Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот eldass » Вто Фев 11, 2014 10:36 am

Само след 4 дена прием на филтрирана вода с добавена в нея сода има положителна промяна на рН на урината и вече е 6,8 , но има какво да се желае.
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот Crunk » Пон Фев 17, 2014 10:40 am

Тези машини филтрират ли водата? Тук имах възможност да пробвам чешмяна вода пречистена от машина на Цептер и имаше вкус като вода от планината. Много мека и свежа. Разправяха, че моеш да занесев в центъра на Цептер избрана от теб вода и там да ти я пречистят и да видиш какво има в нея. Пробвали са много от бутилираните минерални води и всичките са били пълни с пумия. Чешмянката пък имала светло-тъмен оранжев цвят на частиците които пречистила тази машина. Само, че доколкото знам не сменя Ph-то. Интересно ми е какво мислите за тях? И те вървят около 1000-1500 лв.
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Пон Фев 17, 2014 5:25 pm

Малиии, ние в къщи от близо 5 години пием вода с РН 9- 9.5, а щерката с 8.5..........А чая со го правя с 10 РН :lol:
Ще ми е интересно какво ли ще ми покаже кръвта ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Raniya » Сря Фев 19, 2014 3:03 pm

Пипи, моля те за помощ, като най-веща в темата!
Решихме да купим машина, днес бях в центъра на Канген, страхотна демонстрация....убедих се на 100% за ползите на алкалната вода! Там се спрях на най-популярния им модел - 7 платков, с 3 свойства на водата- алкализиращо, антиоксидантно и силно хидтатиращо. Ама цената е 2700 евро без консумативите. Ето тази е машината http://www.kangenvoda.bg/bg/Uredi/Uredi ... D-501.html
Сега попаднах на друг йонизатор от Щатите, цената е 1550 лв...огромна разлика в цената! Къде е уловката?
Ето втората машина http://www.fulloflife100.com/product/30 ... a-703.html
Моля за мнение, че нямам търпение да я купим...Инвестицията е голяма и не искам да греша в избора!
Благодаря предварително :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 19, 2014 3:53 pm

Тая първата е много скъпа..нереална цена.махай я. Втората е ок, обаче не знам доколко се сериозен дистрибутора, т.е след време как ще се снабдяваш с филтрите. Нашата машина преди години я купихме 1500$ с много търсене, сега има промоции ако купиш 3 ги взимаш за по 500$ което си е находка. Един приятел купи така 3 за себе си и за роднините му, и е супер доволен. Трябва да разпитам малко каква марка беше, да ли има доставки до българия и т.н. Но определено цените вървят от 800 до 1800 $
На този сайт може да е вярва. Аз от тук си купувам филтрите.
Въпроса е да им пишеш и да питаш как става с доствката до БГ. Тази машинка не е лоша. Те всъщност всики са ок, просто са с различни екстри.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот Raniya » Чет Фев 20, 2014 8:44 pm

Много благодаря, Пипи!
Сега обсъждаме варианти с мъжа ми, нямам търпение да я поръчаме! :)
Raniya
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:19 am


Re: Алкална вода

Мнениеот HippoDel » Нед Мар 02, 2014 6:17 pm

Казакова, мога ли да те помоля да си смениш аватара, защото вече имаме потребител (KandY) със същия аватар и става объркване. Благодаря ти предварително. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот kazakova » Пет Мар 07, 2014 2:41 pm

Няма никакво развитие по моя въпрос за машинките-въпроса ми в предният пост
Сега на Пловдивския панаир ги е имало машините за вода , но човека от който имам инфо не се е загледал и поинтересувал!„
Един приятел каза че дори е по-зле да пиеш чиста вода от тези машини.Като се научи организма да пие само чиста вода , после при среща с обикновенна вода,няма да реагира добре ! Вярно ли е !


П П Дано да имам отговор
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 08, 2014 6:49 pm

Казакова, всяка от тия машинки става. Всяка една променя структурата на водата. Въпросът е кое можеш да си позволиш и кое не. Колкото повече екстри има, толкова по-скъпо става. Можеш да си купиш само една кана, и да даваш пари за лентички и препарати да тестваш, можеш да си купиш и по-скъпа машина, която пък ще ти спести това неудобство. Всичко опира до финанси, за това няма ка да ти кажа коя да си купиш.

А на тоя твоя приятел, с цялото ми уважение към него, ама да ти кажа по-голяма глупост не съм чувала....какво значи организма да се научи да пие "ЧИСТА ВОДА"...това е машина за алкална вода, не за пречистена вода.....тя пак е чиста де :laugh1: ...ама ме разсмя от сърце :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот kazakova » Пон Мар 10, 2014 1:34 pm

Най -изгодно
Трудоемко -друго е само да пуснеш крана , но за начало ще пробвам !!
http://www.jivavoda.eu/PROLOJENIYA.htm
Аватар
kazakova
 
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 02, 2014 7:18 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Нед Апр 20, 2014 5:09 pm

kazakova написа:Най -изгодно
Трудоемко -друго е само да пуснеш крана , но за начало ще пробвам !!
http://www.jivavoda.eu/PROLOJENIYA.htm



Е, пробва ли го и как е? :th:

Уффффф..........и аз заглеждам всякакви варианти, за начало си поръчах от братски Китай една кана за жива вода с филтър, после сигурно ще пробвам БГ машинката, следвана от руската..............някой ден, живот и здраве, може да рипна и на нещо по-лачено........все още обаче не съм напълно грабнат от идеята и доколко не са търговки трикове това. :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Пет Апр 25, 2014 6:41 pm

Доакто чакам каната от Китай, си поръчах едно БГ устройство ---> това.....сигурно ще върши някаква работа... :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот baci » Пет Апр 25, 2014 10:03 pm

Точно преди 4 дни чух за тази вода. Мъжът ми видял съседката да си я купува от Варна-бутилирана в туби.
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Tony » Съб Апр 26, 2014 10:02 am

GODzillata написа:Доакто чакам каната от Китай, си поръчах едно БГ устройство ---> това.....сигурно ще върши някаква работа... :hm:


Сподели ефекта като получиш тази джаджа, моля.

Гледахме ги и ние с мъж ми тези апарати, но тук са по 2000 € и засега ще изчакаме с покупката. От месец пием вода с лимон - за лятото е чудесно решение. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Алкална вода

Мнениеот baci » Съб Апр 26, 2014 8:41 pm

Днес си купихме 2 туби по 10 литра-pH 8. Направиха ни ги на място.
Тест линти взехмe от http://www.balevbiomarket.com/ph-test-l ... lgPSXw_wcB
Аватар
baci
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 9:36 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта