Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:15 am

Става вече година откакто чух(доста случайно) за Зоната. Тази "случайност" доста преобрази живота ми, затова си мисля, че е крайно време да отворя и аз едно местенце, една пещера на Аладин със зонови съкровища, които съм успял да открия за тия 12 месеца. Зоната направи доста за мен,така че дори ако един човек прочете това и се въодушеви да следва Зоната, напъните ми да опиша моите зонови преживявания няма да са лишени от смисъл. Тук няма да се опитвам да преразказвам написаното от д-р Сиърс(едва ли и ще мога да го направя по добре от него), а ще се опитам да опиша както първите ми стъпки в Зоната, така и моите малки открития и достижения в нея.

И така всичко започна някъде преди година. Гледах някакво предаване с Руслан Мъйнов(да е жив и здрав той, както и д-р Сиърс) в което той разказваше за някаква Зона, как отслабнал 25 кг. за 6 месеца и как можел вече да си кръстосва краката. По това време бях около 103 кг, с двустранна коксартроза и гонартроза. Килограмите тежаха и беше крайно време да предприема нещо. Един познат ми бе разправял за т.н. 90 дневна диета и аз се бях засилил да направя проучване за нея. След предаването с Руслан Мъйнов и ровене за Зоната ми се стори, че Зоновото хранене е далеч по естествено и природосъобразно и избрах да пробвам със Зоната. Сега съм убеден 1000%, че съм направил най-добрия избор.

Разрових Интернет за всевъзможна информация относно Зоновото хранене. Този великолепен сайт за съжаление открих по-късно. Намерих книгата на д-р Сиърс "Зоната" и я прочетох .По късно прочетох и "Овладяване на Зоната". Книгите се четат буквално на един дъх. След време ги препрочетох отново. Мисля си, че всеки, който иска да практикува Зоната трябва да прочете поне веднъж една книга на Сиърс - толкова е вдъхновяващо и толкова просто са обяснени нещата защо и как се случват. И така реших да следвам стриктно Зоновото хранене за месец - пък каквото сабя покаже.

Първоначално изчислих дневната си нужда от протеини(Приложение 5, стр.186 на "Зоната"), след което намерих необходимото ми количество блокове като разделих количеството протеини на 7. На сайта има направена форма, която можете да ползвате - http://www.vzonata.com/kalkulator/.

След това изчислих количеството вода, което трябва да се пие. Тук има калкулатор - http://www.vzonata.com/kalkulator-za-vodata/.

До тук беше лесното. Нататък трябваше да правя менюта за хранения, които трябваше да бъдат и балансирани, т.е на едно хранене трябва да се приемат еднакво количество блокове протеини, въглехидрати и мазнини. Добре че имахме електронна кухненска везна. Тя е незаменим помощник при определяне на порциите за зоновото хранене. Разбира се има и метод на око, който обаче аз не бих препоръчал да се използва постоянно вместо меренето с ел.везна. Когато сме на ресторант, на гости, на почивка може да ползваме метода на око. В останалите случаи използвайте електронно кантарче.

Падна едно голямо смятане и писане - закуска, обяд, вечеря. Междинните закуски реших лесно - кисело мляко. Следобед 1 кофичка, а преди сън - половин. Първоначално взимах 0,1% кисело мляко, което е точно балансирано относно протеините и въглехидратите. Добавях само мазнини под формата на ядки или маслини. След време реших, че технологията за получаване на обезмасленото кисело мляко не е много зонова и преминах на 2% кисело мляко като вече не добавях мазнини. Е, не е точно балансирано относно мазнините, но пък е с по-малко обработка(поне така си мисля).

PS: Добавено на 03.01.2015
Има и още един калкулатор за изчисляване на нужните блокове. Изключително полезното при него е, че ни дава не само необходимото дневно количество протеин, съответно и броя блокове, но и данни за :
    Body Fat%(% Телесни мазнини)
    Body Fat Weight(Тегло на мазнините)
    Lean Body Mass(Крехка телесна маса)
В резултат на Зоновото хранене трябва да спада %Телесни мазнини и съответно и теглото на мазнините, а пък Крехката телесна маса не трябва да намалява. Ако тя намалява това значи, че вие намалявате теглото си не за сметка на мазнините(или не само на мазнините) но и за сметка на своите мускули, т.е вие се самоизяждате което в никой случай не е цел на Зоната. Затова от време на време проверявайте вашата Крехка телесна маса и ако тя намалява то това може би е признак, че не приемате достатъчно количество протеини.
Последна промяна gogo на Съб Яну 03, 2015 7:26 pm, променена общо 3 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Зоната
 

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:17 am

Основните хранения (закуска, обяд и вечеря) реших с ядене на "сухоежбина". Убеден съм, че този подход е много удачен особено в началото, когато стресът от мерене и изчисляване е много голям. Едно е да си измериш например 160 гр. извара(3БП), 240 гр домат(1ВБ), 200 гр. ябълка(2 ВБ), 9 маслини(3МБ), което си е един отличен(поне за мен) зонов обяд от 3 блока. Друго е да се сготви някаква манджа, например с пиле и зеленчуци. Не че е невъзможно, но пада едно умопомрачително мерене на месото за протеини, на зеленчуците за въглехидратите. Ами мазнините? Дори да се сложат необходимото количество в манджата аз не съм убеден, че с протеините(пилешкото) и въглехидратите(зеленчуците) ще вземем и правилното количество мазнини, така че всичко да е балансирано.

След време, когато понатрупах известен опит и не се шашках какво и колко грама трябва да се приготви за ядене започнах да правя и някои зонови гозби, като основната ми стратегия беше да си запиша точното количество на месото, което слагам(ако гозбата е с месо), за да мога след като стане яденето да определя колко месо е за 1БП. Същото се отнася и за въглехидратите. В едно ядене обаче може да се слагат различни зеленчуци, затова за всеки зеленчук си записвам грамажа му, след което изчислявам и колко блока въглехидрати е и накрая ги сумирам за да им знам общото количество въглехидратни блокове, както и грамажа. Слагам и мазнина(зехтин екстра върджин, а не олио). В общия случай количеството на блоковете въглехидрати и мазнини в така приготвеното ядене(при положение, че сме използвали препоръчителни/от зелените въглехидрати) ще бъде по малко от броя на протеиновите блокове, така че ще се наложи да се добавят допълнително за да се получи балансиране на блоковете.

За пресмятане на хранителните блокове ползвам актуализираната таблица, която може да намерите тук - http://www.vzonata.com/Tablica.htm. Ако търсеният продукт го няма в таблицата или пък го има, но не е даден в грамове можем да направим изчисление по етикет, като вземем в предвид, че
1БП = (100/съдържание на протеини в 100 гр)*7
1БВ = (100/съдържание на въглехидрати в 100 гр)*9
1БМ = (100/съдържание на мазнини в 100 гр)*1,5

От съдържанието на въглехидратите трябва да се извадят фибрите. В по старите таблици на д-р Сиърс фибрите не са били изваждани от въглехидратите и съответно количеството за блок е различно. Така че внимавайте какви таблици за хранителните блокове използвате. Аз ползвам таблицата от сайта(http://www.vzonata.com/Tablica.htm). Пипи я поддържа в актуално състояние, а освен това е преизчислила и много от продуктите, които д-р Сиърс не е дал в грамове. Имайте също в предвид, че протеините в растителните култури не се усвояват и затова не трябва да влизат в сметката.Тук http://www.bb-team.org/hrani може да се види съдържанието на много продукти.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:19 am

Основно консумирам за протеини:
• обезмаслена извара(0,5%);
• кисело мляко;
• риба;
• пилешко
• крехко свинско и телешко за готвене или си ги мелям на кайма;
• шунка, която изчислявам по етикет.

За въглехидрати основно:
• плодове и зеленчуци според сезона - пресни. Все пак трябва да се внимава, че от ядене на сурово зеле и чушки могат да се получат проблеми със стомаха;
• червено вино
• ръжен хляб .

За мазнини основно:
• зехтин екстра върджин;
• маслини;
• ядки.

И така, дадох си едномесечен срок за да видя някакви резултати от зоновото хранене. Не е за вярване обаче резултатите дойдоха още от първия ден - бях свалил цели 300 грама. Всяка сутрин и вечер се тегля по адамово облекло и си записвам резултатите във файл. Така следя много точно целия процес и виждайки резултатите се затвърди намерението ми твърдо да следвам принципите на Зоната. За 4 месеца свалих 20 кг. До сега, почти година, резултатът е 25 кг. и 26 см от обиколката на корема. И всичко това без глад, без стрес, без загуба на енергия и жизненост, а напротив - енергичността ми видимо се повиши, кръвното се нормализира и вече от доста време не приемам хапчета за него.

Накрая и няколко думи за омега 3 мастни киселини, които са от много важно значение за влизането и оставенето в Зоната. Организмът ни не може да синтезира тези жизнено важни киселини, ето защо те трябва да се набавят с храната отвън. Много важен източник на дълговерижни омега 3 киселини (EPA + DHA киселини) са тлъстите дълбоководни риби като сьомга, скумрия, херинга, сардина. Омега 3 се намират във подкожната мазнина на рибата. От тук един важен извод - НЕ КУПУВАЙТЕ риба на която е махната кожата. Изумява ме факта, че сьомга филе без кожа е 4-5 лева по скъпо от филето с кожа. Омега 3 в рибите идва от водораслите, ето защо например в шаранът, който също е мазна риба, няма омега 3, защото той не се храни с водорасли или с риби, които са яли водорасли. Друг малко известен факт е, че омега-3 са чувствителни на светлина, температура и се окисляват. Това означава, че полезна е рибата, която е сурова. При печене и варене на рибата омега 3 в нея намалява.

Друг източник на омега 3 е лененото семе. То обаче е източник на късоверижни омега 3(ALA киселина) за разлика от дълговерижните омега 3(EPA +DHA), които са във рибите. По добре е приемането на дълговерижните омега 3 защото по бързо и лесно се усвояват от нашето тяло, докато късоверижните омега 3 пъро трябва да бъдат преобразувани в дълговерижни, а това е дълъг и сложен процес с ниско кпд, т.е трябва да се изяде доста ленено семе за достигане на препоръчваното количество от д-р Сиърс. Освен това в лененото семе има и фитоестрогени, т.е не е препоръчително за приемане от мъже. От всичко това обаче не следва, че лененото семе е вредно. Просто не става за източник на дълговерижни омега 3. Много омега 3 има и в орехите, но и те са късоверижни(ALA киселини).
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:23 am

И така за да приемаме дълговерижни омега 3 трябва да ядем тлъста дълбоководна риба, хранила се със водорасли, т.е свободно живееща риба, а не такава отглеждана изкуствено и хранена кой знае с какви смески, и то сурова, за да не загубим при топлинната обработка омега 3. Тогава изходът е приемането на омега 3 (EPA+DHA) под формата на рибено масло. Лесна работа - на БГ пазара има бол продукти с омега 3, но кой да изберем? Ето какво съветва д-р Сиърс:

рибеното масло трябва да е концентрирано - "Когато купувате рибено масло, трябва да „инспектирате“ етикета до най-малката подробност. Общия сбор на EPA и DHA не трябва да е по-малко от 50% от даденото общо количество. Колкото по-висок е процента на EPA и DHA, толкова по-качествено е рибеното масло. Ако на етикета липсва информация за количеството EPA и DHA, не купувайте този продукт."
Дефакто в рибеното масло ни интересува само и единствено EPA и DHA омега 3 киселините. Всички други не ни вършат работа, така че трябва добре да се гледа съдържанието на рибеното масло.

рибеното масло трябва да е молекулярно пречистено - " Търсете молекулярно дестилирано рибено масло – производството на такова рибено масло е с по-високо ниво на Омега-3, което изисква повторна дестилация и пречистване. Това прави маслото по-концентрирано, по-чисто и естествено става по-скъпо. Молекулярната дестилация е много скъп процес и повечето компании пропускат тази критична стъпка, и така рибеното масло се озовава в магазините, без да е пречистено. До някъде може би е разбираемо, като се има предвид, че са необходими около 380 литра рибено масло, за да се произведат само 4 литра от това, което се нарича най-висока класа рибено масло- високо пречистено и с висока концентрация на EPA и DHA."

рибеното масло трябва да мине теста с фризера - "Обикновено, рибеното масло в повечето магазини съдържа само 30% Омега-3. Останалите 70% са рибни мазнини, наситени мазнини, омега-6 мазнини и дори холестерол.- съставки, от които човешкото тяло или няма нужда, или не иска. Този тест малко или много може да ви е от полза, като ви помогне да разберете дали има прекалено много от нежеланите мазнини в рибеното масло. Сипете няколко чаени лъжички от течното рибено масло в чаша и я поставете във фризера в продължение на пет часа. (Ако е във вид на капсули, разрежете няколко броя на половина и изсипете съдържанието). След като го извадите от фризера, ако рибеното масло все още е в течна форма, това е признак за добро качество. Ако е твърдо замръзнало, това определено не е продукта, който търсите. За съжаление, този тест не може да ви даде най-важната информация- дали рибеното масло съдържа неприемливи нива на PCBs (полихлорирани бифенили) и други токсини, но поне ще ви покаже дали е минало процеса на фракционна дестилация и някои от наситените мазнини са отстранени. Голяма част от рибените масла, които са стари или замърсени с тежки метали могат да преминат успешно този тест, така че това не е индикатор за качество, но все пак е вид успокоение, относно наличието на нежелани мазнини в рибеното масло.

Избягвайте рибено масло, на което пише “marine lipids” (“морски липиди”)
Това просто означава, че са използвани останки от риба и други странични продукти.

Повече за омега 3 и рибено масло тук - http://www.vzonata.com/ribeno-maslo/.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:25 am

И така, въоръжен с тези ценни указания, нахълтах в кварталната аптека за да си закупя рибено масло. Какъв беше потресът ми, когато прегледах предлаганите рибени масла. На някои от тях производителите не бяха благоволили да изпишат съдържанието на рибеното масло. На други съдържанието на EPA и DHA беше такова, че трябваше да се изпие едва ли не половин опаковка за да си набавя необходимото дневно количество омега 3, а цената си я биваше. Единиците рибени масла, които бяха и концентрирани и молекулярно пречистени обаче бяха доста скъпи и при положение, че омега 3 трябва да се приема постоянно, това става финансово неизгодно или направо невъзможно. Изход от тази ситуация намерих със закупуване на рибено масло по Интернет. Цяло безумие е, но доставено от САЩ рибено масло с цената на доставката излиза около 2,5 пъти по-евтино отколкото да бъде купено тук в БГ. Сайтът е http://www.iHerb.com. За доставка за България е добре да се използва Global Priority Mail by DHL , което в момента струва само 4$ и е нещо като на промоция, иначе доставката е на цена 6$ за пратки до 1814 гр и стойност на покупките до 80$. Над този грамаж и стойност не може да се ползва Global Priority Mail by DHL. Пратки с цени до 30 лв. се получават в пощата. Над тази сума отиват на митница. Сайтът предлага и по една безплатна мостра на поръчка от тук - http://www.iherb.com/Free-Samples. Има и седмични промоции - http://www.iherb.com/specials.

Първата ми покупка беше Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels. Избрах го защото е молекулярно пречистено както препоръчва д-р Сиърс и е доста концентрирано. В една капсула, която е от 1000 мг има 600 мг омега 3 (EPA + DHA). За да приемаме по 3 гр омега 3 киселини на ден, което е минималната доза според д-р Сиърс е необходимо да пием по 5 капсули от това рибено масло. И така, след като си получих първата доставка от рибеното масло(Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels) разрязах 2 капсули, изсипах маслото от тях в една пластмасова капачка, която сложих във фризера. На другата сутрин, за мое най-голямо удовлетворение рибеното масло не беше замръзнало ни най малко, т.е рибеното масло мина УСПЕШНО теста на д-р Сиърс. Същото се отнася и за следното рибено масло - Now Foods, Super EPA, Double Strength, 240 Softgels. То се различава от горното само по това, че съдържа 2 пъти повече капсули(240 бр.) и също премина УСПЕШНО теста със фризера.

PS: От 12.2014 г. има промяна в цената на доставка, както следва:
Доставката се определя от теглото на поръчката.
Shipping Weight:..... lbs (..... kg)

Ако поръчката е за сума над 20$ - получавате 50% намаление от цената на доставката или:
тегло - цена - 50% намаление
1lbs (0.454 kg) - $4.45 - $2.25
2lbs (0.907 kg) - $8.90 - $4.45
3lbs (1.361 kg) - $13.35 - $6.67
4lbs (1.814 kg) - $17.80 - $8.90


На iHerb вече има молекулярно пречистено в Германия, високо концентрирано, фармацевтичен клас рибено масло - Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels.

Ето и предимствата му:
1.Високо концентрирано рибено масло - 80% от капсулата е EPA+DHA;

2.Молекулярно пречистено;

3.Триглециридна форма на омега 3.( Тя е с около 50% по голяма биоактивност и усвояемост от другата форма, която е етил-естерна. Триглицеридната форма е естествената за омега-3 мастните киселини, но излиза по-скъпа. Синтезът на етил-естеровите мастни киселини е свързан с процеса на молекулярно дистилиране, при който се изчистват всички замърсители от натуралното рибено масло. При този процес натуралните омега-3 се транформират в етил-естерни форми. Проблемът е в това, че обратният процес на превръщане на етил-естерни омега-3 в триглициридни е скъп за производителите. Затова повечето евтини рибени масла са етил-естерни.);

4.Фармацевтичен клас на рибеното масло;

5.Пет звезди по IFOS;

6.Премина повече от успешно теста с фризера;

7. Сертификат за качество.

8.Откакто го пия изчезнаха дори и редките оригвания на рибено масло.

Единствения му малък недостатък е, че е малко по-скъпо от рибеното масло на NOW. Един грам EPA+DHA идва с 10 цента по-скъпо отколкото това на NOW - Now Foods, Super Omega EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels.
Мисля си обаче, че тези 10 цента на грам си заслужават всеки цент.
Последна промяна gogo на Вто Дек 09, 2014 8:04 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:26 am

Ако желаете да се възползвате от услугите на http://www.iHerb.com и още нямате регистрация там ето Ви кратко указание за регистриране и пазаруване от там.

За да пазаруваме от iHerb ни трябва:

- валидна VISA карта с достатъчно пари в нея (може и друга - Мастер кард, Американ Експрес, но не Маестро!)

- реален e-mail адрес,

- регистрация в iHerb.

iHerb не работи с PayPal.

Регистрацията се прави така:

- попълваме e-mail адреса си

- избираме си парола и я попълваме (и я запомняме!)

- посочваме Billing- и Shiping адрес (добре е да съвпадат)

- попълваме данните от картата (номер, държател, валидност и CVV код (трите последни цифри на гърба)).


Пазаруването става, като:

- влизаме в акаунта си

- пълним внимателно кошницата (не повече от 80 долара и 1814 г за да ползваме евтин транспорт)

- попълваме персонален код за 5/10 долара отстъпка в полето, в долния край на кошницата (само при първа поръчка за този акаунт и тази карта!). Моят код е GBS139.

- внимателно преглеждаме избраните покупки още веднъж

- избираме Global Mail by DHL (за 4 долара, засега, иначе е 6$) и натискаме Select & Checkout

- на следващата страница отново преглеждаме всичко внимателно

- натискаме Place Order

- разпечатваме си копие от поръчката (за пред митницата ако пратката е над 30 лв.)

- чакаме десетина дни

- почваме да се притесняваме...

Забележка: Ако нямате склонност към мазохизъм, НЕ ползвайте никога услугите на DHL или UPS!!!

Който го е направил, не е повторил.

Освобождаване на пратката от митница става за 10 минути, ако:

- попълним предварително (в къщи) данните си на гърба на поканата

- носим копие от поръчката

- заплатим 20 % ДДС върху левовата равностойност на поръчката + пощенска такса 3.50 лв (за поръчки с нето себестойност над 30 лв.)**

- или заплатим само пощенска такса 1.50 лв (за поръчки с нето себестойност до 30 лв.)**
По принцип пратки под 30 лв не трябва да ходят на митницата. Досега имам над 20 пратки и нито една до 30 лв. не ми е ходила на митница.
- Пратката може да бъде доставена на адрес (срещу допълнително заплащане) за София и областта, след като изпратите копие от поръчката по факс на (02)931-41-25. За подробности - (02)831-70-31. Това не е телефон за справки (дали пратката е пристигнала!)

За другите градове - попитайте в съответната митница.

_________________________________________


**Себестойността на поръчки до 30 лв. не включва транспорта, а на такива над 30 лв. включва и транспорта. Тоест дължимото ДДС за поръчки над 30 лв. се плаща и върху транспорта.

Моят код за отстъпка при първа покупка е GBS139.

И как съм решил въпросът с безопасността на пазаруването по Интернет.
Всеки изпитва притеснения, свързани със сигурността, когато пазарува по Интернет и трябва да въвежда номера на дебитната или кредитната си карта. Хората обаче са измислили решение и то се казва виртуална карта(или поне при мен е така). Ето каква е хватката. Аз съм се закачил към услугата на банка ДСК(предполагам, че и другите банки предлагат нещо подобно) наречена ДСК Директ. Издават ти една реална дебитна карта - аз си избрах Visa Electron(която захранвам с пари на гише на банка ДСК) и така наречените виртуални карти тип Visa или Mastercard(техния брой май зависи от желанието ти ). И така алгоритъмът е следният. Зареждам си реалната карта с пари на гише на банката, след което в къщи през компютъра(чрез приложение на услугата на банка ДСК наречено ДСК Директ (където си имам акаунт- потребителско име и парола) прехвърлям тези пари от реалната карта в една виртуална част наречена спестовна(там уж лихвата на парите била малко по-голяма отколкото ако седят в реалната карта). В същност аз правя това упражнение защото така парите не се виждат от външния свят от никъде. От банката ме увериха, че и те нямат достъп до парите в тази спестовна част. И така когато ми се наложи да пазарувам от iHerb или от другаде сядам на компютъра, влизам в ДСК Директ и от спестовната част прехвърлям пари в реалната карта толкова колкото са ми необходими. След това вариантите са 2. Или плащаш с реалната карта, което аз избягвам да правя, а прехвърлям парите във виртуалната карта и прехвърлени така парите във виртуалната карта са достъпни от всички виртуални карти, които имаш издадени от банка ДСК. След плащането ако са останали пари(аз обикновено вкарвам във виртуалната карта малко повече пари, с 1-2 лева) си връщам по обратния начин остатъка - от виртуалната карта в реалната и от там в спестовната част. Чиста работа. Всичко става за не повече от 2-3 минути и вероятността да изгориш е сведена до 0. Дори някой да ти засече картата, след плащането до следващото плащане, в нея няма да има пукнат лев и няма да има какво да ти вземе. Така че, за мен това е повече от сигурен начин за пазаруване по Интернет.
Последна промяна gogo на Пон Мар 17, 2014 9:21 pm, променена общо 1 път
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Gazilot » Нед Сеп 29, 2013 12:53 am

Мерси Гого за споделянето. Доста ценни неща има които си набелязах като начинаещо ЗоНби :). За съжаление трябва да скипна рибеното масло по здравословни причини, тъкмо си бях харесал препоръчваното от теб. Но карай, има скумрия и сьомга. Поздравления за волята, Гого и успех за в бъдеще.
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот gogo » Нед Сеп 29, 2013 12:59 am

Gazilot написа:Мерси Гого за споделянето. Доста ценни неща има които си набелязах като начинаещо ЗоНби :). За съжаление трябва да скипна рибеното масло по здравословни причини, тъкмо си бях харесал препоръчваното от теб. Но карай, има скумрия и сьомга. Поздравления за волята, Гого и успех за в бъдеще.


Благодаря Гази. Защо не можеш да пиеш рибено масло? Не съм чул до сега за противопоказания :think2: .
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Gazilot » Нед Сеп 29, 2013 1:04 am

Кратката версия е че взимам антикоагулант заради преживяния инфаркт.
Дългата версия е в дневника ми. :)
Газилот,
член на политбюро на СОЗ
Аватар
Gazilot
Бакалавър в Зоната
Бакалавър в Зоната
 
Мнения: 436
Регистриран на: Вто Сеп 24, 2013 3:18 pm
Несебър

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 29, 2013 3:42 am

Гогооооо :4smile: хиляди благодарности за прекрасния ужасно полезен дневник :hooo: Благодаря за отделеното време и за ентусиазма с който искаш да помогаш на всички начинаещи :bigsm22:
Нямаш представа какво удовлетворение изпитвам, когато прочета как някой е изгубил еди колко си кила, как се е излекувал,и изобщо как му се е променил живота в положителна посока :rheart:

Още веднъж ти благодаря от сърце за отделеното време, което по принцип е в недостиг за много хора :love: , и за това, че винаги обръщаш внимание на всички начиначещи или новодошли :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 29, 2013 11:27 am

Мерси, Гого! :bouquet:
Стахотно си го написал, много ясно и синтезирано, точно по моя вкус. :) Жалко, че го нямаше, когато започвах, но и сега ми е от голяма полза. Радвам се, че вече има едно място, където може да се изчете всичко за "приключението" ти в зоната, а не трябва да се ровиш из целия форум! Със сигурност ще е полезен и на други, особено на начинаещите.
Поздравления :hug:
Последна промяна HippoDel на Нед Сеп 29, 2013 5:41 pm, променена общо 1 път
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот nympheacea » Нед Сеп 29, 2013 2:16 pm

Хайде сега всичките постове на Гого да се копират в главна тема "Как да започнем", да се публикува в главния форум и да се заключи за коментари.

Браво Гого
И НЕКА ЗОНАТА БЪДЕ С ТЕБ!
Аватар
nympheacea
Студент в Зоната
Студент в Зоната
 
Мнения: 276
Регистриран на: Сря Май 01, 2013 12:50 pm

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Poppy » Нед Сеп 29, 2013 6:11 pm

Гого, чудех се аз защо нямаш дневник, а наминаваш само на гости при нас. Ти взе, че си направи един и направо ме разби с инфо. Предполагам ти е отнело доста време да напишеш всичко, но за един начинаещ в Зоната цялата информация е супер систематизирана и безкрайно полезна. Благодаря ти :bouquet: Все пак, не забравяй да поглеждаш и в нашите местенца и да ни коригираш, ако сме в грешка :lol:
„Едно от най-чудесните неща в живота е, че периодично трябва да прекратяваме дейността, с която сме се захванали, за да посветим своето внимание на храненето“. Изображение
Poppy
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 139
Регистриран на: Сря Сеп 11, 2013 12:01 pm
baile átha cliath

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Pipilota » Нед Сеп 29, 2013 7:10 pm

nympheacea написа:Хайде сега всичките постове на Гого да се копират в главна тема "Как да започнем", да се публикува в главния форум и да се заключи за коментари.
Браво Гого

Аха, хехе, докато четох поста на Гого и се сетих за теб Нимфичке :) Мислех си- ей тва е писанието, за което Нимфичка риташе толкова много да се направи в отделна тема за начинаещи :)) И дори щеше да ми е странно, ако не го беше написала този коментар :laugh: Просто го очаквах да го видя :hug: :rheart:
Сега няма да е честно да откраднем на Гого труда, и да го сложим като отделна тема за начинаещи. Просто ще пращаме всички новодошли да му ходят на гости и това е :) Той и без това е ненормално гостоприемен, така че няма да има проблем.
Но все пак каквото решите вие, аз само исказвам мнение :)
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот HippoDel » Нед Сеп 29, 2013 7:28 pm

gogo написа:Гери, поздрави за резултатите :bouquet: Що се отнася до физическа активност, то бих ти предложил ходене пеша. На мен ми се отразява добре. Успех в зонуването. :hug:


gogo,
тъй като аз много обичам да ходя пеша, мисля че и за мен е добър вариант да си увелича физическата активност с повечко ходене. Та исках да те питам, аз сега съм си изчислила блоковете с лека активност(ходене пеша), ако искам да я повиша на умерена активност(3 пъти седмично по 30 минути), според теб по колко трядва да ходя? :think2: Все си мисля, че това 3 пъти седмично по 30 минути, е за някакво по-сериозно натоварване от ходенето, :skyle29: защото аз и сега ходя пеша по повече от час и половина на седмица. Ти по колка ходиш и как го смяташ?
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоновото приключение на gogo

Мнениеот Djidji » Нед Сеп 29, 2013 7:52 pm

gogo,много,много полезно местенце. Едно голямо Браво за всичко написано стъпка по стъпка. :bouquet: Аз съм за
Гого професор или поне доцент :bow:
Аватар
Djidji
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 9:49 pm
Варна

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron