Дневникът на Катеринка

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Ное 30, 2015 5:35 pm

Заради почивки, ексурзии , поводи и гостита, тозимесец нямам нищо свалено, :( , ама нямам и качено :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Зоната
 

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 01, 2015 11:02 pm

Днес пак се метнахна кантара и хоп, ино кило надолу :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Вто Дек 01, 2015 11:18 pm

Katerinka написа:Днес пак се метнахна кантара и хоп, ино кило надолу :laugh1:


А са се задали празнични месеци :laugh1: ... Голямо изкушение за всеки зонуващ... Но е въпрос на лично решение и дисциплина... Зоната може да се спазва не само с кантарче, чашки и лъжички. Методът 1-2-3 и "на око" (бих казала "на ръка") са особено подходящи за всички моменти, когато се празнува, пътува, гостува....
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 02, 2015 2:32 pm

Манче за мен са изкушение само шоколадовите бонбони, и отвреме на време си хапвам, щото ги имам вкъщи :lol: като свършат няма да купувам и по няма да ме дразнят :lol: имам ги отпреди да почна да се храня по зоната :lol:
А първите 4 месеца не кръшнах нито един път, после реших че мога да си позволявам по малко шоколад, резултата е че два месеца не свалих нищо, почна да ми се яде сладко, и как да го обясня, пак се чуствах добре, но без чуството на еуфория, за себе си съм решила , да спазвам метода с блоковете, така се чуствам най добре, меря всичко, и това въобще не ме затруднява, и не ме интересуват никакви праздници, и гости, ще си измисля зонови празднични манджички, които да стават и за гости, и ще си хапваме по зоната, а на гостите просто ще им сложа повече ако искат,
От седмица пак съм стриктна, без шоколад :laugh4: без поводи, и смятам да съгрешавам само в много краен случай, и ще се опитам и такъв да няма, майната им на всички изкушения :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Дек 02, 2015 2:55 pm

О, шоколадови бонбони - че те колко време траят :laugh4: , че още не си ги омела. Аз пък не се лишавам изобщо от какаово удоволствие. И винаги намирам начин да си спретна нещо "шоколадово". Първо защото в какаото има много полифеноли, второ защото и аз съм страстен любител на шоколада (но за щастие винаги съм предпочитала горчивия, фин млечен не ме кефи), трето защото храненето в Зоната трябва да е и удоволствие (а шоколадът е удоволствие). Е, друго си е да си хапна 100 г шоколад 99% какао. Но си го правя и сама от какаова маса и мнооооого малко какаово масло и става 100% натурален шоколад. Няма как да е "суров" защото технологията на извличане на какаото от какаовото зърно задължително изисква лек процес на топлинна обработка. Но може да се приеме за "сурово". А това "кулинарно чудо на Маня" (хихихихи :laugh1: :laugh1: :laugh1: ) комбинирано със свежа мента (а при липса ментово масло) и чили (прясно или на прах, според сезона) си е направо приказка.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 02, 2015 3:58 pm

Пробвах аз една твоя рецепта, ама много ми горчи, а аз съм по благичкото,
А бонбоните ми намаляха, ся само си ги гледам :lol:
И пак ще си хапвам, ама по рядко, че ай съм хапнала един бонбон и смятай после не мирясвам докато не ги омета :lol:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Дек 02, 2015 4:22 pm

Katerinka написа:Пробвах аз една твоя рецепта, ама много ми горчи, а аз съм по благичкото,

Ми добави му стевия към рецептата, да ти е благичко. Аз установих, че за последно съм купувала стевия преди повече от година и шишенцето си седи почти пълно. Като ми се прииска нещо "сладко" ползвам фурми, петмез от фурми, сок от агаве или мед (нищо че е червен, той си има хиляди ползи, а както казва Бари всички неблагоприятни храни са разрешени, ако се ползват умерено и в количество на подправка :laugh1: , а аз съм по подправките :laugh1: )
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 02, 2015 5:42 pm

Вчера майка ми накапала на сусамовия тахан течна стевия, с вкус на черен шоколад :lol:
Ама е сууупер :laugh1: правихме курабии от варен нахут, подсладени със стевия, и топли хич не ми харесаха, обаче на следващия ден ги намазахме със сладкия тахан и много ни харесаха :lol:
Пак ще ги правя, направихме и солени курабийки, доста са ми сполучливи :lol: , поне по моя вкус :chef1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Сря Дек 02, 2015 10:01 pm

Днес направихме сладки курабии от печена тиква и варен нахут :lol:
на мен ми харесват много :laugh4:
рецептата е тук
http://ozonka.blogspot.bg/2015/12/12-1-390-360-9-350-2-2-1.html
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Сря Дек 02, 2015 10:20 pm

Katerinka написа:Днес направихме сладки курабии от печена тиква и варен нахут :lol:
на мен ми харесват много :laugh4:
рецептата е тук
http://ozonka.blogspot.bg/2015/12/12-1-390-360-9-350-2-2-1.html


Имаш печатни грешки, изварата е П. :) И уточни, че тиквата е печена :) (естествено, ако не си ползвала сурова). Ама тук си написала, че е печена, а в рецептата липсва като уточнение.
Можеш да пробваш и с още подправки - тиквата освен канелата тича много с джинджфил, карамфил, кардамон. Вместо есенция настържи малко кора от лимон, ще е по-здравословно, че тези есенции са голяма химия.

Сори за критиките, ама като е гарга, да е рошава :laugh1:

ПП. Попрегледах ти блогчето, готино е. Но ми направи впечатление, че прекалено много използваш ГХИ. Така преработеното масло е доста добра версия мазнина, но все пак е наситена мазнина. И си остава "червено". Просто е добре да се ползва наистина много рядко. И още нещо - "запържването" (т.е. запечатването) на цели меса - пак е обичайна готварска техника, но не е зонова.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Дек 03, 2015 10:26 am

Права си Маня, но аз ресептите с гхи ги правя рядко, но понякога без хич мазнинка става отврат, нищо не е задължаващо в една рецепта, освен при правенето на сладкиши, ползвам си блога да си записвам там рецептите, за да си ги намирам по лесно, и да ги споделя с моите приятелки по лесно, а тук давам линк щото ме мързи да пиша двапъти, и защото когато чета твоя рецепта веднага се сещам какво подобно на мой вкус мога да направя, :lol: , но е трудно да преровя целия ти дневник :lol: но ще го направя малко по малко.
Доста се чудех каква мазнинка да ползвам за готвене когато се наложи, знам за зехтина че не търпи термична обработка, също и ядките и ядковото масло, а някъде тук срещнах коментар, че от центъра на Бари са казали, че гхи е добър вариант за готвене.затова и ползвам него. А който иска да е по стриктен да не го ползва. Това е като яйцата, червени са, ама много хора ги ядат, щото финансите са ограничени :)
Поправяй ме смело, стига да имаш време да ми четеш смешните рецепти :laugh1:
Едната печатка я оправих, сега отивам да оправя другата.
А, сетих се за лимоните :laugh4: някой път , като си в метро, си вдигни главата на горе, над лимоните трябва да има табелка с какво са обработвани, поне миналата година имаше, запомних само една съставка от дългия списък, и тя беше вакса :laugh1:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Маня » Чет Дек 03, 2015 10:38 am

За лимоните и портокалите - от появата на любимата ми зарзаватчийница ползвам само техните, защото са натурални и нямат никакви вакси. Не са толкова трайни, но пък им се ползват всички части. Не пропускам да си ги замразявам непрекъснато, защото ми е любима добавка към всякакви смутита.

Интересното за яйцата е, че в сайта на Бари цялото яйце не е "червено", а "fair choice", сиреч приемлив избор (покрай някои полезни вещества,о жълтъкът си е източник на арахидонова киселина за жалост и е хубаво да не се прекалява с цели яйца). И мен ми е жал за жълтъците, особено когато ползвам яйцата за омлет, щото отиват в канализацията - варените отиват на пилетата, но определено рядко прибягвам до цяло яйце. По-скоро ги избягвам, за да не стават зян :laugh4:

Като се проследят таблиците на блоковете в различни книги на Бари все се появява някоя разлика.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Чет Дек 03, 2015 12:31 pm

Да ама ние си имаме теб да ни светкаш :bouquet:
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Вто Дек 15, 2015 9:46 pm

Искам да си призная нещо.... влюбена съм в зоната!!!
Отново :lol:
Влюбвам се в нея отново няколко пъти седмично :laugh4:
влюбвам се в нея когато след обилните хапванки имам свалено килце :smdance:
или пък свалено сантиметърче :bigsm16:
когато разхождам цял ден своите 120 килца не изпитвам умора :running:
когато слезна по стълбите без да ме болят колената :running1:
когато се събудя в шест сутринта свежа като краставичка и затова деня ми стига за всичко :mrgreen:
когато се погледна в огледалото , и не видя огромните сенки под очите си :rose_pink:
когато погледна към родителите си :love:
.........Когато разбираме, че има надежда....... :)
когато.....
и вдъхновението ми свърши :laugh1:
има още много когато, ама зацепих :laugh4:
утре ще допълвам :think2:
Последна промяна Katerinka на Сря Дек 16, 2015 11:16 am, променена общо 1 път
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот spirit_ » Сря Дек 16, 2015 10:35 am

..........Когато разбираме, че има надежда....... :)
spirit_
 
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Окт 29, 2015 10:47 am

Re: Дневникът на Катеринка

Мнениеот Katerinka » Пон Яну 04, 2016 1:07 pm

ПУБЛИКУВАМ СИ РЕЦЕПТИТЕ С ГЛАВНИ БУКВИ, ЗАЩОТО ТАКА ПИША В БЛОГА СИ, А ГИ КОПИРАМ ОТ ТАМ, ЩОТО МЕ МЪРЗИ ДА ПИША ДВА ПЪТИ :))

ЗАКУСКА ОТ ТРИ БЛОКА
ЗИМНИТЕ ДОМАТИ И КРАСТАВИЦИ НЕ СА МНОГО ВКУСНИ, НО ПОНЯКОГА СЕ ЗАТЪЖВАМ ЗА ТЯХ И СИ КУПУВАМ :))

БАНИЦА ОТ ВАРЕН НАХУТ И ИЗВАРА 1П 1В
ДОМАТ 120ГР 4/8В
КРАСТАВИЦА 60ГР 1/8В
ПЕЧЕНА ЧУШКА 50ГР 3/8В
ПОРТОКАЛ ПОЛОВИНКА 1В
СИРЕНЕ НИСКОМАСЛЕНО 40ГР 1П
ПИЛЕШКО ФИЛЕ ПЕЧЕНО 25ГР 1П
МАСЛИНИ 9БР 3М
И ЕДИН ЧЕРЕН ТУРСКИ ЧАЙ :)))

СНИМКИ ТУК:
http://ozonka.blogspot.bg/2016/01/blog-post_4.html
"Има само едно кътче от вселената, което със сигурност можете да подобрите - себе си"
Аватар
Katerinka
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 635
Регистриран на: Сря Май 27, 2015 6:10 am
Жена

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 16 госта