Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 29, 2013 6:16 am

Аййй Гогоооо :rheart: честита ти премяна и на теб :) Не знаех къде да ти направя комплимента, за това реших да го напиша в твоята тема :bow: С такава голяма усмивка как да не ти се усмихне обратно човек :) Двамата с италиано озарихте форумчето ни :) От къде ги измъдрихте тези аватарчетаааа :) Италиано обади шапка, а ти усмивка :laugh: ама и на двамата погледите ви са особено дълбоко интригуващи :laugh: :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Eskarina » Съб Юни 29, 2013 2:38 pm

Някъде май беше коментирано, но не мога да го намеря: Мога ли да давам на децата рибено масло?
Щерката е на 11г, но е едра за възрастта си -50 кг, а синът ми е на 5 г и е слаботелесен - едва 17кг е.
Дали рибеното масло няма да увеличи и без това големия апетит на дъщеря ми? Няма ли опасност от натравяне на децата с токсините?
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 29, 2013 5:48 pm

Аз давам на дъщеря ми, която е на 13 г. по 7-8 капсули дневно, от много месеци. Децата, колкото са по-малки, толкова повече се нуждаят от рибено масло, и обратно, хората колкото повече остаряват, толкова повече се нуждаят от рибено масло. Разбира се пречистено, и с добро качество. Ако не си сигурна в качеството, давай им дозата, която си пише на шишенцето. Ефекта разбира се ще е почти никакъв, но пак е по-добре, от колкото нищо :)
И това с тоя апетит.. :think2: винаги съм се чудела защо и майка ми, и баба ми на времето като ме гъчкаха с ония оранжевите топченаца масло, и все ми викаха да ги звимам за апетит...Нямам идея къде може да е връзката на рибеното масло с апетита, или си е останал някакъв стар мит от миналото.
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Юни 29, 2013 10:31 pm

Eskarina написа:Някъде май беше коментирано, но не мога да го намеря: Мога ли да давам на децата рибено масло?
Щерката е на 11г, но е едра за възрастта си -50 кг, а синът ми е на 5 г и е слаботелесен - едва 17кг е.
Дали рибеното масло няма да увеличи и без това големия апетит на дъщеря ми? Няма ли опасност от натравяне на децата с токсините?


Ескарина, разбира се, че можеш да даваш рибено масло на децата си. На малкия ми син, който е почти на 7 години му давам по 1 ч.л. течно рибено масло. Той пробва и от моите капсули - Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Не може още да ги преглътне, но ги схруска. Нямаше забележки по вкуса им, така че вероятно няма повече да поръчвам от течното и ще му давам по 2 капсули. Нищо не ти пречи да се консултираш и с лекаря им за дозите. Рибеното масло трябва да е молекулярно пречистено, за да са премахнати всички нежелани и токсични съставки. Що се отнася до повишаването на апетита от рибеното масло - не знам. Ако гледам по сина ми, който хич го няма с яденето, пиенето на рибено масло не му се отразява въобще на апетита.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Eskarina » Съб Юни 29, 2013 10:39 pm

Pipilota, 7 - 8 капсули по колко мг?
Аз междувременно прочетох, че според Бари трябвало децата да пият по 1 грам на нен, ама не се уточнява какви са децата :laugh:
Насочила съм се към маслото на Now което препоръчва gogo :hug:
Gogo, а твоят син колко е голям? Моят също е скаран с яденето, но се притеснявам за нарастване на апетита на каката-тинейджърка :lol:
Спокойна нощ на всички пожелавам. Мен ме чака дежурство до леглото на малкия, защото е болен :(
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Съб Юни 29, 2013 10:47 pm

Ескарина, синът ми е на почти 7 години и е 22 кила с мокри дрехи. И по-бързо и скорошно оздравяване.
Пипи, радвам се, че ти харесва аватарчето ми - цяла нощ съм го търсил :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Юни 29, 2013 11:03 pm

gogo дълбоко оценявам великото търсене на аватарче :) Определено си е заслужавало :laugh4: и благодарим, че си положил усилия за да озариш темичките тук :hug:

А за рибеното масло- ако синът ти няма проблем с пиенето на течно масло, по-добре му давай от него, отколкото на капсули. По този начин ще избегнеш допълнителните съставки, от които са направени капсулите. А и както казва Сиърс, понякога маслото в капсули струва много повече от същото масло, което е в течен вариант, понеже често се случвало самите капсули, в които се слага маслото да са много по-скъпи от самото масло. Аз пробвах да давам на дъщеря ми течно, ама като и гледах всеки път намръщената физиономия, и ми ставаше лошо :oh:

Eskarina дъщеря ми приема около 4-5 грама дневно, някой път взима по 5 капсули, някой път по 8, ама никога не забравя да си ги пие преди лягане, колкото и да са :) Определено вече й стана навик. При нея се налага да й давам по-високи дози, заради акнето което има, и определено й помага. Писах в другите теми, че в комбинацията с цинк направо си помага. А и като се има предвид, че е абсурд да я вкарам в зоната, това усложнява нещата при нея :oh:

А това за връзката на рибеното масло с апетита, все още си мисля че е пълна глупост, и няма такова нещо, но не мога да споря. Ако се поровоя обаче из книгите, със сигурност ще намеря отговор :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Eskarina » Нед Юни 30, 2013 11:20 am

Gogo, pipi, благодаря
Като пристигне маслото, ще пием всички в къщи, по списък :laugh:
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Юли 01, 2013 9:34 pm

Гого, получавал ли си такъв е-майл от iHerb?

"Thank you for your order with iHerb.com. We are confident that you will find iHerb to be your first choice for quality, price, reliability and convenience.

Your order has been shipped via Global Priority Mail by DHL.

Unfortunately, Global Priority Mail by DHL does not have a tracking system. However, your shipment confirmation number is below.
Global Priority Mail by DHL - Tracking URL is not available

Please note that your iHerb order will be delivered by your local post office. Most customers receive their packages in about one week, but occasionally, shipping takes longer."
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юли 02, 2013 5:26 am

Италиано, получавам при всяка поръчка такова писмо. Уведомяват те, че пратката ти е изпратена по Global Priority Mail by DHL, че няма възможност да следиш пратката до къде е стигнала и т.н. Стандартно писмо. Ако до 2 седмици не получиш съобщение, че пратката ти е пристигнала, провери в пощата какво става, случвало се е съобщението да се изгуби или просто да не го доставят от пощата. Досега неполучена пратка нямам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Вто Юли 02, 2013 10:50 am

Ясно.
А после от пощата в БГ звънят ли ти за доставката, пращат ли уведомление или направо я носят?
Щото пратката не е като да могат да ти я пуснат в пощенската кутия ...
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юли 03, 2013 5:12 am

Italiano написа:Ясно.
А после от пощата в БГ звънят ли ти за доставката, пращат ли уведомление или направо я носят?
Щото пратката не е като да могат да ти я пуснат в пощенската кутия ...


В София пощальонът уж минава да ти донесе пратката у дома. Ако няма никой вкъщи пуска съобщение да отидеш до пощата и да си вземеш пратката. Случвало се е обаче това съобщение да се "изгуби" :think2:, така че е добра идея след около 2 седмици след като пратката е шипната да провериш какво се случва в пощата.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Юли 03, 2013 8:39 am

Разбрах. Благодаря ти! :bigsm18:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот nympheacea » Чет Юли 04, 2013 6:10 pm

и за всеки случай си носи парички в теб, аз за моето платих към 14 лв за ддс и мито.
все пак зависи от сумата на поръчката.
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юли 05, 2013 9:54 am

Нимфа, в пощата или в митницата плати ДДС-то?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Ani » Пет Юли 05, 2013 10:27 am

Здравейте,
Аз съм Ани.. и възнамерявам да започна Зоната :) Предполагам, че ще имам доста въпроси :)
Ще се радвам, ако ми помагат тези с повечко опит :)
Първият ми е относно Рибеното масло и Омега 3. Трябва и двете да си ги закупим така ли, задължително?
И другият е - от този сайт в USA може само с кредитна карта, която аз нямам-правилно ли разбирам?Друг вариант няма?

Ще се радвам на отговори :):):)
Хубав ден от мен :) :techie-typing:
Най-често хората се отказват,защото искат всичко да се случи днес,да се случи на момента.Нямат търпението,а за нещата, които си струва,трябва да вложиш много време,затова си струват,защото не са лесни.
Аватар
Ani
 
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 10:23 am

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта

cron