Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Протеини в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Ное 01, 2013 4:36 am

Изображение



Мисля, че имаме нужда от отделна темичка за протеините, и най добре е да я зпочна като цитирам Пламчето :bow: [quote="Plam4e22"][b][size=150]И такаааааа- това да си имаш протеинче в менюто може да се окаже ОГРОМНО удоволствие- имат страхотни вкусове - било то шоколад, шоколад с лешник, канелено кексче и ванилов сладолед...ямиии :choco: Бари ни е казал: нека бъде суроватъчен :rules: По общоприето мнение той е най-добрият протеин с най-висока биологична стойност и също така Надежден доставчик е на незаменимите аминокиселини, които организмът ни не синтезира сам, но без които не може. .... но кой по-точно :but: Според начина на преработка се разделя най-общо на две групи – суроватъчен концентрат и суроватъчен протеин изолат. Изолатът съдържа по-ниски нива на мазнини и въглехидрати. Това го прави по-лесно и бързо усвоим от организма. Най-добрите изолати се произвеждат по щадяща технология, която постига над 90% белтъчно съдържание и запазва биологичната активност. По-чисти са. Имат по-висок процент ВСАА-което ще рече аминокиселини. Разбира се – всичко това означава, че са по-скъпи. Това тук много ми се е харесало, като е комбинирано между двете http://shop.bb-team.org/pure-nutrition-100-pure-whey, а това е по-скъпата алтернатива http://shop.bb-team.org/surovatachen-protein-izolat, защото е изолат.
още малко допълнителна характеристика на протеина може да намерите тук (особено за трениращите):



Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Ное 01, 2013 12:13 pm

ГОЛЯМА изненада и страхотно удоволствие за мен е да си имам местенце :applaus: , където да си излея душата на тема "протеиново готино" :bigsm27: :bigsm27: И така по темата: Гази, твоят протеин наистина е добър и си влиза в добрите граници по всеки един параметър- малко захар, малко мазнини и БЕЗ АСПАРТАМ,от който бягайте като дявол от тамян....толкова ми е болна тази тема, че просто не искам даже да я започвам :bigsm36: Разтършувах се навсякъде :mix4: :mix4: , къде пише "протеин + форум" и намерих доста сходни мнения. Извод: няма голяма разлика дали ще решите да си поръчате от Америка (www.iherb.com) или от Бг (най -вероятно http://www.silabg.com). споманям си моят приятел, когато беше в Америка, даже някой от протеините му се струваха малко по-скъпо удоволствие отколкото тук и още повече, че са тежки и като нищо тук пак ще им начислят някаква такса :bigsm19: :bigsm19: Само , за да ви направя прост пример:
Optimum Nutrition 100% Whey in USA: 5lbs-->71.63 dollars=103лв
In Bg 5lbs--> 117лв
Горното важи за ред други, които няма просто смисъл да описвам....
За мен един от най-добрите протеини е[url] :http://www.silabg.com/bg/175-OPTIMUM-NUTRITION-100-Whey-Gold-Standard.html#product_comments[/url] и не виждам в него Е-951.
Другият, на който съм хвърлила око и мнооогооо го искам,ама е доста скъп :bigsm33: :[url]http://www.silabg.com/bg/756-NOW-Whey-Protein-Isolate-Flavoured.html[/url]. Голямо очарование беше да забележа, че има стевия с него, а не някакви подсладители и подобни :love:
Като се досетя още нещичко ще пиша веднага, до тогава, питайте моля или ме поправете.

П.С. Призовавам Райнов да се яви в протеиновата изповедалнята :bigsm21:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Ное 01, 2013 12:26 pm

Забравих да спомена, че моите познати и приятели (които са най-вече трениращи) обожават вкуса на http://nitrotiger.com/products/syntha-6-isolate-2-lbs-product_71.html, но количествоно на въглехидратите ме безпокои, а и една съставка Corn Syrup Solids :notagree: струва ми се, заради този захарен сироп- количеството на въглехидратите е 7гр на позция...за сравнение този протеин, който Газиhttp://www.silabg.com/bg/11694-AMIX-Whey-Pure-Fusion.html спомена има 1.3 гр въглехидрат и по малко от 0.5 захар, което е просто осезаема разлика :о
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пет Ное 01, 2013 3:00 pm

аз имам този който ти харесва много
http://www.silabg.com/bg/756-NOW-Whey-Protein-Isolate-Flavoured.html
Доволна съм, но го ям изключително рядко когато ми омръзнат меса сирена, яйца и т.н.

За всички които консумират протеини, обърнете внимание. тези препарати не са 100% протеини. Т.е. трябва да си изчислите по етикет грамажа който съдържа 7 гр. протеини.

За този който съм линк-нала, 1 БП е 9 гр. продукт
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пет Ное 01, 2013 3:35 pm

Нимфичке, това е суууупер избор :bigsm18: :bigsm18: може да НЕ е 100% чист протеин, но затова пък е един от най-изчистените, защото е изолат.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Дек 29, 2013 9:07 pm

Спомних си, когато коментирахме дали изкуствените подсладители са нещо вредно. Откакто бяхме зачели тази тема, а още преди това, аз си чета непрекъснато статии :msmile7: , в които се подчертава лошото въздейсвтие на Сплендата. Преди секунда пак се натъкнах на доста кратко обяснение на английски, но мисля, че пак можете да го разбере:http://www.dailyhiit.com/hiit-blog/hiit-diet/nutrition/use-splenda-might-want-rethink/. Според мен просто ни е натрапвано, че подсладителите са нещо нормално и съвсем безопастно заместват захарта. Аз лично смятам ПАЗЕТЕ СЕ! от подобни хитри обяснения и по-добре си яжте мед и си ползвайте стевия (напълно и изцяло билка). Ако е възможо и избирайте протеин без подобни съставки, моля :but:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Яну 03, 2014 11:19 am

Пламче, дай ми мнение моля те за този протеин. Не виждам с какво е подсладен :think2:
http://www.silabg.com/bg/175-OPTIMUM-NU ... ndard.html
Последна промяна Karrita на Пет Яну 03, 2014 10:29 pm, променена общо 1 път
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Яну 03, 2014 9:09 pm

Karrita написа:Пламче, дай ми мнение моля те за този протеин. Не виждам с какво е подсладен :think2:


Кой протеин, бе Кари, аз ли не виждам или ти си го пропуснала? :laugh1:

Чакай и аз да попитам:
Някой може ли да ме информира, как да разбера дали даден протеин става за топлинна обработка или не. Защото Кари беше писала, че нейния не бил подходящ. На етикета ли пише или... в зависимост от вида? :think2:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Нед Яну 05, 2014 11:31 pm

Karrita написа:Пламче, дай ми мнение моля те за този протеин. Не виждам с какво е подсладен :think2:
http://www.silabg.com/bg/175-OPTIMUM-NU ... ndard.html

Каритка, извинявай за закъснението :shy: , но ми трябваше малко повече време докато обстойно проуча :msmile7: всичките му съставки и да намеря къде е тази захар, защото никъде директно не е казано точно каква захар има. Ето я и нея: МАЛТОДЕКСТРИН, КОЙТО учените твърдят, че той може да се извлече естествено от природата (в Америка от царевица, а в Европа от пшеница). Малтодекстрин е лесно смилаем, абсорбира се бързо като глюкоза, и може да бъде умерено сладък или почти без миризма. Той обикновено се използва за производство на газирани напитки и бонбони. Действието му е като подобрител на вкуса но е отричан от много диетолози и хора с природосъобразен начин на живот като изкуствен продукт с липсващи публично оповестени изследвания за неговото действие и се слага редом до аспартама като вредно съединение за здравето. Така или иначе не бих казала, че трябва да го зачеркнем от списъка с хранителните ни добавки, защото е с естествен характер и няма НИКАКВИ доказателства да вреди някакси. :but: но хора с непосиносимост към ГЛУТЕН не би трябвало да го приемат.
Като го гледах този състав намерих и модифицирано нишесте , което изобщо не ми хареса :refuse: , защото не мога да понеса как във всички храни го наблъскват :bigsm17: НО ,надявам се, е съвсем малко количество.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: дори и да има наченки на захар или въглехидрат- те са сведени до минимум. Това е един от най-добрите и качествени протеини, за който трудно бих казала лоша дума, но все няма как всичко да е перфектно.
Всичко друго е страхотно. Ако желаете ще ви направя списък с всички други съставки, за да знаете как влияят на мускулите, поне на мен ми беше хубаво като знам как този протеин работи ползотворно в тялото :laugh4:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Нед Яну 05, 2014 11:42 pm

Относно подсладителите от естествен характер: и глюкозо-фруктозният сироп е такъв (извлича се от царевицата), но е може би на първо място като основен причинител на диабет сред американците. :but:
То и захарта е от естествен характер ...
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 05, 2014 11:55 pm

HippoDel написа:
Някой може ли да ме информира, как да разбера дали даден протеин става за топлинна обработка или не. Защото Кари беше писала, че нейния не бил подходящ. На етикета ли пише или... в зависимост от вида? :think2:

А на мен, кой ще ми отговори? :(
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Яну 06, 2014 12:20 am

Ити, съвсем си прав (както винаги само мога да се съглася с теб :laugh: ), :but: относно глюкозно - фруктозния сироп чудя се дали си виждал каква невероятно лепкава субстанция е това. Ако едно малко петънце падне на земята ще има да ти лепка години наред там- а да не споменавам генно модифицираната царевица. Този глюкозен сироп е в състава на абсолютно всичко- дори в кренвиршите, а най вече в сосовете и колата, които се леят като вода навсякъде в Америка. Те затова и американците ги наричат "децата на царевицата" :refuse: :refuse:
За разлика от това захарта 1-во не е толкова концентрирана, и 2-ро доста по-добър вариант е нерафинираната кафява, която няма сравнение с глюкозния сироп. От двете сламки, ние сме изтеглили по-дългата, но мой пр, който работи за царевична компания ми сподели, че съвсем скоро всичко и при нас ще бъде направено от глюкозен сироп, защото е доста е по-евтин вариант.
Този ми МАЛТОДЕКСТРИН е нещо ново, с което за пръв път се сблъсквам и нямам никаква обстоятелствена информация. Ще проуча колкото се може повече и ще споделя :msmile2:
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Plam4e22 » Пон Яну 06, 2014 12:25 am

HippoDel написа:
HippoDel написа:
Някой може ли да ме информира, как да разбера дали даден протеин става за топлинна обработка или не. Защото Кари беше писала, че нейния не бил подходящ. На етикета ли пише или... в зависимост от вида? :think2:

А на мен, кой ще ми отговори? :(

Хипо,исвини ме, че те пропуснах, ама съвсем забравих за този въпрос :msmile1: на самата опаковка на някои от протеините се препоръчва да не се подлага на термична обработка, защото имат подсладители, които са нестабилни при висока температура. Ако искаш да го готвиш вземи си чист протеин изолат, който няма никакъв вкус.
Това, което трябва да се случи, то се случва!
Аватар
Plam4e22
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 328
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 3:44 pm
Пловдив

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 06, 2014 12:39 am

Пламче, права си за захарта. Просто отбелязах, че е естествена.
Иначе е много по-добре от подсладителите.
Затова и аз, когато трябва да избирам по-малкото зло, пия Пепси вместо Кока Кола, че поне е със захар.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Яну 06, 2014 9:36 am

Мерси много Пламче за изчерпателния отговор. Аз обаче пак съм в невиделица какъв протеин да си поръчам. Ако някой може да ми препоръча добър протеин в средния ценови диапазон ( 60лв) моля да го направи. :lol:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Яну 06, 2014 2:21 pm

Plam4e22 написа:
HippoDel написа:
HippoDel написа:
Някой може ли да ме информира, как да разбера дали даден протеин става за топлинна обработка или не. Защото Кари беше писала, че нейния не бил подходящ. На етикета ли пише или... в зависимост от вида? :think2:

А на мен, кой ще ми отговори? :(

Хипо,исвини ме, че те пропуснах, ама съвсем забравих за този въпрос :msmile1: на самата опаковка на някои от протеините се препоръчва да не се подлага на термична обработка, защото имат подсладители, които са нестабилни при висока температура. Ако искаш да го готвиш вземи си чист протеин изолат, който няма никакъв вкус.

Мерси, Пламче.
Аз съм си харесала един, ще го споделя по-късно да си кажеш мнението, моля. :) :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Следваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron