Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот igito » Съб Юни 07, 2014 4:03 pm

А, аз нямам време да пиша и в дневника си. Но днес съм доволна много от кантара- 99,800 кг. което не се е случвало от 4 години. За пет месеца в Зоната свалих 15 кила и ядох като луда. Обиколките ми главоломно падат и вече ходих да ми стесняват панталоните, че не ми се купуват нови. А а най-хубавото е, че последователите на Зоната се увеличават около мен. Успех на всички
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Съб Юни 07, 2014 5:05 pm

Браво, Иги! :bigsm20:
Вярно, че рядко се включваш, но пък го правиш със замах, така са се каже! :laugh:

Давай все така и успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Стеф » Нед Юни 08, 2014 6:12 pm

Леле Иги, 15 кг...... Браво!!!!! И да не се похвалиш веднага??? Скромна душица.......
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gerito » Вто Юни 17, 2014 6:56 pm

здравейте на всички! Понеже съм новак с диетата и имам доста въпроси. Относно при отслабването като се губят само мазнини гърдите ми дали ще се смалят,защото две мои приятелки преди година горе долу отслабнаха (НЕ по зоната-те гладуваха) и гърдите им се свалиха до неузнаваемост. Другото което е как да си определя движението.
gerito
 
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Юни 17, 2014 6:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот TanyaS » Вто Юни 17, 2014 8:11 pm

Относно движението д-р Бари Сиърс е казал ясно в книгата, че е достатъчно да се горят по 2000 кал на седмица от движение / спорт , за да сме в зоната на супер здравето. Така че , трябва да се спортува умерено.
"Избягвайте тези, които се опитват да подтиснат вярата във вас самите. Това е черта свойствена на малките хора по душа. Великият човек ще ви даде чувството, че и вие може да станете велик."
Марк Твен
Аватар
TanyaS
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 235
Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 7:35 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юни 17, 2014 8:16 pm

gerito написа:здравейте на всички! Понеже съм новак с диетата и имам доста въпроси. Относно при отслабването като се губят само мазнини гърдите ми дали ще се смалят,защото две мои приятелки преди година горе долу отслабнаха (НЕ по зоната-те гладуваха) и гърдите им се свалиха до неузнаваемост. Другото което е как да си определя движението.


Гери, моите не са се смалили :laugh1: :laugh4: :laugh3:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Маня » Вто Юни 17, 2014 8:24 pm

gerito написа: като се губят само мазнини гърдите ми дали ще се смалят
При всеки хранителен режим, който цели отслабване настъпват изменения и в гърдите. Но има упражнения, които помагат за поддържането им в добра форма. В Зоната само в началото обикновено се смъква повечко, а след това този процес е постепенен. Това дава възможност с подходящи упражнения да се заздрави мускула на бюста и загубите от обема да се минимизират :laugh4: Но няма начин, и тези обиколки намаляват.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот _belladonna_ » Сря Юни 18, 2014 12:32 pm

Вече два месеца откакто се върнах към Зоната. Килограмите бавно намаляват, но имам здравословен проблем-анемия, който до този момент не се повлиява. Заради това не мога да почувствам така характерната енергия и жизненост. Все ми е изморено и вяло. Рибено масло до момента не пия, но мисля да поръчам и да започна да пия 5 мг на ден. Какво още мога да направя да вдигна хемоглобина?
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Юни 19, 2014 5:51 am

Белладонна,
Ето какво пишат за анемията:

Има три вида анемия: такава, свързана с недостиг на желязо, на витамин Б 12 или на фолиева киселина. Чести симптоми на анемията са обща слабост, лесна уморяемост, трудности при концентрацията, бледа кожа, лека депресия и повишена склонност към инфекции.

Значи, вземи си освен рибеното масло и хранителни добавки от iHerb с желязо, витамин Б12 или фолиева киселина, като направи си преглед за да се установи на какво се дължи анемията ти.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 19, 2014 8:13 am

Гого, анемията ми е желязодефицитна. Установена е причината, хормонален дисбаланс, от там обилен цикъл и от там анемия. Желязо пия на всеки 6 месеца и долу горе се подържам да не падам по улиците, но искам чрез Зоната да се оправят нещата. Благодаря за съвета.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 19, 2014 8:52 am

Ами, значи точно за Зоната си - да си оправиш хормоналния баланс.
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот _belladonna_ » Чет Юни 19, 2014 9:27 am

Дано да стане Италиано, много ми се иска да се почувствам жизнена и енергична.
Аватар
_belladonna_
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 277
Регистриран на: Съб Май 10, 2014 2:08 pm
Варна
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 19, 2014 9:51 am

Ще, ще! Стига да си стриктна.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот la bbailarina » Чет Юни 19, 2014 10:50 am

Здравейте,
От 20 Март се храня в Зоната и имам чудесни резултати -10кг :) Зоната ми помага да свалям натрупаните килограми по време на бременността ми, да кърмя малкото човече успешно и да се чувствам пълна с енергия ,когато каката се прибере от градина. За мен този начин нахранене е повече от страхотен :-) . От около 2-3 седмици посещавам часове по зумба. От тогава насам кантара не е мръднал, което малко ме притеснява тъй като имам да свалям още 13 кг. Някой дали има подобен опит? Мисля си че трябва да променя нещо в блоковете във връзка с физическото натоварване, но не съм сигурна какво точно :)
la bbailarina
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 8:18 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот HippoDel » Чет Юни 19, 2014 10:57 am

Щом си си повишила двигателната активност е редно да си увеличиш и блоковете на ден. Иначе тялото започва да задържа килограми. Прочети във "въпроси и отговори", въпрос 27. :)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот la bbailarina » Чет Юни 19, 2014 11:23 am

Ок благодаря :)
la bbailarina
 
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Май 30, 2014 8:18 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта