Протеини в Зоната

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Ное 21, 2014 3:20 pm

newwoman777 написа:Благодаря ви(Маня,Гого) и аз на този се спрях и ще поръчам(искаше ми се да е голямата разфасовка,но няма да се вместя в 80-те долара :peace1:


И в теглото. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Зоната
 

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот lolitacatzonat » Сря Дек 10, 2014 12:28 pm

Здравейте, много се радвам, че ви има! Може ли да попитам за мнението ви относно един протеин, който си купих от магазините на ДМ. Ето какви са му съставките на 100 гр.:
Мазнини 2 г., от тях наситени - 0,7 г.
Въглехидрати 3 г., от тях захар - 2,8 г.
Белтъчини 89 г.
Има калций, фосфор и вит. С
Протеините са: млечен - 60%, соев изолат - 36%, белтъчна суроватка на прах, соев лецитин, декстроза, растително масло и натурално-идентични аромати (макар че се води неовкусен)
Много ми е мътна тази територия. Изобщо, досега рафта с фитнес добавките в аптеката съм го гледала като теле - теменужки. Не че и сега особено се натискам да го употребявам, ама не ми се яде месо постоянно...
А, да кажа как изчислявам количеството, което взимам от този протеин:
(100:89)х7 и това ми е един блок. Правилно ли е?
Аватар
lolitacatzonat
 
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Дек 04, 2014 6:09 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Сря Дек 10, 2014 2:08 pm

Протеинът ти е малко "мешан" - млечен със соев. А тия добавени растителни масла и декстроза не са най-добрия варинат. Но "пене се не пене, ке го ядем, паре съм давал за него" :laugh4: Правилно изчисляваш грамажа за е блок - с приближение можеш да ползваш по 8 г за 1 БП. Следващия път се ориентирай към суроватъчен изолат, ако решиш пак да си купиш и то за предпочитане да е неовкусен, защото може да се съчетава и със зеленчуци.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tonkata » Съб Дек 13, 2014 8:33 pm

Сигурно ще задам мно-о-го глупав въпрос, ама ще чакам помощта ви :pray:
Протеинът на прах на какви градуси да го съхранявам, защото нямам оригиналната му опаковка та да се ориентирам. От голяма опаковка ми отделиха една част и в момента е все още в найлонова торбичка и съм го сложила в кухненския шкаф. Може и да си въобразявам, ама последния път като го ползвах ми се стори с променен вкус. :notagree:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Melkat » Съб Дек 13, 2014 8:50 pm

Тони, на опаковката на моя протеин пише след отваряне да се съхранява в сухи и тъмни помещения при стайна температура.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Дек 13, 2014 8:54 pm

Премести го от пликче в кутия, която се затваря добре.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Пет Дек 26, 2014 1:31 pm

Протеин на тънкана (при поръчка на 5 кг) с добри показатели на SCITEC NUTRITION. Аз го взимам от тук. Има малко мазнини и въглехидрати, както и декстроза и сукралоза, но който не го бърка си струва (поне за мен).
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Дек 30, 2014 12:14 am

5 кила са много ... :think2:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот TheCatCharli » Пон Яну 05, 2015 3:32 pm

Доста е, но отстъпката е значителна и изтънелия ми джоб не можа да я пренебрегне (получава се 0,29лв/БП). Като вземеш в предвид процентното съдържание се получава ~3,7 кг чист протеин или около 500 БП. На мен ми стига за 3-4 месеца.
Аватар
TheCatCharli
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Фев 14, 2014 9:54 am

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 05, 2015 5:25 pm

Цената наистина е добра. А и изглежда, че ти си го консумираш доволно. Щом за 3-4 месеца го оправяш, значи са си добре за теб като вариант 5-те кг.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Яну 21, 2015 2:33 pm

На iHerb са пуснали с голямо намаление следните протеини:

Dymatize Nutrition, Elite, 100% Whey Protein, Chocolate Fudge, 2 lbs (907 g) и

Dymatize Nutrition, Elite XT, Extended Release Multi-Protein Matrix, Fudge Brownie, 2 lbs (892 g)

Дали са добри като състав? Първият е с трайност до май 2015, а вторият до юни 2016 г.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Яну 23, 2015 6:10 pm

Гого, не съм специалист по протеините, но като видях съставките на втория - малтодекстрин, сукралоза, казеин, карагенан, просто ми се отщя да си го купя. А първия е малко по-беден на подобни съставки - само сукралоза и карагенан. Аз не бих си купила нито един от двата.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Яну 24, 2015 8:05 pm

Аз да ви покажа как ние в Чикаго си правим протеин :keff: натюр... :yess:
:bigsm24:
Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение

Скрит текст:
Изображение


Имам още снимки, ама стига ви толкоз, че ще ви изтекат лигите :bigsm27:
За информация само.... 270 килограма свинско месо, и 270 килограма телешко....в едно огромни лонди, мина през машината и после едно омесване с подправки, и после падна едно пълненеееее и после едно закачанееее, и сега едно чаканееее :laugh4: за Бряговската луканка падна едно кълцане на праз :)) И така...това е реколатата за тази зима комбина с няколко приятели....и както ми мирише- това няма изяждане, ама нека да има ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Маня » Съб Яну 24, 2015 8:16 pm

Уау, цял месокомбинат сте отворили :bigsm47: На мен това ще ми стигне до края на живота като източник на месен протеин :bigsm5: Само дето няма никога да се хвана да правя такива чудеса.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот mahona » Съб Яну 24, 2015 8:28 pm

Лелеее все Стеф ми беше пред очите с нейните Горнооряховски суджуци,ама след тази блага гледка от Чикаго очите ми останаха за дълго време широко отворени :lol: Най чудесните и вкусни протеини сте си направили и дори и да не изядете - във фолио и във фризер и пак ще са по полезни от купените съдържащи незнайно какво. Страхотно е че успявате да си угодите по български дори на другия край на света :smdance: Да ви е сладко! :smdance:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Протеини в Зоната

Мнениеот Tonkata » Съб Яну 24, 2015 9:01 pm

Пипи-и-и,
това е най-върховната гледка пардон снимка, която съм виждала и то не другаде ами от Чикаго ! :shock:
Яжте си ги с удоволсвие и МЯРКА ! Май ще се наложи да ви пращаме течни въглехидрати за баланс :bigsm40: !
А когато се сетиш прати и фото на онез разпльосканите медузи на китайците - please ! ;)
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта