Стевия

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Нед Фев 02, 2014 7:43 pm

Хора, дайте някаква стевия, която да няма остатъчен леко горчив вкус в устата?
Искам стевия, която да сладни много, без да се усеща...
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Стевия

Зоната
 

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 8:43 pm

Karrita написа:Хора, дайте някаква стевия, която да няма остатъчен леко горчив вкус в устата?
Искам стевия, която да сладни много, без да се усеща...

Аз не знам такава, която да няма остатъчен горчив вкус, но тази която е с възможно най-малко такъв, която аз съм ползвала е стевия премиум.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Нед Фев 02, 2014 10:10 pm

HippoDel написа:
Karrita написа:Хора, дайте някаква стевия, която да няма остатъчен леко горчив вкус в устата?
Искам стевия, която да сладни много, без да се усеща...

Аз не знам такава, която да няма остатъчен горчив вкус, но тази която е с възможно най-малко такъв, която аз съм ползвала е стевия премиум.

Тази премиум беше я казала преди Хипо, но не мога да я намеря по магазините, ще видя в нета да я поръчам
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Стевия

Мнениеот Dianant » Нед Фев 02, 2014 11:25 pm

И аз разбрах, че съм ползвала боклук вместо истинска Стевия. :sad: Ей, много лъжат и тук ще знаете. Благодаря на всички за мненията.
Dianant
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 39
Регистриран на: Вто Яну 07, 2014 11:57 am
The Nederlands

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Пон Фев 03, 2014 12:55 pm

Здравейте и тук!
Да споделя. В сайта на iherb има промоция на стевия на Now Foods. Аз си поръчах това Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, Glycerite, Alcohol-Free, 2 fl oz (60 ml) . Някой ползвал ли е такава и какви са отзивите за нея? Поръчах си и стевия на прах, ето тази Wisdom Natural, SweetLeaf, 100% Natural Stevia Sweetener, 4 oz (115 g), че тук всичките подсладители имаха освен стевия и малтодекстрин и разни други добавки, а и са много по-скъпи. Представям си ако има чиста стевия колко ще струва при положение, че тези смеси са толкова скъпи. На лято като се прибера в България може да си поръчам от тази, която препоръча HippoDel.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 03, 2014 8:45 pm

tanita68 написа:Здравейте и тук!
Да споделя. В сайта на iherb има промоция на стевия на Now Foods. Аз си поръчах това Now Foods, Better Stevia Liquid Sweetener, Glycerite, Alcohol-Free, 2 fl oz (60 ml) . Някой ползвал ли е такава и какви са отзивите за нея? Поръчах си и стевия на прах, ето тази Wisdom Natural, SweetLeaf, 100% Natural Stevia Sweetener, 4 oz (115 g), че тук всичките подсладители имаха освен стевия и малтодекстрин и разни други добавки, а и са много по-скъпи. Представям си ако има чиста стевия колко ще струва при положение, че тези смеси са толкова скъпи. На лято като се прибера в България може да си поръчам от тази, която препоръча HippoDel.

Аз имам и една напълно натурална, стрити листа, пак от БГ. Това е най-доброто според мен.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 6:44 am

Еее, Хипчо, ако може да се вярва на този сайт, и на иформацията на етикета, и това наистина ако е само чиста стевия, стрита на прах си е направо находка....Аз нещо не съм фен на течните стевии, за мен тва си е чиста химия :notagree:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Karrita » Вто Фев 04, 2014 1:54 pm

HippoDel написа:Аз имам и една напълно натурална, стрити листа, пак от БГ. Това е най-доброто според мен.

Хипо, нагарча ли?
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Стевия

Мнениеот HippoDel » Вто Фев 04, 2014 3:27 pm

Karrita написа:
HippoDel написа:Аз имам и една напълно натурална, стрити листа, пак от БГ. Това е най-доброто според мен.

Хипо, нагарча ли?

Нагарча, Кари. То това нагарчане си е от самото растение, иначе при преработените варианти се опитват да го отстранят, но не могат напълно.
Мисля, че съм виждала в някои био магазини в БГ и на цели листа, за чай, но не съм ползвала. Аз си слагам стрити в чая.
А имаше и един сайт, ако не се лъжа, можеше да се купи растение или семена за стевия, не помня точно. Май беше от Шумен. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 04, 2014 4:03 pm

Ааа, да, аз бях дала линк тук в предните страници- линк от фейса...имат си страничка там за стевията... ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 04, 2014 5:58 pm

HippoDel написа:А имаше и един сайт, ако не се лъжа, можеше да се купи растение или семена за стевия, не помня точно. Май беше от Шумен. :hug:

Аз имам в България семена от стевия, но като тръгнахме насам забравих да си ги взема. Купих ги по интернет, но фирмата беше от В.Търново. Сестра ми също си взема, но каза, че при нея са поникнали само три-четири растения и накрая май беше останало само едно. Аз бях сложила част от семената да поникнат, но имах само едно растение, на което явно не му хареса обстановката в апартамента и загина. На лято като се прибера ще си взема семената насам и ще пробвам дали ще поникне нещо тук и дали ще му хареса да вирее на север. :)
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 10:48 am

Да се похваля - жена ми вчера ми купи стевия от един магазин за био храни.
Био стевия в бурканче, 50 гр. стрити листа, 5.40 лв.
В интернет е по-евтина, но пък първо трябваше да я пробвам.
Хареса ми. Като сладка чубрица или сминдух е. :)

Това, което казвате, че е горчива, според ме не е от самото растение, а смятам, че се дължи на вкусовите рецептори. Когато усетят прекомерно количество сладост, те реагират с подаване на сигнал за горчиво.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 20, 2014 3:39 pm

Да, и аз така знам- когато се прекали със стевията тогава почва да нагарча. Аз като правя сладкиши, добавям стевия, опитвам, добавям, бъркам малко пак опитвам, и така. Ако леко започне да ми нагарча, спирам до там. После след като се е опекло нещото (сладкиш или каквото е там) не горчи. Въпросът е да не се пракалява :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Стевия

Мнениеот tanita68 » Вто Мар 11, 2014 7:31 pm

Здравейте на всички зоНбита!
Вижте какво намерих днес докато се рових из нета: разсад от стевия. Аз няма как да се възползвам, но някой може да иска да си засади. :bigsm1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Стевия

Мнениеот Italiano » Сря Мар 12, 2014 12:57 pm

У нас нищо не расте - просто и двамата с жената сме цветя и засенчваме всичко. :shy:
Затова стевията я гледам в бурканчета, а не в саксия. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Стевия

Мнениеот eldass » Сря Мар 12, 2014 1:15 pm

До нас има стевия сладкарница. Опитвала съм техни торти и настина /ако са със стевия още по-впечатляващо :lol: / са доста добри. В саксии на прозорците има растението стевия, доста нежно и хилаво ми се стори. :laugh: Поръчах си течна стевия /дано се дозира лесно и удобно/, а до сега съм ползвала само тази на стевия лукс на кристали.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта