Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопаджия

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Чет Окт 06, 2016 4:03 pm

Madre Labs, Омега 800, 1000
Как се проверява че има 5 звезди по IFOS?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Зоната
 

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Окт 09, 2016 12:08 pm

Калояне,

И аз нещо не го намерих на сайта на IFOS и затова писах на Мадре Лабс. Ето какво ми отговориха:

Our Fish Oils are purchased from KD Pharma in Germany. We purchase their IFOS 5 Star Rated KDPUR Raw Materials.

Our supplier can be found on these pages:

http://www.nutrasource.ca/ifos/product- ... fault.aspx
http://www.nutrasource.ca/ifos/files/if ... pharma.pdf

Please make it a great day!

Thanks,
Customer Support
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот stoy » Нед Окт 09, 2016 9:07 pm

Здравей gogo, аз съм поредният новак в Зоната с въпроси към теб.Както и да смятам цените на двете масла, това на NOW ми излиза два пъти по-евтино от Омега 800.Навярно греша.Въпросите ми се отнасят за маслото на NOW.Според теб дали ще ми вреди ако приемам по 8бр. за денонощие/аз съм 110кг./и каква схема би препоръчал?Съпругата ми е 70кг., колко да приема според теб.Дали е добре да давам и на децата и по колко-на 7 и 13 год. са.Благодаря!
stoy
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 09, 2016 8:37 pm
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Нед Окт 09, 2016 11:15 pm

stoy написа:Здравей gogo, аз съм поредният новак в Зоната с въпроси към теб.Както и да смятам цените на двете масла, това на NOW ми излиза два пъти по-евтино от Омега 800.Навярно греша.Въпросите ми се отнасят за маслото на NOW.Според теб дали ще ми вреди ако приемам по 8бр. за денонощие/аз съм 110кг./и каква схема би препоръчал?Съпругата ми е 70кг., колко да приема според теб.Дали е добре да давам и на децата и по колко-на 7 и 13 год. са.Благодаря!

Стой, не си в грешка за цената. Сега ги сметнах отново и наистина за грам EPA+DHA Madre Labs, Omega 800, 1000 mg, 30 Fish Gelatin Softgels излиза почти 2 пъти по-скъпо от Now Foods, Super EPA, Molecularly Distilled, 120 Softgels, съответно 0,37$/0,20$ за грам. Но качеството си има и своята цена.
Що се отнася до количеството на приеманите капсули от маслото на НАУ, то и аз съм взимал по толкова, когато си купувах от него. Приемът си го разпределях на 2 пъти - сутрин и вечер. Ако обаче се съобразим с препоръката на д-р Сиърс, че рибено масло от не фармацевтичен клас, а само молекулярно пречистено, не трябва да се взима доза по-голяма от 2,5 гр омега 3 на ден, то ти ще надвишиш тази стойност с 1,3 гр.
Във Въпроси и отговори можеш да погледнеш въпроси 55(относно количеството рибено масло) и 56 (относно децата).
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот stoy » Пон Окт 10, 2016 11:19 am

Благодаря за бързия отговор! :)
stoy
 
Мнения: 16
Регистриран на: Нед Окт 09, 2016 8:37 pm
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Kaloian_Tz » Вто Окт 18, 2016 12:11 pm

Значи за бременни 3 капсули омега 800 и 1 капсула витамин Е на едно вземане?
Kaloian_Tz
 
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Юни 13, 2015 10:07 am
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Сря Окт 19, 2016 2:59 pm

Калояне, д-р Сиър препоръчва за бременни да приемат високи дози , но качествено рибено масло. Погледни тази статия, която е резюме от глава 15 на книгата на д-р Сиърс "Зоната Omega Rx Чудото" любезно преведена от Маня. Още по-добре е да отвориш самата книга, където в края на глава 15 има "Персонализиран план за бременност и кърмене".
А витамин Е-то аз си го пия заедно с рибеното масло.
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот hrizantema » Съб Фев 25, 2017 12:24 pm

Здравей невероятен Гого и всички вие прекрасни хора. :) :hug:

Аз съм прощъпулник тук и ми е приятно да се запознаем. :bow:
По - подробно ще ви запозная с мен, когато си отворя дневник. За сега най - спешно имам нужда от вашата помощ по един конкретен въпрос.(ако греша с мястото на питане, моля, да бъда извинена) :pray:

Надявам се, че всичко с всички ви е наред, защото виждам, че от около четири месеца никой не е писал. :th:

Случайно попаднах на Зоната и съм в еуфория. Направо от кеф изпаднах в депресия. :laugh3: :smdance:
От три седмици чета всичко в Сайта постоянно - прочетох първите две книги на Бари Сиърс и започвам третата. Направо съм като една луда. :wow:

Четейки дневниците по ред, стигнах и до този на Гого, който е много интересен и "питателен". Прочетох всичко и видях, че се обсъждат въпроси свързани с рибеното масло, витамини Д и Е, как и по колко да се пият предвид състояние на организма и т.н. :)

Преди 10 месеца диагностицираха дъщеря ми с Малигнен Меланом(злокачествен рак на кожата - един от най - опасните и агресивни видове рак) в много начален стадий, което разбира се ни най - малко не ме успокоява. :( Всъщност тя сама се диагностицира, но за това ще разкажа в бъдещият си дневник. Не вярвам на доктори или поне не на 100 процента. :gunshot:
За този вид състояния е много важно нивото на вит.Д в организма. При последните кръвни изследвания преди два месеца нивото му беше 24.3 при мин.референтни стойности 50.0. и трябва да се вдигне. :th:

Прочетох, че Маня може да пита Бари Сиърс директно по различни въпроси и молбата ми е:
Моля те Маня, да ме насочиш как да осъществя връзка с Бари и да го попитам конкретно по въпроса щерката предвид обстоятелствата в какви дози да пие рибено масло, натурален вит.Д, Е и т.н. Ако пък само ти можеш да се свържеш с него, моля те да го попиташ. Ще ти дам допълнителни подробности около състоянието и.
Предварително сърдечно Благодаря! :applaus:

Благодаря и на теб Гого и на всички ви! Невероятни сте! :yess:
Бъдете здрави и Бог с вас! :hug:

Щастлива съм, че съм тук!!! :laugh3:
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот doval » Нед Фев 26, 2017 8:04 pm

Пратил съм ти съобщение на лични
Няма добри и лоши решения, само последствия.
Аватар
doval
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 148
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 1:58 pm
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Вто Фев 28, 2017 12:40 pm

Здравей Хризантема,

За връзка с д-р Сиърс може би ще ти помогнат следните линкове:

http://www.drsears.com/contact-us/
http://www.zonediet.com/customer-service/

Доколкото обаче разбирам не се приема задаването на медицински въпроси, а само на такива свързани с противовъзпалителното хранене, което е и тема на Зоната.

Можеш също така да се запознаеш с книгите на д-р Сиърс от сайта в раздел "Ресурси". Повечето са преведени от Маня, за което още веднъж :bigsm22: :thanku: :rosepinko:.
Виж ЗОНАТА OMEGA Rx ЧУДОТО НА ГОЛЕМИТЕ ДОЗИ НОВО РИБЕНО МАСЛО - ГЛАВА 12 – РАКЪТ – НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ВИ СТРАХ .........

и

Зоната - глава 14 Ракът и Зоната.

Витамините и другите хранителни добавки си ги доставям от iHerb.

Вярвам, че стрикното спазване на препоръките на Зоната ще помогнат на дъщеря ти. Успех !
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот hrizantema » Вто Фев 28, 2017 4:12 pm

Здравей Гого. :)
Благодаря ти за отговора. :hug:
Прочела съм първите две книги на Сиърс, както и всичко в сайта. В момента чета Средиземноморска Зона, но ще погледна веднага и главата, която ми посочваш в последната му книга докато стигна и до нея, за което Благодаря.
Ракът, както е посочил и Сиърс е също възпалителен процес в организма. :yess:
Имаме поставена диагноза и просто искам да го попитам дали минималните поддържащи дози рибено масло ще бъдат ефективни за нея и въобще какви други добавки да взема и в какви дози. Защо да е медицински въпроса. :hm: Нали точно той насочва за различни състояния на организма в какви дози да се приема рибено масло. Не знам, може и да бъркам нещо. :think2:
По - подробно за поставената диагноза и въобще за този вид състояния съм писала и в дневника на Маня, тъй като doval ме посъветва да поставя питането в нейният дневник.
Благодаря ти и за посочените линкове. :hug:
Ще видим Сиърс какво ще отговори, но аз съм длъжна да опитам.
Още веднъж Благодаря! :)
Бъди здрав!
Аватар
hrizantema
 
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Фев 13, 2017 4:37 pm
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Съб Ное 18, 2017 7:21 am

Брей колко отдавна не съм писал тук. Как бързо лети времето - без да забележиш. ;) Някой да не си е помислил, че gogo се е отказал от Зоната? :noo: Нима можеш да се откажеш от нещо от което имаш само полза? :yess: И за потвърждение на това ще споделя, че след последната all inclusive почивка в Турция, където чистосърдечно си признавам, че си позволявам да се отдалеча от зоновото хранене, се върнах не с 2-3 кг. отгоре, както обикновено, а с цели 5-6. Но Зоната си знае работата и аз отново съм във форма. :smdance: Затова не се отказвайте от Зоната. :pray: Тя действа! :)
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот Italiano » Пон Ное 20, 2017 11:36 pm

Гого, ти верно се загуби обаче.
Хубаво е, че си тук, де.
:Hello:
Аватар
Italiano
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 2414
Регистриран на: Чет Май 16, 2013 6:49 pm
Благоевград

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот HippoDel » Нед Яну 21, 2018 6:23 pm

Липсва ми форумът и старата дружинка! :grouphug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот gogo » Пон Яну 22, 2018 12:25 pm

HippoDel написа:Липсва ми форумът и старата дружинка! :grouphug:


И на мен. :yess:
Като си идваш до България обади се да се видим и съберем старата дружинка, която е останала. :hug:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Зоново приключение на gogo-Пътеводител на зоновия стопад

Мнениеот iani81 » Пон Яну 29, 2018 2:44 pm

Здравейте,видях че поръчвате от iHerbs.com не ели скъпа доставката или ползвате uk адрес?
iani81
 
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Яну 29, 2018 1:42 pm

ПредишнаСледваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron