Отслабване в Зоната - тема 2

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Чет Яну 08, 2015 2:08 pm

Melkat написа:... но ще вземат да ми се смъкнат панталонките та за резил ще стана :lol:

А, бе, не знам - с тия килограми и тяло едва ли ще е резил.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mgmsz » Пон Яну 12, 2015 11:40 am

Здравейте на всички :)
включвам се и аз при вас. Зоната за мен не е диета, не е хранителен режим, а е уникален начин на живот :yess: За любопитството ми относно този начин на хранене и грижа за здравето "вина" има изцяло Руслан Мъйнов и по-скоро едно интервю с него в сутрешния блок на БТВ през уикенда преди около 2,5 години. Видът на Руслан и излъчването му като цяло толкова много ме впечатлиха, че на следващия ден имах книгата, която буквално за 3-4 дни беше "изядена" с кориците, както се казва ;)
За онзи период - преди около 2,5 години благодарение на Зоната успях да сваля около 20 кг. за 4-5 месеца. Наистина се чувствах превъзходно, а и кръвните изследвания, които целенасочено си направих на 3-тия месец от старта показваха, че вървя в точната посока.
За съжаление, обаче, волята ми не издържа и се отдадох на изкушения по време на Коледните и Новогодишни празници, което и до ден днешен ме държи. Да, както може би вече се досещате, качих свалените килограми, изгубих тонуса си, смъкнах самочувствието си, започнаха различни болежки и т.н с всички последствия от изхода от Зоната.
Ето защо, днес 12.01.2015 г. е ДЕНЯТ за мен - отново влизам и се надявам и вярвам, че този път ще съм направил правилните изводи от грешките си.
Пожелавам си успех, както на себе си, така и на всеки, който има желанието да промени начина си на живот и да преоткрие себе си и красотата на нещата, които ни заобикалят :applaus:
mgmsz
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 11:25 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот gogo » Пон Яну 12, 2015 4:09 pm

МГМСЗ, добре дошла/дошъл отново в Зоната и успех в постоянството. В Зоната е истината - това е неопровержим факт. :yess:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Яну 12, 2015 4:51 pm

mgmsz, пиши тук по-често, за да те "контролираме" относно сериозността. Другото очевидно си го знаеш.
Така и ти ще си по-сериозен, като знаеш, че трябва да се отчиташ тук.
;)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот mgmsz » Пон Яну 12, 2015 9:48 pm

Задължително! Много се радвам, че ви открих :) До скоро и бъдете здрави!
mgmsz
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Яну 12, 2015 11:25 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот roshla » Пон Яну 19, 2015 9:07 am

Привет от мен, искам да попитам за сокчетата в зоната, знам че не са препоръчителни, но смятам да си спретна сок от цвекло и краставица, как се смятат те заколичество? Ако може някой да ми помогне.
Успешен ден от мен и зонуване :hug: :)
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 19, 2015 9:46 am

Рошла, по добре си направи тези сокчета, пий колкото ти душа иска, и след това вече влез в зоната без тях...особено сок от цвекло няма никакво място в зоната, това е развносилно на шоколадите и кроасаните...супер високогликемично..демек много инсулинопокачващо, т.е ще огладнееш след 1 час и изобщо няма да си в зоната... :notagree:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот roshla » Пон Яну 19, 2015 12:48 pm

Аз питах заради това че имам проблем с черния дроб, а цвеклото е много полезно за чистенето му, с две думи страдам от стеатоза на черния дроб и ми се искаше да комбинирам и да съм си в зоната, но по добре да забравя за цвеклото.
От два дни съм си стриктно в зоната, без никакви изкушениица (сладичко, соленичко, без грамажи и тн.) Споделих ви че си върнах всички свалени килограми от преди 2 месеца :angryred: Последните ми изследвания от 10.2014 са ужасни, а стеатозата от преди година и половина не се е "разкарала", може би това ме разочарова... и загубих мотивацията си. :( :doNotKnow: :( И така вече съм си решена да си влизам в ред, че сама не мога да се понасям. :sad:
Както и да е ще се постарая повече този път.
Лек ден :)
Аватар
roshla
 
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Фев 28, 2014 9:31 am

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Пон Яну 19, 2015 1:57 pm

Здравейте,

Моля да ми помогните със съвет, тъй като вече 1 месец спазвам Зоната, а не свалям килограми. Разликата досега е 1 кг. Каква може да е причината за това? Досега съм се хранела много по-малко като количество, отколкото сега.
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пон Яну 19, 2015 2:04 pm

Здравей Диана и добре дошла!
За да ти бъдем полезни със съвет трябва да ни кажеш някои неща за себе си и около менюто си: ръст, килограми, колко блока хапваш на ден, как ги разпределяш през деня и да напишеш менюто си за закуска, обед, следобедна закуска, вечеря и късна закуска поне за един ден.
Освен това първото, което трябва да знаеш за Зоната е, че тя е начин на хранене за цял живот, а не диета за отслабване. То е бонус към един правилен, здравословен и балансиран хормонален хранителен режим, който, при точното му спазване, оправя метаболизма и оттам и постепенно се стига до отслабване. Освен това всеки организъм отслабва с различна скорост. Ако си ползвала някаква описана из нета диета по дни, която уж е Зоната, по-добре прочети поне информацията в сайта към този форум и тогава реши това ли е твоя начин на хранене.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Пон Яну 19, 2015 3:27 pm

Manya написа:Здравей Диана и добре дошла!
За да ти бъдем полезни със съвет трябва да ни кажеш някои неща за себе си и около менюто си: ръст, килограми, колко блока хапваш на ден, как ги разпределяш през деня и да напишеш менюто си за закуска, обед, следобедна закуска, вечеря и късна закуска поне за един ден.
Освен това първото, което трябва да знаеш за Зоната е, че тя е начин на хранене за цял живот, а не диета за отслабване. То е бонус към един правилен, здравословен и балансиран хормонален хранителен режим, който, при точното му спазване, оправя метаболизма и оттам и постепенно се стига до отслабване. Освен това всеки организъм отслабва с различна скорост. Ако си ползвала някаква описана из нета диета по дни, която уж е Зоната, по-добре прочети поне информацията в сайта към този форум и тогава реши това ли е твоя начин на хранене.


Всичко съм изчислила по този сайт. Висока съм 165 см, тежа в момента 66,7, 9 блока хапвам разпределени на 5 приема
1. в 9.00 часа - 2 блока
2. в 13.00 часа - 3 блока, дори са ми много
3. в 17.00 часа - закуска - 1 блок
4. в 20.00 часа - 2 блока
5. в 22.30 часа - закуска - 1 блок
Приемам таблетки от рибено масло сьомга 4 на ден въпреки, че трябва да са 6
Чела съм книгата на Бари Сийърс,на д-р Папазова и този сайт ползвам за определяне на количеството храна по таблицата приложена тук.
Пия повече от 2 литра вода на ден.
Признавам, че някои неща тегля, за да се ориентирам и после карам на око.

Примерно меню
Закуска
160 гр. ананас
112 гр. извара
6 бадема

Обяд
Херинга маринована - 126 гр.
Маслини - 9 бр.
филийка хляб - не е ръжена, но знам, че трябва да бъде такава

Следобедна закуска
Чаша кисело мляко
3 бадема

Вечеря
2 кебапчета - 76 гр. в готов вид
160 гр. салата моркови, овкусена с балсамико оцет, малко зехтин и сол.

Късна закуска
яйце 1 бр.
чаша вино
орех - 1 бр.

Мисля, че правилно съм схванала идеята на Зоната, доста материал изчетох, чувствам се по-добре, но не знам защо все още не се отразява на кантара.
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пон Яну 19, 2015 3:54 pm

Първото, което забелязвам е, че имаш да сваляш сравнително малко килограми. А те се свалят трудно. Второ - хляб - поне през първите 4-5 месеца забравяш за хляба и всичко тестяно. В менюто ти липсват зеленчуци, а те са най-добрите въглехидрати. Яйцето би трябвало да е само белтък, а не цяло яйце. Киселото мляко е важно колко процента масленост има. В първите месеци е най-добре да се ползва с 0,1% масленост (примерно Верея има такова). Тогава можеш да добавяш мазнини. Всяко друго е без добавяне на мазнини. В първите месеци е добре да се придържаш само към храните от "зелената" зона, особено що се отнася до въглехидратите. И не става на око, поне в първите месеци.

Иначе си схванала принципа, но трябва да си малко по-стриктна. Д-р Сиърс препоръчва на всички, които навлизат в Зоната първоначално да се придържат строго към нея. Отклонения и забежки може да си позволи човек, когато добре е настроил метаболизма си.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Яну 19, 2015 4:06 pm

roshla написа:Аз питах заради това че имам проблем с черния дроб, а цвеклото е много полезно за чистенето му, с две думи страдам от стеатоза на черния дроб и ми се искаше да комбинирам и да съм си в зоната, но по добре да забравя за цвеклото.

Ами, тогава си яж цвекло. Просто не го прави на сок.
Къде-къде по-полезно е да ядеш цялото цвекло, отколкото да пиеш сок без фибри!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Italiano » Пон Яну 19, 2015 4:17 pm

Дияна написа:Примерно меню
Закуска
160 гр. ананас
112 гр. извара
6 бадема

Обяд
Херинга маринована - 126 гр.
Маслини - 9 бр.
филийка хляб - не е ръжена, но знам, че трябва да бъде такава

Маня ти е написала как стоят нещата.
Но да ти обърна внимание на тази маринована херинга - тя е толкова мазна, че направо не можеш да си представиш колко мазнини поемаш с нея.
Ако я ядеш често, то с нея си съсипваш Зоната.

Ананасът е в оранжевите храни, т.е. не е за честа консумация.
А подозирам, че не е пресен ананас, а го взимаш от консерви, които пък също са "мариновани" с много захар или подсладители.

Отделно въглехидратите за обяда (освен червени, т.е. неблагоприятни) са ти малко, а трябва да са 3 блока.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Маня » Пон Яну 19, 2015 5:25 pm

Дияна, и да не пропусна - забрави книгата на д-р Папазова, тя е доста далеч от Зоната, особено в рецептите.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната - тема 2

Мнениеот Дияна » Вто Яну 20, 2015 11:37 am

Manya написа:Дияна, и да не пропусна - забрави книгата на д-р Папазова, тя е доста далеч от Зоната, особено в рецептите.

Не ползвам рецептите, а си правя мои на база грамажите в таблицата.
Дияна
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 19, 2015 1:44 pm
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron