Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Съб Дек 14, 2013 10:37 am

Ям овес, за да съм в Зоната, ама той пък е източник на арахидонова киселина, но пък няма проблем, защото като ям овес, съм в Зоната, а тя се "бори" с източниците на арахидонова киселина, какъвто е овесът, който ям, за да съм в Зоната.
Чиста работа!
:laugh4:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Gazilot » Съб Дек 14, 2013 1:02 pm

Italiano написа:Ям овес, за да съм в Зоната, ама той пък е източник на арахидонова киселина, но пък няма проблем, защото като ям овес, съм в Зоната, а тя се "бори" с източниците на арахидонова киселина, какъвто е овесът, който ям, за да съм в Зоната.
Чиста работа!
:laugh4:

От написаното разбрах всичко.
Чувствам, че си добре!
Ядеш Арахидонова киселина за да се бориш с овеса, нали? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Съб Яну 11, 2014 1:31 pm

Намерих няколко статии с интересна информация, който желае - http://blogzaserioznihora.blogspot.com/ ... l?spref=fb
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Пон Яну 20, 2014 1:40 pm

Здравейте някой може ли да ми каже как влиае Зоната при хормонален дисбаланс ,днес бях на гинекологичен преглед и доки поради извън менстуално кървене и предполага ,че имам полип на матката и вероятно е хормонално и ще правим хистероскопия ако някой е запознат много ще се радвам да сподели.
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Пон Яну 20, 2014 4:53 pm

Ели, защо ли си мисля, че май изобщо не си чела книгата "Зоната" ;) Ми Зоната е създадена точно с тази цел- да контролира хормоните в тялото. Зоната е изцяло хормонална диета :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Пон Яну 20, 2014 4:57 pm

pipilota ,права си нямам книгата от нета чета
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Yamira » Сря Яну 22, 2014 12:48 pm

Здравейте хора,
От неделя съм в зоната, но ме боли глава. От диетата ли е? Не се чувствам много гладна, само леко понякога. Оооо и свалих 1 кг. - Тази сутрин се претеглих!!!!!
Yamira
 
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Яну 21, 2014 11:31 am

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:04 pm

Не е от Зоната.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Сря Яну 22, 2014 1:13 pm

Yamira написа:Здравейте хора,
От неделя съм в зоната, но ме боли глава. От диетата ли е? Не се чувствам много гладна, само леко понякога. Оооо и свалих 1 кг. - Тази сутрин се претеглих!!!!!

Ооооо, 1 кг за 4 дена, перфектно!
И мен в началото 2,3 дена ме боля глава, не знам от какво беше, но после всичко се оправи. Може пък да е от пренастройката на организма.... :think2:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Сря Яну 22, 2014 1:53 pm

Добре, де, теоретично може да е пречистването на организма от токсините, ама вината не е в Зоната.
Пречистването е благодарение на Зоната.
А токсините (главоболието) са си от нещата, които е приемал човек преди Зоната.

Ама това в крайна сметка са си някакви мои свободни съчинения. :)
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот vanja » Сря Яну 22, 2014 11:00 pm

Главоболието е признак на изчистване на тялото от натрупаните токсини от преди, до няколко дни ще отшуми, не се отказвай, всички те подкрепяме!
Аватар
vanja
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 1:35 pm
Бургас

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Mariq Uzunova » Пон Яну 27, 2014 12:30 pm

Здравеите!Влизам в Зоната от днес и след като прочетох доста неща малко се пообърках :stupid: !Има някои неща, които не ми станаха ясни и Ви моля за помощ.Ето и въпросите:
1.) Може ли да се яде нар и по колко!?
2.) Може ли да се яде слънчогледови семки и по колко?!
3.) Прочетох книгата на д-р Сиърс и на д-р Папазова и има някои несъответствия, като например количеството на суровите и накълцани домати , количеството на гъбите, кестените, а може да има и други, но тези ми направиха впечатление.Та....въпросът ми е коя от двете книги да следвам?!
4.) И последен въпрос....Семейството ми е петчленно и искаме всички да спазваме режима!За днес съм направила менюто и сега започнах да планирам утрешното.Реших да готвя "Кокошка Капама" от книгата с българските рецепти и понеже на всеки от семейстеото ми се полагат по 3 блока за обяд, изчислих че трябва в капамата да има 15 блока от всичко...нали така!?И добре изчислих си месото, но нали Вх също трябва да са 15 блока, но стават страшно много продукти, ако 1 блок Вх е 1 и половина лук, 3 или 4 чаши гъби, 1 или 1 и половина чаша домати, трябва да сложа по супер много от всичко.Добавих една ябълка- 2 блока Вх и стана че в манджата ще имам 15 блока П, 15 блока М и най-много 5-6 блока Вх?!Как да набавя останалите блокове?!Моля помогнете, дано има някой на който му се налага да готви за повечко хора!Благодаря много предварително и се извинявам, ако не е трябвало да пиша точно тук, но ще се коригирам за в бъдеще!Спорен и приятен ден на всички!
Mariq Uzunova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 9:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Mariq Uzunova » Пон Яну 27, 2014 12:36 pm

И се сетих за още нещо....когато ви се наложи да слагате брашно....какво използвате?
Mariq Uzunova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 9:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 12:59 pm

Мария, добре дошла!
Да отбележа, че въпросите ти не са в правилните теми.
По принцип, когато имаш дилема между Барито и Папазова, според теб на кого следва да се довериш? :laugh:
Иначе част от информацията подлежи на актуализиране.
Ползвай таблицата от сайта http://www.vzonata.com/Tablica.htm и ще ти е много по-лесно.
Доматите са 240 гр. за 1 ВБ.

Слънчогледовите семки не са препоръчителни в Зоната. поне в началото.

Нарът ти идва 100 гр. (пише го в таблицата) за 1 ВБ, но не е от тези, които са препоръчителни за ежедневна консумация.

Зоната не прави разлика между бяло и пълнозърнесто (примерно) брашно. Така че гледай чисто вкусово да ти хареса.
А отделно вече има рецепти с полезни брашна и трици.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Пон Яну 27, 2014 4:05 pm

Здравей Мария и добре дошла/и в Зоната!
Слушаш и спазваш единствено написаното от Барито!!! Тук в този сайт цялата информация е преведена от неговите книги, сайт и консултации с негови сътрудници.
Относно въглехидратите, разбира се, че са много за едно ядене, затова слагаш колкото е необходимо в яденето а останалите блокове допълваш под вид на салата, вино, плодове за десерт.
Успех! :)
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Mariq Uzunova » Пон Яну 27, 2014 8:09 pm

Благодаря за коментарите!А къде мога да си задам въпросите!?Изникна още един-печените чушки колко блока са?Днес взех хляб Вита, на етикета пише Вх за 100гр.- 33,8гр. а фибрите са 18,8 -значи ли това че Вх са 15 гр т.е.почти 2 блока!?Горе долу 2 филийки са 100гр. -2блока.Правилно ли съм сметнала или да се придържам към книгата-1\2 филийка!?Благодаря!!!
Mariq Uzunova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 9:50 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта