Отслабване в Зоната - тема 1

Форум за споделяне на опит и съвети за това как най-ефективно и здравословно да отслабваме

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Отслабване в Зоната - тема 1

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 13, 2013 4:50 am

Изображение

Въпреки, че Бари Сиърс не е създал Зоната с цел да се отслабва, голяма част от хората се обръщат към този начин на хранене точно с тази цел. Оказва се, че Зоната е най-здравословният и най-ефективен начин за отслабване без глад и лишения, и най-важното - без странични и опасни за здравето ефекти. Тази Зоново отслабваща тема е за всички, които искат да отслабват, или вече са отслабнали благодарение на Зоната. Тук всеки може да се похвали с личните си зонови постижения, да сподели различни хитринки, или да разкаже за своите килограмови притеснения
:bigsm22:
Изображение
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Отслабване в Зоната - тема 1

Зоната
 

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 13, 2013 1:20 pm

Не трябва да се гледа на Зоната като начин да отслабнем,а като здравословен начин на живот,то отслабването е плюс към здравословното хранене!Утре се пада да се кача на кантара и ще дам резултата! Усмихнат и Зонов ден ви желая :bouquet:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 13, 2013 2:14 pm

Марианка, ти как се теглиш? в седмицата веднъж, или на месеца веднъж :) Повечето от хората като почнат някаква диета и са по 24 часа на кантара, което понякога може и да те демотивира :) Хайде ще чакаме да се похвалиш колко кила си размазала :hug:
Последна промяна Pipilota на Сря Мар 13, 2013 6:38 pm, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 13, 2013 2:22 pm

pipilota написа:Марианка, ти как се теглиш? в седмицата веднъж, или на месеца веднъж :) Повечето от хората като почнат някаква диета и са по 24 часа на кантара, което свъщност много демотивира :) Хайде щч чакаме да се похвалиш колко кила си размазала :hug:

pipilota тегля се веднъж на месец,а см на 2 седмици.Дано утре имам добри резултати :hug:
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Сря Мар 13, 2013 5:02 pm

Аз се тегля 2 пъти на ден - вечер преди лягане и сутрин след ставане. Резултатите си ги записвам във файл на Excel. Сложил съм си и някой формулки за пресмятане. Много е стимулиращо да видиш, че килограмите ти се топят.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 13, 2013 6:12 pm

gogo добре дошъл в нашата скромна групичка :hug: много интересен подход :done: Може би наистина е стимулиращ този начин, особено ако си водиш записки, което всъщност е много добре. При мен в началото беше по интересно да скачам на кантара веднъж в седмицата, че така повече се изненадвах приятно :))
Сиърс има подобен файл "айказноид репорт", да си записваш веки ден различните симптоми, и все го гледам, и още се чудя дали да не го сложа, особено за хората, които спазват зоната за здраве. Ти от колко време си в Зоната ? Ще се радвам да споделиш твоята история и резултати с нас, особено за начинаещите ще е много любопитно :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот gogo » Сря Мар 13, 2013 10:50 pm

Pipilota, в Зоната съм от 20 октомври 2012. До сега съм успял да сваля 20 кг. без кой знае какви лишения. Начинът на хранене в Зоната е нещо, което наистина действа. Просто е невероятно - храниш се, не чувстваш глад и отпадналост, а напротив чувстваш повишена енергия и топиш килограми. Ако не го изпитвам на себе си нямаше да повярвам, но това е самата истина. Разбира се спазвам стриктно или почти препоръките на д-р Сиърс за зоновото хранене защото виждам ефекта и той много ми харесва.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Чет Мар 14, 2013 8:15 am

Ето и месечния ми отчет 2,700кг Т= - 2,5см Х= - 3см преди един месец тежах 99,9,а сега съм 97,2! Свалям бавно,но славно,не тренирам и пак кг се топят. Много съм щастлива мили Зонуващи момичета и момчета не се отказвайте от този режим едно,че подобряваме здравословното си състояние и като бонус сваляме кг и най-важното не сме гладни! Желая ви успех!
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Ivy » Чет Мар 14, 2013 11:03 am

Здравейте и от мен!От няколко години се боря с килограчите,горе-долу около 25кг.По принцип винаги съм подържала тегло до 52кг при ръст 158см.След това постепенно качих 8кг и не можах да се справя с тях.Забременях с второто си дете и качих общо11кг,което беше добре.За година почти си върнах теглото от 60кг и бях обнадеждена,че ще се оттърва и от другите 8 от преди това.Тогава обаче ,предполагам,че от стрес защото не спирах да работя от къщи докато гледах малката,лавинообразно качих 19кг.След като пробвах все здравословни диети ,ходих на ендокринози и пих Глюкофаж цяла година без никакъв ефект ,започнах да чета темите за Зоната.Прочетох и двете книги на Бари Сиърс и тази на Папазова и от 12.01.2013г. съм Зонова.Спазвам всичко много стриктно и ползвам кантарче.Имах няколко прегрешения,че семейните ни празници през февруари и началото на март бяха няколко- и така да се похваля резултатът ми до тук за 2месеца е 6,5кг.Може би щеше да е по-добре,но и на това съм много доволна. Да добавя и че спортувам поне 3-4 пъти седмично на крос-тренажор изминавам по 7-8км и се насилвам да пия вода,че тя ми беше голям проблем.Иначе се чувствам прекрасно- сита,с енергия и не се изнервям от глад.В момента обмислям да включа и останалата част от семейството,като съм и изчислилала блоковете и вече съм ги изпробвала няколко пъти да се хранят зоново. Ще ви следя с удоволствие и като ми остане малко време ще дам и аз няколко рецепти,които съм си направила.Успешен ден на всички!
Ivy
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 10:35 am

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 15, 2013 5:17 am

Ivy проблема с водата би трябвало да отмине, и с времето сама ще усетиш, че пиеш много вода, без дори да се усещаш. Аз преди да започна зоната, я изпиех една чаша на ден, я не :) Сега ела ме виж след 2 години в Зоната - сутрин докато стана, преди да си отворя окото и вече съм жадна, и започвам деня с една огромна чаша вода, след 2-3 часа отново и отново и така, и пия, защото ми се пие, а не защото трябва :) Хубаво е да пиеш вода. Можеш да погледнеш страничката за ВОДАТА В ЗОНАТА. Там кратичко е описано защо ни трябва вода, особено когато сме в Зоната :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Пет Мар 15, 2013 5:28 am

Олеее marianapanova :bigsm20: супер :) Каква свежест лъха от поста ти, много се радвам :bigsm18: Още няколко такива резултата да публикуваш, и ще ти трябват нови дрешки :dress: Само дано да не ти писне, и да ни изоставиш в един момент, както се случва с повечето :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Пет Мар 15, 2013 7:23 am

Pipilota не мисля да се отказвам от режима,защито целта ми не е само килограмите,така че няма да се оттървете така лесно от мен. Наистина дрешките ми станаха гилеми и скоро ще купувам по малки размери,благодарение на вас.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот тина » Сря Мар 20, 2013 9:10 am

Хайде и аз тука ;) След задържането в началото на месеца вече има раздвижване и съм с още 1кг.надолу :laugh3: много съм доволна,вече официално съм 4кг.минус :bow: Та така продължаваме и не се предаваме.Аз след толкова издевателства над горкото ми тяло,най-накрая си намерих начина на хранене.Старая се да съм стриктна,но и ако ми се случи да наруша с нещо,гледам да е съобразено и изчислено в Зоната.Желая ви приятен и минусов ден :bouquet:
Аватар
тина
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Фев 23, 2013 9:01 pm
София
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Мар 24, 2013 12:23 am

Тинааа :bouquet: Чакаме да кажеш и колко дупки на колана си изместила :laugh: Май сантиметрите са по сладки от килограмите ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Мар 27, 2013 8:22 am

Здравейте момичета искам да споделя моите наблюдения. Забелязвам,че всеки месец по време на цикъл задържам кг и дори от някъде качваам до 1кг. 1 седмица до 10 дена стоя с излишния 1 кг и изведъж го свалям и тогава се започва губенето на грамчета. При вас как е момичета?
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Сря Мар 27, 2013 4:45 pm

Марианка, това задържане се случва на всеки мисля. Поне аз и мъжо бяхаме така. Мен преди цикъл ме гонеше глад, и се чудех защо, виках си уж сега си контролирам хормоните, а огладняам :) И преди цикъл задържане на килата със сигурност, но не си спомням да съм качвала кила, ама все пак това беше преди почти 2 години. И аз си мисля, че това по-скоро е задържане на течности, няма как да натрупаш мазнини в Зоната :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Отслабване чрез хормонален контрол

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта