Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Вто Мар 16, 2021 11:35 am

Здравейте колеги по съдба! Днес влизах в IHERB за традиционната поръчка на рибено масло и се зачетох в зададените въпроси от потребители. Направи ми впечатление, че консултант от сайта препоръчва след 3-месечен прием да се прави 1 месец почивка. Аз от 3 години пия без прекъсване. Не съм усетила някакви странични ефекти, но се позамислих дали наистина не трябва да се дава и някаква почивка на приема. Надявам се някой да ми отговори, макар че рядко се влиза в тук, а фейс нямам, за да се присъединя към групата. Благодаря предварително! :) :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот kuncho » Сря Мар 17, 2021 9:17 am

чичо Чарли написа:Здравейте колеги по съдба! Днес влизах в IHERB за традиционната поръчка на рибено масло и се зачетох в зададените въпроси от потребители. Направи ми впечатление, че консултант от сайта препоръчва след 3-месечен прием да се прави 1 месец почивка. Аз от 3 години пия без прекъсване. Не съм усетила някакви странични ефекти, но се позамислих дали наистина не трябва да се дава и някаква почивка на приема. Надявам се някой да ми отговори, макар че рядко се влиза в тук, а фейс нямам, за да се присъединя към групата. Благодаря предварително! :) :)


Здравейте,Чарли!
И аз от миналата година си задавам въпроса с почивките при приема на рибено масло. При мен непрекъснатото пиене на Sport Research e почти на 4 години- от юни 2017 г. до момента. Та от година, година и нещо си задавам въпроса с почивките и инцидентно търся по- подробна информация или се допитвам до лекари. Не съм намерил нещо конкретно, а лекарите по- скоро се презастраховат- "а, да, хубаво е да се направи почивка", но никой не се ангажира с периди на приеми и почивки. Бих искал да Ви помоля да изпратите линк към препоръката на цитирания във вашия пост консултант. До момента не съм забелязал негативни и/или странични ефекти от непрекъснатия приен, по- скоро обратното: за тези години не съм боледувал от настинки/грип/ковид. Благодаря предварително!
kuncho
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Май 16, 2019 8:21 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пон Мар 22, 2021 5:18 pm

Kuncho привет! Аз приемам Омега 800 на California Cold. Като влезеш в сайта и на самия продукт, най-долу на страницата има въпроси и отговори . Там може да прочетеш отговори на консултантите на IHERB. Тук бихме получили компетентент отговор от Гого и от Пипилота. Но и те рядко вече влизат в сайта, но да се надяваме, че все някога ще видят въпроса ни и ще ни светнат. :) :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот kuncho » Вто Мар 23, 2021 10:32 am

Благодаря, Чарли! Да се надяваме на обратна връзка от Гого и Пипилота.
Хубав ден!
kuncho
 
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Май 16, 2019 8:21 am
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Pipilota » Сря Апр 07, 2021 5:58 pm

Пълни глупости са това с тези почивки при приема на рибено масло. Попадала съм на абсурдни съвети и кометари от много "вещи" по темата индивиди. То са едни схеми - 2 седмици пиеш, една седмица почиваш, после половин месец по половин доза и после месец почивка и не знам си какво още...Ужас и безумие. И то са едни сериозни коментари и тези със схемите като започнат сериозно да се вживяват в ролята на медици-съветници и съм се заливала от смях и потрес!

Сиърс казва, че рибеното масло е добавка до живот. Докато сме живи, трябва да си храним мозъка с DHA, както храним стомасите си с храна. Взе ми седмици да напиша една не много кратка, но за това пък много полезна статия за рибеното масло и какво казва Сиърс по въпроса. По специално обзаца "Защо се нуждаем от DHA" и "Защо се нуждаем от EPA"

Ако ви е интересно, прочетете тук :bigarrow: РИБЕНО МАСЛО В ЗОНАТА
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Rumenn » Пет Апр 16, 2021 11:44 am

Имам няколко опаковки омега Sports Research- 180, ако някой има нужда да пише :)
Rumenn
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 14, 2021 7:00 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Pipilota » Сря Май 05, 2021 2:46 am

Rumenn написа:Имам няколко опаковки омега Sports Research- 180, ако някой има нужда да пише :)


А ти защо ги даваш? Всеки има нужда от рибено масло - добавката, която според Сиърс трябва да се взима до края на дните ни ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Krix » Чет Май 13, 2021 11:57 am

Здравейте, нова съм тук и търся мнения за хубаво рибено масло. От прочетеното досега разбирам, че има доволни от iHerb, но дали има добри алтернативи на българския пазар? Разбира се сертифицирани. Какво ви е мнението за Natural factors RX - продава се в аптеките? Загледах се също и по рибното масло на Nutrigold, което се продава в аптеките и в Зоя.бг, и свете са сертифицирани от това, което чета, но ми се иска да чуя мнение ако някой ги е опитвал- отговарят ли на изискванията за добро рибено масло? Iherb никога не съм ползвала и не знам как се случват нещата с доставка и чакане. Благодаря предварително!
Krix
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 13, 2021 11:50 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Rumenn » Пет Май 28, 2021 11:22 am

Pipilota написа:
Rumenn написа:Имам няколко опаковки омега Sports Research- 180, ако някой има нужда да пише :)


А ти защо ги даваш? Всеки има нужда от рибено масло - добавката, която според Сиърс трябва да се взима до края на дните ни ;)


Здравей, имам Омега за цяла година, понеже доставката от Iherb отнема няколко месецая поръчвам повечко. Предлагам ги защото предпочитам да са по - свежи.
Rumenn
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Апр 14, 2021 7:00 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот stoy » Чет Юни 17, 2021 10:24 pm

Това е кодът ми за отстъпка от 20% за поръчка в iHerb-TOY5041.Може да го използвате до 23.10.
stoy
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 09, 2016 8:37 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Юни 25, 2021 7:26 am

nnnadja написа:Здравейте, от няколко седмици се запалих да спазвам диетата (до колкото мога).
Имам въпрос относно рибеното масло, попаднах на това - моля да споделите добро ли е?

https://www.4plusnutrition.bg/shop/health/extra-omega/

Не се наемам да поръчвам от чужди сайтове, нямам опит, а и не знам добре английски. Ако има добри хора тук, които се наемат да ми поръчат от онова в черната кутийка - 180 таблетки и да ми го изпратят по еконт, бих била много благодарна и ще им заплатя всички разходи по "упражнението". :hug:


Привет,
Горното рибено масло изглежда добре. Има сертификация по IFOS, концентрирано е - в една капсула от 1000 мг има 700 мг EPA+DHA, НО НЕ Е триглицеридна форма, което е минус. Вероятно ще мине и теста с фризера. Цената му обаче е доста висока, общо взето "онова в черната кутийка - 180 таблетки" -Sports Research, Omega-3 Fish Oil, Triple Strength, Triglyceride Form, 1250 mg, 180 Softgels е три пъти по евтино на база EPA+DHA, така че не знам дали финансово е оправдано ползването му. :doNotKnow:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Юни 25, 2021 7:31 am

kuncho написа:Благодаря, Чарли! Да се надяваме на обратна връзка от Гого и Пипилота.
Хубав ден!


Привет,

Напълно подкрепям Пипи! :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Пет Юли 02, 2021 10:54 am

Здравейте ! Прудполагам поръчващите от IHERB капсули рибено масло,обърнахте внимание как се оскъпява този продукт. От около 30лв за 2 оп. от по 30 капсули, сега калкулатори ми смята заявката на 70 лв...... Хора, колко време ще издържим на такива цени..... за мене поне ще е непосилно. Някой , ако може да даде предложение за нещо по-евтино като доставка, но със същото качество...... Моля за инфо! Или за продукт на българския пазар. Благодаря предварително!
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот zarere » Пет Юли 02, 2021 11:58 am

чичо Чарли написа:Здравейте ! Прудполагам поръчващите от IHERB капсули рибено масло,обърнахте внимание как се оскъпява този продукт. От около 30лв за 2 оп. от по 30 капсули, сега калкулатори ми смята заявката на 70 лв...... Хора, колко време ще издържим на такива цени..... за мене поне ще е непосилно. Някой , ако може да даде предложение за нещо по-евтино като доставка, но със същото качество...... Моля за инфо! Или за продукт на българския пазар. Благодаря предварително!


Не забравяй, че от вчера влезнаха тези промени
https://www.bgpost.bg/bg/485

https://ibb.co/8jTp4x3

Та цената за 2 по 30 става не 70, а почти 90 лева.
zarere
 
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Окт 01, 2019 12:09 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот eldass » Пон Авг 23, 2021 2:19 pm

Може да се поръчва от Bare Biology до адрес на ГГБГ в Англия - 5 лв. на започнат кг.
Шише за месец с 60 капсули излиза около 57 лв. до София. Може и по-малко, ако се поръчат повече шишета.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Диджи » Сря Авг 25, 2021 10:16 am

Някой ползвал ли е от тази омега 3 на Enervit S.P.A (70% омега според сертификата IFOS)?
Аз от 5 месеца пия по 3гр. от нея (4 капсули по 1 гр.) и се чувствам добре. Резултатите от изследванията се подобриха - визирам TG/HDL и други.

https://www.enerzona.bg/category/omega-3-ribeno-maslo
Ето и сайта на производителя:
https://www.enervit.com/shop/it_it/ener ... t_type=258

и сертификата от IFOS, според който резултатите са като омегата на самия д-р Сиърс:
https://certifications.nutrasource.ca/c ... d=ENRV0001

Не правя реклама на продукта, просто преминах през омега на now food, след нея CGN Omega 800 от ихерб, RXOmega-3 на Natural Factors... При тях обаче няма никакъв сертификат от IFOS и не е ясно какво пием. Все пак, за да спазваме препоръките на д-р Сиърс, пиейки по 3гр. омега 3 на ден, тя следва да отговаря на строги критерии откъм чистота, което с досега използваните от мен омеги нямаше как да се гарантира. Докато омегата на Enervit има сертификат за всяка партида и това ни дава някаква сигурност.
Диджи
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 09, 2016 5:18 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта