Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот nympheacea » Пет Ное 01, 2013 2:53 pm

Моята каничка ще трябва да почака известно време......... купувам си нещо на 4 колела и съм брутално притисната финансово. Ако някой се престраши да си купи от БГ искам инфо и впечатления
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот HippoDel » Съб Ное 02, 2013 8:12 pm

nympheacea написа:Моята каничка ще трябва да почака известно време......... купувам си нещо на 4 колела и съм брутално притисната финансово. Ако някой се престраши да си купи от БГ искам инфо и впечатления

Нимфи,
Докато си купиш каничка, може да опиташ да си увеличиш алкалността на водата така, виж тук
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 14, 2013 7:59 pm

Гледайте това филмче, хубаво е, че някой се е сетил да го преведе :) Защо трябва да пием Алкална вода
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот milve » Пет Ное 15, 2013 11:21 am

В посочените статии пише че приема на белтъчини създава киселинна среда в тялото ни.
Тоест всички да пием алкална вода :think2: нали постоянно ядем белтъчини....
Аз пак не разбрах откъде да си купя тест лентички ???
Ще пробвам най-достъпния пример с лимоните за две седмици да видя някакъв ефект и ще споделя....Незнам обаче какво да е съотношението -пресен лимонов сок и вода .Може би да се пие без да правиш гримаси :laugh3:
Аватар
milve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Сря Юли 17, 2013 10:33 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот лилит » Съб Ное 16, 2013 4:23 pm

milve написа:В посочените статии пише че приема на белтъчини създава киселинна среда в тялото ни.
Тоест всички да пием алкална вода :think2: нали постоянно ядем белтъчини....
Аз пак не разбрах откъде да си купя тест лентички ???
Ще пробвам най-достъпния пример с лимоните за две седмици да видя някакъв ефект и ще споделя....Незнам обаче какво да е съотношението -пресен лимонов сок и вода .Може би да се пие без да правиш гримаси :laugh3:

Аз разреждам много здраво лимона и му слагам стевия. От тези лимони които имам се получава около 100 мл сок и доливам до 500мл "лимонада" Има много приятен вкус с подсладител, а ако блоковете ти позволяват може и малко мед да му сложиш, става още по приятно.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Дек 14, 2013 5:29 am

Попаднах на една друга интересна статия, която не си спомням дали я публикувах :)
Хранене и защо е важен алкално-киселинния баланс :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Чет Фев 06, 2014 10:06 am

Снощи се сдобих със 100 тест ленти за рН с диапазон 5 - 8,2 рН. И започнах мащабно тестване на всичко каквото се сетих, но първо както и предположих урината ми е силно киселинна. Слюнката не. Оказа се чешмяната вода в София е 6,8 рН, а след филтъра на Брита става 5,4 рН, а аз вече 4 години пия само такава вода - ужас!!! И веднага нов опит със сода бикарбонат - получава се доста алкална вода 7,4 рН, която за сега ще трябва да пия докато преценя как да продължим за напред. Ще продължа да правя тестове, за да проверя дали действа содата.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот Italiano » Чет Фев 06, 2014 1:30 pm

Чакай, чакай, че и аз пия вода от кана с филтър, само че Сингер.
Тааа, какво за тази вода? увеличава се киселинността през нея ли?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Чет Фев 06, 2014 1:48 pm

Поне моят опит /2 пъти го направих, за да съм сигурна - вчера и днес/ показа това. Явно пречиства всичкоооо, и хубаво и лошо. Но добавянето на непълна чаена лъжичка сода в 1,5 л. вода променя доста рН-то и вкусът на водата е доста по-приятен, мек - изненадох се приятно.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот Karrita » Чет Фев 06, 2014 1:52 pm

eldass написа:Снощи се сдобих със 100 тест ленти за рН с диапазон 5 - 8,2 рН. И започнах мащабно тестване на всичко каквото се сетих, но първо както и предположих урината ми е силно киселинна. Слюнката не. Оказа се чешмяната вода в София е 6,8 рН, а след филтъра на Брита става 5,4 рН, а аз вече 4 години пия само такава вода - ужас!!! И веднага нов опит със сода бикарбонат - получава се доста алкална вода 7,4 рН, която за сега ще трябва да пия докато преценя как да продължим за напред. Ще продължа да правя тестове, за да проверя дали действа содата.

ААаааааааа Елдас, искам и аз такива лентички, убих се да ги търся от два месеца и не мога да намеря!!!!
Кажи от къде ги купи, моля те.... :angry:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Чет Фев 06, 2014 2:08 pm

Ах не знаех, че са кът.....подарък са ми от една аптека. Трябва да разпитам за подробности. :)

Сега погледнах опаковката - това са тест ленти на Neopharm при покупка на този продукт предполагам, за да се следи рН след приема му /това е по мои предположения :lol: /
Задължително! :yess:
Последна промяна eldass на Чет Фев 06, 2014 2:16 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот Karrita » Чет Фев 06, 2014 2:11 pm

eldass написа:Ах не знаех, че са кът.....подарък са ми от една аптека. Трябва да разпитам за подробности. :)

Моля те питай.... :pray:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Чет Фев 06, 2014 6:48 pm

Такива лакмусчета не се продават по аптеките или поне не в повечето. Но ако закупите кутия от продукта, за който говорих в горния пост се предлагат и тези 100 бр. ленти - цената за 60 таблетки е около 30 лв.
А принципно лакмусовата хартия продава в магазини за химически материали, медицински консумативи, дрогерии или железарии.

Потърсих и няколко сайта, които предлагат такива консумативи
http://www.balevbiomarket.com/catalogse ... 1%82%D0%B8
http://www.valerus-bg.com/lab/pH-indica ... per/5/105/
http://www.soflab.eu/products_nnn.php?p ... %26+Co.+KG
http://chimspectar.com/
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Мнениеот Karrita » Чет Фев 06, 2014 7:20 pm

Мерси Елдас :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Алкална вода

Мнениеот monkey » Съб Фев 08, 2014 11:37 pm

Привет :)
Зарибих се и аз по пиенето на алкална вода. Разтърсих се из нета за кани и това са някои линковете, на които попаднах:

http://www.biozdrave.bg/product/459/kana-za-alkalna-voda.html
http://www.bio-produkti.com/
http://jonizator.dir.bg/_wm/basic/?df=760226
http://jivavoda.free.bg/
http://elektricheska-kana-bosch-twk-6004-n-private-collect.tehnikabg.info/index.php?m=320&lang=1&product_id=1577912&pn=%D0%90%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0

Някои от тях обаче изглеждат самоделни, производителят е неясен също и като да няма гаранция, дали ще вършат работа или не. Чудех се, дали някой от форумците има отзиви за подобни кани или пък да се е сдобил с каничка, от която да е доволен, да му върши работа и да може да препоръча?
monkey see, monkey do...
Аватар
monkey
 
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:26 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 08, 2014 11:42 pm

Уххх, много ми се иска да се намери решение и на това....и ако може всички зонуващи да пият само и единствено алкална вода. След месец само пиене на такава вода няма да искате да кусвате друга. Самата мисъл, че пиете здраве е пристрастяваща :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта

cron