Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот girl66 » Вто Май 21, 2013 4:35 pm

:wave: От около две седмици приемам рибено масло--живея в малък град и нямам голям избор в аптеките--най-доброто, което намерих--и което е на светлинни години от изискванията на Сиърс -- е на Softgels by Capsugel, France--Опаковано в Милве АД-Бяла Слатина----------- съдържание----3000 mg рибено масло от сьомга, съдържащо 18% ЕРА и 12% DHA :( --288 mg влагозадържащ агент-глицерол, 51 mg вода, 30 mg алфа-ТЕ витамин Е
пия на ден по 3 капсули, но разбрах, че е малко---сутринта сложих във фризера една капсула-да видим дали ще издържи теста---но щом съдържа вода....... :refuse:
:think2: чудя се какво да си поръчам...май няма смисъл да продължавам да пия това, което съм започнала :bigsm34:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот roksi » Вто Май 21, 2013 5:04 pm

:wave: girl66
Според мен също няма смисъл да го пиеш. По добре си поръчай нещо от iHerb.
Аватар
roksi
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 8:48 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот girl66 » Вто Май 21, 2013 6:04 pm

:bouquet: благодаря за съвета :hug:
довечера ще прегледам какво приемат другите "зонъри" :love:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Самми » Вто Май 21, 2013 10:21 pm

Благодарско за отговорите на всички :) Ще изчакам търпеливо, една седмица вече мина, малко остана. После ще споделя и моя опит.

Pipilota, относно цинка - чета, че препоръчителната дневна доза е 15 мг, а ти казваш, че си давала на девойката по 50 мг. Това не е ли опасно? Ако не те затруднява, може ли да ми дадеш някакъв линк към четиво за цинка, че това което излиза в търсачката ми идва малко обезпокоително.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Май 21, 2013 10:54 pm

Самми да ти кажа честно, аз нищо не знаех за цинка. Всичко стана случайнно- водих дъщеря ми при една наша позната, много добра зъболекарка, да й прегледа шините, че нямаше време да записваме час при нейния зъболекар, и се заговорихме за акнето на малката, и тя тогава ми каза да отидем още сега в аптеката й да и вземем хапчета цинк. Като я попитах по колко да пие, тя ми каза че хапчетата са по 50 мг, и да взима по едно на ден в комбинацията с рибеното масло. И да ти кажа въобще не се замислих, защото напълно й се доверявам :) Понеже до сега каквото ми е казала, за най-различни лекове, всичко е работило изумително добре :)

С едни кокоши тръни пак тя ни спаси :) където пък вероятно се появиха от басейните, където малката ходи на плуване :) И така, напълно й се доверих, бе да потърся допълнително инфо, но определено виждам резултата с очите си, и няма как да не повярвам.
Количествата които Бари Сиърс препоръчва, са за хора, които си спазват Зоната, и малко или много редовно си набавят нужните витамини от самата храна, чрез плодовете. Барито дава количествата, които са необходими като дневна постоянна доза, докато в момента при нас с цинка е вид лечение, което е временно увеличена доза. Аз разбрах, че и челна стойка да направя, няма как да накарам дъщеря ми да влезе в Зоната :) Поне в тоя разтърсващ период на пубертета :) Въпреки че малко или много успявам да я излъжа с нещо зоново без тя да се усети, ама след 5 минути като нагъне някой сладолед, и всичко отива по дяволите :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Самми » Пет Май 24, 2013 10:58 am

Ох, напълно разбирам за какво говориш :). Тоя моя син.....независимо колко сериозно се оплаква от пъпчоците, които не са много (два- три, но големи) , не мога да го отуча от изяждането на огромните количества шоколадови изделияно и непрекъснато откривам опаковки от кит кат, шоколад и каквото още се присетиш, а не искам дори да споменавам кока колата - 2л, която с баща му изпиват за отрицателно време. Иначе и двамата нямат проблеми с килограмите, което не означава, че са 100 % здрави. Вероятно си имат по нещо тлеещо. Ще ви се доверя - на теб, зъболекарката и на Рокси за цинка.
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Самми » Чет Май 30, 2013 9:14 pm

Да си споделя за доставката от iherb - беше почти експресна - пристигна за две седмици. Аз живея в село до голям град и пратката пристигна в пощата на селото, там ми начислиха ДДСто и някаква пощенска такса, така че не съм обикаляла по митници. Разпределихме с детето шишенцата: това за тебе, това за мене и сме доволни :).
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Май 31, 2013 5:37 am

Самми написа:Да си споделя за доставката от iherb - беше почти експресна - пристигна за две седмици. Аз живея в село до голям град и пратката пристигна в пощата на селото, там ми начислиха ДДСто и някаква пощенска такса, така че не съм обикаляла по митници. Разпределихме с детето шишенцата: това за тебе, това за мене и сме доволни :).



Самми, честито! Със здраве да си го пиете рибеното масло.
Някъде бях чел, че ефекта на рибеното масло, т.е. на омега 3, се появявал след 6 месечно натрупване.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Самми » Съб Юни 01, 2013 12:38 pm

О-о-о gogo, естествено не очакваме светкавични резултати, а и доколкото разбирам омега 3 би трябвало да ни е добавка до живот.

Благодаря на всеки, който споделя опит, много ни е полезен! Иначе е това :msmile7: и това :think: и накрая :wow:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Юни 01, 2013 3:45 pm

Поръчах си ето това:
http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ar ... 73-ml/4192

Пристигна за 10 дни. Опаковката беше наистина внушителна относно сигурност на шишето. Изпратиха ми и чайчета и химикалка бонус.
Дадох и на малката, 3 год. - 0,5 чаена лъжичка и много й хареса.

До всички които тепърва че правят първа поръчка. Още в началото на регистрацията посочете кода за отстъпка, аз помислих, че става въпрос за някакъв друг код и не го направих. Можех да си спестя парички и да дам бонус на някой от Вас, съжалявам за което.
Кодът който аз мога да дам е: TDD882
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 01, 2013 7:39 pm

И аз да се обадя тук :laugh: Из книгите на Барито бях прочела за капсулите на маслото-т.е той казваше, че цената на маслото не може да ни служи много като ориентир за качество, тъй като понякога самата капсула, в която се слага рибеното масло струва повече от самото масло. И най-предпочитаният вариант е течното рибено масло, т.е винаги излиза много по евтино.

Въпреки, че течния вариент ми е много отвратително нещо, ама веднага след това хапвам по една-две лъжицаи кисело мляко и съм ок :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 06, 2013 4:55 am

pipilota написа:И аз да се обадя тук :laugh: Из книгите на Барито бях прочела за капсулите на маслото-т.е той казваше, че цената на маслото не може да ни служи много като ориентир за качество, тъй като понякога самата капсула, в която се слага рибеното масло струва повече от самото масло. И най-предпочитаният вариант е течното рибено масло, т.е винаги излиза много по евтино.

Въпреки, че течния вариент ми е много отвратително нещо, ама веднага след това хапвам по една-две лъжицаи кисело мляко и съм ок :)


Пипи, пробвала ли си това
Carlson Labs, The Very Finest Fish Oil, For Kids, Lemon, 6.7 fl oz (200 ml)
Поръчах го за малкия.Има приятен вкус и го пие с удоволствие. За съжаление не мина теста с фризера. Дали може да е от добавката на лимон за вкус?
Аз ползвам това:
Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels и съм доволен. Капсулите минаха успешно теста с фризера. Освен това и малкия изяви желание и пробва да пие същото рибено масло както татко си. Не го гълта, а го дъвче. Вкуса не е като на течното въобще, но не му минава мерака, така че май ще поръчвам само от това на капсулите.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 06, 2013 10:23 am

Гого, тази опаковка от 120 таблетки за колко време ти стига? По колко приемаш на ден?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 06, 2013 11:03 am

Italiano написа:Гого, тази опаковка от 120 таблетки за колко време ти стига? По колко приемаш на ден?


Пия сутрин и вечер по 3 капсули - общо 6, което дава 3,6гр омега 3 на ден.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 06, 2013 12:12 pm

Значи ти стига за 20 дни.
Питам, за да видя дали мога да си го позволя.
Излиза, че $14 е грубо 21 лв. Това делено на 20 дни става по 1 лв. на ден. Приемливо е.
Но трябва и доставката да се сметне. А тя е?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 06, 2013 3:09 pm

Italiano написа:Значи ти стига за 20 дни.
Питам, за да видя дали мога да си го позволя.
Излиза, че $14 е грубо 21 лв. Това делено на 20 дни става по 1 лв. на ден. Приемливо е.
Но трябва и доставката да се сметне. А тя е?


За доставка за България от сайта http://www.iHerb.com е добре да се използва Global Priority Mail by DHL , което в момента струва само 4$ и е нещо като на промоция, иначе доставката е на цена 6$ за пратки до 1814 гр и стойност на покупките до 80$. Над този грамаж и стойност не може да се ползва Global Priority Mail by DHL. При първа поръчка от сайта може да се ползва отстъпка от 5$ при поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ при поръчка над 40$. За целта трябва да се въведе код при пазаруването от сайта. Моят код от iHerb e GBS139.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта