Бременност и кърмене в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Фев 02, 2014 9:24 pm

Изображение

:pregn: Трябва ли да следвам Зоната, ако съм бременна или кърмя? :bebe3:

Ако сте бременна или кърмите, непременно трябва се храните в Зоната, за да осигурите достатъчно количество протеини за себе си и за бебето.
Бременните жени би трябвало да увеличат нивото на физическата си активност, и да добавят 3 допълнителни блока за деня към количеството блокове изчислени индивидуално, или казано с други думи, да се добавя по един допълнителен блок към трите основни хранения, сутрин, обед и вечер.

Независимо от изчисленията на полагаемите блокове, бременната жена трябва да приема не по малко от 14 блока на ден. Кърмещите майки, които са следвали зоната по време на бременността с добавени 3 допълнителни блока, по време на кърмене трябва да намалят допълнителните 3 блока на блок и половина за деня. Минималните блокове за всяка кърмеща майка са 13 на ден. Ако сте бременна, непременно се консултирайте с личния си лекар, преди да предприемете каквито и да било промени в начина си на хранене.
:bebe2: :pregn:
Изображение


Всички умни бъдещи майки, които искат да имат наистина здрави деца, без да се замислят се обръщат към Зоната в този уникално-невероятен период от живота им, тъй като точно тогава е необходимо да упражняват строг контрол върху хормоните.

Другото критично нещо което трябва да направят е да не забравят рибеното масло. Това е важно, защото тези вълшебни Омега-3 могат да помогнат на бременните жени да избегнат два сериозни проблема, които могат да възникнат по време на бременност: индуцирана хипертония(прееклампсия)(явява се в следствие на хипертония.) и гестационен диабет (тип диабет, който се появява по време на бременност) И двете състояния могат да бъдат лекувани чрез понижаване на нивата на инсулина (гестационен диабет), или чрез намаляване на нивата на “лошите” Айкозаноиди (прееклампсия).

За решаването на първия проблем бременните жени трябва да се консумират оптимално съотношение на въглехидрати с протеини. Относно втория проблем- трябва да приемат ултра-рафинирани EPA / DHA концентрати на рибено масло. И така, най-добрата диета да постигне на двете цели, а също и осигуряване на адекватни количества DHA е Зоната.

Добре е всички да знаят колко изключително необходими са дълговерижните Омега-3 за развитието на плода в майката. Бебето се ражда с повече от 100 милиарда нервни клетки в мозъка. За да синтезира този огромен брой нервни клетки, всяка минута мозъка на плода прави близо 250 000 нервни клетки. В действителност, шест седмици след зачеването, половината от размера на плода е мозък.

В последното тримесечие на бременността почти 70% от енергията на плода се изразходва за развитието на мозъчните клетки, и това изисква огромни количества DHA. Единственото място от където идва тази мастна киселина е тялото на майката. И както е мил и желан плода, така действа и като паразит в тялото на майката, като изсмуква всичката DHA, необходима за развитието на мозъка му. За да се възстановяви извлечената DHA от майката, обикновено са нужни около четири години, при условие, че майката консумира адекватни нива Омега -3 по време, и след бременността.

След раждането, новите майки трябва да допълват диетата си с високи дози рибено масло, за да намалят риска от получаването на след-родилна депресия. След раждане, нивата на дълговерижни омега-3 мастни киселини (особено DHA) спадат драстично в кръвта на майката. Това е подобно на понижените нива на омега-3 киселини, които се наблюдават при пациенти с депресия. Хранителните добавки с ултра-рафинирани EPA / DHA концентрати на рибено масло също са важни и за кърмещите майки, за да могат да поддържат нивата на DHA в кърмата, което е от решаващо значение за развитието на бебето с все още бързо растящия мозък.

В периода на кърмене приемът на рибено масло е много необходим, тъй като основният начин новородено дете да се сдобие с нужната DHA остава майчиното мляко, което е богато на DHA. Най-големия напън за мозъка се случва по време на усиления растеж през първите две години от живота. Няма никакво съмнение, че ранния прием на DHA определя бъдещата интелигентност на детето. Английско проучване показва, че кърмените деца имат с десет точки по-високи резултати при тестовете за интелигентност, в сравнение с децата, които са били изкуствено хранени.

:blueflrs: :blueflrs:
Последна промяна Pipilota на Нед Фев 02, 2014 9:54 pm, променена общо 5 пъти
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Бременност и кърмене в Зоната

Зоната
 

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Нед Фев 02, 2014 9:33 pm

:bebe1:
Ееее, супер! Хайде с тази темичка и броят на бременните в Зоната да се увеличава. :pregn: Да ни се народят повече зоНбита! :bebe3: :laugh:
Марианка, хайде сподели опит! ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Нед Фев 02, 2014 10:31 pm

HippoDel написа::bebe1:
Ееее, супер!

Наистина е супер! Съжалявам, че не се навих да се храня по този начин по време на бременността ми, може би щях да си спестя проблемите с кръвното и лежането в болница, а и малкия човек нямаше да избърза да се роди преди да му е дошло времето и вероятно нямаше да е в кувьоз. Но ми се видя много трудно точно в този момент да сменям начина си на хранене. Стараех се да ям здравословно, но друго си е да спазваш пропорциите точно, чувството е съвсем различно.
Сега все още се кърмим с малкия човек, който днес прави точно година и два месеца. Усилено си търся и рибено масло, което да мога да пия. Засега удрям на камък, защото все още не знам дали ако поръчам от iherb няма да спрат пратката или да трябва да плащам много допълнително мито. Утре моя мъж ще се обади в митницата да проучи този въпрос и може би ако няма проблем ще поръчам. Ако не ще трябва да търся тук.
Надявам се наистина да има все повече бременни :pregn: и кърмещи в зоната, за да има щастливи и здрави бебчовци :bebe2:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот gogo » Пон Фев 03, 2014 9:25 pm

tanita68 написа:
HippoDel написа::bebe1:
Ееее, супер!

Наистина е супер! Съжалявам, че не се навих да се храня по този начин по време на бременността ми, може би щях да си спестя проблемите с кръвното и лежането в болница, а и малкия човек нямаше да избърза да се роди преди да му е дошло времето и вероятно нямаше да е в кувьоз. Но ми се видя много трудно точно в този момент да сменям начина си на хранене. Стараех се да ям здравословно, но друго си е да спазваш пропорциите точно, чувството е съвсем различно.
Сега все още се кърмим с малкия човек, който днес прави точно година и два месеца. Усилено си търся и рибено масло, което да мога да пия. Засега удрям на камък, защото все още не знам дали ако поръчам от iherb няма да спрат пратката или да трябва да плащам много допълнително мито. Утре моя мъж ще се обади в митницата да проучи този въпрос и може би ако няма проблем ще поръчам. Ако не ще трябва да търся тук.
Надявам се наистина да има все повече бременни :pregn: и кърмещи в зоната, за да има щастливи и здрави бебчовци :bebe2:


Танита,
Ако поръчката ти е до 30 лв. няма основание да отиде до митница и да плащаш ДДС.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Фев 03, 2014 10:37 pm

gogo написа:Танита,
Ако поръчката ти е до 30 лв. няма основание да отиде до митница и да плащаш ДДС.

Гого,
Танита не живее в България, мисля че беше от Финландия, ако не се лъжа. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Фев 04, 2014 10:37 am

Във ето я и теичката!
Благодаря Пипи!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Вто Фев 04, 2014 5:51 pm

HippoDel написа:
gogo написа:Танита,
Ако поръчката ти е до 30 лв. няма основание да отиде до митница и да плащаш ДДС.

Гого,
Танита не живее в България, мисля че беше от Финландия, ако не се лъжа. :)

Точно така, във Финландия съм! ;) Тук ми казаха, че до 22 евро ако е пратката не се плаща мито. Иначе имало някакви такси, но по-точно ще знам след като пристигне пратката. Писала съм в темата за рибеното масло.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Фев 05, 2014 5:41 am

Марианка, тази тема е в твоя чест разбира се :applaus: Първото Зоново бебе в нашия форум :yess: С риск Ити да се разсърди, защото той всъщносто донесе първото бебе тук :birhtbird: , но това че Ити се хранеше по зоната не означаваше че малкото ЦСКарче е зоново бебе.. :laugh1: Сега това бебче ще си го храним по Зоната и ще си го отгледаме живо и много много здраво и умно ;)

Сега ще ми е много интересно с килограмите....от една страна ще продължаваш да сваляш килограми, а от друга страна ще качваш килограми заради бебчето... :th: Много ще интересно да докладваш на две седмици например.

И другото...сега колкото и да си в зоната, не ти ли се прияждат разни неща по никое време..? Разказвай тук, че е много интересно... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот HippoDel » Сря Фев 05, 2014 9:21 am

pipilota написа:......Сега ще ми е много интересно с килограмите....от една страна ще продължаваш да сваляш килограми, а от друга страна ще качваш килограми заради бебчето... Много ще интересно да докладваш на две седмици например.

И другото...сега колкото и да си в зоната, не ти ли се прияждат разни неща по никое време..? Разказвай тук, че е много интересно...

Хайде, Марианка! И аз тръпна в очакване. :pray:
Разкажи по-подробно, кога започна да задържаш килограми, в кой месец си, как се чувстваш сега, има ли разлика и т.н. :love: :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Фев 07, 2014 1:36 pm

Извинявайте че не пиша нп имам усложнения с бременноста и съм в болница.
Много ми е мъчно и затова не пиша!
Моля се всичко да е ок скоро да се приберем и така!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Фев 07, 2014 4:54 pm

Ох, Марианка ... :sad:
Дръж се и дано всичко да е наред!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот tanita68 » Пет Фев 07, 2014 6:17 pm

Стискам палци всичко да е наред! :fingerscrossed: :rose-1:
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Фев 07, 2014 7:02 pm

Благодаря ви и аз силно се надявам всичко са се оправи и живи и здрави в понеделник да се приберем!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Фев 07, 2014 7:54 pm

Ще се оправи Марианка, мисли си само за хубави неща.... :love:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Фев 07, 2014 9:56 pm

Марианче, бъди позитивна и всичко ще е наред. Стискаме палци за теб. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Бременност и кърмене в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пет Фев 07, 2014 11:55 pm

Благодаря ви приятели!
Зареждате ме с много позитивно зоново настроение въпреки че тук няма как да съм в зоната,живи и здрави да ни изпишат с бебо хубаво ще се озончим с баничките напомня кой го беше правил обаче запомних рецептата наизуст!
И с гъбки с пиле ох взех да преглъщам тука!
Прегръщам ви!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Следваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron