Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот jivas » Съб Май 23, 2015 6:28 pm

Здравей Мейси,

Всичко което си споделила е много общо и едва ли някой ще може да те посъветва къде грешиш. За пръв път чувам някой да е в Зоната и да качва килограми. Това е някак неестествено защото регулирането на хормоните води до това човек да харчи предимно ,,натрупана,, енергия, тоест собствени мазнини. Аз също спортувам от както съм на този режим и ако имам задържане или връщане на килограми го отдавам на хранения извън Зоната. След толкова месеци не съм престанал да тегля храната си. Та ако искаш помощ може да споделиш по-подробна информация, като часове на хранене и точни грамажи на храните. Също така и чийтванията :)

Поздрави
Аватар
jivas
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 108
Регистриран на: Съб Яну 10, 2015 1:06 am
Бургас
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот NikoLinia » Чет Май 28, 2015 9:57 am

Мейси, незная дали имаш причина да правиш подобна проверка, но да не би да очакваш бебе? :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Нед Май 31, 2015 1:29 pm

Хм... Десетдневен застой при свалянето на килограми, след около тримесечен победен марш. А има да свалям поне още толкова, свалил съм една втора от излишното, само пълен неблагодарник може да каже, че не е доволен, предоволен съм от постигнатото, но защо се получава това? Нищо не съм променил от досегашното хранене, а ефекта вече го няма, или поне това е засега. Възможно ли е, да е от това, че започнах почти всеки ден да спортувам, поне по час и двадесет минути, в които около 50 мин тичане , умишлено в по-бавно темпо, гимнастика, лицеви опори 100 бр и 100 коремни преси, но си оставам на досегашните 11 блока, които всъщност за за без абсолютно никакво движение? По-рано някой беше казал, че при спорт ще сваля мускулите, вместо мазнините, ако се храня по същия начин, както е без спорт, но аз реших да прежаля мускулите и просто да сваля и досега ми вървеше... Свалил съм дузина и половина кг.
То ефекта, макар и в по-бавно темпо няма как да се загуби и ще продължа да свалям , ако ще и за цяла година, през която може да се разделя само с още 5 кг, но не ми допадна варианта нещо работило толкова успешно 3 месеца, изведнъж да се позадържи и да ударя плато, поне засега :)
Това, което ми минава през ум, е, че макар да обичам да се движа и да си тренирам, да взема да се спра за поне десет дни, та да видя какъв ще е ефекта от това, може пък спорта да променя химията в организма и да настъпват други процеси, които да ме вадят от Зоната и да се спира изгарянето на мазнините.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mahona » Нед Май 31, 2015 1:41 pm

Вдигни храната с 1-2 блока и ще тръгнеш надолу с теглото.В момента сваляш обиколки вследствие на увеличените тренировки ,а задържаш тегло.Просто вкарай още блокове- почни с 1 отгоре.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Юни 01, 2015 12:03 pm

Виж си мерките, защото най-вероятно трупаш мускулна маса за сметка на мазнините и си мислиш, че ефект няма, защото теглото остава същото. 80 минути спорт почти всеки ден си е сериозно натоварване. Няма как заради него да имаш застой.
Ако мерките са надолу, значи продължаваш.
Застои е имало и ще има при всички. Просто трябва търпение.
След като установиш дали има движение в мерките, ще вземеш решението с колко блока да повишиш хранодена.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Пон Юни 01, 2015 9:06 pm

Благодаря за вниманието, знам, че няма как да си в зоната и да не вървят някакви положителни процеси, най-вероятно е това, покачване на мускулна маса, за сметка на мазнините. Ще задържа с тренировките, май по-добър ефект ще има топенето на мазнините, отколкото пак да качвам мускулна маса.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Вто Юни 02, 2015 2:08 pm

Lancer написа:.....По-рано някой беше казал, че при спорт ще сваля мускулите, вместо мазнините, ако се храня по същия начин, както е без спорт, но аз реших да прежаля мускулите и просто да сваля и досега ми вървеше... Свалил съм дузина и половина кг.......
Това изречение наистина не го разбрах.... :th: +

Или ако съм го разбрала правилно, не знам кой може да ти каже такава идиотщина....дано да не е бил от този форум :pray:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Нед Юни 07, 2015 10:08 am

mahona написа:Вдигни храната с 1-2 блока и ще тръгнеш надолу с теглото.В момента сваляш обиколки вследствие на увеличените тренировки ,а задържаш тегло.Просто вкарай още блокове- почни с 1 отгоре.

Точно това направих, качих с един блок и спрях временно спорта, оттогава досега свалих 2 кг.
Нечии заядливи подмятания ме карат да се чудя, дали зоната бие само по килограмите...
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Юни 08, 2015 11:43 am

Пипи не се заяжда с теб, а с този, който разправя небивалици, че със спорт се свалят мускули вместо мазнини.
Изглежда, че си го прочел някъде, някой го е написал, но според мен не е било в този форум ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 10, 2015 6:32 am

Lancer, аз съм далеч от мисълта да се заяждам....явно е, че не ме познаваш, но се надявам да ме опознаеш някой ден ;) Ако забележа, че някой е споделил нещо, в което няма логика, ако видя, че някой с определен пост може да подведе другите, определено гледам да се включа в дискусията.
.....По-рано някой беше казал, че при спорт ще сваля мускулите, вместо мазнините...
колкото и пъти да го прочета това изречение, не ми влиза в главата....въпреки, че тайно се надявам да съм го разбрала погрешно....

Пак ти казвам, не се заяждам, споделям, че за мен няма логика, но наистина ще се радвам да направиш един анализ на този цитат. Сподели твоята гледна точка, тук всички се учим, така че не отказваме нова информация. Аз лично, колкото и да мисля, не мога да си представя как при спорт ще свалиш мускули.

И относно блоковете - аз съм тази, която научи всички, че трябва да увеличават блоковете, ако нямат резултати в зоната, въпреки, че са били супер стриктни. Колкото и шантаво и да им звучеше още преди две, три години, при първите, които ми се довериха и престрашиха резултатите бяха на лице. От тогава с времето вече е прието като "правило" в зоната, и всички го използват. Същото и с рибеното масло....никой нямаше идея, че това масълце може да има нещо общо със зоната. Казвам ти всичко това, за да ти се представя, и да ме опознаеш.

Може да прозвучи наистина НЕскромно, но моя опит и живот в Зоната е на много високо ниво. Наблюдава съм от близко промените в моето собствено тяло, в това на мъжката половинка, както и на много, много, много народ, минали през зоната, и които съм следяла от близо, било по форумите, било при състезанията и т.н.

Наблюдавах промените при различни хора, при различни обстоятелства и с различни здравословни проблеми. Беше ми, и още ми е супер интересно...Много от нещата за самото спазване на зоната ги няма в книгите, повярвай ми. Всичко, което четеш из този форум, бройка на блоковете, задържане на килограми, консумацията на определени храни и т.н се дължи нашия дългогодишен опит в зоната. И мисля, че спокойно можеш да ни се довериш, и да не приемаш определени изречения или леки критики като заяждане. Тук хората се учат, и аз се старая да помогна на всеки с каквото мога, стига да е по силите ми. Но както повторих и потретих, изглежда, че си пропускал моите коментари от както съществува този форум. ;) :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Сря Юни 10, 2015 8:36 pm

Lancer написа:... започнах почти всеки ден да спортувам, поне по час и двадесет минути, в които около 50 мин тичане , умишлено в по-бавно темпо, гимнастика, лицеви опори 100 бр и 100 коремни преси, но си оставам на досегашните 11 блока, които всъщност за за без абсолютно никакво движение? По-рано някой беше казал, че при спорт ще сваля мускулите, вместо мазнините, ако се храня по същия начин, както е без спорт, но аз реших да прежаля мускулите и просто да сваля и досега ми вървеше... Свалил съм дузина и половина кг.

Така се чете. Всъщност точните думи на Хипо бяха, че ако се храня по същия начин , както ми е за без спорт, ще сваля и мускули, освен мазнини, което се оказа абсолютна истина, от едно доста набито парче се превърнах в почти строен мъж.
Щеше ми се в паралелна Вселена да си бях продължил с 13 блока, колкото ги пресметнах по Книгата, за да знам, дали резултатите щяха да са същите, но така, или иначе се доверих на форумния калкулатор и си е постижение това, което постигнах, 20 кг надолу, за един скромен читател на Книгата, мисля, че е добре. Отделил съм си място в сърцето за паметник на Бари Спиърс, напълно заслужава!
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Чет Юни 11, 2015 12:02 pm

Това вече е съвсем друго.
Хипо ти е казала, че може да се свалят и мускули покрай мазнините, а не че мускулите ще са за сметка на мазнините.
Така че това не се отнася за твоя случай, защото тя ти е говорила за сваляне на тегло, а при теб имаше точно обратното - задържане.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Съб Юни 13, 2015 5:23 pm

Italiano написа:Това вече е съвсем друго.
Хипо ти е казала, че може да се свалят и мускули покрай мазнините, а не че мускулите ще са за сметка на мазнините.
Така че това не се отнася за твоя случай, защото тя ти е говорила за сваляне на тегло, а при теб имаше точно обратното - задържане.

Обратното на сваляне не е задържане, а качване.
То е ясно, че като си в Зоната, сваляш и мазнини, то е обидно да го пиша на хора, които са в Зоната още преди да чуя за нея, затова споменавам само сваляне на мускулите, ясно е, че в Зоната няма как да свалиш мускули без да свалиш и мазнини.
Както и да е, ударих го на почивка и продължих да свалям.
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Юни 15, 2015 12:16 pm

Lancer написа:Обратното на сваляне не е задържане, а качване.

Уоу, затапи ме, о, премъдрий и интелигентний!

Айде и аз да се направя на умен, като гледам как се хващаш за думата без тя да е променила смисъла на това, което ти казах:
За Зоната в случай на наднормено тегло (какъвто е твоят) обратното на свалянето е задържането. А ако качваш, значи изобщо не си в Зоната. Те така малко да си поиграя с думите и аз.

Написа една глупост, която Хипо не е казвала, и сега се чудиш как да се извъртиш, за да се оправдаеш.
Май Пипи правилно те надуши ... ама айде да си мълча, че ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Lancer » Вто Юни 16, 2015 5:31 am

Italiano написа:
Lancer написа:Обратното на сваляне не е задържане, а качване.

Уоу, затапи ме, о, премъдрий и интелигентний!

Айде и аз да се направя на умен, като гледам как се хващаш за думата без тя да е променила смисъла на това, което ти казах:
За Зоната в случай на наднормено тегло (какъвто е твоят) обратното на свалянето е задържането. А ако качваш, значи изобщо не си в Зоната. Те така малко да си поиграя с думите и аз.

Написа една глупост, която Хипо не е казвала, и сега се чудиш как да се извъртиш, за да се оправдаеш.
Май Пипи правилно те надуши ... ама айде да си мълча, че ...

Добре, да не нарушаваме добрия тон на форума :)
Бари Сиърс, автор на най-важното откритие в новата история на човечеството!
Lancer
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Фев 24, 2015 9:51 pm
Варна
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Tatyana » Сря Юни 17, 2015 1:44 am

Lancer, изчетох постовете за твоя случай и моя съвет е да се довериш на корифеите за мен в Зоната - това са Пипи, Ити и Хипо, които са ти писали (има и доста други де и всеки е специалист в някаква област). И аз съм се учила от тях всичките в движение - просто им се довери. Тук сме хора, които отделяме от времето си (кой колкото може естествено) с една единствена цел - да помагаме доколкото можем на всички начинаещи зонковци в началните хиляди въпроси, докато се завърти колелото :bigsm1: . Вярвам, че вече си го усетил и си добре дошъл в нашите редици :hug: , а останалото Зоната ще го свърши :bigsm18: Успех от мен :bigsm22:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта