Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Сеп 24, 2013 5:01 pm

.

:moreflow: :potfl: :moreflow:


Здравейте,
Четох, четох, обърквах се и пак четях, палих се, гаснех докато накрая влязох в една железария да си купя везна и така почна всичко.

Кратка предистория.
Искам да спомена, че ако някой го интересува как можем да издевателстваме над тялото си и да го повредим максимално, да се обръща към мен, мисля че мога да защитя докторат по темата. Разгулен живот, чревоугодничество, алкохолни делириуми продължаващи със седмици, безсъние (принципа от сън спомени няма),3 + кутии цигари на ден, заседнал живот и ненавист към движенията извън масата и леглото. Спирам дотук че ме хваща срам пред самия мен.И в интерес на истината, не бях дебел, само леки тлъстини около талията и неизбежния бирен корем, но на 40 години дойде сърдечно-съдовия данъчен и ми присъди " тежък инфаркт на миокарда ". Две от три артерии запушени на 75 и 90 %. Трагедия, оживях, сложиха ми стентове ( съдоразширители ), започнах да се възстановявам бързо заради годините ми, некротиралата тъкан на сърдечния мускул почна да се възстановява даже, което граничи с чудо, но старите навици се завърнаха, първо пушенето, после и тъпченето, кафета и цигари до първото и единствено ядене за деня, количеството на което е колкото за отряд чавдарчета за близо месец. Само към алкохола не посегнах, поне това успях. Тоест стреса от преживяното беше точно 17 дни докато запалих първата си цигара.

Както и да е, след дълга борба със себе си реших да спра цигарите и да мина на електронни такива, все пак са по-малкия дявол. Резултат, подобрения в тонуса, дишането, обаче + 15 килограма заради непрестанния глад. И стана манджа с грозде - тлъст, мразещ себе си, депресиран и объркан. Затворих се за света, асоциалността ми чак започна да ме плашии се въртях в някакъв фракан кръг от който не можех да изляза. А това е - стрес, а пък той е ГЛАВНИЯ причнител на инфарктите. И застанах пред себе си, подреждайки приоритетите си и задавайки си въпроса "Ко' прайм, искаш ли да живееш?".

Реших да почна от храната и се залутах по нета и по всякакви протеинови извращения, въглехидратните им по-големи братя и бащите им, гладуването. И се обърках тотално. Докато не видях случайно Руслан Мъйнов в някакво интервю. Всъщност надписа ме осветли, че това е той, щото аз не можах да го позная. Гледах го втрещен и първите секунди си помислих, че е много болен за да е отслабнал толкова. Но изражението на лицето и тялото говореха за обратното. И така разбрах за Зоната. Спестявам подробностите, явно им станах подвластен като гледам количестовото им досега :) . И ето ме в Зоната, храня се по нейните изисквания ( сега предстои да разбера правилни ли са), като резултатите са налице. Правя това от 50 дена - резултати :

Килограми преди инфаркта 82-85, до началото на Зоната 104.5. Височина 1.73. Жалка картина.
в момента тежа 93.5 килограма, демек 11 килограма за тея 50 дена. Първите 4-5 килограма ги свалих може би за седмица, после по-бавно. като имаше и някои изкушения на които не можах да издържа, примерно за тея 50 дена 3-4 забежки, но без прекалявания.

Но.... хора, чувството на лекота и енергията която ти дава правилното хранене в Зоната са несравними. Всъщност са, мога да го кажа от опит, ефекта на кокаина е като на този от зоната. Адска енергия, адско самочувствие и т.н.. Но кокаина е отрова и отрицателните ефекти ги знае всеки. Барито е открил естествения полезен и безвреден наркотик, а именно оптимума на хормоналния баланс. Има дни в които искам да изкреща на мегафон всеки да се заема със Зоната и да влизам по кръчмите и да бия хората по главата с книжката на Бари Сиърс :). В кръга на шегата разбира се. Со кратце - сега съм позитивен, социален, със самочувствие, тонус и амбиции. И с нов гардероб! Около 50 тениски, 10-ина чифта дънки, безброй якета, ризи, сака и панталони, ми стават пак и не мога да ви опиша колко съм щастлив!
Как протича един мой ден по правилата на Зоната ( помагайте, ако греша, плийз ):

Спрял съм се на схемата 1-3-3-3-1, най-ми е удобна, като спазвам правилото за макс 5 часа м/у храненията; закуска до един час след ставане и 20-30 минути храна 1ПБ/ВБ/БМ преди лягане.
1ПБ/ВБ/БМ - 28 грама сирене Тертер обезсолено или 56 грама Котидж чийз, 1 филийка хляб Бонус Ел Карнитин - препечена, 3 маслини или 3 ореха
3ПБ/ВБ/БМ - 84 грама пуешка шунка, нектарина и половина, 9 маслини
3ПБ/ВБ/БМ - 126 грама сьомгова пъстърва/сьомга/скумрия, 240 грама грозде, 9 маслини
3ПБ/ВБ/БМ - 126 грама суджук ( телешки, на болярка), круша и половина ( след една седмица ме удариха в бъбреците), 9 маслини
1ПБ/ВБ/БМ - 28 грама сирене Тертер обезсолено или 56 грама Котидж чийз, 1 филийка хляб Бонус Ел Карнитин - препечена, 3 маслини или 3 ореха

Това е примерно, като много варирам в 3 -те си блока като например :
3ПБ - 126 грама пилешки бонфиленца на скара или 84 грама зверски почистено от мазнини свинско контрафиле на скара ( не моа без свиня )
3ВБ - освен изброените горе, два розови домата 480грама, 240 грама краставица + 65 грама стар лук нарязан. понякога вместо лук 70 грама пиперки
3БМ - предимно маслини но понякога в салатата ми домати слагам 1 ч.л. зехтин екстра върджин.
Всъшност тая салата я препоръчвам :) за 3ПБ/ВБ/БМ - 84 грама сирене или 168 грама Котидж (добрия избор), 240 грама краставица 480 гр розови домати белени 65 грама лук, 3 маслини нарязани на ситно и 2/3 чаена лъжичка зехтин. Става божествена.
Друго което консумирам за 3ПБ/ВБ/БМ е 360 грама мляко на Верея 0.1% и 9 маслини, или с настъргани 3 ореха в млякото.

Пия едно кафе с кофеин с 10-15 грама мляко ( МY Day - Fitness 0.1%) сутрин, после още едно или две такива но без кофеин.

Другият ефект от диетата е пиенето на вода, не мога да се налоча на вода, като антилопа гну съм. И уринирането стана неконтролируемо. Преди ходих до два три пъти на денонощие, дори и след удавяне в бира. Сега- по 2 пъти на час, като си легна ставам на всеки 3-4 часа. Свиква се, и знам че е на добро. Готов съм да се превъплатя в ливадна пръскачка, щом е за добро.
Усещам когато съм в Зоната, а когато съм в центъра и ( 3-4 случая) е неземно изживяване. Благодаря на всички, на този форум за това което прочетох тука и ми помогна в начинанието. И Бог да поживи г-н Бари Сиърс. Както казва един приятел - Това е книгата, която съм търсил през по-голямата част от живота си. Сега я намерих и още не е късно!
P.S. Имам милион и един въпроса, но поста стана ферманичен, а от опит знам, че по форумите дългите постове се характеризират с нечетене и предизвикващи досада. В друг пост въпросите :)

Който ме е чел, Благодаря, който не, да се зонира! :)


:moreflow: :rosepinko: :moreflow:
Последна промяна Gazilot на Нед Окт 06, 2013 3:54 pm, променена общо 1 път
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Дневникът на Оптопозното ЗоНби - Gazilot

Зоната
 

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот marianapanova » Вто Сеп 24, 2013 6:43 pm

Gazilot поздравления за резултатите и силната воля на един дъх изчетох дневника ти изобщо не е досаден и безинтересен,напротив.Имаш малко грешчици за орехчетата за 1МБ орехи =1 орех
това забелязах,ако има още нещо ще те поправим.Желая ти много упорство в зоната :)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Сеп 24, 2013 6:46 pm

Печатна грешка, аз съм си виновен, имах предвид един орех. Мерси за корекцията.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 24, 2013 9:24 pm

Добре дошъл, Gazilot! :text-welcomewave:
Браво за страхотните постижения, не само в свалянето на килограмите! Възхищавам се на хора като теб, които успяват да преобърнат живота си и да се преборят с самосъжалението и депресията. И аз не веднъж съм била в такива състояния, затова постът ти ме докосна лично. Аз съм в зоната от 3 седмици, така че не съм от напредналите, но напредвам лека, полека ;) Тук е хубаво, че можем да споделяме, да получаваме подкрепа и отговори на въпросите си. На мен това много ми помага. Така, че добре дошъл в зоновото ни семейство :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Вто Сеп 24, 2013 10:20 pm

Хипо,
още не съм за възхищение, защото не намирам силата да спра пустите му цигари. Намалил съм ги, НО нямам право изобщо да ги пуша :msmile12:
Но работя по въпроса. Работя по 5 точки, в някои от които имам успехи, другите ги осмислям още, а именно :
1. Да отслабна трайно и здравословно. В тоя ред на мисли и след 50 дневния ми престой в Зоната, мисля че ще остане доживот. Като не изключвам някой прегрешения, но за ангел още не ми се кандитатира.
2. Да мисля позитивно, да овладея афекта за първите 3 секунди при неблагоприятни ситуации ( много трудна борба с Аз-а), да спра да се присмивам или подигравам на някои хора, въпреки че го заслужават (ако слезеш на нивото на глупака, губиш, защото там той е по-силен).
3. Да спра да пуша, по дяволите!!!
4. Да почна да се движа и спортувам. Между другото това желание нараства с всеки ден в Зоната, заради излишната енергия и тонус , осигурени ми от престоя в нея. Замислил съм да карам колело, поне по 15 км на ден.
5. Да преборя и убия ако трябва мързела и инертността си, съпътстващи ме цял живот и отвращаващи ме колкото за два живота.
1- успешно 2- полууспешно, но с напредък 3- неуспешно 4-ЩЕ бъде успешно 5- по шестобалната 3+

Има надежда...
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот marianapanova » Сря Сеп 25, 2013 8:15 am

Gazilot ще се справиш с всичко,което си си наложил за цел винаги има надежда ;)
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Poppy » Сря Сеп 25, 2013 8:55 am

Gazilot, адмирации :bouquet: За съжаление животът трябва да ни зашлеви едни здрав шамар, за да разберем колко са ни ценни тялото и душата и не трябва да ги цапаме с всичко около нас. На мъжа ми се случи нещо подобно /не толкова опасно, но все пак доста стряскащо/ преди няколко месеца и въпреки че понякога да ми е мъчно за него, защото в момента живее с много ограничения, от друга страна виждам, че се научи да живее много по-здравословно и да се пази. Трябва да се научим да се вслушваме в организма си, защото освен всички боклуци, с които се храним, пушим, пием, стресът, на който сме подложени е смазващ.

За спорта - аз мисля, че със загубата на тегло и чувството на лекота, нещата сами ще си дойдат на място. На мен ми прави впечатление, че преди ми беше тежко като излизам с детето с количката, цялата плуввах в пот. Сега се наслаждавам на разходките с дъщеря ми, та даже изявявам желание да излизам с кучето. По-активния спорт ще го оставя след като изгубя още 6-7 кг, все още се чувствам тежичка :lol:

Успех :applaus:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 12:08 pm

Газилот, браво за просветлението! :bigsm18:

Трябва да обърнеш внимание на протеините - пуешката шунка е по 42 гр. за 1 ПБ,а ти я смяташ по 28 гр.
Пилешкото бонфиле е по 28 гр., а ти го смяташ по 42 гр. Не се бъркай с "пилешки гърди (филе)" от таблицата, защото там се има предвид варено-пушеното филе, в което слагат и нишесте.

Киселото мляко не е 120 гр. То е 120 гр, де, ама за американското.
У нас киселото мляко варира между 190 и 240 гр. за 1 ПБ.
Аз също съм на обезмасленото на Верея и си ям половин кофичка (около 200 гр.) за 1 ПБ.

Също трябва да провериш (може би по етикет) дали тази филийка хляб в закуските ти не е 2 ВБ. Щото по принцип 1 ВБ хляб е 1/2 филия.

Айде и успех! Само така, макар да няма нужда да те надъхваме - ти вече си се убедил за ползите от Зоната!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 25, 2013 12:22 pm

Gazilot,
Важното е, че си започнал! Хубаво е човек да си поставя цели, но от собствен опит знам, че не бива да се прекалява. По-добре малко, от колкото нищо, и лека полека нещата ще си дойдат на мястото. Стига да не си поставяме прекалено високи цели, които не можем да изпълним и пак да се разочароваме от себе си... И то става... омагьосан кръг. Макар, че човек не бива да спира да опитва, понеже се е провалил, защото много пъти се проваляме, понеже спираме да опитваме. Важното е, да имаме надежда! Човек е наистина жив, само когато има надежда! Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот nympheacea » Сря Сеп 25, 2013 1:23 pm

Оки, айде и Нимфа да поспами.
В името на разнообразието аз ще почна с лошото а после с доброто :laugh:

Закуска 1 блок и после 3 поредни яденета от 3 блока? Газилоте вземи се стегни, закуската е едно от най важните яденета както Пипи писа, тя те вади от катаболитно състояние на организма и те вкарва в анаеробното /горенето на мазнини. (дано да цитирам правилно наименованията) За мен най-правилно е:
закуска 3 Б
обяд 3 Б
следобедна закуска 1 Б /така ще си почине малко стомаха/
вечеря 3Б
и закуска преди лягане 1Б
Като влезнат и старите кучета и те това ще ти кажат. Ити има забележка че е пропуснал това :laugh2:

Относно влиянието на Зоната като наркотик - абсолютно си прав, това е като много кока и малко трева в едно, ама безплатно и без странични ефекти. Да не говорим, че за мен депресивни състояния вече почти няма /не че са ми били много ама си ги имаше/

Относно качеството ти на кадър с докторантура по самоунищожаване ще кажа, че не си само ти, НО си страшен късметлия. Самоунищожение се постига и по други начини. На мен ми отне години да открия правилния път.

Относно цигарите:
Спри електронните, давиш се в никотин. Докато нормалната цигара свършва, то електронната ти е постоянно в устата. Аз от 1 1/2 кутии на ден минах на 2 за 2 седмици.... как? ... ами почнах да пуша хубав тютюн Голдън вирджиния зелен. Свивам си на ръка (отнема ти време и не можеш да запалиш във всяка ситуация), високо качество -няма боклуци като при цигарите и поне мен не ме боли глава, отделно те засища и така почваш да пушиш по-малко. Вече, след като спря да ми се пие, почна да ми се върти в главата и идеята че спира и да ми се пуши, така че, само следвай зоновия път и моментът сам ще дойде.
Успех, радвам се за теб!

Ооо забравих да питам как така крушите са те ударили в бъбреците? За първи път чувам за круши, мен лично ме удариха патладжаните.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 1:53 pm

nympheacea написа:... Вече, след като спря да ми се пие ...

Недей така, че ще те уволнят от работа! :laugh3:

За закуската не мога да съм категоричен за блоковете, тъй като не знам кога закусва.
Ако е в 6.30-7 часа, аз лично не мога да си изям 2-та блока, а какво остава за 3. Даже по принцип не мога да ям толкова рано.
Така че много ранната закуска (с по-малко сън и съответно по-кратко време между късната закуска и ранната) не пречи да е един блок.
Когато ходех често на командировки и трябваше да ставам в 6 часа, не можех да ям нищо. И сега съм така, ако ми се наложи ранно ставане - просто стомахът ми не работи толкова рано. Аз може да съм станал, ама той още си спи.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Сря Сеп 25, 2013 3:04 pm

Благодаря на всички за думите и поправките!
Нимфа,
Като закоравял пушач с 3+ кутии цигари на ден в продължение на 30 години, до прибягването на електронна стигнах след голямо проучване. И се убедих че плюсовете на Е-цигарата са повече от минусите, отнесено към стандартната цигара. Давя се в никотин, ок, но със стандартната се давя и в 4500 токсина ( да, 4500 - според едно мащабно проучване на неква австрийска институция). Това ми наклони везните. Отделно пуша с ниско никотинови течности, а никотина в много малки количества е дори полезен. И още по-отделно, след като спрях конвенционалните, се чувствах в пъти по-добре. Не никотина скапва в цигарите а токсините и вредните съединения. . Относно тютюна за свиване, пуших една година такъв, но не съм доволен нещо. Лична преценка.
За закуската. Хора, цял живот не съм закусвал, сега даже геройствам с това 1 блокче веднага след ставане. Не се инатя, просто ако е повече, пробвал съм, преживям като крава и се отвращавам. Отделно, което ми е в минус е че, работата ми е такава, че една седмица работя първа смяна, демек през деня, другата седмица съм нощна, до сутринта, и постоянно се пренастройвам. 1-3-3-3-1 даде резултат, чувствам се добре, и не мисля да ставам педант. Не изпитвам глад между храненията, чувствам се леко. отслабвам, иде ми да летя 24/7, зонирам се постоянно. Отделно, аз толкова плодове и зеленчуци колкото издяох за тея 51 дена вече, не съм ял през целия си съзнателен живот.
За крушите, да, по принцип многото ядене на круши влияе на бъбреците. Жена ми има проблеми с бъбреците и няколко лекара казаха за патладжана, доматите и крушите. Но и доуточниха че трябват количества от ТИР нагоре. предполагам тея 4-5 кила дето изядох, несвикналия ми организъм с такива количества плод е сметнал за керван ТИР-ове :)
Ити, тея пилешки бонфиленца 100 пъти ги обърках, първо ги консумирах по 84, после по 126 гр.. и шунката първо по 42 я плясках, после от книгата на Барито по 115, и некви деликатесни пропорции има, голяма каша, но да, минавам на 42. Колкото повече. толкова повече :).

Get back to the Zone!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Italiano » Сря Сеп 25, 2013 3:18 pm

Гази (минавам на съкратено, ако не те дразни), благодаря, че потвърди мнението ми за закуската! :applaus:
Което за пореден път доказва, че някои неща са си строго индивидуални според човека и ситуацията (с работа, семейство и начин на живот като цяло).

Какво имаш предвид под "удари ме в бъбреците"?
Болят ли те, или ...?
В смисъл, че ако е често уриниране, това е от Зоната, а не е някакъв негативен ефект върху бъбреците.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Сря Сеп 25, 2013 3:32 pm

Ити,
Не визирам уринирането, не се стискам, за да предизвикам бъбреците, а и съм на възраст, която стискането на нуждите, особено малката, почват да удрят простата. И си я пазя :)
Бъбреците ме заболяха като еквалайзер, ляв, десен, ляв, десен. Спрях крушите, и поотминаха. Не беше бъбречна криза да се превивам ( имал съм веднъж ) просто тежест, тъпа болка и остра болка при определни движения. Опитах се да си го обясня, изключвайки крушите като причина. Хипотеза 1 - огромното за моя организъм количество вода, лочено откакто съм в Зоната ги е накарало да се пренастроят и те, тъпо звучи, да. Хипотеза 2 - Бъбреците са обвити в мазнина за да са удароизолирани :), грубо казано. Та ми хрумна да не съм стопил там мазнина и да са се разместили.
Бе тъпотии общо взето, но това ми хрумна.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Pipilota » Чет Сеп 26, 2013 3:34 am

Ааййй, не се сдържах, и реших и аз да нахлуя в този нов, но изключително интересен дневник :love:

Gaziloooottt :hug: Добре дошъл и от мен в нашето зоново семейство :bigsm21: и искам да ти кажа, че изчетох първия ти пост на един дъх, и искам да ти кажа едно Благодаря, че сподели толкова искрени неща, оплетени в уникално приятно чувство за хумор и позитивно мислене :love:
За разгуления живот и издевателствата над телата ни... май всички сме минали по тоя път, въпроса обаче е да се усетим на време, и да се запитаме като теб: "Ко' прайм, искаш ли да живееш?" :) По всичко което си описал, за резулттите, как се чувстваш, и т.н, няма съмнение че си в зоната, да не кажа дори и в центъра на зоната, въпреки малките незначителни грешки :hug:

А с това което каза:
Gazilot написа:.... Има дни в които искам да изкреща на мегафон всеки да се заема със Зоната и да влизам по кръчмите и да бия хората по главата с книжката на Бари Сиърс :). В кръга на шегата разбира се. Со кратце - сега съм позитивен, социален, със самочувствие, тонус и амбиции.
ми е изключително познато :laugh: В началото и аз бях толкова шашната и възхитена от това, което ми се случваше, че постоянно исках да говоря на тая тема, и така на края реших да си излея радостта в този сайт, и така да извикам на всички да се хващат със Зоната :wave:

Относно пиенето на вода.... много се смях с твоето сравение с "антилопа гну" :laugh1: Ама чуруликането редовно в тоалетната просто е неизбежно. Обаче да те успокоя, че ти не си най-тежкия случай с честото ходене до тоалета. При мен е още плачевно, защото ние пък в къщи пием алкална вода, от която пък се пикае два пъти повече от колкото от зоната, и направо не ми се говори колко често посещавам WCто :scared-eek:

А за твоите цигари и стеснени кръвоносни съдове....много ме докосна и тук, защото и аз бях на тоя хал, ама не се стигна до хирургичска намеса :pray: но сърцебиенето което ме нападаше беше повече от плашещо...не можех да говоря, изтръпваше ми лявата ръка, усещах някакво напрежение в долната челюст, и пулс 180...не ми се спомня направо. И въпреки това тия цигари....бяха ми най-най-големия проблем до преди 10 дена...от 10 дена смело мога да заявя, че казах сбогом завинаги на тия отвратително вредни клечки... И от както съм в зоната, две години вече, нямах и спомен от това сърцебиене. Но....

Ако не си чел предни коментари, да ти кажа, че преди месец си бях в БГ, и естествено ваканция, ква ти зона, и се започна това здраво чревоугодничество и алкохолни делириуми както ти се изрази, и естествено много пушене и пълно издевателстване...и в 5-6 дена преди да ми свърши ваканцията след плажа се прибирам, бързам да си ударя един душ и пак да изчезвам, но се заковах в нас със зверско сърцебиене...пулс 193, сърцето ми направо клатеше цялото ми тяло, и апарата за кръвно не можа да ми хване кръвното, поради високоя пулс...и така блъскане към един час, имах чувството че ще ми се запали сърцето....

и че мисълта ми беше какво нещо е зоната...две години нямах и спомен от сърцебиенето, въпреки лайняните цигари, и докато излязох от зоната, и на втория месец се обади...ама и аз просто прекалих тази почивка :oh:

И аз като теб се отнесох с дълъг пост, ама който иска да чете :laugh4: А относно милионите ти въпроси...не се притенсявай да ги задаваш :wave: Нали за това сме създали този форум, за да питаме и да си помагаме.
Хайде успех в зоната, и няма да е лошо след време да залепиш две снимки- една ПРЕДИ и една СЛЕД :hug: нещо подобно на уникалния ти аватар :laugh:

P.S. И ако не е голяма тайна..на колко години е твоето тяло ? :laugh:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на Gazilot

Мнениеот Gazilot » Чет Сеп 26, 2013 5:35 am

Pipi, мерси за приветствието, както и на всички останали.
Приятно е да си сред съмишленици.
Pipi, 44 годишен кюфтак съм, с мечта да си върне предишния кебапчешки вид.

Искам да питам при мен ли е само или и при Вас се е случвало, когато забегнете от Зоната и примерно изплющите нещо нередно м/у храненията - като торта, бира и т.н. - да Ви става гадно на стомаха, да се чувствате не добре. Питам защото при мен става така, и се чудя дали не е внушение от прекалена мотивация?


Сега като консумирам тея порции водещи ме до Зоната, събиращи се в котешка паничка, си задавам въпроса как преди съм се заравял в планини от храна от мазна нагоре и после съм бил доволен от "готината плюскачка". Абе Зоната си е просветление, както за духа така и за тялото. И не е никаква диета, защото няма догмата на отказа и лишението, а ти дава правото на избор, същото което ни прави хора в същността си. Възхитен съм просто и мога да сипя суперлативи като политик преди избори, но имам по-важни неща да питам.

Много ме интересува за рибеното масло, спрял съм се на препоръчваното от Гого, но... След инфаркта аз пия антикоагулант, дамгосан да го правя доживот. Някъде четох, може и тука да беше, че рибеното масло също разрежда кръвта. Да не взема да се разредя дотолкова, че като ме ухапе комар да текна и да припадна от загуба на кръв :) . Да се обърна към доктор, ок, но малцина са тези които са запознати със Зоната.

Другото, което ми идва наум да питам е какво е мнението Ви за книгата на д-р Папазова? Аз първо нея си взех, но нещо ме усъмни след като бях прехвърли често задавните въпроси тук на форума. Примерно в книгата пише че туршията е здравословна едва ли не, а от 1000 други източници чета обратното. Там и препоръчаните количества протеини мазнини и въглехидрати на повечето рецепти ми се видяха незонални. Греша ли?
Лека от мен и Get back to the Zone!!!
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron