Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Дискусии свързани с правилното и здравословно хранене

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Пон Авг 04, 2014 3:05 pm

В сайта на д-р Сиърс яйцето е посочено като "голямо".
За всички плодове и зеленчуци, които са посочени като бройка е отбелязано, че са "средна големина".
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Зоната
 

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот venci68 » Пон Авг 04, 2014 3:30 pm

Селските яйца XXL, по колко да ги ядем :laugh3: :laugh4:
Аватар
venci68
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 244
Регистриран на: Пон Апр 28, 2014 12:44 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот арлина » Вто Авг 05, 2014 4:25 pm

Tatyana написа:Никакви субпродукти не мога да ям откакто се помня. Някои от тях може и да са полезни, но само при мисълта за тях ми става лошо :refuse:. Отказах и другите меса постепенно и засега съм на риба, пуешката шунка от Лидл и пиле, но и пилето замислям да го махна, заради хормоните и антибиотиците, с които ги тъпчат :gunshot:
За езика съм чувала, че е чисто месо, та някой по-запознат от мен да каже на Арлина става ли за зоната.
А иначе само аз съм лудата в къщи, която не яде такива неща и това е добре дошло за останалите :laugh:

Така, така, само дето много си точих лигите. Оказа се, че тази седмица език в магазина няма, евентуално другата пак да погледна. Искам за малко да спра с това пилешко точно заради хормоните и антибиотиците, че ми се разбутаха много нивата на естрогена и прогестерона. Лекарката ми не е сигурна дали е заради пилето, но каза да се пробвам за месец като го огранича. А само с риба не мога да изкарам, а свинското си е оранж.
арлина
 
Мнения: 25
Регистриран на: Пет Май 09, 2014 9:47 am
София

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Guliver » Вто Авг 05, 2014 5:01 pm

Вземи си хубав протеин на прах, ще заместиш с него БП на едно хранене за деня. То все месо и извара омръзва.
Аватар
Guliver
 
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 1:10 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот GreenNymph » Вто Авг 05, 2014 9:44 pm

Хайде и аз почвам с питанките.... много ми е дерт с часовете. Правилно ли съм разбрала , че главните хранения щом ни наяждат за 4-5 часа .. не трябва да има повече от 5 часа минали от последното хапване и че не трябва да чакаме да огладнеем ? По тази аналогия може и малко по- рано да е следващото хапване примерно след 3 часа не непременно 4 ?И малките закуски ни нахранват за 2 часа значи след следобедната закуска може да минат 2 часа и тогава да вечеряме ?
Аватар
GreenNymph
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 04, 2014 8:47 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Вто Авг 05, 2014 9:52 pm

Ако хвърлиш едно око тук, бързичко ще си наредиш часовете за хранене, естествено като ги съобразиш със своя дневен график. Картинките винаги помагат :)
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Сря Авг 06, 2014 10:14 am

GreenNymph написа:Хайде и аз почвам с питанките.... много ми е дерт с часовете. Правилно ли съм разбрала , че главните хранения щом ни наяждат за 4-5 часа .. не трябва да има повече от 5 часа минали от последното хапване и че не трябва да чакаме да огладнеем ? По тази аналогия може и малко по- рано да е следващото хапване примерно след 3 часа не непременно 4 ?И малките закуски ни нахранват за 2 часа значи след следобедната закуска може да минат 2 часа и тогава да вечеряме ?

Между 2 хранения не трябва да има повече от 5 часа. Не си спомням, а няколко пъти съм препрочитал Сиърс, някъде Барито да споменава за различно време между основните хранения и закуските . Минимално време не е определено. Основното е полагащите ти се блокове така да си ги разпределиш, че да ги изядеш за 24 часа. Яж ако искаш и през 2 часа, но трябва да е балансирано. Не трябва да минава повече от 5 часа от последното ти хранене. Гладна негладна - трябва да се яде. От лягане до ставане има обикновено повече от 5 часа сън, но това не се брои. Затова и закуската преди лягане е особено важна - да останем колкото е възможно по-дълго в Зоната.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот qgodka8 » Сря Авг 06, 2014 10:59 am

zdraveite!iskam da vi popitam zashto ne moga da vlqza v zonata.Vsichki tezi priznaci koito kazvate-bez glad, 100% koncentraciq i t.n. pri men e obratnoto.Dosta chesto sum gladna i koncentraciqta mi ne e na 100%.Hranq se predimno s presni zelenchuci i plodove i bademi za balansirane, zashtoto ne mi mnogo dopadat receptite, no spazvam vsichko koeto e ukazano v tablicata. Kakvo da napravq che naistina da vlqza v zonata ili taka e v nachaloto.Mejdu drugoto taka se hranq ot okolo 6 dena.
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот mahona » Сря Авг 06, 2014 11:17 am

Ако пресните плодове и зеленчуци и ядките балансираш и с протеини няма начин да не си в Зоната и да не почувстваш всичко,което описват всички зонуващи.Направи си дневник и там описвай 5-те си хранения с блокове и грамаж и хората ,които зонуват по дълго ще ти помогнат да се коригираш ,ако нещо грешиш.
Аватар
mahona
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 486
Регистриран на: Пон Юни 16, 2014 9:28 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Маня » Сря Авг 06, 2014 11:33 am

qgodka8 написа:zdraveite!iskam da vi popitam zashto ne moga da vlqza v zonata.Vsichki tezi priznaci koito kazvate-bez glad, 100% koncentraciq i t.n. pri men e obratnoto.Dosta chesto sum gladna i koncentraciqta mi ne e na 100%.Hranq se predimno s presni zelenchuci i plodove i bademi za balansirane, zashtoto ne mi mnogo dopadat receptite, no spazvam vsichko koeto e ukazano v tablicata. Kakvo da napravq che naistina da vlqza v zonata ili taka e v nachaloto.Mejdu drugoto taka se hranq ot okolo 6 dena.


Моля пишете на кирилица!

За 6 дни не може да очаквате чудеса. Много зависи от какво общо състояние на организма тръгвате към хранене по Зоната. Онова, което не трябва да допускате, е да почувствате глад между храненията.
За да можем да ви помогнем, добре е да дадете малко повече информация за себе си - възраст, килограми, примерно меню, което сте си направили и което според вас е зоново.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот qgodka8 » Сря Авг 06, 2014 12:08 pm

az sam na 16 godini,teja 67 kg (vsashtnost ot glada ostlabnah s 2 t.e. veche-65), visochinata mi e 164sm i blokovete mi za den sa 9.primernoto mi menu
ZAKUSKA:kum 8:30 ili 9:00
440gr kiselo mlqko(obezmasleno)-2bloka proteini i vaglehidrati
6 broq bademi(surovi)-2 bloka maznini
OBQD:kum 13:00 ili 14:00
domati(narqzani)-240gr 1blok V
krastavici(narqzani)-480gr 1blok V
papesh-130gr 1 blok V
izvara(niskomaslena)-168gr 3 bloka P
bademi(surovi)-9 broq 3 bloka M
Sledobedna zakuska:kum 15:30 ili 16:30
prqsno mlqko(1%)-220 gr 1 blok V i P
bademi-3 broq 1 blok M
VECHERQ:kum 20:00 ili 21:00
domati(narqzani)-240 gr 1 blok V
krastavici(narqzani)-480gr 1 blok V
pileshki gardi(opekoh gi s 1/3 chaena lajica zehtin i malko chubrica)-56gr 2 bloka P i 1 blok M
3 broq bademi--1 blok M
VECHERNA ZAKUSKA:kum 11:00 ili 12:00
kiselo mlqko-220gr 1 blok V i P
3 broq bademi-1 blok M
Tova beshe vcherashnoto mi menu i vupreki tova mejdu hraneniqta ogladnqvah a vecherta nai mnogo
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Сря Авг 06, 2014 12:27 pm

Така. Това ще ти е последният пост на латиница.
Занапред пиши на кирилица!

Аз ти се чудя, как събираш в корема си 3 блока домати, краставици и пъпеш на едно ядене, а ти си гладна?!
:о
Аз съм с 11 блока на ден, но чисто като грамаж ти изяждаш повече от мен.

Като за начало можеш да повишиш блоковете за деня на 10 и да видиш дали ще има разлика.
На мен ми се струва, че бъркаш чувството на жажда с чувството на глад. Често се случва при начинаещите.
Самият факт, че си отслабнала с 2 кг. (най-вероятно задържани течности) показва, че все пак си в Зоната или много близо до нея.
Не си писала дали спортуваш. Ако е редовно, 9 блока със сигурност са ти малко.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот GreenNymph » Сря Авг 06, 2014 1:07 pm

Manya написа:Ако хвърлиш едно око тук, бързичко ще си наредиш часовете за хранене, естествено като ги съобразиш със своя дневен график. Картинките винаги помагат :)


Да ,бях го прочела , ала сега на 3-4 препрочитане ми става ясно ,че дефакто не е сложена категорична граница кога най-рано може да е следващото за разлика от категоричното "не по - късно от 5 часа" ... Ясно ... Затова ще си го тълкувам ,че най - рано може 2 часа :)

В този ред на мисли се сетих едно едно объркване за ореховите ядки . Нали 3 броя ала 1бр цяла орехова ядка ли или нали те се деляха на 4 ... една такава четвъртинка ли се брой за едно? Малко задълбано доста е питането ама понякога изпадам в големи абсурдни :lol:
Аватар
GreenNymph
 
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Авг 04, 2014 8:47 pm

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот Italiano » Сря Авг 06, 2014 1:09 pm

1 бр. цял орех = 4 четвъртинки = 1 МБ
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот qgodka8 » Сря Авг 06, 2014 1:53 pm

Съжалявам за латиницата,но имах проблем с компютъра,но сега се оправи така че занапред ще пиша на кирилица.
За спорта честно казано не спортувам, но понякога ми се насъбира да ходя доста пеша, но това са 2-3 дена от седмицата. А за това как го побирам в стомаха ми честно казано не знам. Аз всъщност веднъж или два пъти ядох краставица (480 гр.) и чак имах чувството че съм преяла, но след 2-3 часа пак леко огладнях.Всъщност гладът ми се проявява много често между закуската и обеда . И само да попитам чашата вода преди хранене задължителна ли е?И има ли някакво правило кое първо да се яде?
qgodka8
 
Мнения: 29
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 10:50 am

Re: Хранене и въпроси в Зоната (за начинаещи - тук) - част 3

Мнениеот gogo » Сря Авг 06, 2014 2:01 pm

qgodka8 написа:Съжалявам за латиницата,но имах проблем с компютъра,но сега се оправи така че занапред ще пиша на кирилица.
За спорта честно казано не спортувам, но понякога ми се насъбира да ходя доста пеша, но това са 2-3 дена от седмицата. А за това как го побирам в стомаха ми честно казано не знам. Аз всъщност веднъж или два пъти ядох краставица (480 гр.) и чак имах чувството че съм преяла, но след 2-3 часа пак леко огладнях.Всъщност гладът ми се проявява много често между закуската и обеда . И само да попитам чашата вода преди хранене задължителна ли е?И има ли някакво правило кое първо да се яде?


Чашата вода е задължителна. Около 30 мин. преди всяко хранене. Барито препоръчва първо да се приемат протеините, а после въглехидратите. За мазнините нямам спомен да е писал нещо. Целта е(доколкото си спомням) по-бързо да изпратиш сигнал на тялото ти че се е нахранило. Ако питаш мен аз тази препоръка много не я спазвам. Няма начин първо да изям изварата, а после - доматите. Правя го съвместно. ;)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 9 госта

cron