Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 1:12 pm

Край, спирам млякото! :laugh1:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 2:03 pm

Italiano написа:Край, спирам млякото! :laugh1:

Минаваш на чист овес! :laugh3:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 2:12 pm

Нефилтриран.
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Ное 08, 2013 2:14 pm

Italiano написа:Нефилтриран.
:laugh4:

Сега остава и да му намерим дозата и си готов :laugh:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Ное 08, 2013 2:30 pm

Много спешно я търся!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Ное 11, 2013 1:54 pm

Пипи мила искам да те питам,тъй като ти или съпруга ти сте имали високо кръвно и ужасните сърцебиения изведнъж ли спряхте хапчетата или постепенно и колко време ви отне това. Аз днес хапнах за закуска свинска шунка и 30мин след това кръвното и пулса ми полудяха. Принудиха се да пия хапчета за кръвно съответно и за пулса.
Какво става,много се изплаших.
Аз пия глог вместо хапчета,но днес се стреснах.
Дали това се дължи на свинската шунка?
Вие предимно от какво си набавяте протеина в храненето?
Приемам съвети и помощ всякакви/а.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 11, 2013 4:37 pm

Марианка, мъжо беше с високото кръвно, а аз получавах странно сърцебиене 180- 192 пулс, инаправо да ти се запали сърцето. Цялото ми тяло се люлееше при всеки удар на сърцето. Като седнех на стола, и мъжо от разстояние виждаше как ми бие сърцето. При него, до колкото си спомням, някъде в края на втората седмица в зоната кръвното му вече се беше нормализирало и спряхме хапчетата.

Иначе при мен сърцебиенето постепенно отшумя, така и не разбрах как стана. Но сега лятото като излязох от зоната за два месеца в България, и само купони, алкохол и недоспиване :dum: (като ще е ваканция, да е истинска ваканция :laugh: ) и в края на ваканцията на два пъти ме хвана, и бая се изплаших, защото в същото време усещах леко как ми омалява лявата ръка, и едно странно напрежене в долната челюст. И майка ми като ми мереше кръвното, апарата не можа да го хване заради високия пулс-192. Тогава по домашно му ме наблъскаха с айрян с много сол :skyle18: за кръвното :laugh4:

И така и не знам какво ми има, но знам че ако изляза от зоната, сърцебиенето се връща. Ходих къде ли не, вкарвахаме в разни тунели докато ми изнжектираха нещо във вените, слагаха ме на пътеката да бягам да се задъхам, но това е друг вид задъхване, не е както от сърцебиенето да не мога да дишам и да говоря, и какво ли още не ми правиха, ама и грънци, нищо не откриха. Фасона е да отида на лекар точно когато имам това сърцебиене, и тогава да мога да им обясня какво става с мен. Това нещо го имам от 16-17 годишна. През два три месеца ми се е слушваше, понякога по често, после по рядко и така до преди две години до преди да вляза в зоната.

Много ми се иска да знам дали има и други хора с подобни проблеми. Когато стане на въпрос, винаги питам, и всеки се чуди и ми говори за аритмия..да,ама тва не е аритмия, ами зверко силно сърцебиене, продължаващо 10-15-20 минути, и после спира рязко, изведнъж, и след минута вече сякаш никога нищо не ми е имало....не знам и аз, в голяма чуденка съм :think2: , но е много плашщо като ме хване. Последните пъти, преди зоната, много зачести, и като ме хаванеше това блъскащото в гърдите ми, и си мислех "кой ли от тези дни ще ми е последният?" :( защото ставаш все по силно и все по дълго и все повече омаляващо...и така.....пия си сега рибеното масло, спрях цигарите и кафето, ям си в зоната, и се надявам всичко да е наред.... :hug: Но определено много ми се иска да си знам какво е това, има ли име, диганоза и т.н. Но за съжаление всеки вдига рамене, или просто попадам на смотани доктори, знам ли :weary:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Ное 11, 2013 5:26 pm

Пипи мила днес ми се случи това което ти ми описа със сърцебиенето знам какво е чувството и наистина е мнооогоо много плашещо. Имахчувството,че сърцето ми ще литне и аз цялата се трессях,изпих си хапчетата за кръвно,хомеопатичните капки дори дъвкатадъвках здравец. И мен ме отпусна след 30-40 мин. И съм много уплашена,но се надявам това да не се повтори :love: а мислиш ли че може да ми се е получило от шефката?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Ное 11, 2013 6:21 pm

От шефката надали се е получило, заяото на мен ми се случвало по всяко време, на маса, докато се заливам от смях, докато гледам комедии, докато си чета книга спокойно, и никога обаче не ми се е случвало когато съм ядосана....казвам ти супер странна работа...но да не го пожелавам на всеки, И При теб определено не и от шунката :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Пон Ное 11, 2013 7:52 pm

Незнам Пипи от какво ни се случва,но със сигурност знам,че за нищо на света неискам да се повтори.
За информация да споделя,дъвченето на здравец помага за сваляне на кръвното!
Пипи благодаря ти!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот TanyaS » Вто Ное 12, 2013 3:36 pm

Да се наммеся и аз тук. Дали някой от хората получаващи сърцебиене се е сетил за загубата на К с урината . При толкова много пиене на вода и уриниране е важно да се следи този йон. Предполага се , че с този режим на храна се губи Калий от обилната диуреза , а хипокалиемията ( стойносто под и около 3.5 са важни за сърцето . Дано да съм била полезна! :hug: :hug: :hug:
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Ное 12, 2013 7:53 pm

tshivacheva написа:Да се наммеся и аз тук. Дали някой от хората получаващи сърцебиене се е сетил за загубата на К с урината . При толкова много пиене на вода и уриниране е важно да се следи този йон. Предполага се , че с този режим на храна се губи Калий от обилната диуреза , а хипокалиемията ( стойносто под и около 3.5 са важни за сърцето . Дано да съм била полезна! :hug: :hug: :hug:

Миличка благодаря за мен всяка информация предполагам и за Пипи е важна. :hug: :hug: :hug: :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 13, 2013 3:19 am

tshivacheva :hug: благодаря за отговора, наистина е интересна теорията, но работата е там, че аз го имам този проблем от 16-17 годишна. А тогава нямах и идея, че някой ден ще се храня здравословно, и че ще спазам някакъв режим. И напротив, точно обатното на това което предполагш- когато влязох в зоната, църцебиенето ми спря от почти вече три години (сега април ще направя 3 години от както зонувам). Пия си алкалната вода, количества и то, но не защото трябва, защото ми се пие. Както казах, сърцебиенето ме хвана само това лято, когато издевателствах в БГ над тялото ми с недосповане, алкохол и цигари вг продължение на два месеца без един ден почивка :stupid: И сега съм си в ритъм, зоново, обаче с отказването на цигарите се получи друга боза, която вече овладях след двумесечна битка...
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Crunk » Пет Ное 22, 2013 6:13 pm

Така е витамини, минерали и микроелементи. До колкото аз съм запознат и го прилагам на 1л. вода добавям по 1.5 гр. сол. Може да се приема с храната или да се слага по малко във водата. Аз използвам хималайска сол която съдържа 84 микроелемента взимам си я на кристали и я меля с мелничка, като преди това съм я смесил с малко морска сол. :) Мился, че така донякъде се решава проблема със микроелементите. Витамините вече зависи от плодовете и зеленчуците, които обаче мисля, че в тях няма много много :laugh4: .
Аватар
Crunk
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Сря Ное 06, 2013 9:55 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Ное 26, 2013 9:53 pm

Днес си видях резултатите от изследванията, които си направих с годишния медицински преглед.
При холестерола почти не съм мръднал, НО сравнението ми е с данните отпреди година (пак ноември).
Тогава беше 6.6, а сега е 6.5 при горна граница 6 за БГ. Тогава обаче бях 79 кг., а към май месец тази година понякога дори минавах 82 кг. Сега съм 76 кг. Предполагам, че към май може холестеролът ми да е бил доста повече от 6.6 и на практика сега да съм свалил, но като нямам данни ...

Иначе при кръвната захар имам добър напредък. Миналия ноември съм бил с 5.75, а сега съм на 5,25 при горна граница 6.1.
И тук пак с уговорката, че месец май може да е била и повече от 5.75. Иначе аз от малък си имам висока кръвна захар и сега съм много доволен от свалянето.

Триглицеридите са ми 1 при горна граница 2.3. Всъщност не знам те какво показват, но ми се струва, че съм добре, щом съм толкова под горната граница.

Извод: трябва да съм по-сериозен и да не излизам често от Зоната, както го правя напоследък.
Как да стане най-лесно - спрете футболните първенства и отменете празнуванията на рождени дни!
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Ное 28, 2013 5:00 pm

Здравейте,
Имам сериозно питане няма да започвам от начало, защото е много дълго
С две думи възможно ли е ако те боли лявата плешка това да е прединфарктно състояние?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта