Рибено масло в Зоната - Част 3

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Нед Мар 25, 2018 12:35 am

moni_89 написа:Здравейте, реших и аз да разгледам маслото Madre Labs с намерение да го заменя от финансова гледна точка с това на Natural factors, но по мои груби сметки не ми излиза кой знае колко по-евтино, че да си заслужава да поръчвам от чужбина, затова се допитвам до вас да видя правилни ли ми са сметките. В едно хапче има 800 мг омега и да кажем ще пия по 3 на ден, за да покрия минималната доза , получава се 2400 мг. В кутийката са 30, тоест за един месец ми трябват 3 шишенца, гледам че едно е 14 лв. Излиза ми на месец грубо 45-50 лв. Маслото на Natural factors ми излиза 2 лв на ден, тоест около 60 лв на месец, само с 10 лв по-скъпо, ако е така, няма да минавам на Madre Labs. Правилни ли ми са сметките? :D

Мони, за кое рибено масло на Natural factors става на въпрос? Дай някакъв линк за да му видим състава. А 3 шишенца по 14 лева са 42 лева.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Мечта_8 » Нед Мар 25, 2018 3:03 am

До 26 март има еднократно намаление с 5 долара за една поръчка в iHerb:
"За ограничен период от време Ви предлагаме купон от $ 5, който да използвате при следващата си поръчка. Просто въведете EXCLUSIVE5 на страницата за плащане .....Моля, имайте предвид: Този код на купона е ограничен до една поръчка и е валиден до 26 март, в 10:00 ч. PST."
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот moni_89 » Нед Мар 25, 2018 10:28 am

gogo написа:
moni_89 написа:Здравейте, реших и аз да разгледам маслото Madre Labs с намерение да го заменя от финансова гледна точка с това на Natural factors, но по мои груби сметки не ми излиза кой знае колко по-евтино, че да си заслужава да поръчвам от чужбина, затова се допитвам до вас да видя правилни ли ми са сметките. В едно хапче има 800 мг омега и да кажем ще пия по 3 на ден, за да покрия минималната доза , получава се 2400 мг. В кутийката са 30, тоест за един месец ми трябват 3 шишенца, гледам че едно е 14 лв. Излиза ми на месец грубо 45-50 лв. Маслото на Natural factors ми излиза 2 лв на ден, тоест около 60 лв на месец, само с 10 лв по-скъпо, ако е така, няма да минавам на Madre Labs. Правилни ли ми са сметките? :D

Мони, за кое рибено масло на Natural factors става на въпрос? Дай някакъв линк за да му видим състава. А 3 шишенца по 14 лева са 42 лева.

http://www.marvi.bg/natural-factors-sea ... 15947.html това е
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот sotir » Чет Мар 29, 2018 7:07 am

moni_89 написа:Здравейте, реших и аз да разгледам маслото Madre Labs с намерение да го заменя от финансова гледна точка с това на Natural factors, но по мои груби сметки не ми излиза кой знае колко по-евтино, че да си заслужава да поръчвам от чужбина,....

От финансова гледна точка, ако си поръчаш от България Natural factors RX Omega-3 Maximum Triple Strength - рибено масло, 1425 мг., 150 софтгел капс. 1 гр. (EPA+DHA съотношение 2:1) e 0.48 лв (61.13 лв+4.00 лв трансп. за 90 гр), срещу 0.59 лв (без ддс и без трансп. разх.) на Madre Labs (тригл. съотношени 3:2) и 0,945 лв на Natural factors течното, тригл. 2:1 с 1000 IU D3
sotir
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 33
Регистриран на: Нед Дек 27, 2015 10:21 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот shtur4e » Чет Мар 29, 2018 10:30 pm

Само че върху опаковката на първото масло не е посочена формата - триглицеридна или етил-естерна, което нали знаете какво значи....че по-вероятно е да е етил-естерната, тъй като другата форма винаги се изписва и прави продукта продаваем. Поръчах го за близък човек и имах възможността да разгледам внимателно опаковката. Не си спомням дали беше отбелязано, че е с IFOS-сертификат, май не, но пък сиропът Searich на Natural Factors е с такъв сертификат, така че по аналогия може да се приеме, че и софтгелът е ОК.
"You can have results or excuses. Not both."
Аватар
shtur4e
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 185
Регистриран на: Пет Окт 14, 2016 12:06 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот moni_89 » Пет Мар 30, 2018 9:11 pm

sotir написа:
moni_89 написа:Здравейте, реших и аз да разгледам маслото Madre Labs с намерение да го заменя от финансова гледна точка с това на Natural factors, но по мои груби сметки не ми излиза кой знае колко по-евтино, че да си заслужава да поръчвам от чужбина,....

От финансова гледна точка, ако си поръчаш от България Natural factors RX Omega-3 Maximum Triple Strength - рибено масло, 1425 мг., 150 софтгел капс. 1 гр. (EPA+DHA съотношение 2:1) e 0.48 лв (61.13 лв+4.00 лв трансп. за 90 гр), срещу 0.59 лв (без ддс и без трансп. разх.) на Madre Labs (тригл. съотношени 3:2) и 0,945 лв на Natural factors течното, тригл. 2:1 с 1000 IU D3

много сложно си го пресметнал :D и не го разбрах, трябва ми време да го осмисля :D, докато при моите изчисления, които направих ми излиза само с 10 лв по-скъпо на месец, ако си поръчвам маслото на Natural factors от България, и при положение, че е качествено, не видях смисъл да сменям маслото с Madre Labs. Още един плюс за мен е , че това масло на Natural factors е течна триглицеридна форма и само един път на ден си осигурявам дозата за целия, без да го мисля вече, а не на няколко пъти :)
moni_89
 
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Фев 14, 2018 4:55 pm

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот svet_cvet » Чет Апр 05, 2018 9:21 am

Здравейте,
Хубави почивни дни на всички!
От няколко месеца митниците пак са яхнали метлата. Явно някой много иска да ни откаже да поръчваме от небългарски сайтове. Разликата в цените е голяма. Взех за сравнение едно от маслата на NOW (което отдавна спряхме да използваме):
-В България се продава за: 44 лева https://healthstore.bg/now-omega-3-1000-mg-200-drazheta?gclid=CjwKCAjw75HWBRAwEiwAdzefxIWdjz9gn6zjzHDZh13DZz0VaDwh_-vZyTN3jiNzWZcAfjqGm2eSFBoCeToQAvD_BwE
-В iherb се продава за 9,59$: https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Omega-3-180-EPA-120-DHA-200-Softgels/323, като се добави и транспорт около 5$ и без да смятам отстъпките от седмични промоции и лоялти кредити се получава грубо 14,6$, по най -лошия курс на долара е 23 лева.
Цената е двойна-не се наядоха българските фармацевти.
Освен това границата от 30 лева за облагане на пратките е толкова неактуална и остаряла, питам се кога ще я актуализират-30 лева преди 5, 6, 7 години, не е равностойно на 30 лева сега. В повечето страни от ЕС границата е 22евро.

В момента има намаление на витамин Е-10%:
https://www.iherb.com/pr/MRM-Complete-E-60-Softgels/10997, може да се използва и код WEEKLY5-дава още 5% и цената става 8,96$.

Поздрави и хубав ден на всички!
svet_cvet
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 34
Регистриран на: Чет Мар 09, 2017 11:20 am
България
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот vranska » Пет Апр 06, 2018 7:17 pm

Здравейте, Гого,
За пръв път пиша във форума. Вече шести ден съм в Зоната и се опитвам да спазвам стриктно всички мерки и теглилки и да свикна с тях. Обръщам се към Вас, защото изчетох доста от дневника Ви, в който препоръчвате на няколко пъти https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Supe ... tgels/8305 , но сега последно четох в темата за рибеното масло, че употребявате https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844, което реално е три пъти по-скъпо. Аз си поръчах току-що за пръв път първото, но май сгреших, защото си взех това с 240 капсули и сметката ми е 42лв. Сетих се за лимита от 30лв и тръгнах да го сменям, но веднага получих СМС от банката, че са ми дръпнали парите, макар че в сайта все още ми позволява смяна или отказ. Нямам опит и не искам да рискувам да откажа или сменя и съответно да не ми върнат парите, и дано нямам много проблеми и разкарване предвид надвишаването на безболезнената сума. Но се надявам въпреки всичко да съм избрала добро рибено масло, от което ще взимам по Ваш съвет 3 капсули сутрин и 3 вечер с храна. А колко да давам на дъщеря ми, която е на 13? По отношение на маслините същи се придържам към Вашата мярка - 7,5гр, т.к. имах първоначално в хладилника големите маслини колосал, и сега дори и с по-малките продължавам да ги меря на грамаж, а не на бройка.
Аватар
vranska
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 30, 2018 11:23 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Вто Апр 10, 2018 1:05 pm

vranska написа:Здравейте, Гого,
За пръв път пиша във форума. Вече шести ден съм в Зоната и се опитвам да спазвам стриктно всички мерки и теглилки и да свикна с тях. Обръщам се към Вас, защото изчетох доста от дневника Ви, в който препоръчвате на няколко пъти https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Supe ... tgels/8305 , но сега последно четох в темата за рибеното масло, че употребявате https://www.iherb.com/pr/Madre-Labs-Ome ... gels/65844, което реално е три пъти по-скъпо. Аз си поръчах току-що за пръв път първото, но май сгреших, защото си взех това с 240 капсули и сметката ми е 42лв. Сетих се за лимита от 30лв и тръгнах да го сменям, но веднага получих СМС от банката, че са ми дръпнали парите, макар че в сайта все още ми позволява смяна или отказ. Нямам опит и не искам да рискувам да откажа или сменя и съответно да не ми върнат парите, и дано нямам много проблеми и разкарване предвид надвишаването на безболезнената сума. Но се надявам въпреки всичко да съм избрала добро рибено масло, от което ще взимам по Ваш съвет 3 капсули сутрин и 3 вечер с храна. А колко да давам на дъщеря ми, която е на 13? По отношение на маслините същи се придържам към Вашата мярка - 7,5гр, т.к. имах първоначално в хладилника големите маслини колосал, и сега дори и с по-малките продължавам да ги меря на грамаж, а не на бройка.


Здравейте,

В началото, когато писах в дневника си, на iHerb не се предлагаше маслото на Madrelabs и Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels беше оптимален вариант за цена/качество. Това рибено масло се предлага в 2 разфасовки - 120 и 240 капсули. Разфасовката от 120 капсули в момента е на цена малко над 13$, т.е се вмества в прословутите 30 лв. Дозата от 6 капсули на ден Ви дават 0,6х6=3,6 гр. EPA+DHA, което е малко над поддържащата доза. Във въпрос 55 можете да видите и останалите препоръки за количества на д-р Сиърс.
Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels се появи на iHerb доста по-късно. В края на 5-я пост от дневника ми можеш да прочетеш за неговите преимущества. Да, по скъпо е, но има защо. За мен то остава като най-добър вариант основно заради голямата концентрация на EPA+DHA, сертифицирането по IFOS и не на последно място триглицеридната форма(за нея отново малко повече в края на 5-я пост от дневника ми). Освен това, когато поръчам 2 броя доставката ми става безплатна и ми идва в пощата.
Относно дозите за дъщеря ти погледни Въпрос 56, макар че там става дума за малки деца, а тя не е. Тъй като качественото рибено масло няма противопоказания, то си мисля, че поддържаща доза от 2,5 гр EPA+DHA ще бъде добре за дъщеря ти. Разбира се можеш да се посъветваш и с педиатъра и, макар че се съмнявам той/тя да е чувала за д-р Сиър и неговата Зона. Ако не се лъжа Маня беше давала някъде отговор от екипа на д-р Сиърс за препоръки за количества рибено масло за деца, но може и да бъркам.
Ако искате да отговоря и на други интересуващи Ви въпроси може би е най-добре да ги зададете в моя дневник. Така ще стане най-бързо.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Lili Krasteva » Вто Апр 10, 2018 2:58 pm

Здравейтена някой случвало ли му се е поръчка на рибено масло под 30 лв да отиде в митница?
Lili Krasteva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 02, 2017 3:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Вто Апр 10, 2018 3:39 pm

Lili Krasteva написа:Здравейтена някой случвало ли му се е поръчка на рибено масло под 30 лв да отиде в митница?


Да. Напоследък има някаква кампания и явно се спират пратки и под 30 лв. И се взимат едни 1,50 лв. на пратка. Но и ти губят времето, но нищо не можеш да направиш. :(
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот Lili Krasteva » Сря Апр 11, 2018 5:21 pm

Благодаря, Гого. да не казвам, че полупих и второ известие за същата пратка, в което ми обявяват такса3,50.
Ще видя каква ще ми вземат в крайна сметка. А днес имам известие за следваща пратка, вече в съответния пощенски клон.
Lili Krasteva
 
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 02, 2017 3:59 pm
Жена

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dido13 » Нед Апр 15, 2018 6:36 pm

здравейте някой може ли да ми каже това добро ли е :
https://www.iherb.com/pr/Nordic-Natural ... Gels/79934
или просто да си взема повече от това което Гого препоръчва
https://www.iherb.com/pr/madre-labs-ome ... gels/65844
инересува ме кое е по добро без да гледаме фактора цена и дали има някаква съществена разлика между двете
dido13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 6:29 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Нед Апр 15, 2018 7:38 pm

dido13 написа:здравейте някой може ли да ми каже това добро ли е :
https://www.iherb.com/pr/Nordic-Natural ... Gels/79934
или просто да си взема повече от това което Гого препоръчва
https://www.iherb.com/pr/madre-labs-ome ... gels/65844
инересува ме кое е по добро без да гледаме фактора цена .


Здравей Дидо,

Nordic Naturals е уважана от мен фирма. Продуктите и са качествени. Не съм ползвал Nordic Naturals, ProOmega-D, Lemon Flavor, 1,250 mg, 120 Soft Gels. Като му гледам данните от сайта звучи много добре. Отговаря на изискванията на д-р Сиърс. Предполагам, че ще мине и теста с фризера. Единственото, което ме притеснява да го препоръчам е цената му. Направо си е за митница. Ако гледаме само по цената от сайта(без доставка и митница, което товари цената само на рибеното масло от Nordic Naturals) цената за грам EPA+DHA за Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels е 3 пъти по евтино от това на Nordic Naturals. Освен това при поръчка на 2 броя доставката му е безплатна и идва в пощата. Мисля си, че рибеното масло на Madre Labs е с най-доброто съотношение на цена/качество.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот dido13 » Нед Апр 15, 2018 8:07 pm

gogo написа:Здравей Дидо,

Nordic Naturals е уважана от мен фирма. Продуктите и са качествени. Не съм ползвал Nordic Naturals, ProOmega-D, Lemon Flavor, 1,250 mg, 120 Soft Gels. Като му гледам данните от сайта звучи много добре. Отговаря на изискванията на д-р Сиърс. Предполагам, че ще мине и теста с фризера. Единственото, което ме притеснява да го препоръчам е цената му. Направо си е за митница. Ако гледаме само по цената от сайта(без доставка и митница, което товари цената само на рибеното масло от Nordic Naturals) цената за грам EPA+DHA за Madre Labs, Omega 800, Pharmaceutical Grade Fish Oil, 80% EPA/DHA, German Processed, Cholesterol Free, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels е 3 пъти по евтино от това на Nordic Naturals. Освен това при поръчка на 2 броя доставката му е безплатна и идва в пощата. Мисля си, че рибеното масло на Madre Labs е с най-доброто съотношение на цена/качество.


Благодаря за бързия отговор ще ги прежаля парите ако пия по 4 на ден ще ме изкарва един месец . ще си помисля пак но май ме устройва щом похвали и фирмата производител това ме радва
dido13
 
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 15, 2018 6:29 pm
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната - Част 3

Мнениеот gogo » Нед Апр 15, 2018 8:55 pm

dido13 написа:
Благодаря за бързия отговор ще ги прежаля парите ако пия по 4 на ден ще ме изкарва един месец . ще си помисля пак но май ме устройва щом похвали и фирмата производител това ме радва


Щом си решил - добре. Като ти дойде направи и теста с фризера и напиши тук резултата - за информация.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта