Зоново състезание - 3ти тур

Раздел за виртуални зонови състезания, създадени с цел придобиване на правилни хранителни навици.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Пон Фев 12, 2018 9:48 pm

1. Състезател- ivka_94, 12.02.2018 понеделник, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5,
сутрин – 730 - 2 бл
обед –12,50 – 3 бл
следобед -16,30 - 1 бл
вечер – 18,00 - 3 бл
преди лягане - около 22 1бл
Заслужих си стриктна пчеличка


3. Няма инатеста пчеличка за мен, изкуших се


4. Днес не заслужавам зелена пчеличка ядох сладко

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- около 2 литра и си завоювах водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – 2блока - 4 белтъка, 1 портокал, 12 фъстъка
Обяд –3 блока - 600 гр. Кис.мляко, 18 фъстъка

Следобедна закуска – 1 бл – капучино с 6 фъстъка

Вечеря – 3 блока – 480гр дмат, краставица, 84 гр.крехко свинско месце и 9 маслини


Късна вечеря - 220 гр . прясно мляко и 6 фъстъка
8. Около 2 км пеша и имам спортната пчеличка.


9. 1 минута Планк" , и затова спечеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 6 пчелички за този ден и май 2търтеи според мен ….
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Зоната
 

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Maxima - Ralito » Пон Фев 12, 2018 9:56 pm

Здравейте, момичета прекрасни! Днес, в този отиваш си вече зимен ден още ме държи доброто настроение и явно е от Зоната - чувствам се много жизнена и енергична, с тонус и настроение, направо летя... :smdance: не ми се е случвало от 5 години, когато бях за последно ...в Зоната.

Днес резултатите са ми по-скромни (работен ден все пак)
1. Maxima - Ralito, 12.02.2018, понеделник, 10.5 блока
9:00 закуска - 2 Б
13:00 обяд - 3Б
16:30 междинна закуска - 1/2Б
20:00 - вечеря - 3Б
22:00- късна закуска -2 Б
Заслужих стриктна пчеличка

3. Удържах напук на изкушениятаи и си заслужих инатеста пчеличка
4. През целия ден не съм яла от червените храни в таблицата - заслужих зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня са претеглени с кантарче - заслужих си мерителна пчеличка.
6. Изпита вода- около литър и половина - хванах водната пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден - дайте си ми пчеличката-поет

Закуска - ябълково-какаово мъфинче - 2 МПВБ

Обяд - 3 Б
мусака с тиквички, кайма, овес и заливка + 2 лъжици кис. мляко, не броя

Междинна закуска 1/2Б
110 гр. пълномаслено кис. мляко - ПБ+ВБ+МБ

Вечеря 3Б
мусака с тиквички, кайма, овес и заливка

Късна закуска - 2 Б салата капрезе+ маааалко вино
1 ВБ - 240 гр. домат
2 ПБ 70 гр. Моцарела Лайт
2 МБ 2/3 чл зехтин
сух босилек за вкус
1/2 от 60 мл. червено вино
1 ВБ от 50 гр. ябълка

8. не стигна време за спорт - няма спортната пчеличка
9. Направих планка и с него грабвам планкова пчеличка
10. Преброих ги 7 пчелички + едно маааалко търтейче джуниър :angel:
Аватар
Maxima - Ralito
 
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 1:11 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Мечта_8 » Пон Фев 12, 2018 10:18 pm

1. Състезател 8 – Мечта_8 , 12.02.2018
2. Хранения 6 : 2 – 3 – 1 - 3 – 1 10 блока /7,30ч—12,30ч-16,30ч-19,00ч-22,30ч/
-стриктна пчеличка
3. Изкушения днес няма – инатеста пчеличка;
4. Деня мина с благоприятни храни – зелена пчеличка;
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка.
6. Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;
7. Меню:
Сутрин – 1 Б прясно мляко и кафенце, 1Б зонов мъфин;
Обед – 3 БП пилешка пържола, 2 БВ печен патладжан, 1 БВ ябълка, зехтин.
Следобедна закуска: 1 Б зонов мъфин
Вечеря: 2 Б зонирано телешко кюфте /тел.кайма, яйце, лук,овесени трици/, 1БП извара, 1БВ ябълка;
Късна вечеря: 1 Б 2% кис.мляко.
Споделих и очаквам пчеличка –поет!
8.
Pipilota написа: изтърва тая спортна пчеличка :stupid: Можеше да претрепиш поне 149 мастни клетки от десния ти бедър...пффф, ми мисли малко де...ко е туй нещо :msmile1:
Те тука Пипи ме улучи точно в … десния бедър! Като давахме първоначалните мерки, нарочно спестих мерките на бедрата. Да не се обърка някой, че това е талията на друг участник! И сега срааааааам, срааааам :skyle5: . Явно до края на състезанието ще я караме 1:1 – 1 ден ме хока Пипи, един ден бера срам и съм стриктна….Та днес вървях пеша около 2 км и обичайния степ по стълбите - спортна пчеличка;
9. Срещата с мистър Планк –обичайната 1 минута. Страничния –по 20 секунди. - планковата пчеличка;
10. Според мен днес си хванах 8 пчелички. :smdance:
Мечта_8 = първа цифра 8 на кантара :-)
Аватар
Мечта_8
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Мар 06, 2014 9:06 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот chern0koska » Пон Фев 12, 2018 11:01 pm

:arrow: 1. Състезател- chern0koskа, 11.02.2018, неделя, 10 блока, разпределени 2:3:1:3:1
Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината! :monk:

:arrow: 2. Хранения на ден - задължителни 5-
сутрин - 08:05,
обед - 12:30,
следобед - 15:30,
вечер - 20:10, и
преди лягане - 23:20
Заслужих си стриктна пчеличка :smdance: .

:arrow: 3. Удържах на пук на изкушенията, и си заслужих инатеста пчеличка :keff:

:arrow: 4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка

:arrow: 5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


:arrow: 6. Изпити вода и чай - над литър и половина- почнах вече да се давя :help1: , но си искам водната пчеличка

:arrow: 7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- :writing1: дайте си ми пчеличката-поет :bow:
Закуска - какаово-бананови кексчета - 2 БПВМ
Обяд - 80 гр. пиле - 3БП + 300 гр. мандарини - 3БВ + 9 маслини - 3БМ
Следобедна закуска - сусамени бисквитки - 1 БПВМ
Вечеря - 2 яйца и 2 белтъка - 3 БП, изпържени в 1 ч.л. зехтин - 3 БМ + 300 гр. мандарини - 3БВ
Късна вечеря - печен бананов крем - 1БПВ + кашу - 1БМ

:arrow: 8. Днес тренирах извървях 5,1 км и си гепнах спортната пчеличка. :smdance:

:arrow: 9. Днес издържах една минута с великото упражнение "ПЛАНК" :bellysport: , изпотих се, задъхах се, разтреперих се, но се задържах без да мръдна цяла една минута - е няма как да изтърва тази планкована пчеличка. :smdance:

:arrow: 10. Успях да уловя цели 8 пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой :dull2:

:arrow: 11. Според мен днес улових 8 пчелички и една героиня :angel:

Ох, а с моя приятел решихме да отложим деня на влюбените за 17 февруари :laugh1: Чеее заради едната кръчма да не трупам търтеи пак :laugh1: :think2: Не че няма да балансирам, ама със сигурност пак ще кривна с няколко чаши вино :doNotKnow:
Аватар
chern0koska
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Яну 31, 2017 7:46 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Пон Фев 12, 2018 11:13 pm

Яна, много ще се радвам, ако мога да ти помогна да намалиш ежедневните убождания. Доколкото видях има и фейсбук група на хората които ползват Найтскаут в България (софтуера за дистанционно следене на кръвната захар) - можеш да се включиш там и съм сигурна че ще ти дадат много идеи/насоки. Пиши ми на л.с. ако имаш нужда от помощ, за да я намериш

Мацки, днес от Централния офис на зоната долетяха Горещи и дългоочаквани добри вести. Тъй като шефа отпусна овесени трици колкото си искаме, аз се ентисуазирах и си спретнах нов тип изцяло зелена и ухаеща невероятно зонова баничка, вдъхновена от тутманика на Стеф. Колебая се дали да не го хапна като нощна закуска, но ми се струва, че ще ми е тежко през ноща и ще е най-разумно да си хапна обичайното млекце :delish:

Голямо готвене и гласене пада откакто съм в Зоната, сигурно последния месец съм прекарала повече време в кухнята отколкото за последната една година :cooking1: :cheff: :cook1: :bbq2: :laugh1:

За сметка на това в магазина за месо вече мога да пазарувам без да ми теглят покупките. Преценявам на око теглото на месо всякакво с точност до 5 грама :bow:


1. Състезател - Nikka, 12.02.2018, понеделник, 10 блока

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-3-2-2-1
08.30ч – 2 Б:
- кисело мляко – 1 БВПМ
- нахутена филийка с извара и лешници – 1 БВПМ

14,30 ч – 3Б
- пуешка шунка – 3БП
- ½ нахутен мъфин – 1/2 БВ
- салата от домати – 1БВ
- ябълка – 1 БВ
- морков – 1/2 БВ
- бадеми – 9 бр

18.30ч – 2Б
- кисело мляко 400гр -2 БП
- лешници 2 БМ

21.30 – 2 Б
- котидж лайт – 2БП
- салата айсберг 1/8 БВ
- фалшиво картофено пюре – 210гр – 1+1/2БВ
- доматена гарнитура 3/8 БВ

23,00 –
- кисело мляко 200гр - 1 БП

Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2л - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Гимнастика 20 минути. спортната пчеличка.
9. Минутка за планка и по 20сек за страничния :laugh1: планкована пчеличка.
10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот mimeta » Вто Фев 13, 2018 12:30 am

Днес продължавам със сухоежбината, не ми стигнаха сили да готвя

1. Състезател- Mimeta 12.2., 11 блока (2+3+2+3+1) Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!
2. Хранения на ден –
8:30 – 4 печени белтъка и 1 портокал
11:00 – 3БПВМ от чушки, моркови варено пиле и 9 бадема.
15:00 – 130 г котидж и хумус с червена ряпа от Лидъл. Изчислих, че 1 БВ е 60 г, така че си отмерих 120 г
19:30 – „Гръцка салат“ от сурови чушки, домати, краставица със сирене и маслинки
23:30 – пия чаша мляко, дописвам и лягам
Улових си стриктна пчеличка!
3. Удържах на пук на изкушенията, пак бях в кръчка, пак пих вода и си заслужих инатеста пчеличка. След вечеря нещо ми се гризеше, чудех се какво, сдъвках 3 рибени масла, не ми стигна и сдъвках още 3.
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.
6. Водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден пчеличката-поет
8. Не тренирах, колега в неделя стана на 60, та бяхме на кръчма. За щастие не ми е близък, та не беше проблем, че карах на чиста вода (която струва колкото 2 бири). Вече втора седмица съм без тренировка, а по принцип ходя 4 пъти седмично по 2 часа. Като съм толкова дълго без тренировка, дали не трябва да намаля блоковете?
9. Поне планк направих, то 60 секунди дори в офиса могат да се направят, така че тази пчела успявам да уловя, въпреки че скитам от кръчма на кръчма, от командировка в командировка и от гости на гости. Планкована пчеличка.
10 Според мен днес улових ми отлетя само една пчеличка, демек улових 7 и никакви търтеи!
Аватар
mimeta
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 66
Регистриран на: Пет Мар 03, 2017 12:57 pm
Чехия
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 13, 2018 6:33 am

Хайде, отново за 12ти пореден път :dance1: добро ви Зоново и усмихнато утрооо :slance:

Сега - давам по същество:

kiki, моля ти се бе пчеличке мила, моля ти се от стрце да си смяташ пчеличките в края на доклада, и да пишеш датата , за кой ден пишеш :pray:
Ти днес си спечели голямата награда - една пчела майка :herobee: , която обаче може да ти изяде само един търтей. Ноо :but: , пак е нещо :) 8+1+1
И ДА, прекаляването с млечните продукти пречи на много хора в Зоната. Радвам се, че има раздвижване при теб :hug: И блаагодаря за милите думи отново. Трогна ме до дъното на чашата ми :bouquet:

А за контролирането- аз няма как да съм вечно до вас мили мои пчелички :grouphug: , но този форум е винаги отворен за вас, и това което съветвам всеки път след състезание, е да продължавате да пишете тук, не толокова подробно, но да се навъртате всеки ден, да споделяте, каквото и да е, но просто да сте в зоновата обстановка, защото това определено ви влияе на психиката, дори и да не го осъзнавате. Както се казва, с какъвто се събереш, такъв ставаш, за това събирайте се тук с всички останали зоНбита, да си стоите и вие зонБита :bouquet: Аз неуморно съм тук, защото много обичам да си пасвам с човекоподобни :lol:

Хипчоо, не знам какво да правим с теб, сега тоя вирус ще те изтощи, ама както се казва, всяко зло за добро, и сигурно ще удариш рекорда с минусови кила заради тоя ми ти вирусен мискинин, дето е нахълтал в теб :laugh4: Завършваш с цели 6 пчелички. Браво Хипчо, възхищавам ти се на магарешкия инат и упоритост :Hello:

yana,тук при нас можеш да научиш много полезни неща, нали? :yess: Отличничка си втори пореден ден. Имаш последен шанс да си хванеш една голяяяма пчела Майка :bouquet:

ТониЕлис, ама как те обичам теб :littlehearts: ....толкова време ми спестяваш с твоя зонов перфекционизъм, че нямаш идея :hugs1: Ама днес менюто ти много млечно, ама мнооого :oh: Що така :doNotKnow: Домързя ли те Тонинце, признай си...прознай си, признай сиии иии :teasing-tease: 8+1+1 Хвана я за втори път голямата Пчела...бравуууссс :bigsm15:

Ivka_94, ти днес направо дръпна щепсела на душата ми :sad: ..... Как така Ти си помисли, че ще разминеш.... :msmile1:
3. Няма инатеста пчеличка за мен, изкуших се
4. Днес не заслужавам зелена пчеличка ядох сладко
...каво е това...нещо да обясниш така някак си подробно, къде?, кога?, с кого?, какво? , по какви причини?, колко?, защо? и т.н А?? :bgargue: Вчера се нагуши с 9 пчелички, и днес си мислиш вече кошера е твой....я марш в кюшето :underchair: и дано :bow-blue: Свети Бари да ти опрости греховете :monk: Искам в отделен доклад да разкажеш подробно и с най-дълбоко депресиращо чувство целия този греховен процес....от.....до! :tappingfoot: и докато пишеш, искам да ме гледаш в монитора, не в клавиатурата :but:

Завършваш с ДВАААА ГОЛЕМИ мазни търтеяяяя :bigsm25: и 6 пчелички

Maxima - Ralito, бравус бейби, благодарско много, че споделяш как се чувстваш.Аз не съм казвала, но ще повторя :but: - моля ви споделете вече забелязвате ли някакви промени, в сантиметри, или в чувство за лекота, енергия, и каквото и да е различно, или има и такива, при които няма никаква промяна. Вече 12ти ден сте в Зоната, което значи, че колелото вече е започнало да се засилва. Споделете, разкажете, това е стимулиращо за всички вас, и за тези от балкона, които ви наблюдават.
Макси, завършваш със 7 пчелички :peace1:

Мечта_8, ти верно ли си мислиш, че имам Нострадамуски способности..неее ;) А знам от друго място......виждаш ли на клавиатурата ти горе в ляво бутона F1....ей от там те шпионирам и ти скивТах десния бедър.(ама всички май се загледахте къде е тоя F1 :laugh: ) Сега не си го изкарвай на бутона, да не вземеш да го изръчкаш... :laugh3: Иначе и ти днес ми стопли сърцето 8+1 Отличничката ми тя :hug:

chern0koskaта и тя е отличничка, 8+1 :bouquet: И ти си една късметлийка с твоя приятел, че те подкрепя и е с теб в състезанието, Това си е жест, да отложите деня на влюбените заради състезанието. :bigsm43: Поне за деня на влюбените му изпей 3 блока песничка, в знак на зоново балансирана благодарност : :wisle: " Аз, без тебе, не мога да виждам на небето безкрайното синьо...." :notes1: :wisle: Еххх, любов, любоФФ... :skyle12:

Nikka, голяма бърборанка се извъди :hug: Благодаря за тези диалози :yess: Почувствах се като Газилот, който казваше, че от умиление се разтапя като сладолед в ръката на Бедуин :angel: че и аз така.... :skyle5:
И квооо, шпионираш в групата а? :mix4: Какви сте виеее мискинкиии..вие там ме знаете коя съм, а аз хабер си нямам кой кой е....скрили се тук с едни аватрчета, и вече много важни... :crazy1:

Относно триците, аз си казах там думата, какво мисля....и не смятам поне за себе си да ползвам триците в неограничено количество. По-скоро ще им увелича количеството за блок от 19-20 грама на 40. Но това си е решение за мен . Вие си преценете за вас кое е най-добре :hug:
И какво е това фалшиво картофено пюре, че ми стана интересно ;) Хайде имаш още два дена до срещата след 10 години с голямата пчела майка :smdance: 8+1 Отличничка :bouquet:

mimeta, бравус бейби, как го правиш това, да идеш на кръчма и да не пиеш :stupid: Такова зверско мъчение може да понесе само някоя каменна статуя с извираща от гениалиите водна струя.... :bigsm8: Аз предпочитам да попадна в плен на канибали, които да ме изпекат върху шишарки от Pinus sylvestris (бял бор), от колкото да си причиня подобно издевателство над иначе така скромната ми същност. :refuse:
И тая комбинация хумус с котидж.....дали е вкусно :th: Браво за всички усилия, голяма похвала заслужаваш. заслужи си напълно седемте пчелички :dance1:

Теди вече втори ден липсва :doNotKnow: Божеее, дано да не я отмъкнал главатаря на търтеите :pray:

Толкова от мен за днес.....Сега излизам, ще съм тук, когато се върна!
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 13, 2018 7:08 am

и така, отново- не съм казвала, но ще повторя :but:
вкарвам НОВО правило (както в предните състезания) относно докладването на точка 3та за лакомите търтей.... :bigsm37: Изкушението победи- Изядох бонбона, вафла, кифли и т.н ....Значи- При всяко такова нарушение НЕ искам само да ми пишете "Изкушението победи, хапнах малко извън пътя...." и до тук....

А специално за тази точка искам по-подробен депресиращ доклад, като например:

точка 3-Хванах лаком търтей, изобщо не можах да удържа на изкушението, изядох една бонбонка "теменужка", или много вкусна паста "Радка" и т.н :oh: Вдигнах си инсулина с кеф, и зачаках да разбера какви поразии ще направи докато се разхожда из вътрешностите ми. Много важно, че ще ми повреди някой орган, нали аз не го виждам :doNotKnow:

....Докато бълвах стомашни сокове с киселинност 3.5, изобщо не ми пукаше, че инсулина ми ще складира изкушенията в нови мастни клетки, щото ми беше много кеф докато ядях :lakom: Не се замислих, как със всяка хапка се циментирам с мазнотии, които да издуват задните ми части..... :wow: защото винаги тайно съм искала деформирания задник на Ким Кардашиан (погледната през лупите на НАСА)... :dull2: Ами на лято ? - дали ще ме харесват и с този естествен спасителен пояс на плажа? Все пак естественото е по-красиво...не е силикон... :think2:

Какво толкова, дали да не дам живот и на целулита в мен, и така да предизвиквам очни спазми на гларусите по плажа. Може би ще стана като една атрактивна релефна карта на България...Сигурно ще е кеф така, да имам и подкожен кожух, (тип Тюлен-сибирко производство) и да се потя неуморно като един овлажнител за въздух от Технополис :stupid: Ще ме обсъждат, ще съм интересна, трябва да си подготвя автографи..къде ми е фулмастера..?.Да си призная, верно си мислех, че съм натура със спортен дух, но се оказа, че дори и да съм на състезание, не мога да удържам на тези вкусни търтеи...

Ами като ми скочи и кортизола ко ши прайм.... :stupid: ...тогава звуците, които издавам сега по време на интимни моменти, после ще ги издавам просто като ставам от дивана…Уфф, най-добре е да забравя за всичко и да се прибера в къщи. Там ще е толкова тихо, че почти ще чувам съвестта си и с лекота ще потъна в една зонова чиния, с която да калайдисам вътрешностите си . Какъв ден само...трябваха ми часове за да разбера, че шоколадите, които предизвикват в мен голям интеререс, всъщност изобщо не са в мой интерес..

и така, моля изкушаващите лакоми търтей да се докладват по възможно най-най-депресиращ начин. За най-депресиращ доклад ще печелите по една люта чушка :rpeper: от съдията!


P:S Безплатен Съвет - Когато сте в магазин и кутия рафинирани въглехидрати ви намигне от рафта- усмихнете й се мило, :bigsm2: вземете я, погалете я, покажете й белите си зъби, да усети аромата ви и изведнъж с цялата си огромна мощ започнете да скачате отгоре им, докато станат част от настилката...След това, спокойно и хладнокръвно пристъпете към на рафта за добавките и си купете голямо шише с витамин "НЕ" и сте в джаза.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Teddy » Вто Фев 13, 2018 9:09 am

Здравейте,

пиша, за да се отчета за два дни съответно (11.02 - неделя) и (12.02 - понеделник)
Тъй като ми се наложи да пътувам, нямаше как да се отчета по-рано.
Поне си направих 2 почти еднакви дни и менюто ми е почти еднакво.

1.Състезател Teddy , 11.02.2018/ 12.02.2018
2.Хранения 5 : 2 – 3 – 1 - 3 – 1 10 блока /8,30ч—13,30ч-16,30ч-19,00ч-22,30ч/
-стриктна пчеличка
3.Изкушения нямаше – инатеста пчеличка;
4.Деня мина с благоприятни храни – зелена пчеличка;
5.Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- мерителна пчеличка.
6.Изпих над 1,5 литра вода- водна пчеличка;
8. Не спортувах и двата дни (просто нямаше как и къде) - без пчелички
9.Срещата с мистър Планк –обичайната 1 минута. - планковата пчеличка - 2бр. :lol:
10. Според мен днес си хванах по 6 пчелички и за двата дни :) :smdance:
Аватар
Teddy
 
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Яну 22, 2018 2:23 pm
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Вто Фев 13, 2018 9:16 am

Добро утро на всички пчелички мили и на най-скъпата ни :love: , шпионираща ни :underchair: , наблюдаваща ни :bigsm27: , разчепкваща ни :bigsm36: и обичаща ни :grouphug: Пипи :pipilota:
Хвана ме и този път - мързи меееее , не обичам да готвяяяяя , мъжа ми е готвааааач :chef1: Защо и аз да готвяяяя
Така че той беше се уредил вчера с неговото любимо къри :bigsm39: и аз реших да карам на кисело мляко :smdance: ...Но днес пак влизам в кухнята :cooking1:
Лек ден на всички :bouquet:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот ТониЕлис » Вто Фев 13, 2018 11:07 am

Това нещо, вдъхновението те спохожда в най-странните моменти - не пита заета ли си , какво правиш , как си :refuse: неее направо те връхлита , завладява те и ти изсипва куп глупости в главата :stupid:

То при мен не идва много често , но ми е интересно Пипи , при теб как е / Сигурно не те оставя на мира :angel:
И като започнах със словоизлияние преди малко , реших да споделя една тайна с теб Пипи :gosip1: , но много те моля ,не казвай на никого :refuse: само за твоите уши е :Megaf: - довечера ще съгреша :pray: прости ми Господи и ти Пипилота Свята . Не се опитвай да ме разубедиш , решила съм , че ми омръзна да съм безгрешна , то бива бива , ама моето е прекалено :laugh1: Довечера ще пийна една ракия и ще хапна 2 кебапчета , ще празнуваме късно-ранен Трифон Зарезан и Свети Валентин в едно :party: в нашата селска кръчма :yess: Само 1-2 търтея ще си взема , няма да прекалявам с баници , торти и морти .
Това е , ще пиша довечера като се прибера и ще разкажа с детайли какъв беше вкуса на греха :monk: Сега отивам да готвя карфиолено-броколен огретен :cook1:
Аз съм на този свят , но не съм от него
Аватар
ТониЕлис
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Яну 28, 2017 11:01 am
село Табашка , област Габрово
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот kiki » Вто Фев 13, 2018 4:42 pm

Нещо не ми стана ясно за овесените трици,препоръчителни ли са или да се ядат не много често?Пипи защо казваш,че ще ги увеличиш от 19 на 40г за блок?
Аватар
kiki
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 94
Регистриран на: Пон Фев 02, 2015 11:21 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Pipilota » Вто Фев 13, 2018 7:15 pm

kiki написа:Нещо не ми стана ясно за овесените трици,препоръчителни ли са или да се ядат не много често?Пипи защо казваш,че ще ги увеличиш от 19 на 40г за блок?

Kiki, в групата имаве дискусия, относно триците и овеса, от коепо колко е приемлива доза и стигнахме до извода, че най добре е е да се допитаме до Зоната. И Маня ме изпревари с новината ;), която е:

За овеса и овесените трици - отговор от извора :) (превод)
"Цялото овесено зърно и овесеният булгур овес предлагат въглехидрати с нисък гликемичен товар плюс следи от GLA (гама линоленова киселина). Овесените трици са добър източник на фибри, който не съдържа GLA. Те може да се консумира като добавка за фибри, като се добави към киселото мляко и т.н.
В "Зоната" д-р Сиърс казва, че за да сте сигурни, че получавате адекватно количество GLA (която за повечето здрави хора ще бъде от 1 до 2 мг на ден), трябва да ядете овесени ядки за бавно готвене (1 чаша, приготвена от овес или овесен булгур) 3 до 5 пъти седмично. 1 чаша варена овесена каша = 3 въглехидратни блока"
Така че - овес, овесен булгур или груби овесени ядки - по 3 БВ до 5 пъти седмично. Триците - като източник на фибри, без да се притеснявате за количеството."
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Вто Фев 13, 2018 8:21 pm

Добър вечер, от мен! Добра за някой , за мен не чак толкова, тъй като трябва да се изчервявам и да обяснявам защо вчера се изкуших и изядох вафличка Боровец!! Моля да ми бъде простен този мой грях!!

В неделя цял ден бях с кръвно 80-65 и цял ден лежах, но не се изкуших, не посегнах към нещо за повдигане на кръвното ми .... но то беше почивен ден и имах възможността да си полежа!

Но дойде понеделник .... отново световъртежи, ниско кръвно ..... на работата издържах, но в къщи като се прибрах .... до там ....хапнах си и аз вафлата и ми се нормализира всичко .........

Та така ... грях не грях
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Ivka_94 » Вто Фев 13, 2018 8:27 pm

1. Състезател- ivka_94, 13.02.2018 вторник, 10 блока. Заклевам се да кажа истината, цялата истина и само истината!


2. Хранения на ден - задължителни 5,
сутрин – 7,30 - 2 бл
обед –12,50 – 3 бл
следобед -16,30 - 1 бл
вечер – 19,00 - 3 бл
преди лягане - около 22 1бл
Заслужих си стриктна пчеличка


3. Нямам изкушения днес, стрикно си извоювах инатеста пчеличка


4. Всички храни, които изядох, са зелено-оранжеви, т.е. разрешени и така май и тази пчеличка я хванах – зелената

5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче- заслужих си мерителна пчеличка.


6. Изпита вода- около 2 литра и си завоювах водната пчеличка.


7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- дайте си ми пчеличката-поет
Закуска – 2блока - 400 гр. Прясно мляко с кафе и 12 фъстъка
Обяд –3 блока - 84 грама пилешко на фурна, 150 грама варен картоф, гъби и 1 мандарина, 9 маслини

Следобедна закуска – 1 бл – капучино с 6 фъстъка

Вечеря – 3 блока – 84 гр.крехко свинско месце, 180 гр. зелен фасул, 1 глава айсберг, 1 мандарина и 9 маслини


Късна вечеря - 220 гр . кисело мляко и 1 орехчета


8. Около 2 км пеша и имам спортната пчеличка.


9. 1 минута Планк" , и затова спечеля планкована пчеличка.



10. Успях да уловя цели 8пчелички за този ден и май няма търтеи според мен ….
Аватар
Ivka_94
 
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 23, 2018 9:52 am
Жена

Re: Зоново състезание - 3ти тур

Мнениеот Nikka » Вто Фев 13, 2018 9:13 pm

1. Състезател - Nikka, 13.02.2018, вторник, 10 блока

2. Хранения на ден – 5, по схемата 2-3-2-2-1
08.30ч – 2 Б:
- кисело мляко – 1 БВПМ
- зонова баничка с овесени ядки, котидж и чубрица – 1 БВПМ

14,30 ч – 3Б
- пуешка шунка – 1БП
- извара – 2 БП
- зеле на фурна – 2 БП
- ябълка – 1 БВ
- бадеми – 3 бр/останалите мазнини са в основното ястие/

17.30ч – 2Б
- кисело мляко 400гр -2 БП
- лешници 2 БМ

20.30 – 3 Б
- котидж лайт – 1БП
- салата айсберг 1 БВ
- зонова баничка с овесени ядки, котидж и чубрица – 2 БВПМ


23,00 –
- кисело мляко 200гр - 1 БП

Смятам че си заслужих стриктна пчеличка
3. Изкушението НЕ победи инатеста пчеличка
4. Целия ден минал само на благоприятни храни - заслужих си зелена пчеличка
5. Всичките хранения за деня претеглени с кантарче - мерителна пчеличка.
6. Изпита вода - 2л - водна пчеличка
7. Споделено и прилежно написано меню за целия ден- гепнах и пчеличката-поет
8. Гимнастика 20 минути. спортната пчеличка.
9. Планкът днес беше 1 минута :laugh1: планкована пчеличка.
10. Успях да уловя и 8те пчелички за този ден, само и само да взема наградата- пчеличка-герой
11. Според мен днес пак улових всичките 9 пчелички

А сега ето и рецептите:
Рецептата за Зоновата баничка 6 БПВМ

Забърква се за 5 минути и е много вкусна:
- Овесени трици – 75гр – 5БВ
- Котидж – 2 БП – 126гр
- извара – 2 БП – 112гр
- 2 белтъка – 1БП
- Кисело мляко 200гр – 1 БП+В
- Чубрица, сол на вкус
- Сусам – 18гр – 6БМ
Всичко без сусама се обърква много добре. Разстила се равномерно върху хартия за печене и отгоре равномерно се наръсва сусама. Пече се на 200гр около 25 минути

Фалшиво картофено пюре със сирене – 4БПВ

-целина - 520гр (4БВ)
-прясно мляко – 60мл (не броя)
-котидж – 252гр - 4БП (или сирене 112гр)
- сол на вкус
Целината се сварява в подсолена вода. Пасира се с прясното мляко като се добавя сол на вкус. Сервира се топла и се разбърква с котидж сиренето
Аватар
Nikka
 
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Фев 24, 2016 6:54 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Състезания в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта

cron