Стевия

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Стевия

Мнениеот TheCatCharli » Вто Май 13, 2014 4:28 pm

И аз намазах едно хубаво от еднодоларките и от тогава все се оглеждам да дадат пак нещо на примоция, ама не, не дават :mrgreen:
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Стевия

Зоната
 

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Вто Май 13, 2014 5:37 pm

Hippo написа:Kari, от Стевия лукс, течната не съм я пробвала, само тази на прах. Но тя стевията по принцип ми нагарча, въпрос на вкус и свикване. :) На мен например, в овес, в кисело мляко, чай и кафе ми е много вкусна, но в сладкиши, някак не ми се услажда. :noo: А децата, ако им сложа в чая, веднага усещат, че е стевия и не искат да го пият. :bored1:

Аз пък използвам стевия само за сладкиши и досега само тази от iherb по 1 долар която беше на промоция не ми нагарчаше. Сега ще пробвам от Лукса течната, в сайта има и някаква за сладкиши, но я няма налична от доста време вече. А дъщеря ми където и да й сложа стевия усеща, чудото проклето и не я иска....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи-тук)-3 тема

Мнениеот HippoDel » Вто Юни 03, 2014 10:02 am

moni03 написа:Имам въпрос за стевията, какво ползвате? В био магазина ми предложиха една натурална-леко зеленикава на цвят в бурканче. Видях и една в пакетчета 90 бр. е кутията, но никъде не съм виждала течна от къде я купувате?

Мони аз ползвам тази стевия, на прах повече от 5 години.
Скрит текст:
Изображение

От 1 година ползвам премиум, това е по-новият вариант, защото е още по-концентрирана и почти не нагарча, за разлика от другата.

Другата стевия, която ползвам е био стевия, стрити листа.
Скрит текст:
Изображение


Веднъж от един био магазин на Солунска си купих течна, немска, но много бързо ми свърши и повече не съм си купувала.
Сега имам една течна, швейцарска, но е купена от тук (Дания), но като цяло предпочитам на прах, а не течна. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Вто Юни 03, 2014 1:57 pm

Иначе течната стевия от iherb е добра. Аз още не съм свършила първото шишенце 60мл. Ползвам го за подслаждане на чай и за кисело мляко или извара с плодове. Сладкишите ги правя с прахообразната пак от iherb. Купувам тази.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Tony » Вто Юни 03, 2014 6:31 pm

Тук има поне 30-40 вида стевия по магазините, но е все бяла на кристалчета, или течна... досега ползвах уж най-малко преработената и съответно най-скъпата, но пак е бяла. Преди 3-4 дни с упорито търсене и с 300 зора си намерих стрити листа и мога да кажа, че вкусът е доста различен и определено ми харесва повече.

Хипо, след месец се прибираме в България и ще поръчам и от тази, която си дала в линка - стритите листа - и ще си купя да имам в запас за насам - дано е от същата, че тук е на тази цена, ама в €. :laugh:
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Стевия

Мнениеот j.karataneva » Съб Юни 21, 2014 4:50 pm

Здравейте казвам се Жана Каратанева и попаднах на вашата тема в този форум за стевия . Интересна ми стана вашата дискусия и съвети , затова реших да споделя и моето мнение относно тази билка . Чух преди няколко години за нея и съм готвила с много стевий , но усещам , че започват да нагорчават кексове , кроасани и т. н Аз си купувам стевия от един сайт макари ,че я има и в някой аптеки немска стевия " Стевиола " на " Стевия Фор Лайф" фирмата и съм страшно доволна от вкуса й от количеството , което ми стига за готвене по няколко часа на ден . :)
j.karataneva
 
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юни 21, 2014 4:45 pm

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Съб Юни 21, 2014 4:58 pm

За тази стевия ли става въпрос?
До колкото разбрах, казваш, че тази стевия няма остатъчно нагарчане, нали?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 23, 2014 6:47 am

Добре де, течната стевия не е ли повече химия... :doNotKnow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Чет Юли 24, 2014 4:32 pm

Химия си е.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот Kristal » Чет Окт 09, 2014 10:11 am

Хора помагайте, тамън ми свърши рибеното масло и реших да поръчам и стевия от iherb обаче не знам доколко е полезна за диабетици, защото тук имаме един приятел диабетик, искам заради него да я взема, но ме е страх да не му навредя нещо на човека. Това едно и второ - някой има ли идея как стои въпроса с доставките в UK - някакви мита или мога спокойно да си поръчвам?
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Стевия

Мнениеот gogo » Чет Окт 09, 2014 3:29 pm

Kristal написа:Хора помагайте, тамън ми свърши рибеното масло и реших да поръчам и стевия от iherb обаче не знам доколко е полезна за диабетици, защото тук имаме един приятел диабетик, искам заради него да я взема, но ме е страх да не му навредя нещо на човека. Това едно и второ - някой има ли идея как стои въпроса с доставките в UK - някакви мита или мога спокойно да си поръчвам?

Кристал, по данни от Интернет стевията е идеална за диабетици. В същност твоят приятел би трябвало да е наясно.
Скрит текст:
ВЪПРОС: Мога ли да използвам Стевия ако съм диабетик?

ОТГОВОР: Стевията може да бъде част от здравословната диета за всеки с проблеми с кръвната захар, понеже тя не повишава нивата на захарта в кръвта.

ВЪПРОС: Ще повиши ли Стевията нивата ми на кръвна захар?

ОТГОВОР: Абсолютно НЕ. Всъщност, според някои проучвания, нивата ви на кръвна захар може дори да се понижат.

ВЪПРОС: Как Стевията се усвоява от организма?

ОТГОВОР: Стевията не се усвоява от организма и затова не е необходим хормона инсулин за да се метаболизира. Тази билка доставя сладост без да е необходимо действието на инсулина или други хормони от организма, затова тя е напълно подходяща за диабетици.

ВЪПРОС: Мога ли да комбинирам Стевия с други подсладители?

ОТГОВОР: Абсолютно. Обаче, подсладителите като цяло трябва да се използват умерено в добре балансирана здравословна диета. И рафинираните и изкуствените подсладители трябва да се избегнат изцяло.

ВЪПРОС: Може ли Стевията да замени изкуствените подсладители в диетата?

ОТГОВОР: Да! Стевията предлага безопасна, напълно естествена, алтернатива на тези “токсични бомби”- изкуствените подсладители. И индустриалната употреба на Стевия в Япония доказва, че тази замяна е както практична така и икономична.

ВЪПРОС: Колко калории съдържа Стевията?

ОТГОВОР: Практически нула.

ВЪПРОС: Колко сладка е Стевията?

ОТГОВОР: Свежите листа от Стевия и стритите/смлени сушени листа (зелен прах) от билката са около 10-15 пъти по-сладки от захарта. Пречистените екстракти от Стевия, наречени Стевиозиди (бял прах, съдържащи 85-95% Стевиозиди), са около 200-300 пъти по-сладки от захарта. Билковата пудра(зелен прах) е много сладка и се използва добре в малки количества, докато пречистеният екстракт е изключително много сладък и трябва да се разреди за да се използва правилно. И двата продукта имат слабо горчив вкус, характерен и за Женското Биле.

ВЪПРОС: Безопасна ли е Стевията?

ОТГОВОР: Стевията е изцяло природен билков продукт, която от векове е употребявана от месните индианци в Парагвай. Щателно е проучвана в редица тестове по света и е установено, че не е токсична. Също така е консумирана безопасно в големи количества(хиляди тонове годишно) за последните 20 години без странични ефекти.

Линк

Можеш да намериш в Гугъл още много статии по въпроса.
Относно доставките до UK може би ако провериш на сайта на митницата им. :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Стевия

Мнениеот Kristal » Чет Окт 09, 2014 6:00 pm

Благодаря и аз ги прочетох тези неща, но ме беше страх да рискувам, приятелят не знаеше нищо за стевията когато го попитах, но сега спокойно ще купя и ще му спретна нещо сладко без да прекалявам.
Аватар
Kristal
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Апр 26, 2014 12:24 pm

Re: Стевия

Мнениеот petia » Пет Окт 17, 2014 1:13 pm

Здравейте, може ли да ми кажете мога ли да ползвам тази стевия http://ezdrave.com/product/213/techen-p ... 270ml.html. Благодаря
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Стевия

Мнениеот Маня » Пет Окт 17, 2014 3:21 pm

Можеш. Това е воден екстракт от стевия. Предполагам, че има по-подробно упътване на опаковката какво количество от нея отговаря като сладост на колко захар.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Стевия

Мнениеот petia » Пет Окт 17, 2014 3:39 pm

Manya написа:Можеш. Това е воден екстракт от стевия. Предполагам, че има по-подробно упътване на опаковката какво количество от нея отговаря като сладост на колко захар.

Благодаря, Маня! Пише , че 5 капки се равняват на 1ч.л. захар.
Аватар
petia
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Юни 14, 2014 1:24 pm

Re: Стевия

Мнениеот Маня » Пет Окт 17, 2014 3:43 pm

Направо си е супер. Не се притеснявай да си я поръчаш и ползваш. И цената е добра.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта