Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Daylight » Съб Май 11, 2013 3:30 pm

Здравейте!
Благодаря много за разясненията! :)
Не знам дали съм се изразила правилно.Исках да кажа, че вечерях с 3 блока и 1/2.Просто се обърках в сметките и вечерята ми излезе 3 и 1/2 блока.Иначе на дена ям по 4 пъти - 3 основни и една следобедна закуска.Понякога правя нощна закуска.

Всичко добро!

:)
Daylight
 
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 6:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот didi 5885 » Съб Май 11, 2013 9:08 pm

Здравейте! От 1 април съм в зоната. До празниците (за месец) свалих 2 кг и половина, но по празниците бях на гости и свалените кг останаха 2. На края на май ще пиша как върви свалянето. Аз съм доволна и без това мисля да живея в зоната. Имам да свалям 20 кг и е добре да е бавно, защото съм на 54 г. и кожата ще увисне грозно ако отслабването е бързо.
Що се отнася до сладкото, имам един шоколад от 20 дни в барчето и дори не ми идва наум за него. Преди зоната щях да стана от сън заради него. Тогава ако няма нищо сладко в къщи си отварях бурканче със сладко, а сега не се сещам.Което е прекрасно.
Успех на всички.
didi 5885
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 8:09 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот girl66 » Съб Май 18, 2013 4:13 pm

Здравейте, хора! :wave: :bouquet:
Току-що се регистрирах и реших да се представя--на 47 години съм, от 15.04.2013 се опитвам да вляза в зоната :shy: но нещо сякаш не успявам.....
Първите две седмици свалих 3,5 кг, но от тогава насам само се движа в интервала 1,5кг нагоре или надолу :refuse:
От три дни даже съм със страхотно главоболие :dum:
:laugh1: ужасна съм!!!още не съм пристигнала и започнах с оплакванията :laugh4:
но само във вас ми е надеждата, защото трябва до началото на октомври да смъкна около десетина кг---ще правим сватба на големият ми син и не може баба свекърва да си тресе телесата на хорото до гостите :laugh3: :laugh1:
пресметнах си , че на ден трябва да приемам 8 блока, но нека ако някоя от вас има повечко свободно време да ми помогне да изчислим отново, защото нещо сякаш все съм гладна и ми се приспива след хранене
Височина - 158
Тегло - 65
Обик ханш -104
Обик корем- 86
работата ми е почти цял ден на крак-обикалям около едни машини от шивашката индустрия, но не се изпотявам, де :laugh4:
:oh: аз си го смятах по 0,5-може и там нещо да съм объркала :shy:
Днес-до сега-17 часа-съм хапнала
закуска в 8,30--56 гр извара, една филийка хляб Вита, 6 фъстъка, нескафе без захар и сметана
закуска в 10,30- същото
обяд в 13 часа--56 гр извара, 28 гр сирене, 1 домат, 5-6 шайбички краставица, четвърт сурова зелена чушка, 12 фъстъка и едно чисто кафе--аз по принцип не го пия със добавки
сега пак съм си приготвила 56 гр извара и половин ябълка с 3 бадема
:think2: уж се старая да тегля всичко, ноооо....
:bouquet: предварително ви благодаря :bow: надявам се, че с ваша помощ ще се справя
:shy: не съм писала-- и 1 филийка хляб на обяд
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Нед Май 19, 2013 12:18 am

girl66 няма страшно :hug: Започвай от утре да се храниш с 10 блока, една седмица стриктно, без опрвдания, и ако видим, че си сериозна, ще помогнем за сватбата - да се появи една чудесна свекърва със завидни форми :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот girl66 » Нед Май 19, 2013 8:45 am

:bigsm22: Благодаря, pipilota! Отговорът ти ми дава кураж да продължа, защото вече се бях отчаяла :(
Само се ужасявам от количеството, което трябва да поглъщам на ден! :wow: трябва днес да седна да си измисля някакви менюта за спешни реакции :think2: дали не може да се правят някакви сухи комбинации от блокове, които да се носят в джоба? :lol:
мисля да комбинирам храненията 2-3-1-3-1
Чудя се дали да не си направя дневник и аз - за по прегледно следене -и от мен, и от вас- на голямото плюскане, което ме чака :laugh1:
Благодаря ти още веднъж! :bouquet:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Вто Май 21, 2013 7:50 am

Здравейте от доста време не съм писала,но редовно съм във форума и следя всичко :-) не съм се включвала,но ето ме отново съм на ллиния доста време бях в застои с килограмите бях се притеснила,че ще се закова на едно място,но ето го и раздвижването е на лице. Не се отказвайте от ЗОНАТА дори и да тъпчете на едно и също място няма по прекрасен режим за здравето и отслабването ни бъдете упорити и вяряайте, че това е вашия режим и всичко ще си дойде на мястото. Много от познатите ми казваха ни грам сваляш,защо се мъчиш,а аз не та не това е моето хранене. Благодаря ви момичета за помоща. Усмихнат зонов ден на всички :-)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mel_yosifova » Вто Май 28, 2013 9:56 am

Здравейте, казвам се Мелани и съм нова във форума. От 2 дни знам, че трябва да започна с Зоната и чувствам, че това много ще ми помогне. Поръчала съм си книгите, които имаме на български и с мъжа ми пресмятаме от къде да си намерим домашна и малко по евтина продукция, с която да съумеем да се справим с този режим, понеже за месец даваме около 300- 400 лв за хранене + заведенията и незнаем как ще се справим...аз почти не ям месо и това облекчава, а с Зоната месото е във всяко ядене.
Понеже не искам да се изложа и да спра до никъде, ще се подготвим добре, след като прочета книгите, ще направим примерни менюта и връзка със селата около София, за продукти...трябва да си купим и фризер, понеже до сега не сме имали нужда от него... И въобще приемаме, че нямам и първи клас...
Не мога да обясня, но знам, че това е моя режим.
Да разкажа за мен:на 28 години съм,
Височина - 176
Тегло - 149
Обик ханш -160
Обик корем- 140
работя на бюро и нямам никакво движение, понеже съм и с кола.
Имам проблеми със щитовидната жлеза - хашимото, както и повече инсолин създавам и имам глад за сладко, освен хормоните, които приемам ежедневно, пия и глюкофаш, но не помага....Цял живот съм най- голяма от всички...от училище до ден днешен само качвам, правя диети, свалям и после качвам двойно...Никога не съм била слаба, и не ми е пречило, но вече запозвам да се чувствам тежка и непълноценна и трябва да се стегна....
Ще пиша отново когато прочета книгите и съм готова с менюто, за да го одобрите.
Дано успеем да си усигорим храна и да не е безумно скъпо...понеже иначе няма да мога да се справя с този режим... Няма да е никак лесно, никога не съм броила и мерила храната, но за моя случай, трябва да си взема и кантар, понеже всичко м и изглежда малко...а особено в началото трябва да съм под 1200 калории на ден, ако искам резултати...

Успех на всички вас, които сте успели да почнете режима и освен килограмите сте се спасили и от други проблеми. :wave:
mel_yosifova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 8:58 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот girl66 » Вто Май 28, 2013 9:08 pm

:multicolor: Здравей, Мел! :text-welcomeconfetti: Аз явно съм първата, която е на линия и те посреща с :bigsm18:
Дошла си на точното място и във точното време - форумът е страхотен :rheart: макар, че и аз съм нова мога да дам пълна гаранция, че всички тук са много отзивчиви и изпълнени с намерението да успеят в здравословния режим и да помогнат на новодошлите, като нас, да се справят по-лесно :bouquet:
Един съвет от мен-направи си дневник и записвай всичко, което хапваш-без да се притесняваш за прегрешенията и несполуките :bgflag: всички тук сме като едно голямо семейство и се стараем да си помагаме в борбата с излишните сантиметри :hug: още веднъж-добре дошла сред нас и никакво отказване :rheart: ;)
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот anelia47 » Сря Май 29, 2013 2:08 am

Здравейте момичета и момчета!Казвам се Ани и ще се радвам да се присъединя към този чудесен форум.Аз разбрах за Зоната преди няколко дни и все още не ми са много ясни разпределенията на храните в точните блокчета,но се надявам ,че с помощта на всички вас ще се ориентирам по бързо.
Аватар
anelia47
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 1:10 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот mel_yosifova » Сря Май 29, 2013 6:50 pm

Дневник ще има и снимки ще има..смятам, че е добре да не забравя човек от къде е тръгнал и трябва да се запаметят и болежките и килограми, мерки и визия, за да не се отпускам да се върна назад...истината е, че много пъти съм сваляла но всичко е само временно, а сега става дума за години и човек забравя...особено когато дойде време да стигнеш някакви килограми, под които организма ти не иска да минава...можеш да се откажеш..но не говорим само за килограми, а и за вътрешен комфорт и здраве.
Поздрави на всички. :hug:
Благодаря за топлото посрещане!
Ще пиша след като прегледам книгите и направя примерен график и меню :)
mel_yosifova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 8:58 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот alexinhouse » Чет Май 30, 2013 7:01 pm

Здравейте всички. Започвам ново начало
ALEX-69
Аватар
alexinhouse
 
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 2:38 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот diva » Чет Май 30, 2013 8:00 pm

Здравейте!
Времето се постопли и доста нови ентусиасти има тук. Аз също имам нужда от Зоната.
Преди четири години попаднах на информация за Зоната и видях страхотни резултати. За 2 месеца стриктно спазване кантара показа минус 11 кг. Тук е момента да кажа, че имам доооста кг за махане. Сега съм около 94. Малко повече бях преди четирите години. Тогава след двата месеца дойдоха празници - великден, балове, рожденни дни... После през лятото ми беше трудно да меря и тегля, понеже не си бях в къщи. Остана ми навика да закусвам и късната вечеря. Лятото успях да задържа постигнатото. А после... не е за разправяне, пак по течението и... разбира се - нищо. После правих три опита да възстановя добрия си навик, но след неотчитане на резултат след месец се демотивирах.
От седмица съм решила, че е крайно време да се взема в ръце и... ето ме тук. Знам, че мога да го правя. Искам да го правя. А тук има чудесна компания и се надявам да не загубя мотивацията си.
Започвам от сега. Изпивам една голяма чаша вода... И няма да пропусна възможността за късна вечеря - кисело мляко с бадеми.
Сутринта най-прецизно ще се меря и тегля, и всичко ще документирам.
В един от опитите си имах навика да си записвам всичко, което съм хапнала. Мисля, че това ми се отразяваше добре. Значи... подготвям си и файла за тази цел :)
Тази вечер ще поразгледам пак грамовете, за да си поприпомня.
Има и още нещо. От декември не съм яла месо и подобни. Само няколко пъти риба, която много обичам. Надявам се това да не бъде допълнителна трудност при избора на протеинови блокове. Утре ще се запася с повечко извара :)
Обещавам да споделям често тук. Пишете и вие... това помага на всички.
diva
 
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 7:39 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Самми » Чет Май 30, 2013 9:18 pm

Ох, дано не звуча прекалено отчайващо, но аз пак съм в застой, а когато помръдвам .....е.....600 грама за 2 седмици. Дори и така обаче, този начин на хранене ми допада много и не смятам да го спирам. Ще съм упорита до дупка, може пък при мен много бавно да се случват нещата :think:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот marianapanova » Чет Май 30, 2013 10:33 pm

Самми не се отчаивай не си сама в задържането,аз също зядържам и нещо много ми се забавиха нещата :-) и аз като теб по много малко свалям,но не се отказвам!!!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Самми » Съб Юни 01, 2013 12:34 pm

Аааааа, никакви такива отказвания :) . Кой се отказва от 5 пъти хранене на ден, че и има толерантност към леките отклонения от режима? Зона до край и това е! :laugh:
Тук забелязвам раздвижване надолу с кг-те, но не смея дори да се зарадвам. Ще поизчакам още малко преди да го обявя официално :shy:
Аватар
Самми
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Апр 08, 2013 9:43 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Юни 01, 2013 1:12 pm

Самми не се отказвай, някъде четох, че най-здравословното отслабване е 2% от теглото на месец. По добре бавно но славно и сигурно.
За всички останали. добре сте дошли, преди един месец и аз бях на Ваше място, не, че знам много повече сега, но имам резултати. Тук ще се научите да се вслушвате във Вашето тяло и да разбирате какви са нуждите му.
и накрая за всички нас, нещо което прочетох в ФБ преди малко повече от месец и което невероятно много ме мотивира, надявам се и Вас:

След една година, ще ти се иска да беше почнал днес. /по памет/
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта