Дневникът на Hippo

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на Hippo

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 02, 2013 7:33 pm

Здравейте и от мен!
До преди малко написах сума ти неща, как от днес се опитвам да влизам зоната, но нещо не успях да го публикувам. :think2: След това написах втори, но го публикувах, не където трябва. :dum: Това ми е първия форум, в който участвам, хич не ме бива. Няма да се мъча да пиша повече, ако този път стане, утре или по-късно ще ви напиша по-подробно за моето начинание днес. До скоро!
Последна промяна HippoDel на Пет Ное 01, 2013 12:11 am, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Дневникът на Hippo

Зоната
 

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Вто Сеп 03, 2013 5:57 am

HippoDel Добре дошла или дошъл, че не те знам момиченце ли си, или момченце :laugh: Започвай да пишеш без притеснения, и разказвай подробно, за да ти помогнем още по-подробно :bigsm22:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Вто Сеп 03, 2013 4:00 pm

Здравейте отново!
Благодаря за посрещането pipilota. Момиченце съм :shy:
Помощ няма да откажа. От вчера ям по правилата на зоната, макар че от около месец и половина се интересувам и чета за нея. Прочела съм двете книги (имам и третата от БГ авторите с рецепти) и голяма част от блога. Ох, голямо смятане пада. Направо се стресирах, но съм решена да опитам поне 2 седмици, да видя как ще се почувствам.
Изчислих си 9 блока на ден и съм ги разпределила така 2-2-1-3-1. Много се изненадах, когато започнах реално да си готвя зоновите "манджички", колко малко месце всъщност се яде. На хартия, ми изглеждаше повече :о аз много обичам месце :shy: А колко зеленчук....леле, то няма изяждане. Например днес на обяд си готвих пилешко с гъби:

2П - пил.филе 56г (че това си е една плюнчица )
1/2В - гъби 180г
1/2В - лук 65г
2М - сметана 1с.л.
1/2В - домат 120г

1/2В - круша 200г

Не беше лошо, ама то си беше почти само гъби, месцето не се усещаше :laugh:

Няма как, ще трябва да променям хранителните навици.
Сега ми се иска да ви задам няколко въпроса, на които не съм намерила отговор до сега:
Всъщност искам първо да благодаря на създателите на сайта, за всичката информация и най-вече защото страшно много улесняват, поне мен, в изчисленията, с това, че има грамажи в таблицата с блокове, а не само брой или чаши, защото например да вземем 1БВ = 1/2 круша или 100г, да ама не, моята круша цялата тежи 100г. Така, че много благодаря за грамажите, много ми помагат.
Да се върна на въпросите все пак :oh:

1. Не видях в таблицата слънчогледово олио, защо, не бива ли да се използва?
2. Някъде в рецептите видях, че използвате стевия, тя не се смята защото е в мн. малки количества предполагам. И въобще ми е интересно да знам, ползвате ли я редовно и дали е препоръчително или не да се ползва.
3.Каква е разликата между деликатесна и крехка шунка от таблицата.
4.Какво ще рече 2 глави айсберг салата и как това е равно на 2 чаши такава.

Съжалявам, ако въпросите ми ви изглеждат тъпи, ама в началото е така мисля аз :lol:

Това е за сега. Благодаря предварително и да скоро!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот gogo » Вто Сеп 03, 2013 11:12 pm

Здравей Хипо,

Попаднала си на най-правилното място за усвояване на Зоната. Много добре си направила, че си прочела 2 книги на д-р Сиърс. Аз съм убеден, че всеки който иска да овладява Зоната трябва поне веднъж да прочете някои от неговите книги. В началото наистина пада голямо смятане, но с това бързо се свиква и не създава затруднения. Трябва да имаш електронна кухненска везна, за да можеш точно да отмерваш продуктите. Надявам се, че точно си си изчислила блоковете, защото 8 блока са минималното количество, което трябва да се приема. Относно разпределението на блоковете аз бих сложил на обяд 3 блока, а за вечеря 2, но това е мое лично мнение. Сигурен съм, че ако спазваш стриктно режима ще имаш реален резултат за 2 седмици. Това включва балансираното хранене, приемането на вода(Калкулатор за дневните чаши вода - http://www.vzonata.com/kalkulator-za-vodata/), между 2 хранения не трябва да има повече от 5 часа и не на последно място приемане на рибено масло заради омега 3 мастните киселини. Аз пия Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels защото е молекулярно пречистено, концентрирано, премина теста с фризера на д-р Сиърс и е на много добра цена, но поръчано по Интернет от iherb.com. В БГ рибените масла(а и само те ли?) се продават 2 пъти и повече по-скъпо. А като се има в предвид, че рибено масло трябва да се приема непрекъснато, поне по 3 г. омега 3 на ден, то е направо безумно да се купува рибено масло от БГ. Ако решиш да си поръчваш от iherb.com имай в предвид, че при първа поръчка с код GBS139 можеш да ползваш отстъпка от 5$ при поръчка на стойност под 40$, и отстъпка за 10$ при поръчка над 40$. При мен, от първия ден по режима на Зоната започнах да свалям по 300 гр. на ден. Малко множко, според д-р Сиърс, но при мен така се получи.
Относно количеството на "месцето" не е малко. Аз бях 103 кг(сега се въртя около 77-78 кг.), но порция от 84 гр пилешко (сурово) или 126 гр риба(сурова скумрия или сьомга) заедно с благоприятни въглехидрати са ми напълно достатъчни. Много добра идея е да си изчисляваш нещата по етикет, като вземеш в предвид, че:

1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите. Протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката.Тук http://www.bb-team.org/hrani можеш да видиш съдържанието на много продукти.
Гледам ти манджичката и имам една забележка - избягвай, особено в началото червените(лош избор) храни. Става дума за сметаната.По добре ползвай зехтин екстра вържин.

Сега на въпросите:
1.В съвременният начин на хранене приемаме многократно повече Омега-6 мастни киселини, за сметка на Омега-3. Това нарушава всички процеси в организма и могат да се развият различни възпаления – алергии и ревматични заболявания, повишава се риска от инфаркт, инсулт. Количеството на Омега-6 не бива да превишава повече от четири пъти това на Омега-3. В действителност реалното съотношението е много по-голямо в полза на омега 6. Слънчогледовото олио е съставено предимно от омега 6(до 74 %) -ето защо трябва да се спре използването му и да се замени със зехтин екстра вържин.

2.За стевията - от тук http://www.bb-team.org/hrani/id/189502_ ... odsladitel имаме 95гр. въглехидрати, от които 85гр.фибри, т.е въглехидратите, които трябва да сметнем са 95-85 =10гр.Като приложим горната формула 1БВ = (100/10)*9 = 90гр. Четох, че стевията е доста сладка - 300 пъти по-сладка от захарта. Значи наведнъж едва ли ще ползваш повече от 2-3 гр, което означава, че спокойно можеш въобще да не я включваш в сметките.

3.За шунките не мога да ти кажа. Аз си купувам шунка с етикет и си изчислявам блоковете по горните формули, така че да си балансирам храненето.

4.Айсбергът, след изчисление(http://www.bb-team.org/hrani/id/846191_ ... erg-surova) излиза 1БВ = 508 гр.

Въпросите ти въобще не са тъпи, а напълно резонни. Успех в Зоната. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 04, 2013 11:52 am

Здрасти gogo,
Благодаря за отговора. Честно казано толкова много информация прочетох и чета по темата, че в един момент ми стана една голяма каша в главата. Затова ми дойде много добре твоята систематизирана информация.
Общо взето правя това, което си написал: ползвам електронна кухненска везна, блоковете съм ги изчислила 2 пъти, на ръка по книгата и на електронния калкулатор от сайта и все 9 излизат, и на мен ми се сториха малко, ама явно крехката ми телесна маса не е много, повечето е сланинка :laugh:
Пия минимум по 2,5 литра вода, водния калкулатор ми изчисли 2,73. Голямо пиене пада, по цял ден се наливам. :)
Когато съм в къщи меря всичко с везната. Снощи не бях у дома и опитах метода на око, дано да съм се справила.
И аз гледам да си изчислявам нещата по етикет, за да ми е по-точно, аз съм доста точен човек и това за мен е по- лесно и естествено, отколкото метода на око или приблизителни таблици, така че всичко което има етикет го смятам, поне за сега. Плодовете, зеленчуците и мазнините по таблицата от сайта. Между другото канолово олио е рапично олио или бъркам?
http://www.bb-team.org/hrani този сайт е страхотен, ще ми върши добра работа.
Тези дни ядях, каквото имаше в хладилника, за това си хапвах и от червените(лош избор) храни, но мисля днес да отида специално да си напазарувам и ще се поправя :roll:
А сега, за моя най-голям "спъни камък" в зоната рибеното масло. Аз пия от половин година, но моето, както се оказва, не е читаво. Не издържа теста в камерата. Мисля да си поръчам от това, което ти ползваш, след като вече е изпитано и да пия по 6 капсули=3 грама. Това значи, че 1 опаковка от 120капс. ще ми стига за 20 дни. (Нали е така?) Няма ли опаковки с повече капсули? Аз хич не обичам да пия разни добавки и затова, това което ме притеснява е следното: "Тъй като високите дози рибено масло водят до намаляване на вит.Е в човешкото тяло и има вероятност да се стигне до хроничен дефицит, което води до ускорен процес на стареене, атеросклероза, сърдечно-съдови заболявания и артрит. И така, комбинацията на рибено масло с вит.Е е много по-сполучлива, отколкото да се приемат индивидуално." До колкото видях от етикета в твоето риб. масло има вит.Е, ти не приемаш допълнително, нали?

Още веднъж благодаря за помощта и до скоро!
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 04, 2013 2:41 pm

този странен за мен абзац от къде го взе ? :)

"Тъй като високите дози рибено масло водят до намаляване на вит.Е в човешкото тяло и има вероятност да се стигне до хроничен дефицит, което води до ускорен процес на стареене, атеросклероза, сърдечно-съдови заболявания и артрит. И така, комбинацията на рибено масло с вит.Е е много по-сполучлива, отколкото да се приемат индивидуално."
витамин Е се слага в рибеното масло за да предпази EPA и DHA от окисляване. Точно както слагаме аспирин в туршиите ;)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Сря Сеп 04, 2013 5:22 pm

взех го от http://www.vzonata.com/ribeno-maslo/, съвети за приемането на рибеното масло, точка 8 - приемайте рибеното масло с добавка на вит.Е, последния абзац ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Сря Сеп 04, 2013 8:03 pm

аа, така ми се изясни :)) че иначе само абзаца ми прозвуча странно, като не е в цял текст :) помислих, че е от някоя от много статии, които говорят за страничните ефекти на маслото, които всъщност ги няма при хубавото масло :) и че някой е копирал от нашата статия :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот gogo » Чет Сеп 05, 2013 5:51 am

Хипо,

Поръчвам си Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels защото идва на цена под 30 лв и за БГ такива пратки от USA не ходят(не би трябвало, при мен досега не се е случвало) на митница, където се плаща ДДС, такси и сумата набъбва. Аз също пия по 6 капсули, което за да сме точни прави 3,6г омега 3 и наистина стига за 20 дена. Аз ги пия така 3 сутрин и 3 вечер, за да не мъкна и на работа. При рибеното масло е важно натрупването от приетите омега 3 за последните 6 месеца.
От същото рибено масло има и по-голяма и съответно по изгодна разфасовка - Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels. То се различава от горното само по това, че съдържа 2 пъти повече капсули(240 бр.) и също премина УСПЕШНО теста със фризера. Но цената му надвишава 30 лв. и за него ходих на митница да го освобождавам и платих допълнително 10-12 лева.. В DK вероятно ги нямате тези проблеми. Витамин Е засега допълнително не взимам.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Чет Сеп 05, 2013 4:13 pm

gogo,
опитах да поръчам Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels , 120 Softgels, но за Дания отдолу пише, че се плаща до 60 %, данък. Ако е така, то ще ми излезе златно. Опитах да поръчам същото от Amazon.uk, и се оказа, че там цената е също с около 60% по-висока. Тук намерих едно високо пречистено с 5 звезди, http://dk.purepharma.com/products_o3d3.php скъпичко е (около 50-60лв) ама, то и американското ще ми излезе толкова с данъка. Все пак за сега мисля да си изпия тези, които имам, дето не издържаха теста с хладилника, че имам доста от тях. :think2: Не знам, надявам се да не ми навредят. Като ми свършат ще си купя пречистено. Ще се радвам да чуя и други мнения по въпроса.
1.И аз пак да питам (нали съм тъпа и упорита) за вит. Е, трябва ли да се пие допълнително, ако не се съдържа в опаковката с рибеното масло? И ако витамин Е се слага в рибеното масло за да предпази EPA и DHA от окисляване, зaщо го пише това: "Тъй като високите дози рибено масло водят до намаляване на вит.Е в човешкото тяло и има вероятност да се стигне до хроничен дефицит, което води до ускорен процес на стареене, атеросклероза, сърдечно-съдови заболявания и артрит. И така, комбинацията на рибено масло с вит.Е е много по-сполучлива, отколкото да се приемат индивидуално."
2.И още един въпрос, когато ям протеини с повече мазнини, трябва ли да ям допълнително блок с мазнини ли приемам, че е включен при протеините?

До скоро :hug: Между другото, на шега и майтап съм свалила 2,4 килца, е, то сигурно е предимно вода , ама какво от това, аз съм доволна :lol:
Последна промяна HippoDel на Пон Сеп 09, 2013 9:23 am, променена общо 2 пъти
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 09, 2013 9:19 am

Здравейте,

Мина една седмица, от както съм в зоната и давам първия отчет: -2,6 кг. Чувствам се добре, не огладнявам и нямам желание да ям сладко. Надявам се тази седмица, да ми е по-лесно със сметките. :pray: Благодаря за подкрепата и помощта. :bouquet: Другия понеделник-нов отчет ;)

Усмихната и успешна седмица на всички! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Вто Сеп 10, 2013 5:20 pm

Минус 2.6 кг. за една седмица ... УОУ!
Много добро начало! :bigsm18:
Но не очаквай всяка седмица да сваляш по толкова. Това, разбира се, не трябва да те обезсърчава. То не е и полезно, пък и възможно, да се свалят толкова рязко всяка седмица.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Pipilota » Чет Сеп 12, 2013 2:40 pm

Ити, аз мисля че е нормално за първа седмица, защото сега отпуска задържаните течности, и за това е така. Имало е случаи, хора да свалят по 3-4 кг първата седмица. Само че после че отчайват, защото след втората седмица резултатите почват да се бавят:) Но всъщност тогава започва истинското топене на истинските мазнини :done:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Italiano » Чет Сеп 12, 2013 3:03 pm

Това имам предвид - да не очаква всяка седмица по 2.6 кг. свалени и да не си помисли, че нещо не е наред.
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот Poppy » Чет Сеп 12, 2013 7:53 pm

Здравей Хиподел, впечатляващо :bouquet:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Дневникът на HippoDel

Мнениеот HippoDel » Пон Сеп 16, 2013 5:43 pm

Здравейте отново,
Ето и втората ми седмица в зоната изтече и давам нов отчет:
първа седмица -2,6 кг
втора седмица -1 кг
общо -3,6 кг
Доволна съм. Мале що зеленчук поглъщам! И колко лирти вода, страшна работа! Ама ми се пие. Ето днес, вече съм изпила 2,5 литра, а още е 17.30. Още се боря със сметките, ама има надежда, малко се поотпуснах, вече не ги целя до грам.:laugh: Важното е, че се чувствам отлично, а и ханшът ми е намалял с 3см. Ох, хич не обичам да пиша. Това е за сега. :hug:
Другият понеделник - нов отчет!

Усмихната седмица на всички :love:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron