Дневникът на Стеф

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 12:20 pm

Ето че месец след като съм член на партия "Зоната" ми остана време да напиша няколко думи и за себе си и да направя място, където "надзирателите " да ми местят неподходящите коментари (нищо лично Ити :) )
Доста време си мислех, че сама ще успея да се справя с килограмите си, които натрупах след второто раждане и не мога да смъкна вече повече от 10 години. Пък и всяка зима се освинвам и си мислех че като пукне пролет ще успея да се справя (самозалъгвах се - както всяка пролет). Но един прекрасен ден трябваше да отида на служебен банкет. Извадих от нафталина официалния панталон, пазен само за такива случаи и последно обуван на предния новогодишен банкет - и ужас - не можах да го закопчея. Дорева ми се - ами сега какво ще облека (забележете че се ядосах не затова че съм станала свиня майка, а затова че няма какво да облека :hm: ). Обух дънките, които носех всеки ден на работа и.... така реших официално, че трябва да се замисля сериозно за това как изглеждам.
Мина около месец и аз само четях и говорех с дъщеря ми и тя все ме ръчкаше - и едни ден не издържах на психическия тормоз от нейна страна и в навечерието на 40-ия си рожден ден казах - започвам. Купих си кухненска везна и кантар - като стъпих и видях 85,6 щях да припадна - та аз през бременностите си не съм тежала толкова при височина 1,63 см??? Казах си че хората май е по-лесно да ме прескочат, отколкото да ме заобиколят.
И така на 20. 01 започнах с 9 блока - 2, 2, 1, 3, 1. Първите дни ми идваше да убия някой, особено след като на 21.01 и дъщеря ми реши да зонува. Хващаха ме нервите особено сутрин, когато трябваше да глася по две закуски и два обяда. Горкия хладилник, колко удари отнесе при затваряне - не е истина просто. Но след първите три дни реших обедите да ги глася от вечерта и нещата си дойдоха на мястото. Но нещо започнах да огладнявам и цяла симфония за цигулка и оркестър свиреше в стомаха ми около 15 часа. Така увеличих блоковете си на 10 - 3 блока и на обяд. Дойде и излишната енергия и като летящия холандец се носех из къщи.
Станах многословна - като краен резултат - минус 4,4 кг за един месец (81,2 съм в момента) и въпросните панталони от новогодишния банкет вече се закопчават около мен. :lol: От три дни съм отново на 9 блока, нямам никакво движение освен вкъщи и до работа.
Най-тържествено обещавам да пиша, мило дневниче, няма да те изоставя :)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Дневникът на Стеф

Зоната
 

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 12:33 pm

Честито дневниче, Стеф!
Пожелавам ти да го напълниш с много лични постижения и похвали!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 12:35 pm

Стеф, честито ти дневниче и поздравления за прекрасните резултати! :)
Сама виждаш какво се случва с теб, нямаш нужда от допълнително убеждаване да продължаваш в същия дух.
На колко години е дъщеря ти? Поздравления и за нея!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 1:31 pm

:applaus: :applaus: :applaus:
Дъщеря ми е на 15 и си имам много проблеми с нея, защото иска да е в зоната ама като и сложа да яде грах, зелен боб, маслини, печени или сурови чушки и.... да не изброявам какво още, се чумери и не иска да яде и кара само на ябълки. Правя и мъфини, баница и др. измислени от мен неща зонувани разбира се, ама не винаги имам време. Та с нейното меню се измъчвам ама да ми е жива и здрава и да следва правилния път, другото ще се оправи.
Иначе помага - чупи орехите, чисти ги и....май само това :lol:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 1:34 pm

Питам те защото моята е на 14 и сме подобна работа. Тя по принцип яде 5 неща, хем иска да е в Зоната, хем не иска да яде зонови храни, не и били сладки, буламачи били и тем подобни, виж дай й месо....няма проблем! Направо вече не знам какво да я правя....
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот vanja » Чет Фев 20, 2014 2:43 pm

Здравей Стеф, честито ти дневниче и да го изпълниш само със зонови успехи! :hug:
Моята малката също е тийн и все се храни диетично, макар че е ужасно слаба, само плодове, зеленчуци яде, месо - само ако е пилешко филе, не е изявила желание за зоната още, иначе като направя нещо зоново по рецепти от сайта с удоволствие го яде, манджички или мъфинчета, все гледа аз какво ям и ако аз кажа, че не ям нещо и тя не го иска /изключение прави само за шоколада :laugh4: /
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Pipilota » Чет Фев 20, 2014 3:55 pm

СТефффф, аи честита ти тетрадка и от мен :yess: :hug: Обаче последните ти редове от корицата малко ме смутиха
....От три дни съм отново на 9 блока....
Защо бе къзъм :laugh4: питам аз :laugh1: ( сега с мъжо гледаме един турски сериал, и сме на вълна турски думи :laugh1: )
сама видя, че като увличи блоковете започна да отслабваш..защо пак ги намаляваш?
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 4:22 pm

Пипи, ами питай ме бе джанъм....ама дали мога да ти отговоря... Не знам защо - може би искам пак да чуя оркестър без име от стомаха си... Може би защото не изразходвам никакви калории, та затова ама сега като почне работата на село при мама и тате - копан и тем подобни дейности....може и на 11 блока да мина.
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 4:26 pm

Karrita написа:Питам те защото моята е на 14 и сме подобна работа. Тя по принцип яде 5 неща, хем иска да е в Зоната, хем не иска да яде зонови храни, не и били сладки, буламачи били и тем подобни, виж дай й месо....няма проблем! Направо вече не знам какво да я правя....


Божеее все едно говориш за моята дъщеря... какво да ги правим - ами ще ги обичаме :lol: Моя мъж вика че аз съм я научила да не яде всичко защото като била малка съм я хранила избирателно (казано честно - май е прав :hm: ама не си признавам) Иначе има голямо желание да опита обаче като опита и .... А месо - да всякакви видове ама то не става само на сухо..
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Karrita » Чет Фев 20, 2014 4:34 pm

Стеф, моята щерка като малка ядеше всичко, ама наистина всичко. Навърши 6 години и какво се обърна не знам, като каза не та не! Яде само меса, краставици, виж плодовете повече ги обича, и шоколади. Пиеше много кола, с нея слава богу се преборихме, сега я пие само по празници :). Направо се виждам в чудо като приготвям менюто й, хем да е разнообразно, хем да е здравословно......Само я дебна да не ме гледа и ръгам протеин на прах в млякото или в мъфините й, само и само да е малко балансирано. Абе ужас!
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Чет Фев 20, 2014 4:42 pm

Italiano написа:Честито дневниче, Стеф!
Пожелавам ти да го напълниш с много лични постижения и похвали!
:yess:


Благодаря Ити! Надявам се че не се сърдиш за вметката ми по твой адрес ;)
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Italiano » Чет Фев 20, 2014 4:54 pm

Няма сърдене в този Форум - само шеги и закачки!
:yess:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Karrita » Пет Фев 21, 2014 12:34 pm

Italiano написа:Няма сърдене в този Форум - само шеги и закачки!
:yess:

Пък евентуално ако се разсърди, може и да я изтрие :bigsm14:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот HippoDel » Пет Фев 21, 2014 5:53 pm

Честито дневниче и от мен. :bouquet:
Чудесни резултати имаш за първия месец, браво! Само, моля те, не прави тази грешка да се връщаш отново на 9 блока, остани си на 10. Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Пет Фев 21, 2014 10:02 pm

Слушам и изпълнявам!!! :lol:
От утре ще съм пак на 10 блока.
Веднъж седмично сме на яйца и понеже много ни харесват обърнатите яйца на очи, тази вечер пак ги правих и ги снимах. Но дали ще мога да кача снимките.....
Стискайте палци!!! :laugh:

Скрит текст:
Изображение


Скрит текст:
Изображение


Не зная как са ги смаля проклетите снимки... :angry:
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Re: Дневникът на Стеф

Мнениеот Стеф » Съб Фев 22, 2014 8:47 am

Май нещо не се развивам правилно :hm: Цяла седмица ставам в 5.45 и чакам с нетърпение да стане събота и да си поспя и изведнъж - като кукуряк в 5.45 ококорена и ....бясна че съм се събудила. Разбира се че станах да приготвям закуска - горките съседи.... В 6.20 да ви разбиват яйца на главата...
Както и да е никой не се оплака (може би защото на никого не му се ставаше и обличаше).
Направих палачинки и понеже ми трябваха два блока мазнини реших да сложа орехи. Но като поглеждам - най-малкото съкровище на мама изпразнило съдинката - да е живо и здраво. Реших че все пак няма да продължавам да лазя по нервите на съседите и да чупя орехи (макар че беше вече 6.45), та сложих маслини в чинията. За дъщерята вече се наложи да чукна два ореха, защото тя маслини не яде :noo: Снимах си и палачинките, но пак не е оразмерена снимката (мислех че ще ми се присъни как става ама....)
Скрит текст:
Изображение
Когато печелиш - не знаеш какво губиш, а когато губиш - не знаеш какво печелиш.
Аватар
Стеф
Магистър в Зоната
Магистър в Зоната
 
Мнения: 661
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 2:03 pm
Горна Оряховица

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 15 госта

cron