Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Чет Окт 16, 2014 12:55 pm

Хммм, Доматче, предлагам ти онова 4 да го направиш на 3-1, т.е. 3 вечеря и 1 преди лягане.
Щото колкото и късно да се прибираш, все можеш да отделиш 3 минути за хапване на половин кофичка кисело мляко (например).

Надявам се, че нямаш предвид следното - че се прибираш късно и тогава хапваш вечеря от 4 блока и немного по-късно си лягаш, та затова нямаш интервал за късната закуска.
Надявам се, защото 4 блока и сравнително кратко време до лягането после не е много добре.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Съб Окт 18, 2014 9:33 pm

Ити, май е второто. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Нед Окт 19, 2014 5:20 am

Това е за всеки, който се чуди по колко блока трябва да яде....в Зоната се храним толкова, колкото са ни едри кокалите, а НЕ колкото показва шивашкия метър :yess:

В случая- и за двете снимки броя на консумираните блокове трябва да е един и същ :yess:

Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Tatyana » Нед Окт 19, 2014 10:38 pm

pipilota написа:...в Зоната се храним толкова, колкото са ни едри кокалите, а колкото показва шивашкия метър :yess:

Май е пропуснато едно НЕ в горното твърдение ;). А снимката е страхотна :laugh: :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Пон Окт 20, 2014 12:25 am

Тенк ю Таничка за поправката :peace1:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот sidtus » Сря Окт 29, 2014 4:50 pm

Здравейте,

Дано не се повтарям ( в друга тема вече се представих..... :laugh: ) повече от два месеца съм в зоната и много стриктно спазвам инструкциите... за този период всичко е според очакванията и кг вървят бавно-славно надолу (имам да свалям поне още 30 кг...) , излседванията ми се ОК...

С повечето енергия дойде и желанието ми за повече движение - ходя 3 пъти седмично ( по някога не успявам 3, ами 2 но не падам под това.... :think2: ) на тренировки х 1.5 ч ( смесени аеробна и анаеробна гимнастика) + веднъж седмично на йога...

Усещам, че 11-те блока, които хапвах до момента са ми малко, не по това, че огладявам, а по-скоро по-това, че ходейки на спорт към края на седмицата се усещам без грам енергия, което не е характерно за Зоната....

Калкулирайки нуждите си от блокове ( няма 4 пъти спорт по 1ч и повече слагам 5 пъти по 30 мин), изчислено по този начин калкулатрорът ми показва че трябва да коригирам храненето си от 11 блока на 13 блока, което ми се вижда много ...

Моля ви за съвет - стъпвайки на опита си по отношение на спорта- коя физическа активност е адекватна за това, което аз правя...

Благодаря ви :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Окт 29, 2014 4:58 pm

sitdus, мисля че сама можеш да провериш кое ще е те държи в зоната - пробвай 1-2 седмици на 12 блока, ако все още ти е дисконфортно в края на седмицата, увеличи ги на 13 (както ти ги изчислява калкулатора). А би било добре да споделиш и мерките си, за да можем да сме ти по-полезни със съвет. Както и как си разпределяш блоковете, нещо около менюто ти.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот sidtus » Сря Окт 29, 2014 5:12 pm

Manya, Благодаря ти!!! :hug:

Мерките ми са 124-114-172-112 - по реда на калкулатора в сайта.... ( това е след два месеца в зоната, в момента не си спомням какви ми бяха мерките преди да влезна, но кг бяха 122 кг.)

Пиша горното, понеже, сега реших и се премерих - при тези мерки ми калкулира 12 блока с 3 пъти спорт по 30 мин и 14 блока с 5 пъти спорт по 30 мин,.... :think2:

Много ми е странно, понеже съм сигурна, че в началото ми казваше 11 блока при три пъти спорт... може да съм забравила ... не е възможно да ми се е променила нуждата при едни и същи други условия, само заради намалени мерки и теглилки... :laugh: според мен съм забравила какво е било в началото :hm:

За това как разпределях до вчера блоковете: 3-3-1-3-1 от днес смятам да послушам съвета ти и да започна с 12 блока 3-3-2-3-1 и да видим... :peace1: -
По отношение на храните - избирам предимно тези в зелено и веднъж седмично (мах) си позволявам 2 блока вино...
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Окт 29, 2014 5:41 pm

Виното е ОК. Стига да е червено. Добър зелен въглехидрат с много полифеноли. Така че може и по-често, ако ти се нрави. Ха наздраве! :bigsm40:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот sidtus » Сря Окт 29, 2014 5:58 pm

Manya написа:Виното е ОК. Стига да е червено. Добър зелен въглехидрат с много полифеноли. Така че може и по-често, ако ти се нрави. Ха наздраве! :bigsm40:


Наздраве! :hug:

Страхотно позитивно отношение - БЛАГОДАРЯ :bouquet: :bouquet: :bouquet:
Аватар
sidtus
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 2:14 pm
София

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Сря Окт 29, 2014 7:04 pm

Зоната, освен че ни прави по-здрави и по-слаби, ни прави и по-добри, по-оптимистични, по-позитивни. Баланс между тяло и дух, не само между протеини, въглехидрати и мазнини. :laugh4: :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот roshla » Сря Ное 05, 2014 9:20 am

Здравейте, много ме е срам да кажа, но ... свалих си около 13 кг, и лятото поради причини (или оправдания от моя страна) си ги възвърнах цели 10 :ang: Втори ден вече съм пак в зоната, надявам се да не губя мотивация. Отново съм в началото :( надявам се скоро да ви се похваля с добри резултати.
Лек и успешен ден
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Сря Ное 05, 2014 10:26 am

Признат грях - половин грях. :lol: Качвай се на колелото и по-малко слизай от него. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Чет Ное 06, 2014 4:52 am

Изображение

:yess: :lol: Това наситина е мотивация :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Gazilot » Пет Ное 07, 2014 6:23 pm

След 15 месеца в Зоната, като отида да ям пред огледалото, се изпълвам с любов към това което виждам и правя други неща, но не и ядене!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот roshla » Пон Ное 10, 2014 9:16 am

gogo написа:Признат грях - половин грях. :lol: Качвай се на колелото и по-малко слизай от него. :laugh4:


:lol: признат грях, ама килограмите не са ми на половина. :lol:
Това с яденето пред огледалото, на голо, наистина ли помага? :sad:
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта