Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот чичо Чарли » Сря Дек 11, 2013 2:44 pm

Кали, мерси за инфото! Дано наистина има повлияване върху симптомите на менопаузата и се извинявам се за този въпрос :shy: . И добре дошла наистина в нашето бая вече голямо зонуващо семейство :) Освен това си ми и градска!!! :bouquet:
Ити, брато, нали можем да се питаме и за неща, които не са пряко свързани с нас самите ;) Ама си прав де в отговора си :)
You'll Never Walk Alone
Аватар
чичо Чарли
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 50
Регистриран на: Чет Ное 14, 2013 10:28 am
Пловдив
Жена

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот лилит » Сря Дек 11, 2013 4:39 pm

ПМС и менопауза не са едно и също нещо. Май още никой от пишещите във форума няма личен опит с второто.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Дек 12, 2013 3:57 pm

Там в сайта май никой не ходи да чете ;) :bigarrow: Жената преди и след менопауза
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот лилит » Чет Дек 12, 2013 4:21 pm

Четем, четем, ама личен опит още нямаме.
Пипи, (сигурно някъде е писано, ама аз не откривам) има ли някакви по-конкретни количества овес, препоръчителни за седмица, защото тия купички са ми много относителни нещо :roll: ?
Ако искате да сте сигурни, че консумирате адекватни количества ГЛК (които за повечето здрави хора са 1-2 мг дневно), яжте варена (но не инстантна) овесена каша три до пет пъти седмично.
Приемът на ГЛК в комбинация с приемането на рибено масло ще увеличи производството на тялото на “добри” ейкозаноиди. Ако приемате високи дози рибено масло, количеството на овесените ядки (варени на слаб огън,не инстантни) трябва да бъде не повече от две до три купички на седмица.
Изображение
Аватар
лилит
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 10:01 pm
Пловдив

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 4:47 pm

pipilota написа:Там в сайта май никой не ходи да чете ;) :bigarrow: Жената преди и след менопауза

Мдааа, това май е основен проблем.
Затова и се разрази тази дискусия, дето едни искаха да се прави тук тема за начинаещи. А то няма смисъл от такава тема във Форума - достатъчно е да се прочетат статиите в сайта (+ дневника на Гого, макар повечето неща да си ги ма на сайта). Това е и идеята. Затова е сайтът. А Форумът е после, за да дискутираме.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Чет Дек 12, 2013 8:00 pm

Ити, абсолютно си прав :hug: За това и аз лично още в началото не можах да стана фен на тази идея.

Лилит, и азне намирам по-подробна информация за количеството овес, но предполагам че е според блоковете. Например ако закусваш 3 блока, да хапнеш 3 блока овес, до 4-5 пъти в седмицата ако не пиеш рибено масло. Пак ще се разровя като ми остане време, но се съмнявам да намеря нещо ново... :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Дек 12, 2013 8:07 pm

'м че аз от снощи досега съм изял 9 блока овес, а на вечеря ще хапна още 2-3.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Дек 12, 2013 8:18 pm

Italiano написа:'м че аз от снощи досега съм изял 9 блока, а на вечеря ще хапна още 2-3.

Овес????? :wow: :wow: :wow: Ити - Овесопоглъщащото чудовище. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
После, защо го свързваме Ити с овеса. Сега разбра ли, Гази?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Kalina » Чет Дек 12, 2013 10:59 pm

Права си Лили, малко съм се по объркала. :refuse:
Аватар
Kalina
 
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 26, 2013 9:39 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Пет Дек 13, 2013 10:47 am

HippoDel написа:
Italiano написа:'м че аз от снощи досега съм изял 9 блока, а на вечеря ще хапна още 2-3.

Овес????? :wow: :wow: :wow: Ити - Овесопоглъщащото чудовище. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
После, защо го свързваме Ити с овеса. Сега разбра ли, Гази?

Е как бре Хипо, той толкова се бори в началото с тоя овес, сега заслужено си го хапва :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 1:37 pm

Само се притеснявам, че нали в тоя овес май има някакви женски хормони, а аз 2 дни оправих 20 блока ...
:laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот HippoDel » Пет Дек 13, 2013 4:42 pm

Italiano написа:Само се притеснявам, че нали в тоя овес май има някакви женски хормони, а аз 2 дни оправих 20 блока ...
:laugh:

:laugh2: Ха, ха Ити, да не ти омекнат китките! :laugh3: :laugh3: :laugh3:
Внимавай да не се повредиш! ;) :laugh1: :laugh1: :laugh1:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 5:16 pm

Ако почна да се интересувам от темата за менопаузата, някой да ме шибне по главата (през монитора примерно) да спра да ям овес!
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Дек 13, 2013 11:36 pm

Italiano написа:Ако почна да се интересувам от темата за менопаузата, някой да ме шибне по главата (през монитора примерно) да спра да ям овес!
:laugh4:


Ити, в лененото семе има фитоестрогени, т.е това са вещества от растителен произход, представляващи аналог на женските полови хормони. За овеса не знам. :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Дек 13, 2013 11:49 pm

Може за него да е. Ама човек трябва да бъде предпазлив.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Дек 14, 2013 4:20 am

Иии, Ити, голям страх от тия женски хормини, а ? :laugh1: ( нямам картинка(смайли) на женски хормон, да направя поста по атрактивен :laugh1: )

Спокооо, както ти е казал Гого Рибомаслов, това се отнася за лененото семе. А с овеса не трябва да се прекалява поради една единствена причина- арахидоновата киселина. Но мисля, че когато се храним в зоната, дори и да прекалим малко с количеството овес, е ОК, защото това хранене само по себе си намалява тази пуста киселина ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта