Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Здравето в Зоната

Мнениеот admin » Нед Мар 10, 2013 1:25 am

„Измина повече от едно десетилетие от както публикувах първата си книга „ЗОНАТА“ :book1: , но понякога изглежда, че никой никога не я е прочел истински. До ден днешен, все още се гледа на Зоната като програма за отслабване.“ Бари Сиърс

Тази тема е за всички, които след прочитането на „Зоната“ са осъзнали основната цел на д-р Бари Сиърс - подобряване на здравословното ни състояние. Тук всеки може да споделя своя опит, как се е справил с определен проблем, да търси и намира решения и отговори на различни въпроси свързани със здравето :bouquet:

Изображение
диета Зоната - всичко за диета Зоната, зонови блокове, таблица, рецепти и полезна информация от проф. Бари Сиърс
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
 
Мнения: 33
Регистриран на: Вто Яну 29, 2013 10:53 pm
BG/USA

Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: ЗДРАВЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Съб Мар 30, 2013 7:19 pm

Значи... понеже не знам да има по стриктен човек в Зоната от моя мъж (благодарение на мен разбира се :laugh4: ), много ни озадачи какво забелязахме преди около месец - От както е в Зоната (вече 2 години) отдавна забрави за постоянно високото кръвно и убийственото 24 часово главоболие, но скоро забеляза че стъпалата на краката му започнаха да се белят :think2: и то доста бих казала. Мислихме, умувахме, разровихме се пак из книгите на Сиърс, и стигнахме до извода че може да е липса на витамини. Купихме витамини, и след като почна да ги пие, за около седмица всичко изчезна от стъпалата. И кожата му е гладка, бе никакви следи от каквото и да е белене. И покрай него сега и за почнах да взимам витамини :oh:

При положение, че когато сме в Зоната, ядем много полодове и зеленчуци, (на всяко ядене имаме плод за десерт), и си мислехме, че си набавяме неогходимите витамини от там, ама явно няма никакви витамини в тази съвременни плодове и зеленчуци. И сега нов разход...към бюджета за рибеното масло трябва да добавяме и витамините...но явно няма друго решение :roll:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ЗДРАВЕТО В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Нед Мар 31, 2013 10:39 am

pipilota написа:Значи... понеже не знам да има по стриктен човек в Зоната от моя мъж (благодарение на мен разбира се :laugh4: ), много ни озадачи какво забелязахме преди около месец - От както е в Зоната (вече 2 години) отдавна забрави за постоянно високото кръвно и убийственото 24 часово главоболие, но скоро забеляза че стъпалата на краката му започнаха да се белят :think2: и то доста бих казала. Мислихме, умувахме, разровихме се пак из книгите на Сиърс, и стигнахме до извода че може да е липса на витамини. Купихме витамини, и след като почна да ги пие, за около седмица всичко изчезна от стъпалата. И кожата му е гладка, бе никакви следи от каквото и да е белене. И покрай него сега и за почнах да взимам витамини :oh:

При положение, че когато сме в Зоната, ядем много полодове и зеленчуци, (на всяко ядене имаме плод за десерт), и си мислехме, че си набавяме неогходимите витамини от там, ама явно няма никакви витамини в тази съвременни плодове и зеленчуци. И сега нов разход...към бюджета за рибеното масло трябва да добавяме и витамините...но явно няма друго решение :roll:

Pipilota случилото се със съпруга ти ми напомни и моята случка аз миналия месец бях с брутално счупени и цепещи се нокти.Взех си витамин А и ноктите ми се пооправиха надявам се сега да са по здрави и нечупливи :pray:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот girl66 » Нед Май 19, 2013 9:08 pm

От месец се храня според Зоната, но от седмица имам ужасно главоболие.... :think2: четох някъде в сайта-мисля, че беше в статията за Арахидоновата киселина- че когато се отворят мастните капани голямо количество от отровите, които са се натрупали в тях започват да се отделят по-бързо и в по-голямо количество, отколкото може да пречисти черния дроб и по кръвен път стигат до мозъка.....Възможно ли да е поради тази причина? Болките започват около половин час след хранене и спират след като се нахраня....Може би е най-добре да си направя дневник и да ми помогнете със съвети според храненето ми :love:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Май 19, 2013 10:55 pm

girl66, може би е добре да си направиш дневник, и да си записваш от време на време какво ядеш, по колко и кога. Това главоболие е много странно, ако наистина спазваш режима без особени прегрешения. Другото, което можеш да направиш е да прочетеш по внимателно показателите за добри и лоши Айказаноиди. От там също можеш да наблюдаваш какво и кога се случва с тялото ти. Вземи и си записвай, или най добре си пиши тук в дневника, как се чувстваш след определено ядене, кога по скоро се появява главоболието и т.н Знай, че тук никой не те знае коя си, и можеш да си споделяш каквото искаш, без каквото и да е притеснение :)
Ние ще помагаме. Както се казва, когато повече очи гледат, по-бързо ще се намери от къде идва проблема :) Хайде успех, не се отказвай в никакъв случай, ние сме до теб :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 12, 2013 11:02 am

Pipilota можеш ли да кажеш нещо повече за кокошите тръни, plssssssss
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 12, 2013 12:02 pm

И аз да се включа с едно запитван:
Откакто почнах Зоната (случайно или не), започнаха да ми излизат пъпки по лицето (по 2-3).
Та, чудя се, дали това се дължи на някакво пречистване от токсините, на промяната на хормоните в организма или си е някакъв мой личен проблем, който не е свързан със Зоната.
Някой има ли представа дали може е свързано със Зоната?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 13, 2013 4:25 am

nympheacea написа:Pipilota можеш ли да кажеш нещо повече за кокошите тръни, plssssssss

nympheacea веднага казвам за кокошките :laugh3: И е проверено доста пъти и гарантирам че работи :)
Значи скачаш в аптеката, купуваш си пакетче салицил на прах, или както пише на пакетчето "салицилова киселина". От там грабваш един картоф, и почваш да го белиш :wow: И така :) Взимаш обелка с големина на 50 стотинки и слагаш щипка салицил върху обелката, и така го налагаш на трънчето. Залепваш с лепенка и лягаш да спиш :) Ако имаш възможност и през деня, също налагай с картофче, и така докато коренчето се измъкне. Аз така спасявах дъщеря ми на няколко пъти. Не знам дали е болезнено, защото аз никога не съм имала такова чудо, но щом малката не се оплакваше, значи е ок :bow:
Другия вариант е да рабъркаш салицила с крем здраве, и пак мажеш и налагаш, ама става по-бавно :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юни 13, 2013 4:32 am

Italiano написа:И аз да се включа с едно запитван:
Откакто почнах Зоната (случайно или не), започнаха да ми излизат пъпки по лицето (по 2-3).
Та, чудя се, дали това се дължи на някакво пречистване от токсините, на промяната на хормоните в организма или си е някакъв мой личен проблем, който не е свързан със Зоната.
Някой има ли представа дали може е свързано със Зоната?

Italiano много е възможно да е вид изчистване, един вид тялото ти да се опитва да се отърве от нежелани неща , не знам :think2: Другото, което може да е, от повечкото протеини. Все пак в Зоната сега ядем повечко протеини от колкото нормално , нали :) Поне на мен така ми се струва, защото преди не съм яла по 5 пъти на ден протеини :) И в смисъл, всички тия меса, които са гъчкани с кви ли не хормони...може и от там да дава някакво отражение, наистина не знам, но това в никакъв случай не трябва да те отказва..напротив, продължавай смело. Това което аз бих ти препоръчала, почни някакви натоварвания, т.е нещо, от което да стигнеш до голямо потене, потенето много изчиства кожата и най вече "мръсотиите" от организма. Това много ще ти помогне да стигнеш съвсем до центъра на зоната. И разбира се рибеното масло на всяка цена :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 13, 2013 11:50 am

Ех, това рибено масло - още не съм го поръчал.
Май наистина е време ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Юли 11, 2013 2:47 am

Някой от вас не си ли е правил кръвни изследвания? :) Да сравним преди и след зоната :) Много ще ми е интересно да видя някакви резултати :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юли 11, 2013 12:20 pm

Аз имах (вярвам, че вече е в миналото) висок холестерол и кръвна захар много близо до горната допустима граница.
Последните години си правя редовно годишен медицински преглед.
Нямам търпение да видя резултатите за тази година. Но това мисля да го направя есента - нека оставим време на Зоната да пречисти хубаво организма ми!
:skyle26: :dance:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Юли 14, 2013 8:46 am

Здравейте искам да ви попитам случвало ли ви се е като ходите да ви боцкат краката все едно иглички,но не като на изтръпване? На какво се дължи?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Юли 14, 2013 6:54 pm

Xахаххх :laugh: Марианка, аз само докато видя игла, и направо ми изтръпва мозъка, а да не говорим за крака и други крайници :) Побелявам, пожълтявам, и т.н до всички цветове на дъгата:) И от вратата предупреждавам, че ако ще ме боцкат, трябва да ме сложат да легна, и до мен да има огромна чаша вода :laugh: Така че аз не мога да ти дам адекватен отговор :) Някой по-смел трябва да ти отговори :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юли 15, 2013 8:35 am

Пипи не се притеснявай :laugh: аз съм същата само че аз изпитвам ужас и от лекарите тогава вече не мозъка ами всичко ми изтръпва и ставам студена :laugh:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот nympheacea » Пон Юли 15, 2013 9:53 am

Това за усещането на боцкане ми изглежда като изтръпване, Марианка наблюдавай се кога се случва и си помисли какво си правила преди да го усетиш. Може да се заседяваш.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Следваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron