Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Яну 25, 2015 7:39 am

Танитка, мерси за мнението. Аз не съм си и ги поръчал. Исках първо мнение дали стават. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Яну 25, 2015 7:46 am

pipilota написа: за Бряговската луканка падна едно кълцане на праз :))

Леле-е-е-е Пипи, аз тамън щях да те разкритикувам :laugh4: , че много беличко се вижда в тез протеини, а то било - ПРАЗ. Да изчакате да поизсъхнат и си ги яжте с мерак и по блокове, ей :lol: . Ако останат, пък донеси и ние да пробваме, все пак някои сме момченца. :laugh: :laugh4: :laugh1:
И гледам форума е с нова премяна. Браво на админа. :bigsm20:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 26, 2015 12:55 pm

Прекрасни, прекрасни творения!
:yess:
Пипи, по колко грама ви е 1 блок от тези чикагски суджуци?
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Яну 27, 2015 5:41 am

Italiano написа:Прекрасни, прекрасни творения!
:yess:
Пипи, по колко грама ви е 1 блок от тези чикагски суджуци?
:laugh:

Ми смятам си ги по 28-30 грама...аз както знаеш в последно време се уча да карам на око, но закуската ми винаги е строго претеглена през кантарчето, 3 блока, и от там нататък карам на око...за сега се справям, но мисля, че след години строго зонуване (вече не помня колко-2-3), е време да си отпочина. Обаче определено след известно време на око, задължително човек трябва да се връща по няколко месеца към стриктния режим, защото навиците с времето избледняват...поне при мен е така ;) Хубавото е, че като караш на око, после го няма онова инсулиновото гадно ако съгрешиш....
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Яну 27, 2015 1:09 pm

Тууу, язък - такива суджуци заслужават по 42 грама на блок.
:laugh:
А пък на мен не ми пречи да меря (засега). Даже ми е по-спокойно така.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Suzi » Чет Юни 04, 2015 1:08 pm

Хора, моля ви, помагайте :pray: Нещо яко се омотах с този протеин и не мога да изчисля колко грама е 1 блок :skyle5:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Юни 04, 2015 1:13 pm

8,155 г, което значи 8 грама за блок. Това е супер протеин.

А се изчислява лесно
доза/протеин в доза*7или

23,3 г/20*7 прави 8,155 г.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Suzi » Чет Юни 04, 2015 1:25 pm

Леле, Маня, златна си :bouquet: и си светкавично бърза :) Благодаря ти много! :hug:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 15, 2015 4:36 pm

Моля за помощ ! :pray:
Налага се да си купувам протеин и съм се спряла на http://cdn.silabg.com/product/tdetail_564_everbuild_flav4_hq_2.jpg
Ще се радвам да споделите мнение дали този ми избор е добър . :th:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Юли 15, 2015 8:47 pm

От наличните на българсия пазар като най-чист и качествен без овкусители и други странни съставки ти препоръчва този. Има го и в по-големи опаковки.
Твоят не е чист суроватъчен протеин, а иа добавен телешки. Вярно, излиза иконоичен за толкова пари. 1 БП е приблизително 10 г. Съдържа и въглехидрати в неовкусения На Now Foods е 8 г за блок и с минимум съдържание на въглехидрати.
Последна промяна Маня на Сря Юли 15, 2015 9:10 pm, променена общо 1 път
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tonkata » Сря Юли 15, 2015 9:04 pm

Благодаря ти, Маня ! :hugs1: Незаменима си ! :bigsm22:
Явно желанието ми да мина "тънко" не е добро решение и се отлага за неопределено времето ! :notagree:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Юли 15, 2015 9:11 pm

Просто си вземи по-малка разфасофка на първо време.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот negat1ve » Чет Юли 23, 2015 10:06 pm

Привет,

Дали някои може да даде едно рамо при избора на качествен протеин. Познат има карта даващо му отстъпки към този магазин:
http://nitrotiger.com/categories/surova ... teini.html
Има всякакви типове, промоции, разфасовки и т.н. По принцип искам колкото се може по-чист от разни Е-та и прочие вредни добавки. Ще се ползва предимно за сутрешната закуска (напоследък обикновенно тогава хапвам овес който не ми допада особенно като вкус) и за смутита и шейкове при междинните хранения. В този ред на мисли може би за първи път искам някакъв овкусен, но не е задължително. Разфасовка между половин и един килограм. Няма ограничение за цена, но нека по възможност не е от най-скъпите.

Има ги коментираните малко по-напред в темата протеини като:
http://nitrotiger.com/products/now-whey ... 33065.html
http://nitrotiger.com/products/syntrax- ... 13587.html
http://nitrotiger.com/products/whey-pro ... t_332.html
и т.н.

Трудно е да се ориентирам защото има доста продукти, промоции...
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Юли 23, 2015 10:17 pm

Първият е най-добрият предлаган на българския пазар. И най-чист, ако е неовкусен. Всяко овкусяване и подслаждане е отчасти рисково. А и намалява възможностите за ползвани комбинации - чистият може да се комбинира и с плодове, и със зеленчуци.
Същото се отнася и за втория, той също е добър, но отново чистата му версия - без овкусители.
Аз лично ползвам този на Now и съм доволна от резултатите, които получавам за моите всякакви бърканици - смутита, тахан халва, шоколад, бонбони. Малко по-скъп е. Но си заслужава. А може да се поръча и през iHerb. 1 БП от него е 8 грама.
При покупка на промоция или с намаление е задължително да обърнеш внимание на срока на годност.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот negat1ve » Пет Юли 24, 2015 12:40 pm

Мерси, страхотен източник на инфо си ;) Сигурно ще взема този неувкосения, само трябва да провери каква ще е цената му след отстъпката че маи идва малко скъпичък с тези над 60 лв. за 544 грама. За колко време ти стига една такава опаковка и дали го ползваш често? Дали се чустваш сита след приема им? Питам защото независимо зониран или не ако заместя сутрешната закуска напълно с кисало мляко и ядки, около два часа по-късно започва да се усеща глад и трябва да се наливам с чайове за да изкарам до обяд. С изварка и овес го няма този проблем, чудя се дали с протеин на прах и овес ще е така.

Някакво инфо за тези казеини, виждат ми се оферта за сутрешна закуска ако ти дават чуство за ситост няколко часа след приема им?
Аватар
negat1ve
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Юли 10, 2015 12:01 am
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Пет Юли 24, 2015 1:35 pm

Стига ми за различно време. Зависи от сезона, от това какво съм сътворила с готварските си идеи. Тази опаковка е 68 блока. Сам можеш да изчислиш за колко време ще ти стигне при какви темпове на употреба.
Колкото до закуската. Закуската е най-важното хранене за деня и само на мляко на един мъж може да му дойде доста престъргващо наистина. Затова се ориентирай към по-обемна и "твърда" закуска. Освен това въглехидратите в млякото не са така пълноценни като въглехидратите в зеленчуците и плодовете, или овеса.
Една чудесна засищаща закуска е овесена каша с извара/сирене/шунка/белтъци с малко подправки по избор и зехти/ядки/авокадо за мазнина.
А често си правя и някакво смути с протеин, зеленчук и ядки. Не съм пробвала да го смесвам с овес. Някак не ми идва естествено като комбиниране, още повече че аз твръде рядко ползвам варен овес.
Но си мисля, че би могло да се направи нещо като хухмус от протеин, варен нахут, сусамов тахан подправен с кимион и няколко капки лимон и би станал много приятна закуска. Но някак го приемам повече като хапване за по-гладни дни. Ох, тая жега ще ме довърши :laugh1: , само свежест и течност ме оправя :laugh1:

Казеинът не ми е познат и не съм се интересувала. Не мога да ти бъда поне аз от полза. Предпочитам да си ползвам суроватъчен, соев или яйчен чист протеин.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта