Дневникът на ZorrY

Тема с онлайн дневници на хората, спазващи Зоната

Модератори: Italiano, Pipilota, Маня

Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Пон Ное 25, 2013 8:38 pm

Здравейте, и аз реших да си направя мое местенце за въпроси, отговори, размишления, забавление и снимки на мои евентуални бъдещи зонови гозби...
Малко инфо за мен: Реших за вляза в зоната, след като рових из нета за някаква диета, която не е супер ограничаваща, но попаднах на Зоната. Реших, че няма да гладувам с разни диети, а ще зонувам! И ето ме :shy:
Доста неща не са ми ясни все още, но пък съм се устремила към центъра на Зоната с много ентусиазъм и търпение.
Чувствайте се като у дома си, може да си разискваме и теми, които не са свързани със Зоната. :wave:

п.с. ще се радвам някой да сподели кис. краставички как се смята.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Дневникът на ZorrY

Зоната
 

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот KandY » Пон Ное 25, 2013 9:54 pm

Добре дошла в зоната! :hug:
Вече няма да съм последна на опашката! Успех и с бързи крачки да постигнеш поставените цели!!!
:bouquet:
бивш вече кандидат за зоната
Аватар
KandY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Ное 10, 2013 12:18 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Пон Ное 25, 2013 11:56 pm

ZorrY написа:
п.с. ще се радвам някой да сподели кис. краставички как се смята.

Здрасти Зори, честито ти дневниче! :bouquet:

Кис. краставички се изчисляват по етикет. Те са въглехидрат, смяташ по формулата за ВБ:
(100/съдържание на протеини в 100 гр).7 = 1ПБ
(100/съдържание на въглехидрати в 100 гр).9 = 1ВБ
(100/съдържание на мазнини в 100 гр).1,5 = 1МБ

Успех! :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот gogo » Вто Ное 26, 2013 6:14 am

Зори,
Погледни моя дневник - Зоновото приключение на gogo. Надявам се, че там ще намериш отговорите на много въпроси. Успех :wave:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 7:16 am

Добро утрооо :msmile14:
Благодаря ви мили хора :hug:
киселите краставички са домашни :), но ще поразгледам из нета как ги дават и може би взема някаква средна стойност, знам ли. Нищо не са ми спешни :)
Gogo, благодаяря, че ме покани в твоя дневник, аз вчера надникнах тайничко там, но само хвърлих 1 бърз поглед.
При нас сега вали сняг и като гледам до довечера може да побелее навсякъде, докато закарам дзверо на ясла и направо :coldhat: , признавам си, хвана ме неподготвена - все още не съм сменила гумите на колата :oh: .
Обаче парното ми е запалено ( мъжо се погрижи сутринта за това) и си мисля, че ще е страхотно да си направя един чай с малко джинджифил и канела ... ммм... а след това и една О'зонова торта :cook: .
Последна промяна ZorrY на Вто Ное 26, 2013 9:01 am, променена общо 1 път
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 7:18 am

KandY написа:Добре дошла в зоната! :hug:
Вече няма да съм последна на опашката! Успех и с бързи крачки да постигнеш поставените цели!!!
:bouquet:

Kandy нали знаеш, че послените почти винаги стават първи, така че има надежда :laugh:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 26, 2013 11:40 am

ZorrY написа:Добро утрооо :msmile14:
Благодаря ви мили хора :hug:
киселите краставички са домашни :), но ще поразгледам из нета как ги дават и може би взема някаква средна стойност, знам ли. Нищо не са ми спешни :)
.


Зори, на този сайт http://www.bb-team.org/hrani/search?for ... 1%86%D0%B8 има инфо за доста продукти, има и за кис. краставички, не домашни, разбира се, но поне ориентировъчно, може да погледнеш. ;)
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 12:07 pm

HippoDel написа:
ZorrY написа:Добро утрооо :msmile14:
Благодаря ви мили хора :hug:
киселите краставички са домашни :), но ще поразгледам из нета как ги дават и може би взема някаква средна стойност, знам ли. Нищо не са ми спешни :)
.


Зори, на този сайт http://www.bb-team.org/hrani/search?for ... 1%86%D0%B8 има инфо за доста продукти, има и за кис. краставички, не домашни, разбира се, но поне ориентировъчно, може да погледнеш. ;)

Да, погледнах линка, благодаря.
Сутринта си хапнах 112гр. извара+ 80 гр. банан+ 2 ореха - една приятна 2- блокова закуска, обаче към 11:30 вече бях гладна..според вас нормално ли е или нещо съм объркала.
Обяда ми е пиле със зеле - 2 блока, 3 маслини, парче сирене, 1 киви = 3 блока
И в този ред на мисли - всички ли ядете по 5 пъти?
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот HippoDel » Вто Ное 26, 2013 12:33 pm

ZorrY написа:Сутринта си хапнах 112гр. извара+ 80 гр. банан+ 2 ореха - една приятна 2- блокова закуска, обаче към 11:30 вече бях гладна..според вас нормално ли е или нещо съм объркала.
Обяда ми е пиле със зеле - 2 блока, 3 маслини, парче сирене, 1 киви = 3 блока
И в този ред на мисли - всички ли ядете по 5 пъти?


Ох, това ми е едно от любимите десертчета в Зоната, от както Нимфичка го сподели, го хапвам редовно, НО... само като междинна закуска, нощна закуска или десерт след основното ядене. Защото бананът, ако си забелязала е с червен цвят в таблицата, което означава, че е въглехидрат с висок гликемичен индекс, т.е. след като го хапнеш бързо навлиза в кръвта и съответно ти бързо след това огладняваш. Един път опитах да хапна 2 блока, като основно ядене, но огладнях след около 2 часа. Затова сега си правя, съответно половината на твоето т.е. един блок и си го хапвам само както ти споменах.
Другото, което исках да ти напомня, е пиенето на много вода в Зоната. Не разбрах, ти пиеш ли достатъчно? Виж тук!
Аз ям по 5 пъти, разпределено на блокове така 2-2-1-3-1. Според съветите на д-р Сиърс трябва да се яде по 5-6 пъти на ден. Интервалът между храненията не трябва да надхвърля 5 часа, като първото ядене трябва да се консумира до един час след събуждане, а последното от 20 до 30 минути преди лягане. Това помага за поддържане на нормални нива на инсулина и по време на сън. Едно основно хранене трябва да ни задържи в Зоната за около 5 часа, а една междинна закуска за около 2 часа. :hug:
"Човек, който наистина иска да постигне нещо, намира начин; останалите намират оправдание." :hooo:
Аватар
HippoDel
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1686
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 4:08 pm
København/София
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот gogo » Вто Ное 26, 2013 12:47 pm

Зори,
Казваш, че огладняваш към 11.30, а в колко закусваш? Ако е към 7 часа, то е нормално след около 4-4.30 часа да почне да ти пригладнява. Не си забравила, че между 2 хранения не трябва да има повече от 5 часа, нали :done:
Аватар
gogo
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1555
Регистриран на: Пон Фев 25, 2013 1:17 pm
София
Мъж

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 1:19 pm

gogo написа:Зори,
Казваш, че огладняваш към 11.30, а в колко закусваш? Ако е към 7 часа, то е нормално след около 4-4.30 часа да почне да ти пригладнява. Не си забравила, че между 2 хранения не трябва да има повече от 5 часа, нали :done:

Всъщност забравила съм да напиша, че закуската ми беше в 7:50ч.. Както каза Хипо, явно е заради банана, вече няма да го хапвам като основно ядене, а за десерт. Вода... ех водата! Уча се да пие повече от обикновено, трябва да пия по 2литра, но аз успявам само по 1,5л. на ден, ако изпия повече с :wow: .Знам за интервалите на ядене и се стремя да не ги нарушавам.
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Karrita » Вто Ное 26, 2013 2:38 pm

Здрасти Зори и честито дневниче и от мен :lol:
И аз в началото за закуска ядях кис. мляко или плодове, но ме държаха за кратко сита. Сега вече си хапвам по -питателни неща ( овес, солен кекс, мъфини, протеинки) и издържам до 4 - 4 и половина часа нормално.
Аз ям по 5 пъти на ден 2-3-1-3-1. Вода пия 3-4 литра.
Ти от къде си, че има сняг при вас?
Я кажи за тая зонова тортичка? :bigsm39: Аз въртя суча, все към сладкишите се навъртам ;) , искам да измисля Зонов шоколад!!!!!!
Успех и положителни резултати ти желая в Зоната! :hooo:
Ask for more!
Аватар
Karrita
Доцент в Зоната
Доцент в Зоната
 
Мнения: 984
Регистриран на: Чет Окт 24, 2013 11:20 am
Несебър

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 3:58 pm

Karrita написа:Здрасти Зори и честито дневниче и от мен :lol:
И аз в началото за закуска ядях кис. мляко или плодове, но ме държаха за кратко сита. Сега вече си хапвам по -питателни неща ( овес, солен кекс, мъфини, протеинки) и издържам до 4 - 4 и половина часа нормално.
Аз ям по 5 пъти на ден 2-3-1-3-1. Вода пия 3-4 литра.
Ти от къде си, че има сняг при вас?
Я кажи за тая зонова тортичка? :bigsm39: Аз въртя суча, все към сладкишите се навъртам ;) , искам да измисля Зонов шоколад!!!!!!
Успех и положителни резултати ти желая в Зоната! :hooo:

Ами тортата я има в рецептите, но не я направих, направих руския сладкиш с круши и стана превъзходен. Аз трябва да ям по 9 блока на ден и ги разпределям така 2-3-1-2-1. Обаче от 2 дни нещо ми се вие свят, имам чувството, че захарта ми пада, след като хапна съм ОК, но след 2 - 2,5 часа се почва :think2: . Иначе съм от Търговище ( североизточна БГ), а снегът спря по обяд, което е супер. Ако измислиш зонов шоколад, аз ще съм ти върла фенка :laugh4:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Pipilota » Вто Ное 26, 2013 4:38 pm

Зори, увеличи си блоковете на 10 :but:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот ZorrY » Вто Ное 26, 2013 5:49 pm

pipilota написа:Зори, увеличи си блоковете на 10 :but:

Мислиш ли? Всъщност от няколко дена започнах да тренирам вкъщи, леко, не е кой знае какво но може и от това да е. Обаче си сметнах блоковете предвид тренировките и пак си излизат 9 :roll: . Искам да сваля 10 кг. и предпочитам докато не си сваля да не увеличавам блоковете. Имам цел и трябва да я достигна до 01.05.14, а до тогава :msmile14:
Аватар
ZorrY
Новак в Зоната
Новак в Зоната
 
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Ное 21, 2013 11:01 am

Re: Дневникът на ZorrY

Мнениеот Pipilota » Сря Ное 27, 2013 3:19 am

Зори, Зоната е известна с това, че за да слабееш, трябва да ядеш. Всеки един недостатъчен блок ще те вкарва в режим на складиране :hug:
"Притеснявам се, когато някой ми прави комплимент. Притеснява ме, че не казва достатъчно..." :fly:
Аватар
Pipilota
Професор в Зоната
Професор в Зоната
 
Мнения: 1284
Регистриран на: Чет Фев 07, 2013 5:12 pm
Chicago/Varna-Asparuhovo
Жена

Следваща


Назад към Дневници в Зоната

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта