Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот lady_turpenie » Сря Сеп 12, 2018 8:42 am

Здравейте, мили момичета, музи мои! От няколко дни чета и ми се струва, че съм попаднала в правилната секта. Значи обременености колкото щеш, спор няма....бохемски си поживях до тука. 47 годишна, 167см, 108 кг. 3 деца, една внучка.... Обаче, понеже съм абсолютно начинаеща, искам да споделя следното:
През май ми се наложи тежка операция за отстраняване на тумор на дебелото черво. Оказа се злокачествен.Поради това не мога да консумирам много от "зелените храни", точно тези с пъвечкото целулоза. Сега съм на тежка химиотерапия през 14 дни. Преполових ги, остават още 6. Питам се дали е подходящо да вляза в зоната сега? Както сте се досетили, интересуват ме повече здравословните ефекти, отколкото чисто бюти ефекта. Имам притеснение, че вливаниятах ми траят по 50 часа и влизам в болница....където не мога да съхранявам храна и май май няма как 5 пъти на ден да извършвам ритуала с троицата. Ще се радвам да прочета мнения и препоръки.
Желая ви хубав и усмихнат ден! :)
Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове.
Джон Ленън
lady_turpenie
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 12:47 am
Жена

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Сеп 12, 2018 2:18 pm

lady_turpenie написа:Здравейте, мили момичета, музи мои! От няколко дни чета и ми се струва, че съм попаднала в правилната секта. Значи обременености колкото щеш, спор няма....бохемски си поживях до тука. 47 годишна, 167см, 108 кг. 3 деца, една внучка.... Обаче, понеже съм абсолютно начинаеща, искам да споделя следното:
През май ми се наложи тежка операция за отстраняване на тумор на дебелото черво. Оказа се злокачествен.Поради това не мога да консумирам много от "зелените храни", точно тези с пъвечкото целулоза. Сега съм на тежка химиотерапия през 14 дни. Преполових ги, остават още 6. Питам се дали е подходящо да вляза в зоната сега? Както сте се досетили, интересуват ме повече здравословните ефекти, отколкото чисто бюти ефекта. Имам притеснение, че вливаниятах ми траят по 50 часа и влизам в болница....където не мога да съхранявам храна и май май няма как 5 пъти на ден да извършвам ритуала с троицата. Ще се радвам да прочета мнения и препоръки.
Желая ви хубав и усмихнат ден! :)

Да, с такъв режим няма как да спазваш зоновото хранене. Нищо обаче не ти пречи приемането на качествено рибено масло като California Gold Nutrition, Omega 800, което е бившето МадреЛабс. Във Въпроси и отговори виж въпрос 55 - "Какво количество рибено масло трябва да се приема на ден" за да се ориентираш каква доза ти е необходима.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот lady_turpenie » Пет Окт 05, 2018 11:45 am

Привет, ето че пак съм тук. Благодаря на Гого за отговора и съвета. Всъщност тук съм доста често, последните седмици чета рецепти, мнения, дневници, лични истории....Много ме мотивирате. Вчера излязох от осмото си вливане на химиотерапията и се чувствам доста зле. Имам проблем с невропатия, изтръпнали са ми ръцете и краката и почти нищо не мога за правя....но това надявам се, ще отшуми до два три дни. След всяко вливане става все по тежко и по тежко, но останаха още 4, вижда им се края....Техния край и моето ново начало, надявам се с вашата помощ и подкрепа. Докато бях в болницата говорих с гастроентеролог и онколог дали е подходящо да започна Зоната сега, просто нямам търпение да чакам края на химиотерапията още два месеца. Оказа се, че няма проблем. Сега си мисля как да си организирам зоново хранене докато съм в болницата, и май имам решение, но за това ще пиша като тръгна да влизам, на 16 октомври. За сега ...поемам дълбоко дъх и се настройвам за първото си пазаруване. Смятам да следвам съветите за начинаещи и да си купя сухи неща, но пък и много харесах овесената каша на Мая с овесените трици от раздела с рецепти и имам намерение да редувам закуските.
Обаче тази драма с рибеното масло направо може да ме откаже. Не мога да си поръчвам от чужбина, имам притеснения, че не мога да се справя със сайта, доставката, плащането и всичко останало. А при мисълта, че ще трябва да го правя непрекъснато направо се изприщвам. По принцип онколога каза, че за момента мога да взимам само нормални дози рибено масло, тъй като са противоречиви въздействията му върху самата терапия. И се изправих пред проблема от къде в Бг да си взема....Но може би ще започна без него. Днес ще си напазарувам, утре сутрин започва голямото мерене и смятам да си отворя дневник.
Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове.
Джон Ленън
lady_turpenie
 
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2018 12:47 am
Жена

Предишна


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта