Алкална вода

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Алкална вода

Мнениеот pavirani » Нед Ное 02, 2014 5:16 pm

Здравейте. Понеже съм запозната с начина на действие на йонизаторите реших да успокоя Raniya. Евтините модели йонизатори не могат да произвеждат вода с много високи или много ниски стойности на pH. По-важният параметър обаче е ORP - окислително-редукционен потенциал. Бутлираната вода не е с отрицателно ORP.
За да произведат силно кисела или силно алкална вода, моделите на Канген използват химия за усилване на процеса на електролиза. Такива са калциев сулфид във вградения филтър и електролитна течност посочена на сайта им като консуматив. Това го пиша за да бъде ясно, че много скъпите йонизатори също не могат да постигнат екстремни стойности. Посочените данни на производителите се отнасят за идеални условия на захранваща вода: температура, минерален състав и др.
Все пак самата аз от няколко месеца пия алкална вода от такъв йонизатор и определено забелязах положителни промени. Не прави високо pH, ORP е ок.минус 450.
pavirani
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 4:10 pm

Re: Алкална вода

Зоната
 

Re: Алкална вода

Мнениеот silvy_ba » Пет Ное 14, 2014 5:18 pm

Здравейте зонуващи,
някакви ъпдейт за йонизатори? нови открития. в процес на избиране съм и приемам съвети и предложения!!! :th:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Алкална вода

Мнениеот pavirani » Пон Ное 17, 2014 10:24 pm

Най-новото при йонизатори за жива вода са моделите за монтаж под плота. Този йонизатор е и най-продаваният модел. Добавената в него функция ТУРБО усилва процеса на електролиза, което позволява производство на силно Кисела или силно алкална вода без използването на електролитна течност или друга химия. Известно е, че силата на електролизата зависи от количество минерали във водата. Има йонизатри, при които във вградените филтри се добавя калциев сулфид за увеличаване на електролизата. Обикновено тази субстанция не създава проблеми, но при чувствителни хора може да предизвика сърцебиене.
Цитирам "Leveluk has calcium sulfite (*) in its filter to boost ionization and oxidation reduction potential. Calcium sulfite (*) is banned in multiple countries for human consumption and causes some people drinking the alkaline ionized Kangen Water® to have heart palpitations. While the Enagic Kangen Water® really is very helpful for many people, some do not tolerate it well because of the calcium sulfite (*)."

Revelation 2 TURBO е произведен в Корея.
pavirani
 
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Ное 02, 2014 4:10 pm

Re: Алкална вода

Мнениеот silvy_ba » Вто Ное 18, 2014 1:16 am

Благодаря, звучи супер,но ще ми се наложи първо 3 месеца да съм само на вода за да мога след това да си йонизирам водата :о :stupid:
-Как говориш след като нямаш мозък?-Попита Дороти.
-Не знам-каза Плашилото-но тези,които нямат мозък,много обичат да говорят.
Магьосникът от Оз
Аватар
silvy_ba
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 118
Регистриран на: Вто Апр 01, 2014 8:56 pm
Пафос,Cyprus

Re: Алкална вода

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 5:09 am

Много скъпи тези машинки, брей. :oh:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Алкална вода

Мнениеот vlaivsto » Нед Фев 01, 2015 8:08 am

И все пак нещо не ми е съвсем ясно-каква е точно връзката между алкалната вода и ORP? Ако Рн на водата е станало да речем 10 вследствие на електролиза с евтин алкализатор, колко ще е неговият окислително-редукционен потенциал? От какво зависи той? Вредно ли е цялото дневно количество вода да бъде само алкална с Рн 9,5-10?
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 01, 2015 8:32 pm

аз пия само и единствено алкална вода 9.5-10 РН от близо 5 години, по минимум литър и половина на ден...и сега като се замисля, явно все още съм жива щом, пиша тук :laugh1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот vlaivsto » Пон Фев 02, 2015 5:59 pm

Благодаря, pipilota! И аз като се замисля вече повече от 60 години пия само чешмяна вода и нищо ми няма, само дето се чуствам по-добре благодарение на Зоната! Значи се разбрахме - ще пия по 1,5-2л алкална вода всеки ден, но тъй като в някои статии изтъкват, че особено важен е редокс потенциала, питам при купен йонизатор/алкализатор/ за 70-100лв ще има ли небходимият ORT, т.е. при РН 9,5-10 ORT константна величина ли е и колко е тя? Отделно разполагам с PH и ORT метри за ориентация. А колко часа алкалната вода може да запази свойствата си?
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

Re: Алкална вода

Мнениеот newwoman777 » Сря Фев 04, 2015 3:23 pm

Здравейте!
Преди години,когато за първи път разбрах за Зоната,все още имаше тема в бгмама и там "Емигрантка",която ако не се лъжа тук е "Пипилота" и ми било приятно да те "видя" пак ,ако е така :bouquet: ....
та там още се заитригувах от алкалната вода и си писахме и тя ми препоръча една кана,която макар,че беше доста евтина(около 90.00лв и мисля,че е тази:http://www.bio-produkti.com/),но като я получих имаше указание,че се пие на глътки една чаша през целия ден,защото вдига кръвното(аз си го имам) и се отказах да я пия водата,защото излизаше,че се пие по малко при различни проблеми само.....учудих се много,но за тези пари сметнах,че няма как да получа нещо свястно и приключих темата......
сега виждам,че много хора вече се интересуват и тук и ми е интересно накой ползва ли всекидневно такава или подобна кана и какво мислите за тях!
Аватар
newwoman777
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Ное 09, 2014 4:18 pm
България
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Нед Фев 22, 2015 7:09 pm

А ся де - всичко било placebo effect, даже било и dangerous да се пие такава вода... :hm: ...и всичко клони към bullshit. :th:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 22, 2015 9:53 pm

Годзи, мани ги тия.. в оригинал е BIG Bullshit :notagree:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Пон Фев 23, 2015 6:50 pm

pipilota написа:Годзи, мани ги тия...



Е, защо да ги махна тия, пък на търгашите, които искат по няколко хилки $ за апаратите да им вярвам? :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 24, 2015 4:17 am

Годзи, ти си консумирай водата от чешмата или минерална или каквато ти душа поиска там ;) това, че не ти се дават пари, не означавa, че тази вода е глупост. Аз с гигантски букви заявявам, че линка който си дал е голям BULLSHIT и най- много да ги изметем с с метлата някой ден, че да не им носим трафик на тези "компетентни" :kavichki: писатели на статии :laugh4:
Тук малко ми прозвуча, като тези антизоновите статии, които чели недочели и решили, че трябва да напишат статия против зоната... :)
Дмек лисицата и гроздето ....нещо такова :laugh4:
Но Годзи, нека да те успокоя, и да ти кажа, че има канички със същото действие, и на много достъпни цени, просто са по-неудобни....но ти ако желаеш, стой си закачен за тоя твоя линк, ако така ти харесва... ;) Все пак всеки трябва да има собствено мнение и да го отстоява :Hello:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот GODzillata » Вто Фев 24, 2015 8:06 pm

pipilota написа:Годзи, ти си консумирай водата от чешмата или минерална или каквато ти душа поиска там ;) това, че не ти се дават пари, не означавa, че тази вода е глупост. Аз с гигантски букви заявявам, че линка който си дал е голям BULLSHIT и най- много да ги изметем с с метлата някой ден, че да не им носим трафик на тези "компетентни" :kavichki: писатели на статии :laugh4:
Тук малко ми прозвуча, като тези антизоновите статии, които чели недочели и решили, че трябва да напишат статия против зоната... :)
Дмек лисицата и гроздето ....нещо такова :laugh4:
Но Годзи, нека да те успокоя, и да ти кажа, че има канички със същото действие, и на много достъпни цени, просто са по-неудобни....но ти ако желаеш, стой си закачен за тоя твоя линк, ако така ти харесва... ;) Все пак всеки трябва да има собствено мнение и да го отстоява :Hello:


Абе аз каничка на достъпна цена имам:

GODzillata написа:Дойде ми джаджата, ударих вече 2 литра жива вода.....не се чувствам по-жив де :th: .....лек чанч е, защото след всяка употреба трябва да се мие с памуче с оцет, водите /живата и мъртвата/ трябва да се съхраняват в стъклени съдове на тъмно.....и прочие, все леки усложнения, които явно скъпите апарати нямат, ама... :hm:

Ето за какво иде реч:

Изображение

Изображение


В общи линии, като гледам изпълнението, тук има за не повече от 15 - 20 лв. материал, другото е труд и печалба.


..., но колко да е биг булшит онова от линковете, там има статия от човек пил 10 години алкална вода все пак...!

Дали пък ти, Пипи, не се опитваш да оправдаеш пред себе си покупката на апарата, докато се хидратираш на воля с плацебо ефект? :mrgreen: ;)

Можеш ли да ми посочиш линкове към сериозни научни статии, доказващи, че пиенето на тази вода е ок? :hm:
When the going gets tough - the tough gets going
Аватар
GODzillata
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 817
Регистриран на: Сря Мар 19, 2014 4:39 pm
In da Zoun ;)

Re: Алкална вода

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 24, 2015 8:23 pm

Годзи, аз пия алкална вода от близо 7 години...като в периодите, когато съм си била в БГ, или за по семица -две на почивки и на къмпинги не съм имала възможност, и мога да ти кажа, че разликата веднага се усеща. Най-първото което се забелязва при обикновената вода, е че пиеш, пиеш, и се надуваш от водата, отделно честото ходене до тоалета веднага намалява, и такива други дребни симптоми....така, че не мисля, че плацебо ефекта ме спира да ходя до тоалтната, или ми подува корема и т.н.

Относно информацията в Гугъл....има адски много информация. както съм писала преди време, преди да започна да пия такава вода съм правила research с месеци, изчела съм какво ли не, докато се убедя, че мога да се чувствам спокойна и да пия тази вода. Аз не си правя експерименти с тялото. Най-малкото което можеш да направиш, е да погледнеш на YouTube видеотата от разни клиники и пациенти. Другото наименование на тази вода е Kangen water. И както казах, Гугъл информацията е адски много за тази вода, и пак да се повторя, аз пия вече около 7 години, по точно само 9.5 РН , чувствам се повече от Ок, и нямам нужда да се оправдавам пред себе си или пред който и да е за покупката ми....все пак знаеш къде живея, и за стандарта тук е напълно ОК да да мога да си направя такава покупка...нищо особено бих казала ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Алкална вода

Мнениеот vlaivsto » Съб Мар 14, 2015 8:18 pm

Ползвам кана като на GODzillata от 1месец - при включена за 1час алкалната вода става с10,5-11,2Рн и редокс потенциал -450-500. Може ли някой да ми каже употребява ли мъртвата вода за пиене и при какви случаи? И ако да - има ли наистина някакъв ефект? Предварително благодаря за отговора!
Аватар
vlaivsto
 
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Ное 25, 2013 11:22 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта