Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Сря Юли 16, 2014 2:45 pm

ИзображениеИзображение
Изображение

Въпреки, че Бари Сиърс не е създал Зоната с цел да се отслабва, голяма част от хората се обръщат към този начин на хранене точно с тази цел. Оказва се, че Зоната е най-здравословният и най-ефективен начин за отслабване без глад и лишения, и най-важното - без странични и опасни за здравето ефекти. Тази Зоново отслабваща тема е за всички, които искат да отслабват, или вече са отслабнали благодарение на Зоната. Тук всеки може да се похвали с личните си зонови постижения, да сподели различни хитринки, или да разкаже за своите килограмови притеснения
:bigsm22:
Изображение

ИзображениеИзображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mahona » Сря Юли 16, 2014 3:16 pm

Я..."Big Brother" вижда всичко и ни навести и обнови. :msmile2:
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот igito » Чет Юли 31, 2014 8:23 pm

Явно всички са по почивки и отпуски и няма кой да пише. Аз имах гости и празници и през този месец не отслабнах , даже качих кило и половина, но за една седмица си върнах килограма обратно надолу и сега дерзая за половинката, че трябва да се върна в ритъм. :doNotKnow:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот HippoDel » Пет Авг 01, 2014 7:51 am

Май през отпускарския сезон повечето сме така, но скоро нещата ще си дойдат на мястото. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Tony » Сря Авг 13, 2014 10:57 am

Дам, Хипо, така е... аз не качих поне кг, ами задържам, което ме обнадеждява. Хем около месец и половина не бях в зоната, а около нея. Дори в някои дни изобщо не се храних зоново, ама явно организма ми е решил да ми се отблагодари за това, че беше почти 2 месеца преди това в нея. :lol:
Сега с нови сили ще си минем пак на познатият и хубав начин на живот. ;)
Аватар
Tony
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Ное 22, 2013 8:56 pm
Mol, Belgium

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Сря Авг 13, 2014 1:50 pm

Тони, така е. :bigsm18: Човек не бяга от хубавото. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jade » Сря Авг 20, 2014 6:27 pm

здравейте
имам един въпрос
по калкулатор съм на 9 блока,но ги увеличих на 10
храня се 2-3-1-3-1
от няколко дни(в овулация :gunshot: ) след следобедната закуска ми идва да изям всичко...и прегрешавам...не е глад,ама е нещо подобно...
днес на следобедната хапнах 2 блока...и съм супер...
та въпросът ми е дали е ок да хапвам 11 блока докато посвикна със Зоната или да ям 2-3-2-2-1???
чета и старата тема за отслабването,която много ми помага,благодаря ви за инфото,което сте изписали....
страхотни сте!!! :bouquet:
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Авг 20, 2014 6:45 pm

Здравей Джейд,

Ако влезеш в сайта на Бари или внимателно прочетеш книгата, ще видиш, че той препоръчва за "повечето жени" по 3 блока на основно ядене (закуска, обед, вечеря) и по 1 блок за следобедната и късната закуска. А това прави 11 блока. Не е проблем в дни, в които изпитваш глад (който може да е резултат от женската биология) да хапваш и по 11 блока. Добре е да следиш състоянието си и да преценяваш, кое се отразява най-добре на цялото ти състояние. Глад не трябва да има. Дори можеш да увеличиш броя на храненията, като ги направиш с по-малък интервал и съответно с по-малко блокове - въпросът е да не допускаш да се появява чувството за глад (макар че то често се оказва жажда). Първо пробвай, ако имаш такова чувство, да пиеш вода в такъв момент. Ако чувството изчезне - значи всичко е ОК и си балансирала нещата. Ако не - просто хапни по-рано определените блокове или част от тях, ако не искаш да ги увеличаваш над 10. Отслабва се и при 11 блока, и при 10, и при 9. Отслабването не е основната цел за Зоната, то е допълнителен благоприятен ефект. Естествено по-малко блокове и повече движение ще дадат поне в началото по-бърз резултат в килограмите надолу. Но не е сигурно, че ще си настроила както трябва карбуратора си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jade » Чет Авг 21, 2014 6:45 pm

Маня, :hug:

всяка вечер си пиша на менюто за следващия ден,явно и часове трябва да пиша...установих,че между О и СО хранене имам по-голям луфт... :stupid: от там ми идва проблема...
добре,че чета 1 част на тази тема,та се светнах...
ечемикът как го ядете?варен?
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот tanita68 » Чет Авг 21, 2014 7:01 pm

Аз го ям варен, някои го ядат само накиснат от вечерта с гореща вода.
Аватар
tanita68
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 701
Регистриран на: Пет Яну 24, 2014 11:16 am
Уусикаупунки, Финландия/ Свищов, България
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jade » Съб Авг 23, 2014 4:20 pm

tanita68 написа:Аз го ям варен, някои го ядат само накиснат от вечерта с гореща вода.



:hug: мерси!!!
Изображение
Аватар
jade
 
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 08, 2014 10:58 pm
Варна

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот igito » Съб Окт 11, 2014 10:28 am

Ехо, къде са всички, май много дълги отпуски имате....равносметката след лятото е, че се въртях около зоната и около едни и същи килограми, но обиколките ми падат, което е супер :laugh4: Освен това, се оказа, че си влизам спокойно в дрехите от 2009година, които съм носила много малко, тъй като от тогава взех да качвам главоломно. Сега няма нужда да купувам нови дрехи,добре, че ги запазих :laugh3: и много, ама, много се радвам,че надеждата, с която ги запазих беше да отслабна, а тя се оказа не напразна :laugh3: .До тук, от 20.01.14г. съм свалила 18 кг. и много сантиметри в обиколка. По мои сметки трябва да сваля още 15тина, но може и 20, или нещо по средата. :о и смятам, че за моят ръст и моята фигура - това ще е добре. След летния сезон отново съм в Зоната и се надявам да продължава с успехите. Да не говорим, че се чувствам на седмото небе от това постижение. Пожелавам на всички да изпитат това удоволствие от собствените си постижения, тъй като забелязах, че това влияе и на останалите аспекти в живота ми -няма невъзможни неща :yess:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Съб Окт 11, 2014 4:06 pm

Браво Игито. И докладвай по често. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Melkat » Съб Окт 11, 2014 7:24 pm

Браво, igito :) :rose4:
С днешна дата килограмите ми са толкова, колкото бяха преди 4 години, когато започнах да напълнявам. Чудеса върши Зоната :applaus: Смятането на блоковете и тегленето на продуктите е незначителен ангажимент в сравнение с огромните ползи.
Тъй като любовта и страхът не могат да живеят съвместно, когато трябва да избираме между тях е много по-вероятно да останем изплашени, отколкото обичани.
Николо Макиавели
Аватар
Melkat
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 230
Регистриран на: Нед Юли 20, 2014 8:41 am
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот domatche » Чет Окт 16, 2014 8:25 am

Добро утро и от мен !!! :) ;)
Вече съм зонова / според мен / от 4 дни . Енергията ми се завърна с пълна сила .... Последната година не се чувствах никак добре ....имах проблеми и с щитовидната жлеза ... , но сега се чувствам прекрасно ... :msmile8: Имам и доста килца за корекция .... мммм към 20 май / сега съм 82 кг. при ръст 1,67 / ..., но всичко ще си дойде на мястото .След последните изследвания инсулина ми беше 398 м.е. Така - това беше за мен - Много ми е приятно да се зпознаем :smdance:
Сега за Зоната . Меря и тегля всичко , както си му е реда . Блоковете ми за ден са 12 , разпределени 1-2-3-2-4 . Късна вечерна закусчица нямам , защото се прибирам късно и вечерята ми е последна преди лягане за жалост ..... За 4 дни имам 1,5 кг надоло , но това според мен е задържани течности . Пия по 3 л. вода на ден / калкулатора ми показа 2,7 л./ Забравих да кажа , че ходя на народни танци 2 пъти в седмицата .....
Имам въпросче :Как да смятам блоковете на обезмасления кашкавал - като нормалния + МБ или по етикета ? А тиквените семки ?
Поздрави от мен :bigsm22: и весело зонуване .... :yess:
Аватар
domatche
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Окт 16, 2014 6:07 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Чет Окт 16, 2014 11:32 am

Здравей Доматче,
Кашкавала го смятай по етикет. Досега не съм срещал толкова обезмаслен кашкавал, че да бъде протеин. Семките са МБ и можеш да си ги изчислиш по етикет или да вземеш данни от тук. Успех.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Следваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта