Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Юли 15, 2013 11:19 pm

Нимфи странното е че смених заседналата работа с работа поне 5часа на крак и в движение. Една седмица стресирах краката яко и мисля,че е от това. Другото,което ме озадачава е десния ми крак е доста по обемист от левия и се получава един оток по кокалчето,но само на десния крак. Чудна работа!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Вто Юли 16, 2013 3:21 am

Въх, Марианкааа, аз какво съм разбрала с това боцкане :laugh1: ти съвсем друго си имала в предвид.. :laugh: добре че видях отговора на нимфичката, че ми светна какво питаш...ама като чуя думата боцкане, и виж какво става, даже не можах да схвана въпроса от стрес :)) Но и аз съм съгласна с нимфичка...мисля че това си е просто изтръпване, но не ми се е случвало..
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Юли 16, 2013 5:52 am

Добро утро и усмихнат ден! Пипи няма нищо! Все пак разбрах,че не само аз си имам тези медециински страхове :blueye:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот nympheacea » Вто Юли 16, 2013 8:31 am

Мариянка, въпреки че не съм доктор съм готова с твоята диагноза :bigsm7:
Това твоето е от преумора и нещо като натъртване. След като си сменила застояването с движение, мускулите ти се натоварват, при мен се случва след като прекаля с колелото или с плуването.... мускулите ми треперят и усещам боцкане навсякъде в тях. Освен това, от тежестта ти се натоварват ставите, сухожилията и кокалчетата, и ако десният крак ти е слаб, то и за това се надува. Просто си направила много рязка промяна и организмът ти трудно свиква. Ако имаш време прави си хладки бани на краката, с нещо успокояващо, че в тея жеги да не си докараш и разширени вени.
Пак кавам, не съм лекар, това са изводи от лични преживявания и наблюдения :laugh4:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Юли 16, 2013 3:28 pm

Благодаря за съвета Нимфи и аз мисля,че това е причината изведъж яко стрес си направих на краката. Като се прибера от работа си правя студен душ на краката и всичко е ок.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Сеп 28, 2013 6:35 pm

Djidji написа:Здравейте всички зонуващи. От 42 дни спазвам зоната без никакви отклонения в храненето,единственото ми прегрешение , е че понякога ми се нарушават интервалите между хапванията .Това се случва, когато не съм в къщи /говорим за 5-6 пъти за периода/.Отслабнала съм разбира се с 4,4кг Искам да споделя,че вчера си правих кръвни изследвания и резултатите не са добри. Оказа се ,че имам анемия. Малко съм шокирана,но мисля че причина за това НЕ е зоната.Трябва да преразгледам нещата , с които се храня. Леко ще се затрудня,защото в случая трябва да наблегна на червени меса,черен дроб,орехи....,които за зоната не са добър вариант. Хубава вечер на всички.:dum:


Джиджи, разбира се че анемията не е дошла от зоната, няма как просто да се получи :) Аз на времето имах анемия, и се оправих само с една обикновена коприва :) Майка ми сваряваше един голям термус с чай от коприва, и цял ден се наливах с тая залена вода :laugh: и най-интересни бяха следите които оставях в тоалетната :) Нещото в тоалетната чиния беше направо толкова тъмно зелено, чак черно. И така седмици наред, не си спомням колко време, но тази копровена вода я пиех вместо вода, и после нямах и спомен от анемия. Това се случи при мен, така че ако искаш пробвай... :think2: може да ти помогне и на теб :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Нед Окт 13, 2013 11:58 pm

Нямам търпение да споделя с вас моето здравословно състояние. От ноември месец 2012г съм в Зоната,в началото кръжих около нея и въпреки това аз свалях килограми,но когато започнах да се чувствам лека,изпълнена с енергия,бързо наспиваща се осъзнах,че съм в Зоната,а не кръга около нея. До преди този толкова специален ЖИВОТО-СПАСЯВАЩ режим аз бях десетачка,болна,сърдита на целия свят жена. Пиех хапчета за кръвно и конкор за учестен пулс,но малко по-малко започнах да усещам,че хапчетата за кръвно не ми трябват и реших да ги спра и останах само на конкор. Нооо тук от известно време усещам,че и конкора ми е вече излишен и минах на глог,а конкор пия през 15дни. Преди зоната всекидневно вдигах кръвно и имах учестен пулс,бях в депресии и т.н,а сега спирам всякакви хапчета.Да вмъкна само не съм :msmile10: боледувала от октомври 2012! Това е сбъдната мечта приятели,да бъда здрава,слаба,пълноценна съпруга,майка,дъщеря. Все още има какво да се иска,но аз не бързам. Обичам живота си в ЗОНАТА!!! :hug: :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пон Окт 14, 2013 7:59 pm

Марианче,
Много насърчаващ пост. Чудесно е, когато хората споделят, за решени здравословни проблеми в Зоната. Радвам се за теб, наистина звучиш много ведро, изпълнена с енергия и оптимизъм. Пожелавам ти, от сърце, да продължаваш в същия дух, да стигнеш до желаните от теб килограми и да си без никакви здравословни проблеми.
Успех, мила. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Окт 14, 2013 8:19 pm

Благодаря Хипо здравето преди всичко,сега и килограмите са наред с него. Пожелавам на всички крепко здраве и желано тегло със зоната! :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Окт 15, 2013 11:25 pm

Ето това е най-важното на Зоната - здравето! Отслабването не трябва да е водещо. То е бонус!ь
Браво, Марианка! :bigsm20:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Окт 16, 2013 7:38 am

Благодаря Ити,аз започнах зоната заради здравето си,но за моя радост е налице и отслабването.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Окт 16, 2013 12:42 pm

Браво Марианче,
И ти също си живото доказателство, че Зоната действа и помага на тялото да се възстанови и да функционира така както е замислено.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Сря Окт 16, 2013 4:20 pm

Да Гого незнам какво бих правила,ако не беше зоната!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Окт 19, 2013 2:25 pm

Нещо интересно за хранителните добавки сред които и Омега 3
http://shop.bb-team.org/blog/22_doklad-razkriva-ikonomicheska-vrazka-mezhdu-hranitelnite-dobavki-i-zdraveopazvaneto
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Чет Ное 07, 2013 11:55 am

http://www.epochtimes-bg.com/2013-04/2013-11-06_02.html
Може ли мненията ви по темата.
Не се хващайте конкретно за статията, защото съм чела и други подобни, просто темата за млякото и млечните продукти ме интересува.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 07, 2013 4:24 pm

Каритка не вярвам това да е истина,нашите баби и дядовци от едно време са яли/пили прясно мляко директно от кравата и все още са живи. Това са някакви измислици според мен.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта