Дневникът на ДиДи

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Стеф » Пон Окт 13, 2014 10:04 am

Как си? Оправи ли се - че друг е поел щафетата от теб. Венци е с гърлобол. Дано се оправяте бързо - гадно е да си болен :bouquet:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на ДиДи

Зоната
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Вто Окт 14, 2014 10:28 pm

Стеф написа:Как си? Оправи ли се - че друг е поел щафетата от теб. Венци е с гърлобол. Дано се оправяте бързо - гадно е да си болен :bouquet:


Вече съм много по-добре! Благодаря!

Бисептолът и много лимон ме вдигнаха на крака пак! И направо оценям сега какво е да преглъщаш нормално, без да се налага да се хващаш за гърлото, сякаш това ще спре болката :stupid:

Много е коварен тоя грип и много трудно се оттървах от него. 7 дни ми отне. А по принцип максумум 3-4 дни и съм пак в играта .... тоя бацил беше сериозна работа. :notagree:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Окт 15, 2014 8:40 am

Аз имам въпрос към вас (сякаш тоя въпрос идва много късно, ама по-добре късно, отколкото никога уж)

Та, по същество - Ако да кажем имам 11 блока на ден изчислено с натоварване като за 5 пъти седмично, какво става, когато не тренираме 1 или 2 дни примерно по някакви причини? Как се намалят тогава ПБ? Убегнало ми е това някак :hm:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Стеф » Сря Окт 15, 2014 8:47 am

Намали ги на 10 - поне докато започнеш пак интензивно да тренираш.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Italiano » Сря Окт 15, 2014 9:55 am

Оставаш си на 11 блока. Дори да ти паднат тренировките на 3-4, пак си е доволно като физическо натоварване.
Някой път пък може да направиш 6 тренировки в седмицата - пак си оставаш на 11 блока.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Окт 15, 2014 11:32 am

Italiano написа:Оставаш си на 11 блока. Дори да ти паднат тренировките на 3-4, пак си е доволно като физическо натоварване.
Някой път пък може да направиш 6 тренировки в седмицата - пак си оставаш на 11 блока.


Добре. Аз много се чудих, по принцип тренирам от понеделник до петък, но понякога не мога, нямам време или нещо друго и все се чудя дали трябва да ги намаля или не .... ама ок, карам си го на 11 и толкова :)
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Теди » Сря Окт 15, 2014 1:29 pm

Здравей ДиДи от два дни имам книгата Ние и Зоната изчислих си блоковете /9/ и до там.Не мога да разбера какво трябва да е количеството храна :th:
Теди
 
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Окт 15, 2014 1:15 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Сря Окт 15, 2014 1:40 pm

Първо, избрала си не книгата, която трябва. Книгите на д-р Бари Сиърс издадени на български език са: "Зоната" и "Овладяване на Зоната". Можеш да ги намериш или в store.bg или в сайта към този форум.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Tatyana » Сря Окт 15, 2014 1:53 pm

Теди, добре дошла в Зоната :bouquet:. Количеството храна зависи от това какво предпочиташ да хапваш. Като за начало виж таблицата и те съветвам да си я разпечаташ, поне докато научиш грамажите на основните храни. Аз съм си я залепила близо до печката и хладилника и все още поглеждам някои продукти, макар, че от няколко месеца се храня така. Освен двете книги, които Маня ти е посочила е хубаво да си прочела и сайта, тъй като там са обяснени основните неща. После от форума можеш да прегледаш и темите с въпросите на начинаещите тук, тук и тук, а ако все още нещо не ти е ясно, въпросите си ги задавай в 4-та тема. Там повече хора ще ги видят, отколкото ако си ги задала в някой дневник и по-бързо ще получиш отговор на това, което те интересува.
Успех и постоянство ти желая, а ние ще помагаме при нужда :yess:
Аватар
Tatyana
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 485
Регистриран на: Пон Фев 10, 2014 5:39 pm
София

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Окт 15, 2014 4:24 pm

Татяна и Маня много добре са отговорили! Здравей и добре дошла, Теди! :)

Блоковете са малко объркващи в началото, после се свиква :) Аз толкова съм свикнала с някакви мерки и кухненската везна, че е стряскащо. Естествено като споделя какво правя и как преценям от кое по колко да ям и се почват коментари от сорта на "Ти добре ли си? Искаш да отслабваш ли? Защо се вманиачаваш и да теглиш... така се губи удоволствието от храната ..." ... аз и не очаквах много разбиране, защото хората около мен (предимно семейството ми) залагат основно на въглехидрати.

Като типични българи, хлябът е основно на трапезата. Отделно се ядат и много тестени въглехидрати, сладки, захар и т.н. И аз бях така, ама пък хората се променят. Като разбереш, че не е много удачен начинът, по който се храниш го променяш.

Много хора нямат дори бегла представа за храната, която ядат. НИКАКВА хранителна култура. Един приятел ми каза, че изяжда по 1.5кг месо на ден. Попитах го дали знае какво се случва в тялото му като погълне толкова храна, той естествено знае, че се разгражда до аминокиселини, но толкова, не знае, че на тялото му е нужно определено количество протеин и останалото се трупа като мазнини. Но пък иначе ходи на фитнес, има физическа работа и иска да отслабне, а вместо това качи... "Шокиращо", а?!

Много жалко, че не ни учат по-сериозно за тези неща още като деца. Но, въпросът е, че ако искаш да направиш нещо, прави го като хората. Когато не знаеш какво се случва, чети. Живеем в ера на свободната информация! Стига да искаш да се образоваш! Но хората просто искат всичко наготово да им се поднесе. Същият този мой приятел си купил Омега 3 и ме пита за повече информация .... аз му казах, че мога да му дам много подробна статийка, която обяснява всичко (щях да го насоча тук). Но той разбра, че ти трябва час - два и се отказа още тогава ... не му се чете... И на останалите хора е така, не им се чете, затова правят нещо и като не постигнат резултат и веднага казват, че не работи или е безсмислено .... Моя съвет е ... ЧЕТИ! Ще научиш много само като четеш какво казват хората, които доста време се хранят според Зоната! На добър път след този дълъг пост! :lol: ;) :hug:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот mahona » Сря Окт 15, 2014 4:46 pm

Невероятно права си относно нежеланието на хората да прочетат нещо и да го осмислят Диди.В следствие на престоя ми в зоната съответно промените при мен станаха вече видими с просто око :smdance: и това доведе до въпроси от страна на хора ,които не са ме виждали известно време.И тук се сблъсках с точно този проблем...аз обяснявам ,че се храня здравословно и всеки ме пита...напиши ми какво ядеш и как..след като просто кажа че се храня в Зоната и обясня къде може да се прочете нещо по темата ..настава тъжния момент...от 10 човека примерно 9 дори не си правят труда да запомнят някакво име или книга или сайт.Отговора е..оооо аз нямам време да чета..напиши ми едно меню и ще го спазвам.Естествено че не го правя,а отново опитвам да ги насоча да прочетат как да се грижат за себе си,но мисля че максимум 1-2 са го направили отгоре отгоре за час.И това все пак е нещо,защото останалите 80%..просто нямат не време ,а навик да четат .Много е тъжно това като лично моя статистика за съжаление... :(
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Маня » Сря Окт 15, 2014 4:55 pm

Някъде трябва да се сложи един голям мигащ банер във форума - МОЛЯ, ПЪРВО СЕ ЗАПОЗНАЙТЕ СЪС САЙТА, ПРОЧЕТЕТЕ КНИГИТЕ НА Д-Р СИЪРС, КОИТО МОЖЕТЕ ДА ОТКРИЕТЕ В НЕГО, ПОПРЕГЛЕДАЙТЕ ОСНОВНИТЕ ТЕМИ ВЪВ ФОРУМА И ТОГАВА ЗАДАВАЙТЕ ВЪПРОСИ! :laugh1: :laugh1: :laugh1: ТУК НЕ ПРЕДЛАГАМЕ ГОТОВИ МЕНЮТА ЗА ОТСЛАБВАНЕ!!! :laugh4: :laugh4: :laugh4:
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Сря Окт 15, 2014 5:00 pm

Знаеш ли, доста е комично, че преди години и аз бях така. Не можеш да ме накараш да чета книга! Абсурд! Всички с това ме бяха запомнили... Не знам какво стана и как се промених, но се промених.

Просто реших, че ми е необходима промяна в живота, говоря цялостно, не само Зоната тук. Започнах да чета доста книги, статии, какво ли не по въпроси, които ме касаят. Има книги, които, след като прочетеш променят светогледа ти.

Това се случи с мен. Аз съм амбициозен човек. На милиони километри съм от хората (по-специално жените, защото съм жена), които ще се оженят за някой Чичко Паричко, за да имат пари. Отново, по-лесно е така, отколкото сам да го направиш! Въпрос на морал, принципи, амбиция и желание за личностно израстване.

Лично аз смятам, че в момента, в който спрем да се учим и изграждаме като индивиди и личности, е момента, в който започва деградацията. Лично мое мнение, разбира се! :)

Сега ще врътна една вечеря, ето, като за Теди ще напиша дори какво:

6 белтъка = 3БП (за бъркани яйца - може да махнеш 1блок и да сложеш 1 блок извара примерно или сирене)
240 гр домат = 1БВ
1/2 Портокал + 1/2 Грейпфрут (слагам ги в Нутри булета - или блендер - с малко вода и става страхотно сокче!) - 2БВ
1/3 ч.л зехтин (да си подмажа тигана) + 2/3 ч.л зехтин към домата = 3БМ

Та-да! Бърза вечеря!
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 17, 2014 5:55 am

Абе, ставам днес и ми се дояде макарони за закуска, а паста не съм яла от ... един бог знае колко време.

И гледам таблицата, не виждам макарони точно и използвах данните за кускус. Вие какво използвате?

Също, имам кокос в хладилника, ама за него никакви данни нямам, някой да знае нещо ? Какво и колко се съдържа :th:
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот Reason » Пет Окт 17, 2014 2:17 pm

Диди, много ми се иска да те "светна" малко за тия протеини, защото в момента даваш много пари излишно. Първо малко суха теория:
Изолата е протеин, който е в такова състояние, при което е почти готов да се разпадне на аминокиселини. Казват му свръхчист протеин. Основната му идея е заложена единствено и само в бодибилдинга, т.е. той се приема веднага след тренировка като изключително бърз източник на аминокиселини за мускулите. Тъй като самия процес по производството на изолата е по-сложен и скъп, съответно и продукта се натоварва с цена. В твоя случай не вярвам да тренираш с цел да ставаш Мис Олимпия и подобно издребняване не ти е от полза, а само ти бърка в портмонето.
Суроватъчен протеин (ще го познаеш по надписа Whey) е протеина получен преди Изолата. Той не е толкова бърз колкото горния, но производството му изисква по-малко ресурси и съответно е по-евтин. Разликата е там, че примерно вместо за 10 мин. тялото ти да приеме аминокиселини, то ги приема след 15-20 мин. (нямам претенции за точност на минутите). В ценово отношение Изолат vs Суроватка може да стигне и 20 лв. за кило.
Суроватката изобщо не е нискокачествен протеин както се пише по разни описания на изолатите. То е същото, но просто не е толкова бърз както вече описах. Не вярвай на реклами - тяхната цел е колкото се може повече да ти вземат от парите. За обикновеният потребител дали ще е изолат или суроватка няма никакво значение.
Другото, което не ми хареса е, че даваш твърде много пари за споменатия протеин. Едно, че не ми харесва самата марка, друго че предполагам откъде си взимаш протеина. Един адски популярен сайт за хранителни добавки (да не го споменавам тук), които направо обират клиентите си. Не искам да правя реклама на разни сайтове или търговци, но от няколко месеца пазарувам от място, където цените са с около 20% надолу, а продуктите са си съвсем легални и оригинални.
Ако се интересуваш мога да ти споделя на лично за какво става дума. Не искам да се првръщам в рекламен агент някому.
Относно данни за храните можеш да видиш тук:
http://www.bb-team.org/hrani
И все пак - не ги приемай за чиста монета.
Reason
 

Re: Дневникът на ДиДи

Мнениеот ДиДи » Пет Окт 17, 2014 2:45 pm

Хмм, интересно! Това не го знаех. Ще ти напиша едно лично след мъничко!

Благодаря за информацията :)
Аватар
ДиДи
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2014 9:05 am
Пловдив

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта

cron