата доставка от рибеното масло(Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels) разрязах 2 капсули, изсипах маслото от тях в една пластмасова капачка, която сложих във фризера. На другата сутрин, за мое най-голямо удовлетворение рибеното масло не беше замръзнало ни най малко, т.е рибеното масло мина УСПЕШНО теста на д-р Сиърс. Същото се отнася и за следното рибено масло - Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels. То се различава от горното само по това, че съдържа 2 пъти повече капсули(240 бр.) и също премина УСПЕШНО теста със фризера. Поръчвал съм и 2 течни рибени масла, които макар и молекулярно пречистени и също с добра концентрация на омега 3 НЕ УСПЯХА да минат теста със фризера. Това са:
Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Lemon, 6.7 fl oz (200 ml)
Nature's Answer, Liquid Omega-3, Deep Sea Fish Oil EPA/DHA, Natural Orange Flavor, 16 fl oz (480 ml).
Още след първия час във фризера пробите замръзнаха подобно на свинска мас, много жалко.
Това е засега. Някой ако има въпроси с радост ще отговоря.(Моят код от iHerb e GBS139 и Ви дава при първа поръчка отстъпка от 5$ при поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ при поръчка над 40$).
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот tsweti » Пет Апр 19, 2013 8:39 am

Здравейте
Препоръчват ми Омега 3 на Хербалайф. Вие какво ще кажете за него? http://products.herbalife.bg/targeted-n ... XDmRKLwkb4 Благодаря предварително за отговорите.
tsweti
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 3:07 pm

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Пет Апр 19, 2013 9:43 am

tsweti написа:Здравейте
Препоръчват ми Омега 3 на Хербалайф. Вие какво ще кажете за него? http://products.herbalife.bg/targeted-n ... XDmRKLwkb4 Благодаря предварително за отговорите.


Tsweti, на линка който си дала няма никаква инфомация какво съдържа и в какви дози това рибено масло. Д-р Сиъс пепоръчва да не се взимат рибени масла за които не знаем какво има в тях. Освен това маслото трябва да бъде молекулярно пречистено. Прочети тук - http://www.vzonata.com/ribeno-maslo.php. Пипилота много добре е систематизирала информацията.
Аз не бих купил това рибено масло без да знам пълното му съдържание. Погледни малко по нагоре поста ми за сайта iHerb и рибените масла които съм си поръчвал. Бих ти пепоръчал това:
Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels - молекулярно пречистено е, има добра концентрация и като цена е много добро. При мен пристига в пощата защото е под 30 лева, докато Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels, което е същото масло, но с 2 пъти повече капсули е на цена над 30 лв. и отива на митница.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА

Мнениеот Самми » Нед Апр 21, 2013 10:30 pm

Благодаря ви Tan Zaso, gogo за споделения опит. Гледах, смятах, избирах и последно се колебая между http://www.iherb.com/p/23722?at=0, заради сертификата от IFOS и препоръчаното от gogo, защото е молекулярно дистилирано, все пак е по-изгодно и отпада ходенето на митница.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Самми » Нед Май 19, 2013 2:01 pm

Обръщам се към всички, които са правили доставка от http://www.iherb.com/ и е трябвало да минават през митница. Има ли случай при някой от вас да не е пристигнала пратката? На страницата на iherb във фейсбук чета много питания на клиенти относно това какво се случва с пратките им, защото не са ги получили и се оказва, че пратките са върнати от държавата получател обратно към iherb. Та по този повод започнах да се притеснявам дали ще си получа маслото. Ако някой има повече опит, моля да сподели :) .

Още нещо: детенце, момче на 17 години, изяви желание да пие рибено масло, та се чудя количеството като на възрастен ли да му го смятам?
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Май 19, 2013 6:10 pm

Самми аз нямам никкаъв опит с iherb :( Но на другия въпрос мога да ти отговоря-дъщеря ми е на 13г. и имаше убийствено упорито акне, ненормално рано за възраста й. И от година някъде пие рибено масло- по 5 грама EPA и DHA дневно. Това от маслото на Сиърс се равнява на около 7-8 капсули. Пие ги всяка вечер, без да има никакъв проблем. И изключително много й помогна за проблемите с кожата. Но имаше моменти, в които акнето се засилваше, без причина. Тогава открихме и цинка. По едно хапче на вечер от 50 мг. И за две седмици направо стана чудо-цинка в комбинация с рибеното масло и направо кожата й светна..сега има само някакви бледи останки, които с времето съвсем ще изчезнат. Ако си сигурна, че маслото е пречистено, без токсини, няма какво да се притесняваш, и малкия 17 годишен човек може спокойно да си взима рибено масло.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Май 20, 2013 12:35 pm

Самми написа:Обръщам се към всички, които са правили доставка от http://www.iherb.com/ и е трябвало да минават през митница. Има ли случай при някой от вас да не е пристигнала пратката? На страницата на iherb във фейсбук чета много питания на клиенти относно това какво се случва с пратките им, защото не са ги получили и се оказва, че пратките са върнати от държавата получател обратно към iherb. Та по този повод започнах да се притеснявам дали ще си получа маслото. Ако някой има повече опит, моля да сподели :) .

Още нещо: детенце, момче на 17 години, изяви желание да пие рибено масло, та се чудя количеството като на възрастен ли да му го смятам?



Самми, аз редовно си правя поръчки от http://www.iherb.com/. Пратка до сега не ми се е губила. До сега само веднъж пратка ми е ходила до митницата. Получавам съобщение от пощата, отивам в пощата и вместо да си взема пратката ми връчват съобщение от митницата. Общо взето след като си направя поръчка и тя е шипната до 15-20 дена си получавам рибеното масло. Е има и изключение - миналата година по Коледа пратката се бави повече от месец, но това е обяснимо. Бих те посъветвал да провериш в пощата за получена пратка или евентуално съобщение от митницата. На 4-та страница съм споделил аз какво рибено масло ползвам и защо. Що се отнася до втория ти въпрос Пипилота ти е отговорила много добре и аз няма какво повече да добавя. Успех с поръчките.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот roksi » Пон Май 20, 2013 4:41 pm

аз да се похваля,че след дълго чакане/25 дни/ пристигна и моето рибено масло на Бари Сиърс,много съм доволна. :laugh4:
Сами,когато съм чакала от iherb. продукти е имало периоди от 14 до 30 дни.Аз същто давам р.м. на 17 г.госпожица
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron