Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 1

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 04, 2013 2:14 pm

radotdr аз мисля че 12 блока ще са ти малко, щом тренираш по 4-5 пъти. Всъщност ти сам ще прецениш дали огладняваш между храненията :) Но определено си мисля, че ще ти се наложи да ги увеличиш.
Мисля че това разпределени на 12 блока, което си дал: 3-3-1-3-2 е идеално :done:

Относно продуктите... тук няма как да ти помогна, защото за съжаление на живея в БГ от много години, и не знам какви продукти се пордават из магазините. За това се надявам някой от съфорумците да се включи с инфо :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Зоната
 

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот radotdr » Чет Апр 04, 2013 2:20 pm

Допълних си последния пост относно калориите които ми се виждат малко, ако може да си кажеш мнението и по този въпрос. Дори при активен начин на живот ми излизат 13 блока, а и при тях ми се вижда малко :) 3-3-2-3-2 ще хапвам за начало и ще преценя, дали да ги вдигна още.
radotdr
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 12:33 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Чет Апр 04, 2013 2:25 pm

Значи, аз бих ти препоръчала да започнеш с 13 блока първите 3-4 дена, ако огладняваш, ще ги увеличиш. Относно калориите, в момента се занимавам с това, искам да събера малко повечко инфо от Барито, и да го сбия в една статия, така че имай търпение :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот radotdr » Чет Апр 04, 2013 2:30 pm

Не се получава при мен с 13 блока от вчера съм като парцал и особено след спорта, направо едвам се прибрах. Минавам директно на 16 блока (4-4-2-4-2) което са малко под 1500 калории. Изобщо и идея си нямам как зрял организъм може да кара с 11 или 13 блока.

Освен това искам да обърна внимание на някои неща в таблицата, които според мен не са верни. Например кисело мляко го дават 120гр 1БП+1БВ, а млеката са 4гр протеин и 4(5) грама въглехидрат средно на 100гр или за 1БП+1БВ са нужни 175гр. Друго е цялото яйце за което се смята 1БП, но се пропускат 5грама мазнина, които то има което си е почти 2БМ. Сигурно има и други несъответствия, тъй като таблицата е направена много общо. Моля мнения по въпроса?

Специално за млякото и яйцата искам да попитам взимате ли на предвид масленоста им, ако примерно си взема мляко с 2% масленост и вътре има по 4гр протеин и 5гр въглехидрат на 100гр, то ако изям 350гр. това са 2БП-2БВ-2БМ и няма нужда от дпълнително мазнини. Прав ли съм?

Когато на етикетите са дадени данните на продукта, придържате ли се към таблицата за грамажа или по скоро си смятате според данните на етикета? Колко жалко, че в БГ макар и задължени търговците не винаги изписват данните.
radotdr
 
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 12:33 am

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Denitza » Съб Апр 06, 2013 10:14 pm

Здравейте, много ми харесва начина на хранене според Зоната ,започнах да се интересувам преди известно време.Първоначално ми се стори адски трудно ,но като се поразрових ,попрочетох оттук оттам и реших и аз съм с вас.Имам и въпросче,според таблицата с блоковете киселото мляко за един блок е 120гр,а защо в рецептите е дадено 220гр за един блок,както и процента мазнини ?!
Благодаря и да знаете,че ще ви следя с интерес....че имам много за сваляне :)
Denitza
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 10:06 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 07, 2013 2:09 am

Denitza Hellooo и на теб :hug: Тръгнала си в правилната посока към Зоната :) Относно млякото, има разлики защото това което е в Америка не е като това в България :) Бари Сиърс дава количеството за един блок половин чаша. Чаша от 250мл. И ако напълниш половин чаша българско мляко, и половин американско мляко, ще видиш че има рзлика в грамажите. Българското мляко е много по -рядко, и от там идват разликата. Аз си го меря в чаши, и ако е по рядко слагам малко повече от половината, и така. Не се притеснявам, защото млякото е балансирано, и дори и да изям половин блок повече , няма да ми се отрази по никакъв начин. Ако все пак искаш да си изключително прецизна, тогава варианта е да си смяташ по етикет. И без това етикетита на различните производители са с различни данни, и никога няма да ти е един и същи грамаж :) А и никога не знаеш о колко можеш да вярваш на тези етикети :roll: Аз не се вманиачавам толкова, и си меря с чаша :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Denitza » Нед Апр 07, 2013 9:45 pm

pipilota ,благодаря за разяснението .Започнах от днес да съм много стриктна ,измерих се и се притеглих ще докладвам скоро.Сега съм в чуденка за рибеното масло ,то както чета във форума май няма подходящо в бг аптреките!Успешна зонова седмица

:cook:
Denitza
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Апр 06, 2013 10:06 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Нед Апр 07, 2013 11:35 pm

Хайде Деница, ние сме с теб, само да не се изплашиш в началото и да се откажеш преди да усетиш вълшебното чувство на енергия, което зоната ти дава :) Можеш да скокнеш и в темата ОТСЛАБВАНЕ В ЗОНАТА и там да запишеш с колко кила започваш ;) Там всеки споделя резултатите, което всъщност е много стимулиращо :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот didi 5885 » Пон Апр 08, 2013 8:40 pm

Здравейте! От 10 дни съм в зоната. Прави ми впечатление, че изчезна желанието ми за сладко. Апетитът ми също намаля. Прилив на енергия още няма, но се надявам и това да стане. Пробвам рецепти от книгата " Зоната и ние".
Сутрин закусвам палачинка от 2Б -1 яйце, 56гр извара, 2с.л. овесени трици и 1 с.л.брашно, сол,мащерка разбърквам и разреждам с вода до необходимата гъстота.Много е вкусна. Успех на всички :done:
didi 5885
 
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Мар 31, 2013 8:09 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 09, 2013 2:38 pm

Благодарим за идеята :hug: Ако ти се въртят в главата и груги гозби и рецепти, можеш да ги споделиш с нас в темата за ГОТВЕНЕ И РЕЦЕПТИ В ЗОНАТА. Така всички коментари за различните вкусотийки ще са на едно място :bouquet:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Вто Апр 09, 2013 4:46 pm

Искам да споделя с вас ,че аз моите 10 блока просто не мога да ги изям,като се има в предвид,че спортувам активно всеки ден . :think2:
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kelly » Вто Апр 09, 2013 9:50 pm

Здравейте, аз от днес спазвам тази диета, но искам да попитам има ли нещо объркано или наистина 1БВ е 500гр. маруля? Не виждам как мога да изям такова количество на едно ядене, а нали трябва блоковете да са равни .... Ще съм благодарна ако някой ме просветли :laugh:
kelly
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:46 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот Pipilota » Вто Апр 09, 2013 11:32 pm

monti направо не мога да си обесня как са ти много 10 блока :lol: Аз не съм от най-високите, и сега съм 49-50 кг, и си хапвам по 11 блока, а понякога и 12 :) Пробвай тогава да ги намалиш на 9 блока, или напиши тук как си си ги разпределила, и едно какво ядеш един примерен ден, да не би да бъркаш някъде нещо :think2:

kelly Добре дошла при нас :bouquet: Има много зеленчуци в таблицата, които просто не е възможно да погълнеш цял блок :) Това са нискогликемичните въглехидрати, които са големи на обем, и не повишават бързо инсулина. Например в 500 гр маруля има 9 гр въглехидрати, и в една четвърт чашка сварени спагети също има 9 гр въглехидрат :) Т.е цяла купа маруля ще ти вдигне инсулина толкова, колкото една шепичка спагети :) В такива ситуации блоковете можеш да ги разделяш на половинки, на четвъртинки и т.н. Например да изядеш 250 гр маруля което ти е половин блок, и другата половина да си я набавиш от друг плод или зеленчук. Може би не си попаднала на страницата ВЛЕЗ В ЗОНАТА, и ако имаш време я прегледай. Там е обяснено как да си разделяш блоковете :hug:
Последна промяна Pipilota на Чет Апр 11, 2013 2:09 am, променена общо 1 път
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот kelly » Сря Апр 10, 2013 6:25 am

А да попитам и още нещо.. :think2: всеки ден еднакво ли трябва да са ми разпределени блоковете, примерно 2-3-1-2-1 всеки ден (при положение, че приемам по 9) или може днес така, утре 3-1-2-1-2, на следващия ден 1-2-3-2-1... :think:
kelly
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:46 pm

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот marianapanova » Сря Апр 10, 2013 7:13 am

kelly написа:А да попитам и още нещо.. :think2: всеки ден еднакво ли трябва да са ми разпределени блоковете, примерно 2-3-1-2-1 всеки ден (при положение, че приемам по 9) или може днес така, утре 3-1-2-1-2, на следващия ден 1-2-3-2-1... :think:
kelly добре дошла аз да заместя pipilota блоковете можеш да си ги разпределяш както ти прецениш за добре аз също съм на 9Б и съм ги разделила 1:3:1:3:1 така съм всеки ден като сутрешни 1Б ми е кафе с мляко и 6 фъстъчки.
www.vzonata.com
Всеки изминал ден във всяко едно отношение,положението ставв все по-добро и по-добро.....
Аватар
marianapanova
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 530
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 2:02 pm
България,Пловдив

Re: ХРАНЕНЕ В ЗОНАТА

Мнениеот monti » Чет Апр 11, 2013 12:27 pm

monti направо не мога да си обесня как са ти много 10 блока Аз не съм от най-високите, и сега съм 49-50 кг, и си хапвам по 11 блока, а понякога и 12 Пробвай тогава да ги намалиш на 9 блока, или напиши тук как си си ги разпределила, и едно какво ядеш един примерен ден, да не би да бъркаш някъде нещо

Не Пипи ,нищо не бъркам...Стартирах в Зоната с 57кг сега съм 53. Това беше преди 2 месеца някъде и в началото докато се ориентирам имах доста грешки но сега съм сигурна,че всичко правя както трябва.Просто лакомницата в мен умря :laugh1: Блоковете са ми 1:2:3:3:1 но обикновено от обедния и вечерния ми остават.По моя преценка ям 9Б ...Сега отново си направих изчисление на блоковете да не съм сбъркала и да даже в началото е трябвало да са 12. :о(не съм отметнала правилно физическата си активност от падащото меню) Ще си направя сега нови замервания защото обиколките ми вече са по малки и ще калколирам наново.
Аватар
monti
 
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 2:22 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта