Рибено масло в Зоната - Част 1

Tеми за рибеното масло, за добавките към диетата ни и приемът на алкална вода

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юни 11, 2013 12:49 pm

Italiano написа:Гого, би ли било проблем, ако се поръчат 6 пъти по 1 опаковка?!
В смисъл, че получателят е едно и също лице. Така ще се заобиколи ли митницата или се взима сумарно за лицето?

п.с. Ха, това наистина е същата марка: http://www.nowfoods.bg/p/Omega-3-200 , но защо разфасовките са с различен брой?!
Но пък хубавото е, че можеш да си го поръчаш от България.


Няма никакъв проблем да си поръчаш колкото пъти искаш от нещо по една опаковка. Струва ми се обаче разумно, това да не бъде в един и същи ден, а примерно през няколко дена.

Маслото, което даваш и Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels са различни рибени масла и затова и броя капсули е различен.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Зоната
 

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Вто Юни 11, 2013 1:10 pm

Violka написа:Здравейте,
моля за мнение за тези масла: http://www.nowfoods.bg/c/ribeno-maslo/85
Видях, че са на фирмата която препоръчвате.
Благодаря :bouquet:


Виолка,

При избора ми на рибено масло аз се ръководех от съветите на д-р Сиърс, най-важните от които са:
-рибеното масло да е молекулярно пречистено;
-омега 3 киселините(EPA и DHA) да са повече от половината в капсулата, т.е с по малко капсули рибено масло да си набавяш необходимата доза омега 3;
-рибеното масло да мине теста във фризера.

Ето защо аз се спрях на това рибено масло:
Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels

Разбира се има и много други, които отговярят вероятно и на 3-те условия по-горе, но ценово това рибено масло е най-приемливо за мен и затова съм си го избрал.

В линка, който си дала, концентрирано рибено масло е само Ultra Omega 3 Fish Oil - 90/180 дражета, но и двете излизат значително по-скъпо от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Violka » Сря Юни 12, 2013 12:26 pm

Гого, благодаря :bouquet:
Май ще се наложи регистрация и поръчка от сайта, който ти даваш, защото в
Ultra Omega 3 Fish Oil - 90/180 дражета не виждам киселината EPA.
Благодаря ти още веднъж.
Аватар
Violka
 
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Апр 02, 2013 12:31 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юни 12, 2013 2:13 pm

Violka написа:Гого, благодаря :bouquet:
Май ще се наложи регистрация и поръчка от сайта, който ти даваш, защото в
Ultra Omega 3 Fish Oil - 90/180 дражета не виждам киселината EPA.
Благодаря ти още веднъж.


Няма защо, радвам се да помогна.
Що се отнася до Ultra Omega 3 Fish Oil - 90/180 дражета има си и EPA - 500 мг.и DHA - 250 mg., -тотална обърквация на тези от сайта.

На предишната страница съм постнал едно доста добро описание за регистрация и пазаруване от iHerb.com, което ми попадна. Надявам се, че няма да имаш затруднения.
При първа поръчка от сайта може да се ползва отстъпка от 5$ при поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ при поръчка над 40$. За целта трябва да се въведе код при пазаруването от сайта. Моят код от iHerb e GBS139.

Успех!
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Пет Юни 14, 2013 1:33 pm

Гого, днес се каня да поръчвам и ми хрумна нещо.
Ако от една карта се поръчат 5 пратки на различни имена, това дали се водят отделни поръчки?
В смисъл, че все едно 5 различни човека си поръчват или се гледа, че е платено с една и съща карта?
Задължително ли е собственикът на картата да бъде поръчителят?
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Юни 14, 2013 8:26 pm

Italiano написа:Гого, днес се каня да поръчвам и ми хрумна нещо.
Ако от една карта се поръчат 5 пратки на различни имена, това дали се водят отделни поръчки?
В смисъл, че все едно 5 различни човека си поръчват или се гледа, че е платено с една и съща карта?
Задължително ли е собственикът на картата да бъде поръчителят?


Италиано, не съм пробвал, но ми се струва, че с една карта няма да можеш да поръчаш от няколко различни акаунта, т.е ако си направиш няколко регистрации на поща и се опиташ да поръчаш няколко пъти с една и съща карта, все едно за първи път(за да ползваш отстъпка от 5/10$ с код GBS139), то сайта(iHerb) няма да ти позволи. Все пак не съм пробвал и не знам със 100%.

Що се отнася до - Задължително ли е собственикът на картата да бъде поръчителят? - мисля, че не трябва да има проблем с това.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот girl66 » Нед Юни 16, 2013 5:53 am

Здравейте!
Може ли да погледнете това рибено масло и да ми дадете отзиви за него :bouquet:
Мога да си го поръчам от тук и затова се интересувам
Благодаря предварително :hug:

http://www.vitabiotics.com/ultra/omega3_main.aspx
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Юни 16, 2013 2:37 pm

girl66 написа:Здравейте!
Може ли да погледнете това рибено масло и да ми дадете отзиви за него :bouquet:
Мога да си го поръчам от тук и затова се интересувам
Благодаря предварително :hug:

http://www.vitabiotics.com/ultra/omega3_main.aspx

Здравей girl66,

Отзив не мога да дам. Просто защото не съм ползвал това рибено масло, но някакви разсъждения по информацията от линка, който си дала все пак мога да направя.

-Рибеното масло е от дълбоководни риби и е молекулярно пречистено - това е много добре;
-Рибеното масло е концентрирано - това също е много добре. Пише 60% омега 3. Освен това пише, че капсулата е 550 мг. На друго място пък е дадено, че 2 капсули са 1082 мг., а от тях омега 3 са 330мг EPA и 232 мг. DHA, т.е общо омега 3 562 мг., което въобще не е 60% от 1082 мг. Това разминаване в данните малко ме притеснява. Притеснява ме и по малкия размер на капсулите, т.е това , че капсулата е само 550 мг. рибено масло. Обикновено капсулите са по 1000 мг.(или поне тези, които аз ползвам). Притеснява ме защото ще трябва да се пият повече капсули за да се достигне необходимата доза според д-р Сиърс.

Не видях каква е цената на това рибено масло, затова и не мога да направя пълно сравнение с маслото, което аз приемам, а именно:
Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
По напред в темата съм писал подробно за него и за теста му с фризера, който издържа успешно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот girl66 » Нед Юни 16, 2013 4:06 pm

Благодаря, gogo! :bigsm41:
И на мен ми се видя малък грамаж, но мисля, че щом се продава и тук-някой може и да го е ползвал...Цената му е около 10 англ лири; наистина излиза скъпичко, ако трябва да се пият по 6 капсули на ден...иска ми се да си намеря от тук, за да не се притеснявам с доставката--трябва постоянно да се зареждам с по-голямо количество...Ще умувам пак за сайта, който ти предлагаш, но сякаш ми се струва сложно - никога не съм си поръчвала нещо от чужди сайтове
Благодаря ти още веднъж :hug:
Ако искаш да постигнеш нещо в живота-има два начина:
или заемаш твърда позиция, или ще ти се наложи да застанеш в неудобна поза....
Аватар
girl66
 
Мнения: 19
Регистриран на: Съб Май 18, 2013 3:14 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Нед Юни 16, 2013 8:40 pm

girl66 написа:Благодаря, gogo! :bigsm41:
И на мен ми се видя малък грамаж, но мисля, че щом се продава и тук-някой може и да го е ползвал...Цената му е около 10 англ лири; наистина излиза скъпичко, ако трябва да се пият по 6 капсули на ден...иска ми се да си намеря от тук, за да не се притеснявам с доставката--трябва постоянно да се зареждам с по-голямо количество...Ще умувам пак за сайта, който ти предлагаш, но сякаш ми се струва сложно - никога не съм си поръчвала нещо от чужди сайтове
Благодаря ти още веднъж :hug:


Доста скъпичко излиза това рибено масло(http://www.vitabiotics.com/ultra/omega3_main.aspx). 1гр. омега 3 излиза на 1,35лв., докато Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, дори с доставката от 4$ излиза 0,38лв. за 1гр. омега 3. Ето затова съм си избрал да пазарувам от iHerb - излиза ми доста изгодно.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Pipilota » Сря Юни 26, 2013 3:28 am

gogo :love: Такъв ценен кадър си, че Админа може да те хареса за модератор на тази тема :bigsm22: Благодарности за отделеното време за отговори на всички чудещи се в света на Рибеното масло :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Юни 26, 2013 9:23 pm

Пипи :bouquet: , благодаря за добрите думи :fly:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Italiano » Чет Юни 27, 2013 8:47 pm

Еееее, най-накрая поръчах!!!
Много сложно ми се стори. Може би защото ми е за първи път.
Обаче поръчах това с 240 капсули http://www.iherb.com/p/8305 , защото, ако съм разбрал правилно от:

**Себестойността на поръчки до 30 лв. не включва транспорта, а на такива над 30 лв. включва и транспорта. Тоест дължимото ДДС за поръчки над 30 лв. се плаща и върху транспорта.

се гледа себестойността на поръчката без транспорта и с намалението ми тя е $16.24.
Иначе с доставката излиза $20.24.
Дано съм го разбрал правилно и не минава през митницата!
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Eskarina » Пет Юни 28, 2013 1:53 pm

gogo написа:**Себестойността на поръчки до 30 лв. не включва транспорта, а на такива над 30 лв. включва и транспорта. Тоест дължимото ДДС за поръчки над 30 лв. се плаща и върху транспорта.

gogo, може ли малко разяснение?
Поръчвам Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels , което след отстъпката става $16.24, като се добави 4$ за доставка, става 20.24$ = 15.54 евро, което е с няколко стотинки над 30 лв.
1. Ще минава ли през митница или ще го получа по пощата?
2. ДДС ще плащам върху 16.24$ или върху 20.24$ (това не е толкова важно сега про тази сума, но за да съм наясно за бъдеще, при по-големи покупки)

А някой може ли да ми препоръча ленено масло, което мога да пия в Зоната, защото днес лекаря ми предписа и това :(
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот gogo » Пет Юни 28, 2013 6:49 pm

Eskarina написа:
gogo написа:**Себестойността на поръчки до 30 лв. не включва транспорта, а на такива над 30 лв. включва и транспорта. Тоест дължимото ДДС за поръчки над 30 лв. се плаща и върху транспорта.

gogo, може ли малко разяснение?
Поръчвам Now Foods, Super Omega EPA, Double Strength, 240 Softgels , което след отстъпката става $16.24, като се добави 4$ за доставка, става 20.24$ = 15.54 евро, което е с няколко стотинки над 30 лв.
1. Ще минава ли през митница или ще го получа по пощата?
2. ДДС ще плащам върху 16.24$ или върху 20.24$ (това не е толкова важно сега про тази сума, но за да съм наясно за бъдеще, при по-големи покупки)

А някой може ли да ми препоръча ленено масло, което мога да пия в Зоната, защото днес лекаря ми предписа и това :(


Ескарина, общо взето няма 100% сигурност, че пратката била и тя за Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels(което е под 30 лв.) няма да отиде на митницата. В този случай ще трябва да се заплати само 1,50 лв. В интерес на истината досега(поне 5-6 пратки) такива пратки, на цена под 30 лв. без транспорта са ми идвали само и единствено в пощата. Сега за Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels - досега съм го поръчвал 2 пъти. Първия път беше с намалението от 5$ при използването на кода за намаление -GBS139. Дойде ми в пощата. След време, пак го поръчах, като бях забравил за подробността с намалението(намаление с кода GBS139 можеш да ползваш само при първото пазаруване) - и ходих до митницата. По спомен доплатих някъде около 12 или 15 лв. Значи ако трябва да обобща ако си ползвала кода за намаление GBS139, то няма причина пратката ти с Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels да отиде на митницата. При последваща поръчка на същото рибено масло, обаче вече без отстъпка най-вероятно пратката ти ще отиде в митницата. Дано да съм го обяснил добре.

Що се отнася до лененото масло за съжаление не мога да помогна.
Последна промяна gogo на Пет Юни 28, 2013 7:01 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Рибено масло в Зоната

Мнениеот Eskarina » Пет Юни 28, 2013 6:59 pm

Gogo благодаря
Ще пробвам с 240 таблетки, дано да имам късмет
Ако пък не, ще помагаш за митницата :pray: :lol:
Eskarina
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Юни 24, 2013 12:30 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Рибено масло, хранителни добавки и алкална вода

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron