Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Съб Юни 01, 2013 1:20 pm

:lol: Забравих да се отчета

1 месец след като почнах резултатите са:

-4,5 кг.
-2 см талия
-2 см ханш /май бяха 3, мързи ме пак да се меря/

но най-много съм отслабнала над талията - към 10 см.
Усещам голяма разлика и в краката, но това е само по дрехите, за съжаления не съм се мерила там.
Кожата ми се промени невероятно много, лицето ми се избистри, а днес ми пристигна и рибеното масло.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Зоната
 

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот ValG » Съб Юни 01, 2013 3:12 pm

:wave: Месец след кaто зaпочнaх хрaнителния режим, резултaтa е : - 4,2кг, тaлия: -22см и хaнш: - 6,5см. Много съм доволнa от постигнaтия резултaт!
Последна промяна ValG на Нед Юни 02, 2013 12:28 pm, променена общо 1 път
ValG
 
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Май 13, 2013 10:17 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот girl66 » Съб Юни 01, 2013 3:25 pm

:dress: :laugh3: Чудесни резултати, момичета! Поздравления!
Аз не се движа с такава скорост, но също съм доволна---за два месеца -7 кг :shy: щото по Великден прегрешавах три дни и почти си върнах първоначалните кг :shy: , а сантиметъра съм го захвърлила, защото тая седмица ми се наложи да си купя дънки от 33 на 31 номер :party: :bigsm5: така, че съм щастлива от резултатите :laugh: при условие, че със 90-дневната качих 4 кг :laugh1: Зоната ми се отразява страхотно! :happy-bouncymulticolor:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 12:30 pm

Аз започнах официално от днес сутринта, като стартирам с:
- 11 блока на ден (съгласно калкулатора);
- 81.6 кг.;
- 174 см. (не че очаквам движение тук) :laugh4: ;
- завишен холестерол;
- кръвна захар много близо до горната граница;
- 100 см. обиколка на корема.
Действително си е трудничко в началото с тези сметки ... знам, че ще свикна, ама засега е леко досадно.

п.с. Може да ми се смеете, но не намирам как да си сменя паролата за Форума. Някой?
:roll:
Последна промяна Italiano на Вто Юни 04, 2013 1:02 pm, променена общо 1 път
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Юни 03, 2013 3:53 pm

Italiano относно блоковете-мисля че са ти малко 11, но до няколко дена сам ще си прецениш дали ти стига храната :hug: А след около два месеца, ако удържиш в Зоната, ще се радвам ако си направиш нови изследвния и да ги споделиш с нас :love: Сигурна съм, че ще бъдем приятно изненадани :done:
А за паролата ти...изобщо няма да ти се смея, спокойно :laugh1:

Горе в дясно има потребителски панел, после клик на регистрация в ляво, и поглеждаш в дясно и виждаш нова парола :laugh:

Хайде успех, стискаме палци :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юни 03, 2013 4:28 pm

Йеее, стана! :hug:

За блоковете - ами, така ми показа калкулаторът ...
Ще го имам предвид и, ако чувствам глад, ще вдигна блоковете.
Ама засега (след закуска - 8:30, обяд - 12:45 и следобедна - 15:45) не чувствам.
Ще играя футбол от 19:00 часа и към 18:15 (тогава се прибирам вкъщи) ще ударя 1 блок. Това обаче поражда въпрос - до колко часа/минути преди спортуване е препоръчително да се (и съответно да не се) хапва?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот borqna_kioseva » Сря Юни 05, 2013 5:02 pm

Хора помагайте!!!От месец-два се мъча да влезна в крак със Зоната и успявам за 2 дни най-много стриктно спазване и после изобщо.Трябва ми някаква много силна мотивация,но предишните неспиращи диети са ме изтощили...само качвам нагоре :oh: :( Вече не мога да се търпя в кожата си,7 килца са ми идеални за смъкване.Които може да ми бъде полезен,нека ми се скара,окуражи,посъветва-каквото и да е! :)
borqna_kioseva
 
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 24, 2013 1:57 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 06, 2013 10:19 am

Боряна, кое ти е трудното и те спира - изкушенията или изчисленията и приготовленията?

Лично аз засега се придържам към храни, изискващи само слагане в плика и евентуално лесно нарязване. По-сложно ми е да се впускам в готвене и затова гледам простичките неща, докато свикна и вляза в ритъм.
Вечер преди лягане си приготвям обяда и следобедната закуска за службата и сутрин само взимам готовия плик.
Сутрешната закуска пък ми е много лесна - 240 гр. кисело мляко от 3% (2 ПБ и 2 ВБ) + 6 бадема (2 МБ).
За вечеря вече има достатъчно време да я измислиш, като се прибереш от работа.

Единствените затруднения, които имам, е да ям и пресмятам зеленчуци. Онзи ден си направих шопска салата, въглехидратите от която бяха само 1 ВБ, и срещнах сериозни затруднения с изяждането ѝ. Хапнах и 1/2 ВБ гъби (кладница) на тиган. Добре, че имах плодове, защото още 1,5 ВБ в зеленчуци не знам как щях да ги изям.
И за да не се затруднявам със зеленчуците, залагам предимно на плодове за ВБ.
Истината е, че ако искаш да изключиш нишестените и "червените" въглехидрати, става доста трудно да се справяш със зеленчуците. По този въпрос и аз бих ползвал жокер "Помощ от приятел" - как най-лесно да си набавяме ВБ и все пак да си осигуряваме разнообразие?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юни 07, 2013 11:38 am

Мислех да се меря веднъж месечно, но тази сутрин реших да направя едно контролно мерене, защото не знам събота и неделя как ще ми повлияе режима, имайки предвид спането до късно в почивните дни, ходенето на гости и т.н.
Та в понеделник (3 юни) сутринта започнах от 81,6 кг.
Тази сутрин (7 юни) съм ... 79,8 кг. :о
Не очаквах толкова бърза промяна, защото не съм падал под 80 кг. от януари 2012 - значи година и половина.
Не смея да се зарадвам, да не би да е временно само.
:mrgreen:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пет Юни 07, 2013 4:44 pm

Italianoоооо :bigsm20: Брависимооо :bigsm27: Всичко с времето..ще смъкваш още много :) Поздравления за волята и ината в ЗОната :))
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот girl66 » Пет Юни 07, 2013 10:29 pm

Italiano, :text-bravo: поздравления и от мен :multicolor: сигурна съм, че ще постигнеш желаните сантиметри :bigsm40:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Юни 08, 2013 2:29 pm

Благодаря ви! Нямаше да се справя без вашите съвети, помощ и насърчаване!

Гледам си корема в горната част - ами той си прибрал навътре. Е, имам да работя доста по долната (по-голямата част), но се чувствам много уверен и мисля, че ще се справя.

Глад не чувствам. Единственото сладко, което съм ял от понеделник е 2 пъти по 1/2 лъжичка мед, защото ми беше най-удобния въглехидрат за късна закуска. Като цяло не чувствам никакво желание за сладко.
Обаче пусто наспиване - сутрин си ми се спи и едва ставам. :laugh:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот anelia47 » Нед Юни 09, 2013 9:05 pm

Здравейте приятели и аз да ви се похваля,че за две седмици съм свалила 3 кг :).Когато започнах диетата бях 90кг,а сега съм 87кг и се чувствам много добре.Разбира се не мога винаги да тегля грамажите ,но се ориентирам горе долу на око.
Аватар
anelia47
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Май 29, 2013 1:10 am

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 12, 2013 10:47 am

Italiano увеличи си блоковете на всяка цена, спането и чувството за умора при мен бяха най-голямата индикация че нещо не ми е наред. Започнах с 9 блока, и след 1 месец малко си промених физическото натоварване /без да променям блоковете/ почнах да се изморявам и се събуждах с аларма/ След 3 дена чудене ми светна, че трябва да променя нещо и воала, още на следващия ден като увеличих блоковете се събудих 1 час преди алармата :P

Пипи четох че смятате нормалното нашенско сирене на 28 гр за блок, аз до сега си го ядях х 42
Днес коригирах сиренцето в закуската и сега съм гладна :sad: Направо не знам какво да правя, а преди даже ми се случваше да забравя да ям :lol:
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юни 12, 2013 11:33 am

Нимфа, аз едва изяждам сегашните 11 блока. Особено ако съм включил зеленчуци. Да живеят плодовете, че спасяват положението. :laugh:
Освен да ги разпределя на по-малко блокове и още по-често ...
Сега съм (без понеделник - тогава ми е по-различно):
08:30 - 2 БЛ
12:30 - 3 БЛ
15:30 - 2 БЛ
19:30 - 3 БЛ
23:30 - 1 БЛ
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Отслабване в Зоната

Мнениеот nympheacea » Сря Юни 12, 2013 11:40 am

Italiano написа:Нимфа, аз едва изяждам сегашните 11 блока. Особено ако съм включил зеленчуци. Да живеят плодовете, че спасяват положението. :laugh:
Освен да ги разпределя на по-малко блокове и още по-често ...
Сега съм (без понеделник - тогава ми е по-различно):
08:30 - 2 БЛ
12:30 - 3 БЛ
15:30 - 2 БЛ
19:30 - 3 БЛ
23:30 - 1 БЛ


какво правя аз
на обяд и вечеря обожавам 1 блок да ми е краставички .... знам много са, ама много ги обичам. Другите ми два блока са лесни, както каза, да живеят плодовете.
1 БВ = 8 череши; 3 кайсии; 1/2 ябълка... това ме спасява /поправка имам в предвид едно от изброените, не всички :lol: /
но наистина, би следвало да си пълен с енергия и да се събуждаш сам и то свеж като краставичка.
добави само един блок, и виж какъв е резултата след 2 дни.

Знам че Pipilota е много против хляба, но на мен ми е слабост и всеки ден поне 1 блок ми е хляб и пак си свалям /е все пак това ми е основния таргет/
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта