Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Вто Юни 26, 2018 3:34 pm

Чичо Чарли, чети ме внимателно:
Сложих в кошницата 2 бр. Madre Labs, Omega 800.Дава ми 2 вида доставка:
Delivery by Local Post е Free - т.е безплатна доставка
Delivery by Local Post Plus e 8,06$.
На теб какви видове доставка ти дава?
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот чичо Чарли » Сря Юни 27, 2018 10:24 am

gogo написа:Чичо Чарли, чети ме внимателно:
Сложих в кошницата 2 бр. Madre Labs, Omega 800.Дава ми 2 вида доставка:
Delivery by Local Post е Free - т.е безплатна доставка
Delivery by Local Post Plus e 8,06$.
На теб какви видове доставка ти дава?

Привет Гого!
А бе справих се най-накрая :lol: С английския съм си бая скарана, ама бях и забравила как съм действала при предишни доставки. Много ти благодаря за помощта! Извинявай за безпокойството!
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот H0uSse_Baby » Сря Юни 27, 2018 10:08 pm

Здравейте,

Искам да попитам какво мислите за това рибено масло? Отдавна ми е в полезрението, понеже си поръчвам протеин и стевия от сайта? Прегледах характеристиките му и ги сравних с тези на Madre Labs, Omega 800 и ми се струва, че горе-долу е добре, но не съм веща в тази област. Доколкото успях да изчисля, от него ще са необходими 9 дражета дневно, само не разбрах дали трябва да се приемат наведнъж или примерно разпределени в 2-3 приема? Сметнах, че горе-долу ще е достатъчно за 44 дни, т.е. излиза по около 1,8 лв. на ден, но аз си вземам и колаген в промо пакет и така излиза по 48 лв. за 44 дни или около 1 лв. дневно. За мен е приемлива цена, стига да е качествено самото масло. :doNotKnow:
H0uSse_Baby
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 16, 2018 11:20 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Чет Юни 28, 2018 5:58 am

H0uSse_Baby написа:Здравейте,

Искам да попитам какво мислите за това рибено масло? Отдавна ми е в полезрението, понеже си поръчвам протеин и стевия от сайта? Прегледах характеристиките му и ги сравних с тези на Madre Labs, Omega 800 и ми се струва, че горе-долу е добре, но не съм веща в тази област. Доколкото успях да изчисля, от него ще са необходими 9 дражета дневно, само не разбрах дали трябва да се приемат наведнъж или примерно разпределени в 2-3 приема? Сметнах, че горе-долу ще е достатъчно за 44 дни, т.е. излиза по около 1,8 лв. на ден, но аз си вземам и колаген в промо пакет и така излиза по 48 лв. за 44 дни или около 1 лв. дневно. За мен е приемлива цена, стига да е качествено самото масло. :doNotKnow:


Аз не бих си купил това рибено масло. Първо то не е концентрирано. За такова рибено масло Бари Сиърс казва, че не препоръчва повече от 3-4 капсули на ден. Защо и повече инфо прочети тук. Обърни особено внимание на секциите - "Какво трябва да знаем за да направим правилния избор на рибено масло?", "Какви са стандартите за високо пречистено рибено масло?", "Процентно съдържание на омега-3 в рибеното масло".
Второ, то не е триглицеридна форма, която се усвоява много по добре от организма.

При поръчка на 2 бр. Madre Labs, Omega 800 доставката е безплатна, цената за двата броя идва към 28 лв в зависимост от курса и тогава 1 гр EPA+DHA идва на 0,58 лв. Твоето рибено масло без отстъпката(78 лв за 400 бр.) за 1 гр идва 0,66 лв., а с отстъпката(44 лв за 400 бр) - 0,4 лв. Заради тази разлика от 18 ст. за грам не си заслужава да правиш компромис с качеството на рибеното масло!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот vladoni » Съб Юни 30, 2018 12:39 pm

Здравейте зонатори. :)
Тъй като споменахте някъде, как се изчислява курса на долара на БГ митница...
Знае ли някой ,кой курс на долара ще приеме Бг митницата при поръчка на 28.06.2018..
Ще приеме курса за юни или курса за юли месец...
Че в сайта на митници има обяснение,което честно казано не се задълбочих да разбера...
Неслучайно питам,тъй като разликата между юни и юли е почти 2 стотинки...

Благодаря,предварително.
vladoni
 
Мнения: 17
Регистриран на: Пет Май 27, 2016 10:16 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Пон Юли 02, 2018 2:26 pm

Здравейте, отдавна не бях влизала във форума, но спрях да получавам мейли на пощата, че има нови отговори в темата. Това новост ли е или трябва да променям нещо в настройките?
Повода да пиша е, че тази седмица маслото на спорт ресърч е с 15% намаление https://www.iherb.com/pr/Sports-Research-Omega-3-Fish-Oil-Triple-Strength-1250-mg-180-Softgels/72037
Освен това върнаха и 5 % намаление, ако се използва код на друг потребител на сайта (т.е. сега както и преди месеци 5% намаление получават и човека, който е използвал кода и притежателя на кода. Моят код е CLF386, но може да използвате код на човек, който ви е помогнал с нещо и използването на кода му да е жест на благодарност).
За закупуване на 2 броя се намаляват още 5%. Станаха 25%.
http://prikachi.com/images.php?images/974/9360974l.jpg
Такава поръчка си е за митница, но дори и да се плати ДДС, излиза по евтино (0,22$ за таблетка, омега 800 излиза 0,24$), освен това няколко месеца забравяш за поръчки.
Аз поръчах вече и исках да споделя с вас.

Поздрави и хубав ден!
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gab4oto » Вто Юли 10, 2018 6:30 pm

Здравейте! Важно за поръчките от Iherb! Има промяна в правилата за награди (rewards) 5% отстъпка вече се получават и от стари и от нови клиенти! Винаги въвеждайте кода на приятел при всяка поръчка. Проверете имейлите си за съобщение от ихърб. Аз така разбрах. Здраве и успех на всички :)
Аватар
gab4oto
 
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 10:29 am
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sckameikin22 » Чет Юли 12, 2018 11:58 am

Да, това е опция.
sckameikin22
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юли 12, 2018 10:39 am
Санкт-Петербург
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Nataliya » Нед Юли 15, 2018 9:40 pm

Това рибено масло бихте ли ми казали добре ли е да се пие..https://www.myprotein.bg/sports-nutriti ... 29442.html. Отскоро съм в Зоната и не мога сама да преценя. :th:
Nataliya
 
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юли 08, 2018 11:00 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пон Юли 16, 2018 10:55 am

Nataliya написа:Това рибено масло бихте ли ми казали добре ли е да се пие..https://www.myprotein.bg/sports-nutriti ... 29442.html. Отскоро съм в Зоната и не мога сама да преценя. :th:


Наталия, това рибено масло за целите на Зоната определено не става. :refuse: Това е обикновено неконцентрирано рибено масло. Освен, че съдържа EPA+DHA в крайно незначителни количества, то има в себе си неща от които Зоната не се интересува, като ленено семе, и такива, които са откровено противопоказни като слънчогледовото олио. Да не говорим, че това рибено масло не е и молекулярно пречистено, да не говорим че не е и триглицеридна форма. В началото на моя дневник, от третия пост нататък съм описал подробно за избора на рибено масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Mila » Пон Юли 16, 2018 6:21 pm

Здравейте, някой има ли отзиви и опит дали рибеното масло помага при депресия и тревожни разтройства ?
Mila
 
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Фев 11, 2018 9:43 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Вто Юли 17, 2018 8:49 am

Mila написа:Здравейте, някой има ли отзиви и опит дали рибеното масло помага при депресия и тревожни разтройства ?

Да, може да помогне.Виж Въпроси и Отговори - > Въпрос 55. Какво количество рибено масло трябва да се приема на ден? Имай предвид обаче, че ако решиш да приемаш препоръчаната там доза EPA+DHA, то рибеното масло трябва да е от фармацевтичен клас - от рода на Madre Labs, Omega 800.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Любомир » Пет Юли 20, 2018 12:33 pm

Здравейте някой използвал ли е това - https://purenutritionusa.com/fish-oil-400-epa-200-dha-300-softgels?search=fish%20oil
Любомир
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 18, 2018 11:17 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Пет Юли 20, 2018 1:51 pm

Любомир написа:Здравейте някой използвал ли е това - https://purenutritionusa.com/fish-oil-400-epa-200-dha-300-softgels?search=fish%20oil

Любо, не съм го ползвал и не мога да кажа нищо от първа ръка, но като го гледам не ми вдъхва доверие. Хубаво е, че не е обикновено рибено масло с 30% концентрация на EPA+DHA в 1 капсула. Неговата концентрация е 60%. И с това свършват хубавите неща за това масло. Не видях да е молекулярно пречистено, да има фармацевтичен клас, не е триглицеридна форма, няма сертификат. Освен това ми се вижда подозрително евтино. 1гр EPA+DHA без доставката, ако има такава, идва на 0,19€. За да е толкова евтино, може би не е пречистено достатъчно или въобще. :hm:
Ако искаш качествено рибено масло на добра цена то бих ти препоръчал Madre Labs, Omega 800 от iHerb.При поръчка на 2 бр. Madre Labs, Omega 800 доставката е безплатна,идва в пощата и цената за двата броя идва към 28 лв в зависимост от курса и тогава 1 гр EPA+DHA идва на 0,58 лв.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Любомир » Съб Юли 21, 2018 2:25 pm

gogo написа:
Любомир написа:Здравейте някой използвал ли е това - https://purenutritionusa.com/fish-oil-400-epa-200-dha-300-softgels?search=fish%20oil

Любо, не съм го ползвал и не мога да кажа нищо от първа ръка, но като го гледам не ми вдъхва доверие. Хубаво е, че не е обикновено рибено масло с 30% концентрация на EPA+DHA в 1 капсула. Неговата концентрация е 60%. И с това свършват хубавите неща за това масло. Не видях да е молекулярно пречистено, да има фармацевтичен клас, не е триглицеридна форма, няма сертификат. Освен това ми се вижда подозрително евтино. 1гр EPA+DHA без доставката, ако има такава, идва на 0,19€. За да е толкова евтино, може би не е пречистено достатъчно или въобще. :hm:
Ако искаш качествено рибено масло на добра цена то бих ти препоръчал Madre Labs, Omega 800 от iHerb.При поръчка на 2 бр. Madre Labs, Omega 800 доставката е безплатна,идва в пощата и цената за двата броя идва към 28 лв в зависимост от курса и тогава 1 гр EPA+DHA идва на 0,58 лв.



Благодаря Гого, ще го изпробвам във фризера и на стиропор. Пише, че е молекулярно дестилирано.
Любомир
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Юли 18, 2018 11:17 am

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Danka Stamenova » Чет Юли 26, 2018 8:37 pm

gogo написа:
sotir написа:
gogo написа: Съвсем отскоро е това. :( Доколкото имам информация iHerb не са могли да се договоря засега с другите превозвачи. Да се надяваме, че скоро нещата ще се нормализират.


А от друг сайт свестно рибено масло с DHL в България може ли да се достави? Или от България да се купи дори на други цени?

Какво те притеснява доставката с Local Post? Аз редовно си поръчвам Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels и използвам именно доставката с Local Post. Доставката за 2 и повече бройки е безплатна защото продукта е Shipping Saver. Има проследяване до влизането в БГ. Да не дърпам дявола за опашката, но досега нямам загубена пратка. :) А и в момента горното рибено масло е на 20% отстъпка(до 21.02.2018), което е супер изгодно.
Поръчването на рибено масло от БГ, поне според мен, е финансово неоправдано. Някъде в моя дневник май, още съвсем в началото на моето зонуване, бях правил сравнение на цените между идентични рибени масла от iHerb и БГ. Е, в БГ цените бяха над 2 пъти по-високи(за едно и също рибено масло) :gunshot:
За основните неща, които трябва да се гледат при купуването на рибено масло виж в дневника ми в пост 4. Към написаното там може да се добави:
-рибеното масло да е триглицеридна форма за много по-добро усвояване;
-да има сертификат от IFOS е голям плюс.
Можеш да ползваш горните препоръки за избор на рибено масло откъдето и да го поръчваш.

Може ли да се плаща с дебитна карта, или само с кредитна?
Danka Stamenova
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юли 26, 2018 3:58 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron