Стевия

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Стевия

Мнениеот nympheacea » Сря Юли 17, 2013 5:47 pm

Започнах нова тема, защото току що получих стевията която бях поръчала. Чувствам се малко разочарована, и за това мисля, че коментар по тази важна билка трябва да е разделно от другите, също като рибеното масло.
Поръчах си http://www.bioslunceluna.com/shop/sladk ... leben.html
Подведох се от това което пише 1 ч.ч захар = 2 с.л. листа стевия, не знам защо си мислех, че екстрактът който поръчвам е с такава концентрация. Реално, за получаване на сладост от 1 ч.л от този екстракт сигурно капвам към 10 - 15 капки.
Интересува ме вие какво ползвате и дали сте доволно, както и какви количества ползвате за получаване на ефект от 1 ч.л захар или друго.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Стевия

Зоната
 

Re: Стевия

Мнениеот Plam4e22 » Чет Юли 18, 2013 11:25 pm

Нимфи, аз използвам Биостевия на прах и не мога да се оплача. Просто очаквах да е наистина много сладка и по-концентрирана от захарта, но ми върши страхотна работа, особено сутрин когато си правя сладолед :text-lol: , а това ми е най-голямата сладост. Просто денят, в който открих стевия, си направих един малък празник :occasion-balloons: Съветвам те да използваш нея вместо каквото и да е друго средство за подслаждане.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Стевия

Мнениеот nympheacea » Пет Юли 19, 2013 10:35 am

Това дето аз си купих е екстракт, не знам защо си мислех, че ще е по-сладко от тази на прах, ама сега трябва да си купя за да пробвам. Само да кажа, тук ми попадна една доза от стевия с нещо си, и на самото пликче пише че се равнява на 2 ч.л захар. но има и друго съставки, може би разредители, незнам, чакам да донесат повече за да пробвам.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Стевия

Мнениеот Pipilota » Вто Авг 06, 2013 11:51 am

Нимфичке, във фейса попаднах на една станичка: Стевия-БГ. Там има доста интересна информация, и редовно преглеждам интересните им публикации. И най-ми стана интересно, че има инфо как сами да си отглеждаме ставията, което всъщност е най-добрия вариант :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Стевия

Мнениеот nympheacea » Вто Авг 06, 2013 1:40 pm

pipilota написа:Нимфичке, във фейса попаднах на една станичка: Стевия-БГ. Там има доста интересна информация, и редовно преглеждам интересните им публикации. И най-ми стана интересно, че има инфо как сами да си отглеждаме ставията, което всъщност е най-добрия вариант :hug:


:done: Миси /както казваше щерката/
ама от 1 пликче ми покълнаха само 3 растения, ще видим какво ще излезе.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Стевия

Мнениеот лилит » Чет Окт 03, 2013 8:50 pm

Аз купувам от тази в зелените пакети от Кауфланд, ама не знам дали е ок. Бяла, кристална е и на вкус е доста добре.

Plam4e22 написа:особено сутрин когато си правя сладолед :text-lol: , а това ми е най-голямата сладост.

К'во викаш, че си правиш Изображение ?
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Чет Яну 16, 2014 4:23 pm

Хора, разправям на жената за стевията, а тя ми каза, че я е проучила много подробно и в крайна сметка била вредна.
Кажете нещо, ако мога да я "шибна" с факти, че иначе тя излиза права. А може и да си е.
Някой ... нещо ... ?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот Plam4e22 » Пет Яну 17, 2014 8:42 am

Ити, за пръв път чувам нещо такова защото стевия си е чисто и просто древна билка със сладък вкус. Можеш ди я пиеш като чайче. Сподели, моля, какви факти има жена ти, че да видим как можем да я оборим :typing:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 1:25 pm

Italiano написа:Хора, разправям на жената за стевията, а тя ми каза, че я е проучила много подробно и в крайна сметка била вредна.
Кажете нещо, ако мога да я "шибна" с факти, че иначе тя излиза права. А може и да си е.
Някой ... нещо ... ?

Стевията е билка, растение. Единственото което знам, като страничен ефект на стевията, е че при по-високи количества понижава кръвната захар и кръвното налягане. Но като се има предвид, колко е сладка, е тудно да се изядат големи количества.
А иначе знам, че в Япония я употребяват от половин век и не вярвам, че ако беше вредна щяха да го правят.
Четох, че вече е удобрена официално и за европа.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Пет Яну 17, 2014 4:32 pm

Ами, трябва да я питам по-конкретно къде е вредата, но знам, че много подробно я е проучвала по интернет.

Иначе тази билка преминава ли през някаква обработка, или просто се стрива и пакетира?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 17, 2014 6:04 pm

Italiano написа:Иначе тази билка преминава ли през някаква обработка, или просто се стрива и пакетира?

Има я по различни начини, на листа, стрити листа, на пакетчета за чай и преработена, като подсладител, на прах, на хапчета и в течен вариант. Ти не си ли ползвал? Аз я ползвам от няколко години.(Поне около 4.)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Съб Яну 18, 2014 12:27 am

Не, не съм я опитвал досега.
Може би жената е чела нещо за тези варианти, дето са като подсладител, хапчета и течен. Реално това си е обработка, а със и след нея знае ли се какво става ...
То и ГФС се прави от една проста царевица, но те убива бавно, но сигурно.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот vanja » Съб Яну 18, 2014 11:43 am

Аз си купих една стевия от Карфура - зелени пакети от по 0.5 кг - на пакета пише Steviolina, гръцка е, на преведения етикет пише,че съдържа малтодекстрин, гликоза, инулин, подсладител стевиол гликозит Е960, противослепващо вещество - няма дадени пропорции. Една лъжичка от нея се равнява на една лъжичка обикновена захар. Аз мислех, че стевията би трябвало да е по-сладка, дали тази е подходяща да я вземам Понякога си слагам една малка лъжичка в овеса или в млякото. Но не съм сигурна тази ли трябва да купувам...
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Стевия

Мнениеот Plam4e22 » Съб Яну 18, 2014 6:22 pm

vanja написа:Аз си купих една стевия от Карфура - зелени пакети от по 0.5 кг - на пакета пише Steviolina, гръцка е, на преведения етикет пише,че съдържа малтодекстрин, гликоза, инулин, подсладител стевиол гликозит Е960, противослепващо вещество - няма дадени пропорции. Една лъжичка от нея се равнява на една лъжичка обикновена захар. Аз мислех, че стевията би трябвало да е по-сладка, дали тази е подходяща да я вземам Понякога си слагам една малка лъжичка в овеса или в млякото. Но не съм сигурна тази ли трябва да купувам...

Ооооо, НЕ! Хич не се занимавай с тези гръцки добавки :but: истинската стевия си е направена от 100% стрити листа от стевия. Там някакви малтидекстрини,гликоза.....намирисва ми на евтини добавки, за да се направи голямо количество :notagree: :notagree:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Стевия

Мнениеот vanja » Съб Яну 18, 2014 8:09 pm

Явно ще трябва да търся друга опаковка стевия. Вие каква ползвате, от интернет ли си поръчвате? Аз обичам да забърквам разни сладкиши - сега гледам да е по-рядко и разбира се да са зонови - с рецепти от сайта :roll:
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Стевия

Мнениеот gogo » Съб Яну 18, 2014 10:45 pm

vanja написа:Явно ще трябва да търся друга опаковка стевия. Вие каква ползвате, от интернет ли си поръчвате? Аз обичам да забърквам разни сладкиши - сега гледам да е по-рядко и разбира се да са зонови - с рецепти от сайта :roll:


За стевия можеш да погледнеш тук - http://www.iherb.com/Stevia
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта