Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 9:33 pm

Тъй като с изненада установих, че доста хора се заинтересуваха от алкалната вода, пускам нова тема специално по този въпрос :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 9:44 pm

Karrita написа:3. Пипи, специално към теб - кажи ми моля те каква е тази алкална вода, която пиете? Лично аз от 5 месеца пия вода обогатена с зеолит ( голямо :obscene-tolietpush: , голямо нещо), а сега и в О'зоновия слой.....горкото WC.
:love1: на всички!

Карита, Гази, отговарям ви веднага- тази вода я пием от близо 4 години, и вече не мога да си представя да пия друга вода, освен алкална. Другото и име е йонизирана вода, или жива вода или kangen water.
Това е просто вода, която минава през едни електроди и й се променя РН то. Ама вместо да обяснявам на дълго и на широко, погледнете този линк Също има интересен материал и ТУК С мъжо преди да започнем да пием тази вода, месеци наред претърсвахме нета, да намерим нещо за странични ефекти, колко време може да се пие и т.н.

И никъде не намерихме нищо за странични ефекти, по скоро обратното- като тръгнахме да гледаме и видеоматериали, и тотално се зарибихме. За който разбира английски, да погледне това видео И най накрая, след като видяхме това видео, как му спасиха на човечеца крака от ампутация само с киселинната вода, и решихме, че без съмнение трябва да си купим такава машина. Малко скъпичко удоволствие, но сега като се замисля, отдавна сме си избили парите, като сметна преди по колко пари давахме за стекове с минерална вода. Моята машинка е Точно такава.

Преди време се рових да видя дали има дострибутори и за България, и попаднах на тази машинка Има и едни канички, които са много по евтини, и ти правят водата алкална, но там не можеш да контролираш РНто. Ако напиешеш на гугъл Йонизатор за вода, и ще ти излязат много видове машини, които са вече и на българския пазар,и мисля че ще има и на достъпни цени. И казвам, за всеки който може да си го позволи, да си вземе такава машина.Това за мен е второто чудо след зоната :bow:

Ние пием вода с РН-9 или 9.5 За чай и кафе използваме вода РН 10, която екстрактва до дупка всичко от кафето и чая , и следователно вместо една лъжичка кафе слагаме половин, защото става много силно, така е и с чая :) С киселинна вода РН-4 си жабуркаме венците , киснем ранички и т.н. Просто е уникална вод, направо те измива. Първия ден като купихме машината, и всички почнахме да пием, свекито и тя беше при нас, че и тя да не остане на зад :laugh: , и по едно време не можем да смогнем да ходим до тоалетната, като се почна едно пикаенеее... :oh: през 15 минути...голям майтап бяхме :laugh4: Такава вода пиеш, пиеш, и не може да се надуеш.

В организма ти става алкална среда, и вируси почти не могат да виреят в такава среда. Гледах и едно видео на един д-р Шиня, даваха червата на хора преди и след продължително пиене на алкалната вода- в началото задръстени черва, с разни плаки по тях, и какво ли не, после след месеци пиене на такава вода направо бяха като измити, чак се виждаха веничките по стените на червата. Уникално просто, и така, от години всички в къщи пием само такава вода..правила съм си най-различни експерименти, и всеки път съм се учудвала на тази вода.,, но спирам да пиша, че да не досаждаме на другите, които пък не ги интересува тази тема :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот Pipilota » Съб Окт 26, 2013 11:16 pm

nympheacea написа:До сега правих проучване по въпроса за водата. Зарибих се адски много. Това което си мисля е:
1. поне за начало дали не може да си вземем някоя от каните + pH метър от e-bay щото са много по-евтини?
2. Дали не можем да получим pH различно от това което произвежда съответната кана (за една видях 10,5 и 3,2). Ако получим жива вода с рН 10,5 а ни трябва с 8,5, по пътя на логиката ако добавим малко киселинна вода към алкалната, то рН-то също трябва да падне.
3. Имам въпрос тъй като от никъде не ми стана ясно. В скъпите машини има филтри например за 12000-15000л вода, т.е. те трябва да се сменят, а самите катоди, те трябва ли да се променят периодично?
Намерих 2 евтини кани, от 69 и 79 лв, има една и от 59, мисля че скоро ще си поръчам някоя. Искам първо да ви чуя какво си мислите и вие.

Нимфи, много е зарибително нали? Аз колкото повече четох, и гледах какви ли не видеота из Ютуб, просто не издържах и си казах -това е моята вода :)

Иначе филтрите в моята машина ги сменям някъде за година и половина. 60 $ е единия. А филтъра за киселинната вода го сменям много по рядко, защото почти не се използва тази вода. Само за жабуркане или за рани. Машината ти показва колко литра до сега си изхабил, и колко литра ти остават до смяната на филтъра.
Разбира се, ако почнеш да пълниш вода и на комшиите, и литрите ще ти се стопят много по бързо :)) И по често ще трябва смяна на филтър :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот лилит » Съб Окт 26, 2013 11:56 pm

:think2: Добре де, тая от чешмата с какво рН е. Заради орхидеите ми замервам отвреме навреме рН-то на филтрирана през обикновена кана вода и ми се струва, че точно някъде около 8 показваше. Утре ще го премеря пак за по-сигурно, но със сигурност е алкална, защото я подкислявам да падне под 5 за китките.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Алкалната вода

Мнениеот nympheacea » Нед Окт 27, 2013 12:21 pm

Лилит имаш орхидеи?
Мама ми каза само с теб да си играя.........

....
тук на евтините кани никой нищо не пише за колко време действат. За това си мисля, че един най-обикновен рХ метър ще бъде перфецтен за контрол на получаваната вода.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Алкалната вода

Мнениеот лилит » Нед Окт 27, 2013 1:21 pm

Останаха ми само няколко фаленопсиса след местенето, на другите не им се отрази добре разводът ми :lol: .
Преди живеех в джунгла :lol: .

Искам да питам само рН-то ли е важно или тези машинки правят и нещо друго на водата?
Стана ми интересно и сега мерих какво тече от чешмата. Чешмяната вода е с рН 8-8,5, а след като я прекарам през филтрираща кана тип Брита пада на 6,5-7.
Премерих и на "Горна баня", защото не пише на етикета - излезе почти 9. значи ли че ако пия от тази минерална вода, пия алкална :think2: ?
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Алкалната вода

Мнениеот HippoDel » Нед Окт 27, 2013 5:36 pm

лилит написа::think2: Добре де, тая от чешмата с какво рН е. Заради орхидеите ми замервам отвреме навреме рН-то на филтрирана през обикновена кана вода и ми се струва, че точно някъде около 8 показваше. Утре ще го премеря пак за по-сигурно, но със сигурност е алкална, защото я подкислявам да падне под 5 за китките.


Лилит,
С какъв рH-метър, измерваш киселинността на водата? Аз моите орхидеи ги поливам с чешмяна вода, това поблем ли е? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот лилит » Нед Окт 27, 2013 8:32 pm

В магазините за домашни любимци продават заради аквариумите за рибки. Моят е такъв.
Не е много добре да се поливат с чешмяна вода (особено ако е твърда като при нас) защото в растението се натрупват разни соли. А и се променя рН -то на субстрата към алкално, а те обичат по-кисела вода и среда. Орхидеите са епифитни растения, т.е. в природата растат не във почва, а се увиват около дърветата и въздушните им корени разчитат на мека дъждовна вода.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Алкалната вода

Мнениеот HippoDel » Нед Окт 27, 2013 9:51 pm

лилит написа:В магазините за домашни любимци продават заради аквариумите за рибки. Моят е такъв.
Не е много добре да се поливат с чешмяна вода (особено ако е твърда като при нас) защото в растението се натрупват разни соли. А и се променя рН -то на субстрата към алкално, а те обичат по-кисела вода и среда. Орхидеите са епифитни растения, т.е. в природата растат не във почва, а се увиват около дърветата и въздушните им корени разчитат на мека дъждовна вода.


Електронният sera pH метър, нали? А колко струва, че не видях цена? А ти как я подкисляваш водата, за орхидеите?
Аз живея в Копенхаген и не знам каква е водата тук, освен, че е много, много варовита. Имам 4 орхидеи и ги поливам с вода от чешмата, а също така всички пием такава вода. Тук, всички пият чешмяна вода, наистина е много е чиста и датчаните твърдят, че имали най-хубавата чешмяна вода.
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот лилит » Вто Окт 29, 2013 5:12 pm

Не е електронен, чак толкова не им се вживявам :lol: струва 10лв http://www.sera.de/bg/produkti/in_categ ... -test.html. Слагам тор за орхидеи и киселинността й пада, ако не е достатъчно слагам няколко зрънца лимонена киселина (лимонтузу).

Сега вече очаквам Пипи да влезе с голямата метла и да ни подкара, прекалихме със спама :shy:
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Алкалната вода

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 30, 2013 2:56 am

лилит написа:Сега вече очаквам Пипи да влезе с голямата метла и да ни подкара, прекалихме със спама :shy:

Еееее, ама Лилит.... :huffy: може ли такова нещо :laugh: Защо да ви омитам с метлата....ми то си е по темата тук и говорим за алкалната вода. Може да говорим да всичко свързано с тази вода, било за цветя, за лекуване, за чайчета и напитки...и изобщо за всичко, където може да се използва такава вода :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот Italiano » Сря Окт 30, 2013 2:43 pm

Добре, де, аз не разбрах колко РН всъщност трябва да бъде полезната вода ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Алкалната вода

Мнениеот Pipilota » Сря Окт 30, 2013 7:02 pm

В началото първите две седмици започнахме с 8.5 РН, и постепенно увеличихме до 9.5 РН
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкалната вода

Мнениеот Italiano » Чет Окт 31, 2013 2:09 pm

Еййй, много, бе.
А тия от рекламите за сапуни все разправят, че балансът бил 5.5 РН.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Чет Окт 31, 2013 2:55 pm

Italiano написа:Еййй, много, бе.
А тия от рекламите за сапуни все разправят, че балансът бил 5.5 РН.

Ити, неутралната вода е с РН 7. Колкото киселинна, толкова и алкална. Колкото е по-киселинна средата в организма ти, толкова повече болести се навъртата там. Всички раково болни са с изключително ниско РН. Виж намерих една статия на български : Проверка на pH равновесието
И сега остава всички да се заредим от птеката с лентички, и да плюем върху тях, за да си мерим РНто :laugh: Обаче шегата на страна, това е много добра идея...
От утре :bigsm37: марш всички в аптеките и после да докладвате тук РНто :laugh3:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот marianapanova » Пет Ное 01, 2013 8:39 am

Пипи така ме разсмя :laugh: :laugh1: но наистина си права марш в аптеката не е шега работа
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта