Дневникът на NikoLinia

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Апр 24, 2015 5:04 pm

Приемам и рибено масло.
Предобрила съм нещата.
Надявам се като се огранича да се поправи поразията! :lol:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Зоната
 

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Апр 24, 2015 5:12 pm

Двете ми закуски бяха по рецептата на Карита за мляко с овес. Моето беше с ечемик. Беше прекрасно. Поздравления за рецептата!
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пон Апр 27, 2015 8:45 pm

Здравейте жители на Зоненланд!
Вчера ми беше ден за отчет! Ноооооо, отчета не ме зарадва много, та докато се ентусиазирам за писане и после задачи, едно-друго и минаха два дни!
И така, нещата стоят по следният начин:
Ден...........Килограми...Разлика
13.04.2015 - 91,0 кг...............
19.04.2015 - 87,0 кг...... -4,0 кг.
26.04.2015 - 87,7 кг...... +0,7 кг.
Според моя анализ - прекалила съм с ечемика. Той макар и зелен си е зърнена храна, а аз както писах по-рано миналата седмица съм изяла 14 блока от него. Явно това е много. След два дни, в които не приемам от него, тази сутрин килограмите пак вървят надолу. Обиколките обаче намаляват и това е много приятно.
Нямам отклонения в режима, с едно отклонение във вторник, за което споделих тогава.
Лека нощ и лека седмица на всички! :bouquet:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Май 01, 2015 8:22 am

Виждам едно нелошо предложение за намаление на протеин, валидно до 04.05.2015г.
http://www.silabg.com/bg/17258-FA-NUTRI ... ial_150120
Обаче не съм използвала никога услугите на този сайт и не зная дали са коректни.
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Нед Май 03, 2015 6:54 am

Отново е ден за отчет и той изглежда ето така:

Ден...........Килограми...Разлика
13.04.2015 - 91,0 кг...............
19.04.2015 - 87,0 кг...... -4,0 кг.
26.04.2015 - 87,7 кг...... +0,7 кг.
03.05.2015 - 85,8 кг...... -1,9 кг.

И с обиколките има прогрес.
Ограничаването на ечемика даде резуртат. Пак го ядох, но само 4 блока за цялата седмица.
Наблюдавам тялото си в огледалото. Жалко, че не започнах за си правя по една снимка всеки ден. След време снимките могат да се гледат забързано, като анимация и цялата трансформация да се проследи за няколсо секунди. Подарявам идеята, на някой който започва в този момент и ако после ни го демонстрира ще бъде много забавно.
Дори и така обаче, това, което виждам е все едно да наблюдаваш процеса на печене на козунак, само че в обратен ред. Бухналият козунак започва да се свива и да се прибира обратно в тавата. Тялото ми започва да влиза във формата.
Успешна зонова седмица на всички!
Бъдете здрави и щастливи! :hooo:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Suzi » Чет Май 07, 2015 11:43 pm

Здравей, NikoLinia :)

Много мило ми стана като видях ника си в първия ти пост :hug: Наистина трябва да споделяме, защото тук има чудесни хора, които са готови да помогнат на всеки. И аз започвам пак да пиша, че малко се отклоних от правия път, но съм сигурна, че в Зоната е истината и се завръщам :) Виждам, че имаш прекрасни резултати :yess: Продължавай в същия дух! Успех :bouquet:
Когато си в дупка, спри да копаеш!

Изображение
Аватар
Suzi
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 179
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:32 am
България/Германия
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Май 13, 2015 5:43 am

Днес е моят месечен отчет.
Ден...........Килограми..........О ханш.........О талия
13.04.2015 - 91,0 кг... ...........116..............96
19.04.2015 - 87,0 кг.
26.04.2015 - 87,7 кг.
03.05.2015 - 85,8 кг.
13.05.2015 - 84,8 кг...............112..............88
--------- ---------- ----------
............... -6,2 кг. ............ -4 см.............-8 см.
Успешен ден навсички ви!
:bouquet:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Tonkata » Сря Май 13, 2015 8:12 am

Отличничка ! :bigsm22:
Внимавай какво си пожелаваш !
Аватар
Tonkata
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 403
Регистриран на: Пет Мар 14, 2014 3:53 pm
София
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Italiano » Сря Май 13, 2015 2:08 pm

За 1 месец! Браво!!!
Впечатлен съм от стопяването на мерките!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот bruki » Сря Май 13, 2015 4:03 pm

Браво! :)
Аватар
bruki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 70
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 8:37 am
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Сря Май 13, 2015 4:20 pm

Много ви благодаря Тонка, Ити и Бруки!
И аз съм доволна. Но е факт, че не съм си правила компромиси, отстъпки и забежки през този месец.
А само като си помисля, как преди 2 години бях твърдо убедена, че имам проблеми с метаболизма, с щитовидната жлеза и още какво ли не. Мислех, че няма да успея да се справя с нарастващото тегло и проблемите ми ще стават още повече. Въобще една "оптимистична" нагласа. Но никога не съм се отчайвала, затова и на мен са ми познати всички споменавани във форума диети. А пък дисциплина не ми е липсвала. Просто не съм се хранила правилно!
Затова блаагодаря за вашето участие в моята промяна! :bigsm22:
Сега ми се иска да се старая дори още повече. :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Май 15, 2015 5:05 pm

Здравейте на всички!
Имам въпрос към който желае да ми отговори. Купила съм две консерви варен нахут. Разликата обаче в количеството въглехидрати на двете е много голямо. В едната за 100 гр.продукт съдържанието е 19,3 гр., а в другата пак в 100 гр. продукт, количеството на въглехидратите е 8,6 гр. Едната консерва е 540 гр.нетно тегло, а нахутът в нея е 400 гр. отцедено нетно тегло. В другата съотношението е 800 гр. към 400 гр. Може ли това да оказва някакво влияние? Един блок от едната консерва ми е 47 гр., а от другата 105 гр. Това е почти 2,5 пъти повече и не е никак пренебрежимо малко. Как постъпвате вие?
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Маня » Пет Май 15, 2015 6:10 pm

Ники, зависи какъв източник е ползвал производителя - дали общоприети някакви таблици, дето ги има из мрежата или пък сам си е правил химически анализи. Истината не винаги е в етикетите :laugh4:
И аз съм се сблъсквала с такъв проблем. И понеже често пък ползвам само накиснат нахут без варене съм приела "соломоновско" решение за себе си - не гледам етикети, а меря 1/4 ч.ч. набъбнал (от киснене или варене) нахут за 1 БВ, както е по таблиците на Бари. И не му мисля много.
За много от продуктите, които ползвам ми е много по-лесно да ги меря с мерките на Бари, отколкото с кантарчето. Но често правя чекове на вече определено количество с чаша.
Когато си купувам някакъв зеленчук, домати да речем, гледам да ги подбера горе-долу с еднаква големина, като вече знам, че от едни по-дребнички 3 броя ми правят блок, а едни по-едрички - 2. А като излязат розовите - си купувам с размер 1 домат - 1 блок. И докато приключа закупеното количество изобщо повече не меря. С 5-10 грама отгоре или надолу при въглехидратите не е проблем. Виж, протеините ги меря. Но те и при Бари са с грамаж. Така съм с тиквички, зелен фасул, лук, чушки. Но просто вече съм свикнала да определям на око грамажа на любимите си храни и при чековете се оказва винаги, че съм в допустимите граници плюс-минус. Въпрос на опит може би.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Пет Май 15, 2015 6:38 pm

Благодаря ти Маня! :)
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот Pipilota » Съб Май 16, 2015 6:12 am

NikoLinia написа:Днес е моят месечен отчет.
Ден...........Килограми..........О ханш.........О талия
13.04.2015 - 91,0 кг... ...........116..............96
19.04.2015 - 87,0 кг.
26.04.2015 - 87,7 кг.
03.05.2015 - 85,8 кг.
13.05.2015 - 84,8 кг...............112..............88
--------- ---------- ----------
............... -6,2 кг. ............ -4 см.............-8 см.
Успешен ден навсички ви!
:bouquet:


Нинче, и аз да нахълтам в твоя дневник...без да почукам, ама и няма да се събувам, че бързам и ще ме извиниш ;) И не мога да не се обадя, и да не те поздравя за споделените резултати. Нямаш идея колко ми е драго като видя така цифричките как намаляват, намаляват, а здавето се подобрява и подобрява. Хора като теб доказват на останалите, че с малко повечко услилия всичко може да се постигне :yess: . Искрено се надявам и ти да се впишеш скоро в редиците на нашите шампиони. Не се отказвай и смело напред. Попаднала си на правилното място, и просто се възползвай от тази щастлива случайност ;)

Още малко...до края на годината с това темпо ще си изцяло с нов гардероб, а да не говорим тялото ти колко ще е щастливо от правилното гориво което му даваш. :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на NikoLinia

Мнениеот NikoLinia » Съб Май 16, 2015 11:20 am

Здравей Пипи!
Разбира се, че си повече от добре дошла! Даже малко ми беше тъжно, че Домакинята на форума не ми обръща внимание, но прочетох някъде, че в момента преживяваш натоварен период /каквото и да значи това/ и реших, че някой ден все пак ще ме посетиш. Така, че твоето появяване е, така да се каже очаквано и желано.
Благодаря за мотивацията. Това беше всъщност основната причина да свия гнездо/Дневник/ в това дърво/Форума/.
А пък за формата на тялото-направо не мога да повярвам как се променят нещата. Като напредна още малко обещавам да кача снимки от момента когато бях 107 кг. и от момента, в който достигна целта си. Вярно, че със Зоната започнах на по-късен етап /91 кг/обаче промяната от 91 до 84кг. е много по-очевидна отколкото от 107 до 91кг. Може би защото наистина стопяването на мазнините е по-ефективно.
Благодаря още веднъж. Смятам, че сайта е страхотен и може би това да е била една мисия в твоя живот!
:love:
Аватар
NikoLinia
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Дек 13, 2014 8:18 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта