Здравето в Зоната

Дискусии свързани със здравето - съвети и начини за постигане на по-добро здраве.

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Italiano » Пон Яну 27, 2014 9:30 pm

В раздел "Здравословно хранене" има тема за таблицата и блоковете: http://www.vzonata.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=37
Разгледай хубаво всички теми - има за рецепти, за храненето (основна тема) и т.н.
Целта е информацията да бъде разпределена по отделните теми, за да е максимално лесно за търсене впоследствие.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Здравето в Зоната

Зоната
 

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Karrita » Вто Яну 28, 2014 12:50 pm

Mariq Uzunova написа:Благодаря за коментарите!А къде мога да си задам въпросите!?Изникна още един-печените чушки колко блока са?Днес взех хляб Вита, на етикета пише Вх за 100гр.- 33,8гр. а фибрите са 18,8 -значи ли това че Вх са 15 гр т.е.почти 2 блока!?Горе долу 2 филийки са 100гр. -2блока.Правилно ли съм сметнала или да се придържам към книгата-1\2 филийка!?Благодаря!!!

Мария, фибрите на хляба са написани отделно нали? Значи са извадени. Смяташ си 100/33,8*9=26,63 гр ти е един блок т.е. половин филийка.
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Mariq Uzunova » Сря Яну 29, 2014 8:26 pm

Благодаря много!Аз го прочетох някъде из сайта:)
Mariq Uzunova
 
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Яну 11, 2014 9:50 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Съб Фев 01, 2014 10:25 am

Здрарейте и от мен - нов член в Зоната. От известно време чета публикациите ви из целия сайт,прочетох и книгата МУ.от около 10дни съм в Зоната или около нея. Малко ми е трудно да смятам точно продуктите и точно тия дни ми беше много натоварено на работа, та не успях да съм съвсем в зоната. При моята работа няма как докато работиш да кажеш на останалите да спрат и да ядеш пред тях :lol: . Както и да е, чудех се дали съм в зоната и реших, че съм понежесе събуждам преди алармата и не съм изморена и после крива и дръпната. Не крякам на децата за щяло и нещяло и съм по-спокойна от мъжа си, което определено е напредък. Поздравявам всички ви за това, че сте тук и искам да попитам някой има ли представа как действа зоната на щитовидната жлеза,че аз пия един хормон,а лекуващата ме ендокриноложка не е съгласна с тези количества храна по зоната. Аз пък не съм съгласна с нея и май ще я сменя, щом вече година не може да ми каже от какво ме лекува, освен генетичната ми предразположеност към струма. Дайте линк ако не ви се пише. Вие имате много опит в зоната и със сигурност ще имам и други въпроси към вас, на за сега този ме вълнува най-много тъй като е свързан с обмяната :yess: благодаря предварително
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Pipilota » Съб Фев 01, 2014 7:19 pm

Здравей igito. Ако наистина си прочела книгата на Сиърс, би трябвало ли си наясно, че зоната е чисто хормонална диета, т.е изцяло балансира всички хормони в тялото. На твоята ендокриноложка и предай много поздрави от мен, и кажи да си вземе отпуска за около година, и да отиде да образова някъде. А и да не забравиш да я попиташ знае ли какво означава думата " Айказаноид".... :laugh1: Бас хващам че не знае. Много доктори не знаят. Кажи й че, ти не си й опитна мишка...и си смени доктора ако поне малко уважаваш тялото си.

В книгата "Зоната" има цяла глава за ЕФЕКТЪТ НА ХРАНАТА ВЪРХУ ХОРМОНИТЕ (трета глава в книгата). Препрочети я отново, и ще си отговориш сама на въпроса. Там е описано как поеманата от нас храна оказва изключително мощно влияние върху хормоналните реакции - ендокринна, паракринна и автокринна система :yess: :bow:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот igito » Съб Фев 01, 2014 10:23 pm

Благодаря, четох го, но тази книга ще се чете много пъти и определено ще сменя ендокринолога :yess:
Аватар
igito
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 57
Регистриран на: Съб Яну 25, 2014 8:48 am
Варна

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Вто Фев 04, 2014 1:20 pm

Здравейте и от мен тука ,какво ви е мнението за храносмилателните ензими от доста време имам проблеми с стомаха колит газове но без болка след храна ми се подува стомаха почти през целия ден стои подут и с газове
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот eldass » Сря Фев 05, 2014 9:03 am

Ели, а защо не опиташ с лактобацили?
Аватар
eldass
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 384
Регистриран на: Вто Яну 14, 2014 2:05 pm
София

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Сря Фев 05, 2014 1:21 pm

ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Фев 05, 2014 1:37 pm

ели написа:http://fhl.bg/products/product/3441/digest-support.html#.UvIebPu1PFw ето това поръчах


Ели,
Ако си поръчваш пак, виж на iHerb Natrol, Digest Support, 60 Capsules. Цената му е 2 пъти по-ниска. Аз вече преди да купя нещо като хранителна добавка първо гледам в iHerb. Досега сравнението е било винаги в негова полза и то в пъти. А там има не само хранителни добавки. Пипи направо ме уби, като даде и линк за едни зонови блокчета. :laugh4:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Сря Фев 05, 2014 2:08 pm

gogo написа:
ели написа:http://fhl.bg/products/product/3441/digest-support.html#.UvIebPu1PFw ето това поръчах


Ели,
Ако си поръчваш пак, виж на iHerb Natrol, Digest Support, 60 Capsules. Цената му е 2 пъти по-ниска. Аз вече преди да купя нещо като хранителна добавка първо гледам в iHerb. Досега сравнението е било винаги в негова полза и то в пъти. А там има не само хранителни добавки. Пипи направо ме уби, като даде и линк за едни зонови блокчета. :laugh4:


Гого, този твой сайт ми е адски труден нищо не разбирам аз ли съм глупава незнам
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Сря Фев 05, 2014 2:10 pm

:stupid:
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Сря Фев 05, 2014 9:41 pm

ели написа:
gogo написа:
ели написа:http://fhl.bg/products/product/3441/digest-support.html#.UvIebPu1PFw ето това поръчах


Ели,
Ако си поръчваш пак, виж на iHerb Natrol, Digest Support, 60 Capsules. Цената му е 2 пъти по-ниска. Аз вече преди да купя нещо като хранителна добавка първо гледам в iHerb. Досега сравнението е било винаги в негова полза и то в пъти. А там има не само хранителни добавки. Пипи направо ме уби, като даде и линк за едни зонови блокчета. :laugh4:


Гого, този твой сайт ми е адски труден нищо не разбирам аз ли съм глупава незнам

Ели, този сайт толкова пари ми е спестил, че не е истина. Кажи как и с какво да помогна? Не можеш да направиш регистарция или какво? :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот ели » Чет Фев 06, 2014 7:34 am

Не знам англиски и не знам как става поръчването
ВСИЧКО В ЖИВОТА СЕ ПОСТИГА С ЖЕЛАНИЕ И ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ
Аватар
ели
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 174
Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 5:44 pm
Козлодуй

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот Маня » Чет Фев 06, 2014 8:16 am

ели написа:Не знам англиски и не знам как става поръчването


Сайтът може да се ползва на няколко езика - японски, корейски, китайски, испански, исландски, но и на руски. Горе под логото на iHerb можеш да си избереш някой от езиците (който знаеш разбира се, руския може би ще ти помогне).

Ето защо е важно децата да учат езици ;) , а английския май става задължителен като втори майчин... другото винаги е от полза.
Маня
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 3093
Регистриран на: Съб Яну 18, 2014 3:41 pm

Re: Здравето в Зоната

Мнениеот gogo » Чет Фев 06, 2014 1:03 pm

ели написа:Не знам англиски и не знам как става поръчването

Ели, в началото на дневника ми има една кратка инструкция. Можеш да се възползваш и от съвета на Маня и да избереш някой друг език или пък да помолиш някой близък за помощ, знам ли.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

ПредишнаСледваща


Назад към Здраве

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron