Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот vlaivsto » Съб Апр 18, 2015 5:45 pm

И аз да се вклиня малко, например горнобанската мин. вода беше с рН 9,68 /по спомен/ и след замерването си беше точно толкова. Затова може да се използва за калибриране на РН метри. Друг е въпроса, че няма потенциал. При мен алкалната вода с рН 10,5 след 3-4дни е поне с рН 9,5 многократно замервано, т.е. не става неутрална, същото се отнася и за мъртвата вода.
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Апр 18, 2015 6:01 pm

vlaivsto, благодаря за отговора. Както казах, не съм наясно с минералната вода. Но ми стана интересно, и с удоволствие ще се поровя из различните източници. Според мен има някаква разлика между алкалната и минералната вода, но не знам каква е (за сега). Твърдя го според наблюденията ми въху себе си. Пила съм години минерална вода, пила съм обикновена вода, и години алкална вода. "Странните " симптоми които съм изпитала при пиенето на алкалната вода не съм ги забелязала при минералната и обикновената вода. Най дребното нещо е честото ходене до тоалета, както и пиенето на количества вода и да не ти става тежко, т.е да се подуеш като плондер и след малко пак да си жаден. Забелязала съм още, че колкото по-алкална вода си направя, толкова повече посещавам WC. Същото е и с мъжката половинка в семейството, т.е не съм само аз. Нещо, което не ми се случва изобщо при минералната вода. Не знам, може би човек трябва да пие известен период алкална вода, за да има база за сравнение. Споделям личен опит, което ме кара да мисля че определено има разлика. И другото...най малкото- понятието "Жива" вода се обезсмисля, ако е същото като минералната.

Но не искам да споря, защото нямам база, но с удоволствие ще се разтършувам за да намеря отговора.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 19, 2015 8:48 am

pipilota написа:... и ти нищо не каза за трабанта и мерцедеса !


Е, к'во да казвам, ти си го казала:
pipilota написа:...все едно да имаш мерцедес и трабант :) ... и двете вършат една и съща работа....


Колкото до това:
pipilota написа:...най малкото- понятието "Жива" вода се обезсмисля, ако е същото като минералната. ....


...ами нали "живата" вода си е била най-обикновена вода преди да се алкализира и съответно да й се вдигне Ph-то... :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот vlaivsto » Нед Апр 19, 2015 9:05 am

Минералната вода /само някои марки/ е алкална, но няма електрически заряд като йонизираната вода, което е съществената разлика между двете води. С една дума минералната вода няма отрицателен редокс потенциал.
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Пон Апр 20, 2015 12:44 am

vlaivsto, благодаря отново. Точно това е което предполагах, разликата в заряда. Но както казах, не съм ровила из книгите и нета, за да съм убедена в това което казвам. Не ми остава време за четене в този период от живота ми :)) При първа възможност ще се покажа тук с добре написано домашно, да натрия носа на Годзи :laugh1: То винаги ще има и контра информация, но за мен най-важното доказателство е това, което се случва с тялото ми :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Сря Апр 22, 2015 2:42 pm

pipilota написа:...не съм ровила из книгите и нета...Не ми остава време за четене в този период от живота ми :)) ...



Однажды Чукча принес в редакцию свой роман. Редактор прочитал и говорит:
— Понимаете ли, слабовато… Вам бы классику читать. Вы Тургенева читали? А Толстого? А Достоевского?…
— Однако, нет. Чукча не читатель, Чукча — писатель. ;) :mrgreen:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот elinka_at » Вто Юни 16, 2015 2:53 pm

pipilota написа:Тая първата е много скъпа..нереална цена.махай я. Втората е ок, обаче не знам доколко се сериозен дистрибутора, т.е след време как ще се снабдяваш с филтрите. Нашата машина преди години я купихме 1500$ с много търсене, сега има промоции ако купиш 3 ги взимаш за по 500$ което си е находка. Един приятел купи така 3 за себе си и за роднините му, и е супер доволен. Трябва да разпитам малко каква марка беше, да ли има доставки до българия и т.н. Но определено цените вървят от 800 до 1800 $
На този сайт може да е вярва. Аз от тук си купувам филтрите.
Въпроса е да им пишеш и да питаш как става с доствката до БГ. Тази машинка не е лоша. Те всъщност всики са ок, просто са с различни екстри.

Здравей Пипи, много искам да си купя машина за алкална вода, много бих искала да знам дали твоите приятели са доволни от машините които са си закупили 3 броя по 500 $ и ако е така, дали, си разпитала знам че е минало много време от тогава, но ако могат да дадат някой сайт, разгледах линка който и ти си дала за машините, но толкова изгодно няма, и се притеснявам ако взема да си купя от по-евтините 900 $ дали са качествени, защото една наша съфорумка която си е купила тази машина http://www.fulloflife100.com/product/30 ... a-103.html, каза че е правила измервания и не алкализира повече от 7-8 PH, а по инструкции трябва да е 10, и не пречиства водата а само алкализира, което ме води на мисълта, че не само в многото функиции прави разликата в цената на машините а явно и в качеството на алкализацията!
Много ще съм ти благодарна са съвет, линк, на някоя качествена машина на нормална цена, имам познати които ще ми я донесат, доставката не ми е проблем!
elinka_at
 
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 11:33 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Tonkata » Пон Юни 22, 2015 3:12 pm

Във връзка с желанието ми да си изясни какво е това жива вода се натъкнах на една статия /в моя дневник съм публикувала линк/и според автора и:

"Жива вода, какво е това?
Като стана въпрос за жива вода, модерното определение не е съживяващата вода от приказките или ракията за алкохолика, с които определения се нарича живата вода.

Жива вода според водещия здравословен и модерен начин на живот човек е алкалната вода с pH със стойности между 7 и 12

Още по-модерната наука определя водата като жива, ако нейният редокс потенциал е отрицателен. Отрицателен редокс потенциал има водата в тялото ни, положителен има тази, която приемаме отвън. Живите води са йонизираните води, които имат отрицателен редокс потенциал. Такива естествени води има само на няколко места в света: в Пакистан, Китай, Азербаджан, места на които хората живеят необичайно дълго и са в цветущо здраве.

Водата с отрицателен редокс потенциал разтоварва организма от необходимостта да я йонизира, влагайки в това много енергия.

Защо трябва да е с отрицателен редокс потенциал ли? За да не ни разрушат свободните радикали! Точно живата (йонизираната, с отрицателен редокс-потенциал) вода неутрализира най-добре свободните радикали."
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 1:59 pm

Здравейте!
Може ли да споделите откъде си купувате най-изгодно тест-лентичките,
гледах и в I-Herb,питах по аптеките,но не намерих?
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Маня » Сря Юни 24, 2015 2:14 pm

Поне два вида в iHerb. Но са за урина, не за вода :) И май за вода такива няма, но не съм сигурна.
pH Test Strips
PH Testing Tape

А тези може би са за вода. Ето и още

Но с тях не се отслабва, нито се лекува Хашимото :) . Първо прояви воля да си стриктно в Зоната.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 2:29 pm

Всъщност,за да си премерим нашата киселинност,такива -за урина ли ни трябват или за слюнка и те откъде се намират?
И да споделя- намерих в I-Herb някаква специална сода,с която межеш да си алкалирираш водата и която е без глутени и без алуминии и която тук в БГ струва 30.00лв същата опаковка:
http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Bak ... 453-g/9585
Ползвал ли я е някой?
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Маня » Сря Юни 24, 2015 2:35 pm

newwoman777 написа:Всъщност,за да си премерим нашата киселинност,такива -за урина ли ни трябват или за слюнка и те откъде се намират?
И да споделя- намерих в I-Herb някаква специална сода,с която межеш да си алкалирираш водата и която е без глутени и без алуминии и която тук в БГ струва 30.00лв същата опаковка:
http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Bak ... 453-g/9585
Ползвал ли я е някой?

Това е бакпулвер.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 2:46 pm

Ами това не е ли същото,което рекламират тук :
http://fulloflife100.com/category/100/s ... &view=list
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Маня » Сря Юни 24, 2015 2:53 pm

Ами не е, едното е бакпулвер, другото е сода бикарбонат. И двете се използват в кулинарията. А някои пият сода бикарбонат срещу киселини в стомаха. Но общо взето е вредно. И не знам защо ако ти трябва сода бикарбонат не си купиш българска. :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот newwoman777 » Сря Юни 24, 2015 3:37 pm

аха,а това :
http://www.iherb.com/Bob-s-Red-Mill-Pur ... 453-g/9852
аз от години зная за содата,че се пие за киселини и съм го правила ,но и че не е много полезна!
напоследък много се говори за нея,дори в тази статия,която постнах пише, че рак лекувал с нея този доктор,в което лично аз се съмнявам....) и затова мислех,че няма да е вредно от тази пречистена сода да се слага по една лъжичка на една кана вода за алкализиране,защото в българската пише,че има алуминий и глутен и затова тази е толкова по-скъпа...
Намерих тези тест-ленти,с които да разберем каква е степента на киселинност е организма ни:
http://greenpunkt.eu/zdrave/bbreci-urin ... est-lenti/
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот wizzow » Пон Юли 06, 2015 9:19 pm

Здравейте,
С интерес пречетох темата за йонизираната алкална вода и вземайки предвид, че доста от съфорумците споделят положителните ефекти от примането и, реших и аз да пробвам, и дори си поръчах от Амазон кана с филтър, който освен че повишава алкалността на водата, също я йонизира до известна степен. Производителя цитира, че се получават отрицателни стойности на ORP. Поръчах си и ORP тестер и pH лентички, ще видим колко е ефективна каната.
Изчетох и изгледах доста по темата, при което възникнаха няколко въпроси, на които не мога да намеря ясни отговори и се надявам с Вашата помощ да получа необходимата информация.
Значи, не останах много убеден от ползата да се пие вода с много високо pH, т.е много алкална. Повечето от ползите, които се посочваха, че вднъж попаднала в организма, алкалната вода не позволявала на вируси и бактерии да съществуват, тъй като средата??? на организма ни се алкализирала, което убивало гадините. Значи до колкото си спомням, средата в стомаха ни е доста киселинна, и това спомага разграждането на храната. Жлъчните сокове са киселинни. Пиейки високо алкална вода, кислините в стомаха ни не се ли неутрализират по-този начин, и каква е ползата от това? Поправете ме ако греша, но pH кръвта се регулира от организма ни в доста тесни граници, м/у 7.36 и 7.45, т.е съвсем леко алкална. Кръвта ни не може да стане чак киселинна, тъй като при стойности на pH-то под 7 изпадаме в кома и умираме. Та необходимо ли е наиситна да пиеме толова високо алкализирана вода, около 10-10.5 както цитират някой, за да подържаме pH-то на кръвта в границите?
До колкото разбирам, не толкова високата алкалност на водата е от значение за ползите, колкото това, тя да има отрицателни стойност на ORP. По този начин, тя се свързва с положително заредените радикали и спомага за изхвърлянето им от организма, т.е детоксицира ни. Освен това, разбива се на по-малки клъстери при процеса на йонизиране и достига и се усвоява на клетъчно ниво много по-бързо и ефективно, т.е по-добра хидратация.
В тази връзка искам да попитам, някой има ли повече инфо или личен опит при използването на минерала зеолит (Клиноптилолит) за активиране на водата? До колкото разбирам от информацията в Нет-а, минерала има доста голяма йонизираща повърхност поради специфичната си структура, (около 450 м2 на един грам) и зарежда отрицателно водата веднъж поставен в нея, но никъде не открих цитирани стойност на ORP на такава вода.
Предварително благодаря за отговорите!
wizzow
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 06, 2015 8:32 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron